Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Dexter ειναι απαραδεκτο, παει ολοταχως για ενα απο τα χειροτερα φιναλε που χω δει. Ολη η σεζον για μενα ειναι απογοητευτικη. Ιδιως η αντιθεση του να βλεπεις την ιδια μερα τα τελευταια επεισοδια BB και μετα Dex κανει ακομα χειροτερα τα πραγματα για το 2ο, ενω παλι το 1ο παει σφαιρα για το πιο δυνατο φιναλε που χουμε δει, ολα τα τελευταια επεισοδια ειναι ενα κι ενα.

    Comment


    • Συμφωνώ με Xeno, το Dexter ναυάγησε στο φινάλε, μεγάλη αρπαχτή φαίνεται.
      Για το BB ό,τι και να πει κανείς είναι λίγο...

      Comment


      • το dexter επρεπε να ειχε τελειωσει 1-2 season πριν εχουν κουρασει τα ιδια σκηνικα συνεχεια και τα over the top plot twists καθε λιγο και λιγακι, οι βασικοι χαραχτηρες (deb,dexter) εχουν παρει την κατω βολτα και οι αποφασεις τους φαινονται ''ψευτικες και βεβιασμενες για να τελειωσει η σειρα''

        για το breaking bad..ενταξει τι να λεμε με το τελευταιο επεισοδιο
         
        η αγωνια εγινε ακομα μεγαλυτερη για το τι εγινε τελικα και φαινεται οτι γυριζει πισω ο walter στον ''τοπο του εγκληματος'' μετα απο οσα συνεβησαν

        Comment


        • Dexter έχω δει τα 4 πρώτα επεισόδια της σεζόν μόνο, με ξενερώσατε τώρα .

          Για το breaking bad τώρα, από ότι φαίνεται θα έχουμε 2 επικά τελευταία επεισόδια.
           
          Αν θυμάμαι καλά, η σεζόν άρχισε με timeskip ενός χρόνου δείχνοντας τον Walt να γυρνάει στο σπίτι το οποίο ήταν καμένο (ακα ένα χρόνο μετά την τελική σκηνή του 14ου επεισοδίου) και να έχει ένα αμάξι γεμάτο όπλα.

          Comment


          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
            Dexter έχω δει τα 4 πρώτα επεισόδια της σεζόν μόνο, με ξενερώσατε τώρα .

            Για το breaking bad τώρα, από ότι φαίνεται θα έχουμε 2 επικά τελευταία επεισόδια.
             
            Αν θυμάμαι καλά, η σεζόν άρχισε με timeskip ενός χρόνου δείχνοντας τον Walt να γυρνάει στο σπίτι το οποίο ήταν καμένο (ακα ένα χρόνο μετά την τελική σκηνή του 14ου επεισοδίου) και να έχει ένα αμάξι γεμάτο όπλα.
             
            ναι ακριβως, εχει δειξει αυτες τις δυο σκηνες flash-forward και ολοι νομιζαμε οτι θα τον κυνηγαγε ο hanks, δεν ξερουμε ποσος καιρος εχει περασει απο τοτε που εφυγε ο walt ουτε και γιατι γυρισε πισω,παντως μετα το τελευταιο επεισοδιο ειχα ενα σφυξιμο στο στομαχι ειδικα στην σκηνη που περνει τηλεφωνο την skyler

            Comment


            • Αμάν μ'αυτές τις δυο σειρές!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • To Dexter τα σπάει,δες το.Το άλλο δεν ξέρω,δεν το έχω δει ακόμα.
                Carpe diem

