Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ χωρίς να το έχω ψάξει πολύ, ήξερα πως ο εγκέφαλος δίνει ένα ερέθισμα ώστε να δει αν κοιμόμαστε, και αν ναι, να συνεχίσει στην επόμενη φάση του ύπνου . Αλλά είπαμε, δεν είμαι ειδικός, μια φορά το είχα διαβάσει κάπου (που δεν θυμάμαι κιόλας).

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Οκ αυτή είναι μία δουλειά για τον...
      [MENTION=9]Sinclair[/MENTION]! Ξέρω ότι έρχεσαι εδώ για να χαλαρώσεις αλλά πρέπει να μας πεις αν στη σειρά House μας λένε μουφιές για να μας ψαρώσουν ή όχι!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση...
        Nα είμαι ειλικρινής δεν το θυμάμαι πλέον, με έχει φάει η καρδιολογία xD Ωστόσο μου φαίνεται λογικό. Αν και συνυπάρχουν πολλοί παράγοντες που μπορούν να επηρεάσουν το αυτόνομο νευρικό σύστημα κατά τον ύπνο( όπως και κατά την αφύπνιση) Τώρα το πιο πιθανό αν παθαίνετε συχνά κράμπες στον ύπνο, είναι πως υπάρχει υπομαγνησιαιμία( με λίγο και χυμό και φρούτα φτιάχνει κοινώς φτιάξτε τη διατροφή), έντονο άγχος, ή κακό πρόγραμμα ύπνου/στάση σωματος κτλ. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει η κούραση/άσκηση κατά τη διάρκεια της ημέρας καθώς και οι ασκήσεις για αποθεραπεία/stretching/ warm up πριν και με΄τα το τέλος της άσκησης.

        Για να είμαι και on topic, έβαλα NEtflix πριν από δύο μήνες και είδα το Φως το αληθινό( αν και κλασικό στραβόξυλο δεν έχω δει ακόμη stranger things, black mirror και τα ρέστα)
        Ωστόσο βλέπω φανατικά Bojack Horseman( best adult cartoon series in years imo), Big Mouth, the Crown μετά της συζύγου, The Ranch( παρομοίως), Frankie and Grace( είπαμε παντρεμένος xD ) ενώ ξεκίνησα να βλεπω Punisher( τέλεια σειρά)και Altered Carbon( το πρώτο επεισόδιο με πώρωσε απίσευτα ακόμη δεν έχω προλάβει να δω το δεύτερο)
        Επίσης ελλείψει κωμικής σειράς άρχισα να βλέπω το IT Crowd και φαίνεται δυνατό.
        Last edited by Sinclair; 12-02-2018, 09:57 PM.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Το πισι μου τα έφτυσε εντελώς οπότε πλέον έβαλα το trial του Netflix στο PS4 και βλέπω Orange is the New black. Όταν τελειώσω με το καλό αύριο μεθαύριο θα δω κι εγώ Altered Carbon & Breaking Bad.
          Carpe diem

          Comment


          • The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Originally posted by Sinclair View Post
              Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση...
              Nα είμαι ειλικρινής δεν το θυμάμαι πλέον, με έχει φάει η καρδιολογία xD Ωστόσο μου φαίνεται λογικό. Αν και συνυπάρχουν πολλοί παράγοντες που μπορούν να επηρεάσουν το αυτόνομο νευρικό σύστημα κατά τον ύπνο( όπως και κατά την αφύπνιση) Τώρα το πιο πιθανό αν παθαίνετε συχνά κράμπες στον ύπνο, είναι πως υπάρχει υπομαγνησιαιμία( με λίγο και χυμό και φρούτα φτιάχνει κοινώς φτιάξτε τη διατροφή), έντονο άγχος, ή κακό πρόγραμμα ύπνου/στάση σωματος κτλ. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει η κούραση/άσκηση κατά τη διάρκεια της ημέρας καθώς και οι ασκήσεις για αποθεραπεία/stretching/ warm up πριν και με΄τα το τέλος της άσκησης.

