Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πάνω κάτω συμφωνώ με όλα όσα λέτε.

    Γραφικά, ατμόσφαιρα φοβερά και διατηρεί το ύφος του πρωτότυπου, κάτι θετικότατο. Τώρα, όσον αφορά το gameplay θεωρώ πως η προσέγγιση δεν θα μπορούσε να ήταν καλύτερη. Μιλάμε για action system αλλά με turn based στοιχεία. Το ότι η ATB μπάρα επιστρέφει με χαροποίησε πάρα πολύ, συνδυάζει πολύ πετυχημένα το καινούριο, action battle system με το παλιό, κλασσικό ATB σύστημα που ξέρουμε και αγαπήσαμε. Αν ήταν απλώς turn based πάλι αλλά με σύγχρονα γραφικά δεν θα μου αρκούσε, θα ήταν σαν το πρωτότυπο αλλά με καινούρια γραφικά. Αν, από την άλλη, το παιχνίδι ήταν πλήρες action θα γινόταν άλλο παιχνίδι.

    Το μόνο που με ξενερώνει και εμένα είναι η επεισοδιακή του φύση... Λένε βέβαια ότι θα κυκλοφορήσει σε 2 blu ray και πως θα έχει περιεχόμενο πλήρους, ΑΑΑ τίτλου. Πως θα γίνει όμως αυτό; Στο πρωτότυπο η midgar είχε περιεχόμενο για 10 ώρες gameplay. Το πολύ. Εδώ βέβαια λένε πως θα έχει πολύ περισσότερο περιεχόμενο αλλά και πάλι πως θα αξιοποιηθούν τα 2 blue ray; Ελπίζω μόνο να μην το τιγκαρουν σε ανούσια fetch quests.

    Όπως και να έχει, σε αυτό το βιντεο αναλύεται πολύ καλά το σύστημα μάχης.

    Last edited by Deus; 12-06-2019, 12:01 AM.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Η ποιότητα του παιχνιδιού θα εξαρτηθεί από το πόσο καλά θα αποδώσουν το Honeybee manor.-
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Μιας και δεν έχω δει πολλά βιντεάκια, γνωρίζουμε εάν ο Cloud θα διατηρήσει το εξυπνακίστικο ύφος που είχε στο αρχικό παιχνίδι, ή αν θα τον κάνουν emo στυλ, μυστηριώδη και μίζερο σαν το Advent Children;

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • IHNE ESY FTAIS!!!

          Η ποιότητα του παιχνιδιού θα εξαρτηθεί από το πόσο καλά θα αποδώσουν το Honeybee manor
          Yes indeed

          Phandom Duck nai einai eksypnakias kai arxidi.
          Poly kalo afto.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Καλό αυτό. Να δεις που θα υπάρχει και κόσμος που τον ξέρει μόνο από το Advent Children και θα ξενερώσει όταν τον δει κάφρο

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • TopazGigaPixel AI-enhanced HD Texture Packs released for over 150 classic Nintendo 64 games




              https://www.dsogaming.com/news/topazgigapixel-ai-enhanced-hd-texture-packs-released-for-over-150-nintendo-64-classic-games/

              Comment


              • Τα σηκωνει το PC σου;
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Originally posted by Ramparter View Post
                  Τα σηκωνει το PC σου;
                  Ναι


                  (του σορτ)

                  Comment




                  • Όντας κάποιος που πάντα ήθελε να παίξει το 2,αλλά δεν το έκανε ποτέ,οπότε δηλώνω παντελώς άσχετος,έχω να πω πως το συγκεκριμένο παιχνίδι μόλις μπήκε στα πιο αναμενόμενα για μένα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Πολύ ωραιο trailer αλλά θα κυκλοφορήσει ποτέ; Έχει περάσει από 40 κύματα η ανάπτυξή του.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Τα πρωτα 2 system shock ουτε εγω τα εχω παιξει και μαλλον θα τα αγορασω σε κανενα black friday απο steam που θα τα βρω φθηνα. Πολυ μου αρεσει παντως που καποια πολυ κλασσικα franchises αναβιωνουν . Για να δουμε.

                        Comment


                        • Aν δεν με απατάει η μνήμη μου είχα αγοράσει το System Sock 2 σε εκπτώσεις στο GOG, νομιζω περιπου 2.50 ευρώ το είχα αγοράσει. Δεν το έχω παίξει ακόμη.

                          Τώρα το πρώτο ειναι πάρα πολύ παλιό στον οπτικό του τομέα, δεν ξέρω εάν θα μπορούσα να το παίξω. Το τρίτο μέρος ,κρίνοντας από το παραπάνω βίντεο, δείχνει να ειναι πολλά υποσχόμενο.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Originally posted by nooto View Post
                            Τα πρωτα 2 system shock ουτε εγω τα εχω παιξει και μαλλον θα τα αγορασω σε κανενα black friday απο steam που θα τα βρω φθηνα. Πολυ μου αρεσει παντως που καποια πολυ κλασσικα franchises αναβιωνουν . Για να δουμε.
                            Τα system shock ειναι συνεχεια σε sale και πολυ συχνα σε bundle (π.χ εδω https://www.fanatical.com/en/bundle/...j_aid=13212017 ), τωρα ειναι πολυ φτηνα στο greenmangaming



                            Comment


                            • Δεν ετοιμάζεται και remake του πρώτου;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Λοιπόν παικτούρια τανάρια με τα μεγάλα τα παπ μπιμπ... το Monster Boy and the Cursed Kingdom κλείνει τα πρώτα του γενέθλια και μέχρι τις 4 Ιανουαρίου 2020 έχει στην μισή τιμή (20 γιούρια) για όλες τις κονσόλες. Για την ακρίβεια στις 2 Δεκεμβρίου ξεκίνησε η έκτπτωση για PS 4, χθες για Switch και οι Xbox One users μόνο εγώ) τρώνε μπούλο μέχρι τις 10 Δεκεμβρίου που θα βγει κι εκεί.
                                Τρέξτε να το πάρετε αλλιώς να σας γυρίσουν οι φτέρνες ανάποδα και αντί να πηγαίνετε, να έρχεστε. Corpo θα είσαι μέγας γκέουλας αν δεν το πάρεις.



                                Comment

                                Working...
                                X