Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Τέλιωσα το Prison Break επιτέλους.
    Επειδή είμαι ακόμα επηρεασμένος απο το τέλος, το βλέπω και 4 χρόνια το άτιμο, θα πω για όσους έβλεπαν μέχρι κάποιο σημείο το PB και ειδικά σε όσους άρεσε η 1η season οτι η 4η σεζόν χάνει για λίγο απο την 1η την μάχη της καλύτερης.
    Εκπληκτικό finale, κάτι απροσδόκητο με βάση τις 2 προηγούμενες μέτριες season που είχαν τύπο fillers. Άπειρα plot twists που στην αρχή είναι κουραστικά, αλλά μετα απο κάποιο σημείο καταλαβαίνεις που το πήγαιναν οι directors απο την αρχή της 4ης season και σου φαίνονται απολύτως λογικά.
    Η 4η σεζόν είναι και η μόνη που φαίνεται οτι οι συγγραφείς δεν καθόντουσαν σε κάθε επισόδειο να σκεφτούν πως θα προσωρήσει το plot και είχαν απο την αρχή προκαθορισμένα στο μυαλό τους τι θα γίνουν.

    Εκπληκτικό finale...

    Comment


    • #62
      Eides to extra dvd final break.Einai kanoniko diplo episodeio k apokaluptei polla pragmata se sxesh me to finale.An dn eides auto dn eides tpt!!
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #63
        Αυτό είδα ναι! Πολύ συγκινητικό τέλος. :'(

        Comment


        • #64
          Συντομα τελειωνω τη 2η season Big Bang Theory.
          Στην αρχη (3-4 πρωτα eps) το εθαβα, αλλα τελικα μου εκανε κλικ αποτομα και τωρα το βλεπω παραπανω απο ευχαριστα.

          Πολυ καλη sitcom που στεκεται επαξια κοντα σε αλλες σειρες (βλ. HIMYM αν και παλι προτιμω το HIMYM).
          Με τη νεα σεζον το οτι λογικα θα παιζονται οι 2 αυτες σειρες την ιδια μερα αποτελει σιγουρα πολυ ευχαριστο γεγονος, αφου απ οτι φαινεται μιλαμε για 40 λεπτα guaranteed fun.

          Οταν τελειωσω και με αυτη τη σειρα θα δοκιμασω τα 2 men and a half και Arrested Development.
          Επισης δοκιμασα και το και καλα κωμικο αλλα οχι sitcom "Entourage" το οποιο εφαγε χυλοπτικα νωρις νωρις.
          Βεβαια και το Big Bang ηταν στα προθυρα χυλοπιτας αλλα για καλη μου τυχη του δωσα 2η ευκαιρια και μαλλον ημουν αρκετα τυχερος στη συγκεκριμενη περιπτωση.

          Δεν ειπα τιποτα για το setting του BBT αλλα οποιος ενδιαφερεται ας το ψαξει, αλλωστε αποκλειεται να μην του κινησει την περιεργεια να το τσεκαρει.
          Τωρα αν θα σας τη σπασει επι της ουσιας δεν το ξερω μιας και παιζουν πολλες στιγμες excessive geekness.

          Παντως μαλλον εγω μπηκα στο κλιμα της σειρας, δε νομιζω να αλλαξε κατι δηλαδη... Απλα αποδεχτηκα τη φιλοσοφια της και πλεον διασκεδαζω και με το παραπανω ολους τους παραλογους/τραβηγμενους κτλ διαλογους, αλλα και μονολογοους πολλες φορες..

          P.S.
          Dr. Sheldon Cooper ftw!

          Comment


          • #65
            Βλέπει κανείς Supernatural?

            Τελιώνω την 4η σεζόν τώρα και όσο πάει το πράγμα γίνεται καλύτερο.

            Jensen Ackles FTW!

            Comment


            • #66
              Din ftw.Το βλέπει ένας φίλος μου.Έχει δει μέχρι τα τελευταία που βγήκαν.Εγώ έχω δει κανά δυο.Ποτέ δεν έχω κολήσει με σειρές με αυτοτελή επισόδεια,ούτε πρόκειται απ'ότι φαίνεται.Θέλω πάντα να έχει μια βασική υπόθεση η σειρά και να εξελίσσεται το όλο πράγμα γύρω από αυτό.Έχει και μεγαλύτερο σασπένς!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • #67
                Ξεκίνησα πάλι το Fringe ώστε να φρεσκάρω λίγο τη μνήμη μου εν οψή του πολυαναμενόμενου ξεκινήματος της 2ης season. Ήταν η αγαπημένη μου σειρά πέρυσι και ευελπιστώ να συνεχιστεί δυνατά και φέτος.
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Ουτε που το χω ξανακουσει, για γραψε 2-3 σειρες για να δουμε περι τινος προκειται.