                Comment


                • To Dexter ηταν πολυ καλο αλλα οσοι ηταν στην παραγωγη το ξεχειλωσαν και εν τελει το καναν μια κοινη σειρα. Το BB παει να γινει μια απο τις καλυτερες σειρες ever, αρχικα δε μου αρεσε, αλλα φαινεται οως ο δημιουργος ειχε σκεφτει το καθε τι πολυ προσεκτικα μεχρι το τελος (σε αντιθεση με το Dexter προφανως). Το BB αναμβιφολα θα θεωρηθει μια απο τις καλυτερες σειρες που χουμε δει, εχει γνωρισει την ευρεια αποδοχη τοσο απο μεριας κοινου οσο και κριτικων. Οποιος βλεπει σειρες γενικα και δεν του χει δωσει μια ευκαιρια κακο του κεφαλιου του. Οσοι παλι θελουν να δουν Dexter ας σταματησουν στην 4η σεζον, μετα το πραγμα κουραζει ασυλληπτα πολυ.

                  Comment


                  • Διαφωνώ.Η έκτη σεζόν είναι από τις καλύτερες.Επίσης οι σεζόνς 4-7 είναι καλύτερες από την τρίτη.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • πιστευω οτι μετα απο τις 4 πρωτες season ανακυκλωνεται η σειρα ο dexter κανει κυκλους στην ψυχοσυνθεση του μονιμως και γυρναει πισω σε χιλιοειπωμενα συμπερασματα με αποτελεσμα να κουραζεται η θεατης καθως βλεπει εναν φαυλο κυκλο, για να ειμαι δικαιος ομως η προηγουμενη η 7η season μου αρεσε καπως σε σχεση με την αθλια 6η, απο την τελευταια season που παρακολουθουμε τωρα η παρουσια της Vogel εδωσε μια νεα ενδιαφερον παραμετρο αλλα ο σεναριογραφος δεν την χειριστηκε με τον καλυτερο τροπο , αντε να δουμε πως θα παει και το τελευταιο επεισοδιο μπας και σωσει καπως τα προσχηματα με ενα εντυπωσιακο τελος

                      για μενα πανε καπως ετσι οι season 4>2>5>1>7>3>8>6


                      fanboy mode on*

                      το breaking bad δεν εγινε ξαφνικα καλο στις τελευταιες season...οταν με το καλημερα βλεπεις εναν μεσηλικα να τρεχει με τα σωβρακα στη μεση του πουθενα και να μαγειρευει μεθ εκτος απο τον σουρεαλισμο που βιωνεις καταλαβαινεις οτι προκειται για κατι ξεχωριστο...εχει μια συνεπεια και μια ποιοτητα το BB απο την αρχη του που δεν την συναντας ευκολα πλεον σε σειρα,δεν ειναι τυχαιο που ο Cranston σαρωνει σε emmys αρκετα χρονια τωρα ουτε οτι στο metacritic εχει 95αρια μεσο ορο, εγω θα το παω και λιγο ποιο μακρια και θα πω οτι ειναι η καλυτερη σειρα που εχω δει ever, πραγματικα οποιος δεν την εχει δει ακομα να περασει εξω

                      fanboy mοde off*

                      Comment


                      • Περνάω έξω λοιπόν.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Βαρέθηκα στον πρώτο κύκλο.Πολύ αργή πλοκή!
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Altair η S6 κι εμενα μου αρεσε, αλλα δεν προσθετει κατι στη σειρα, δεν προχωραει καθολου τη γενικοτερη πλοκη. Επισης εχει παρα πολλα plot holes, ολα αυτα ειναι λιγα βεβαια μπροστα σε αυτα της S8 και τις παμπολλες παραλογες δρασεις βασικων χαρακτηρων.

                            Για το BB τι να πω, σε οποιον δεν αρεσε (η 1η σεζον δεν αρκει για να βγαλει κανεις συμπερασμα) ας συνεχισει να βλεπει Ναρουτο που παραμενει γαματο .

                            Comment


                            • Originally posted by Xeno View Post
                              Για το BB τι να πω, σε οποιον δεν αρεσε (η 1η σεζον δεν αρκει για να βγαλει κανεις συμπερασμα) ας συνεχισει να βλεπει Ναρουτο που παραμενει γαματο .
                              με προλαβες

                              Comment


                              • Αστείο...
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X