              Για να είμαι και on topic, έβαλα NEtflix πριν από δύο μήνες και είδα το Φως το αληθινό( αν και κλασικό στραβόξυλο δεν έχω δει ακόμη stranger things, black mirror και τα ρέστα)
              Ωστόσο βλέπω φανατικά Bojack Horseman( best adult cartoon series in years imo), Big Mouth, the Crown μετά της συζύγου, The Ranch( παρομοίως), Frankie and Grace( είπαμε παντρεμένος xD ) ενώ ξεκίνησα να βλεπω Punisher( τέλεια σειρά)και Altered Carbon( το πρώτο επεισόδιο με πώρωσε απίσευτα ακόμη δεν έχω προλάβει να δω το δεύτερο)
              Επίσης ελλείψει κωμικής σειράς άρχισα να βλέπω το IT Crowd και φαίνεται δυνατό.
              etsi poly kalo to netflix. tsekare kai rick and morty afou sou arese to bojack , poly kalo. Episis an goustareis komodies tsekare kai to Master of None.

              Comment




              • Back in the game! Ναι είχανε τα κότσια. Τίμια προσπάθεια. Το είδα 2 φορές.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Παιδιά, βλέπω το Cobra Kai, όταν άκουσα για youtube series περίμενα ένα πρόχειρο άρμεγμα, αλλά far from it, τσεκάρετε το, εγώ κόλλησα... (τα 2 πρώτα επ δωρεάν στο yuoutube red, για όλα τα άλλα υπάρχει ο "θείος" )



                  ΕDIT: Lol τώρα είδα πως το αμέσως προηγούμενο ποστ ήταν το τρέηλερ χαχαχα
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Εγώ, πάλι, αυτό το καιρό βλέπω The Man in the High Castle, σειρά βασισμένη στο ομώνυμο βιβλίο του Philip K. Dick (
                     
                    παράλληλα σύμπαντα
                    και alternate history όπου στον Β΄ Παγκόσμιο Πόλεμο επικρατούν οι δυνάμεις του Άξονα).

                    Τίποτα φοβερό, αλλά βλέπεται αρκετά ευχάριστα, κυρίως λόγω της ατμόσφαιρας, αλλά και γενικότερα της ενδιαφέρουσας απόδοσης μιας "εναλλακτικής" δεκαετίας του 60 κυριαρχούμενης από τους Ναζί και την Ιαπωνική Αυτοκρατορία. Δε ξέρω, πάντως, πως τα κατάφεραν έτσι εκεί στη παραγωγή (ή αν ευθύνεται το ίδιο το βιβλίο) αλλά, σε επίπεδο γραφής και ερμηνειών, μέχρι στιγμής όλοι οι αξιόλογοι χαρακτήρες προέρχονται απ’ τους Ναζί και τους Ιάπωνες, ενώ στη καημένη την αντίσταση ανταγωνίζονται μεταξύ τους για το ποιος είναι πιο άχρωμος και άοσμος. Ελπίζω στη 3η σεζόν να καταφέρουν να τους ανεβάσουν λίγο γιατί κάθε -μα κάθε- φορά που η σειρά αφιερώνει χρόνο στους χαρακτήρες της αντίστασης κάνει μεγάλη κοιλιά.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Μου είχε αρέσει πολύ το θέμα, τα σκηνικά, η φωτογραφία, σχεδόν οτιδήποτε πέρα απ' την ουσία της σειράς, που τη βρήκα πολύ vanilla. Αγόρασα και το βιβλίο πέρσι, μα δεν το χω διαβάσει ακόμα. Βγήκε δεύτερη σεζόν; Χαμπάρι δεν πήρα.

                      Comment


                      • Originally posted by Somari View Post
                        Παιδιά, βλέπω το Cobra Kai, όταν άκουσα για youtube series περίμενα ένα πρόχειρο άρμεγμα, αλλά far from it, τσεκάρετε το, εγώ κόλλησα... (τα 2 πρώτα επ δωρεάν στο yuoutube red, για όλα τα άλλα υπάρχει ο "θείος" )

                        ΕDIT: Lol τώρα είδα πως το αμέσως προηγούμενο ποστ ήταν το τρέηλερ χαχαχα
                        Συμφωνώ, βλέπεται ευχάριστα, πάω για το 2ο επεισόδιο τώρα. Στο πρώτο, τα μόνα σημεία που δεν μου άρεσαν ήταν στην συνάντηση των 2 ο επιτηδευμένος διάλογος για το παρελθόν και η Rocky car scene απ' τα lidl.