                  Comment


                  • #69
                    Είναι του J. J. Abrams (Felicity, Alias, Lost) και μια περιγραφή έχει στο spoiler tag


                     
                    Aπό τον J.J. Abrams, μια νέα δραματική σειρά που εξερευνά την θολή γραμμή μεταξύ φαντασίας και πραγματικότητας. Όταν μια πτήση προσγειώνεται στο αεροδρόμιο της Βοστώνης και όλοι οι επιβάτες και το πλήρωμα βρίσκονται νεκροί κάτω από τρομακτικές συνθήκες η ειδική πράκτορας του FBI Olivia Dunham πάει να ερευνήσει την υπόθεση.

                    Μετά τον παρολίγο θάνατο του συνεργάτη της ειδικού πράκτορα John Scott κατά την διάρκεια της έρευνας, η απελπισμένη Olivia ψάχνει κάποιον να την βοηθήσει και έτσι οδηγείται στον Dr. Walter Bishop, έναν σύγχρονο Αινστάϊν. Με μία όμως παγίδα: Ο Bishop είναι έγκλειστος σε ίδρυμα εδώ και 20 χρόνια και ο μόνος τρόπος να τον πλησιάσει κανείς και να του μιλήσει είναι μέσω του αποξενωμένου γιού του Peter. Όταν οι έρευνες της Olivia την οδηγούν στην πανούργα σύμβουλο διευθύνσεως Nina Sharp, η ομάδα με άλλους FBI πράκτορες, τους Phillip Broyles,Charlie Francis και Astrid Farnsworth ανακαλύπτουν πως ότι συνέβη στην πτήση 627 είναι μόνο ένα μικρό κομμάτι μιας μεγάλης και σοκαριστικής αλήθειας.



                    Γενικότερα η σειρά εύκολα μπορεί να θυμήσει X-Files όμως στη πραγματικότητα καμία σχέση δεν έχουν. Δεν ασχολείται με επιστημονική φαντασία, supernatural φαινόμενα και εξωγήινους, η καλύτερη περιγραφή νομίζω είναι η απόδοση που του δώθηκε απ'τους μεταφραστές, δηλαδή "ακραίες επιστήμες". Η δομή του τώρα, αν και μερικά επεισόδεια μπορούν να θεωρηθούν αυτοτελή, έχει μια ενιαία κεντρική σεναριακή ιδέα που περιστρέφεται και χτίζει πάνω σε αυτή σε κάθε επεισόδειο. Οι ερμηνείες τέλος είναι πάρα πολύ καλές με απόλυτη κορυφή τον θεό Dr.Bishop

                    Να κι ένα trailer της πρώτης season
                    http://www.youtube.com/watch?v=sWlsXtsQ6CQ&feature=related
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      To Big Bang Theory το έχει δει κανείς;Είδα σήμερα τα 2 πρώτα επεισόδια στο Σταρ.Αντιγραφή από φιλαράκια με nerd στοιχεία όσο δεν πάει άλλο μου θύμισε.Έχει κάποιο ενδιαφέρον και θα 'θελα κάποια στιγμή να δω πως θα εξελλιχθεί.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #71
                        Aντιγραφη απ τα φιλαρακια;
                        It's called a sitcom.

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Altair View Post
                          To Big Bang Theory το έχει δει κανείς;Είδα σήμερα τα 2 πρώτα επεισόδια στο Σταρ.Αντιγραφή από φιλαράκια με nerd στοιχεία όσο δεν πάει άλλο μου θύμισε.

                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Xeno View Post
                            Aντιγραφη απ τα φιλαρακια;
                            It's called a sitcom.
                            Yeah right, σε λιγο θα μας πεις οτι υπηρχαν κι αλλες τετοιου ειδους σειρες πριν τα φιλαρακια
                             

                            Η σειρα ειναι πολυ μπροστα και βελτιωνεται καθως προχωρανε τα επεισοδια. Αυτο που μου κανε εντυπωση ειναι οτι εχει μεγαλη επιτυχια, προβαλλεται σε παρα πολλες χωρες και στην Αμερικη η ακροματικοτητα ξεπερνα εστω και για λιγο αυτην του How I met your mother.

                            Αυριο ξεκινανε και οι δυο σειρες αν και στο TBBT εχω να δω ακομη 20 επεισοδια απ'τη περσινη σαιζον.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #74
                              Altair άνοιξε την πόρτα! Σε περιμένω απ' την άλλη πλευρά!
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • #75
                                Αυριο, αυριο, αυριο θα παρουν φωτια τα torrents:phil::phil:
                                My blog:Doppel's Den

                                Comment

                                Working...
                                X