                        Επίσης,

                         
                        Το bonzai δεν θα το πετάξεις κάτω, το bonzai!!


                        Edit:

                        OK είδα και το 2ο επεισόδιο, μια χαρά σε κάνει να θες να συνεχίσεις απλώς οι ερμηνείες μου φαίνονται λίγο υποτονικές. Ο Johnny π.χ. δεν βγάζει τσαγανό, θυμάμαι τον Γιάννη Βούρο στο original που ήταν οξύς και τη φωνή του την ένιωθες.
                        Last edited by Ryu_gr; 05-05-2018, 01:32 AM.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Originally posted by Raf View Post
                          Μου είχε αρέσει πολύ το θέμα, τα σκηνικά, η φωτογραφία, σχεδόν οτιδήποτε πέρα απ' την ουσία της σειράς, που τη βρήκα πολύ vanilla. Αγόρασα και το βιβλίο πέρσι, μα δεν το χω διαβάσει ακόμα. Βγήκε δεύτερη σεζόν; Χαμπάρι δεν πήρα.
                          Ναι, έχει βγει εδώ και καιρό.

                          Μην περιμένεις δραματικές αλλαγές, αλλά γενικά θα έλεγα ότι ήταν καλύτερη απ’ τη πρώτη, κυρίως επειδή εστίασε περισσότερο στους χαρακτήρες που είχαν ενδιαφέρον.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Originally posted by Ryu_gr View Post
                            Συμφωνώ, βλέπεται ευχάριστα, πάω για το 2ο επεισόδιο τώρα. Στο πρώτο, τα μόνα σημεία που δεν μου άρεσαν ήταν στην συνάντηση των 2 ο επιτηδευμένος διάλογος για το παρελθόν και η Rocky car scene απ' τα lidl.

                            Επίσης,

                             
                            Το bonzai δεν θα το πετάξεις κάτω, το bonzai!!


                            Edit:

                            OK είδα και το 2ο επεισόδιο, μια χαρά σε κάνει να θες να συνεχίσεις απλώς οι ερμηνείες μου φαίνονται λίγο υποτονικές. Ο Johnny π.χ. δεν βγάζει τσαγανό, θυμάμαι τον Γιάννη Βούρο στο original που ήταν οξύς και τη φωνή του την ένιωθες.

                            Χαχαχαχαχα τον Γιάννη Βούρο λέει, πόσο αλήθεια...
                            Πάντως αν συνεχίσεις να βλέπεις έχει 2-3 σκηνές right on the childhood, με την καλή την έννοια. Επίσης δε κολώνει να αυτοσαρκαστεί σε διάφορα σημεία και τέλος ΡΙΣΠΕΚΤ ΣΤΗΝ ΕΪΤΙΛΑ ΤΟΥ ΣΑΟΥΝΤΡΑΚ
                            Last edited by Somari; 05-05-2018, 03:48 AM.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • gamaei to Cobra Kai , eixa poly xamila expectations alla einai arketa kalo. Tha mou peis edw mou arese to remake me ton Jaden Smith lol
                              Thelw to pneuma tou Miyagi na fanerwthei ston LaRusso ala Yoda na trelathw teliws.

                              agapimeni skhnh mexri stigmhs : https://www.youtube.com/watch?v=1Aoc...0T-M5IH&t=1387
                              Last edited by Soldier76; 05-05-2018, 11:01 AM.

                              Comment


                              • Originally posted by Soldier76 View Post
                                Στο τελευταίο επεισόδιο έχει μια αντιστοιχη αυτοσαρκαστική σκηνή στην οποία ΕΚΛΑΙΓΑ από τα γέλια... θα δεις
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X