Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donations (round 4)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Donations (round 4)

    Κατα το νεο αυτο ξεκινημα της κοινοτητας του Gamers Odyssey οπως γνωριζετε δαπανηθηκε ενα συγκεκριμενο χρηματικο ποσο για την αγορα vBulletin license και προσθετο κοστος εχει και καθε skin που αγοραζουμε (1 μεχρι τωρα). Επισης αξιζει και πρεπει να σημειωθει οτι το κοστος του web hosting το πληρωσε ο Titus (μιλαμε για 50ε χοντρικα), ποσο το οποιο προσφερθηκε να καλυψει ο ιδιος εξ' ολοκληρου (και γι' αυτο το λογο δε θα συμμετασχει και στο donation).
    Το κοστος για τα VB boards ηταν 165 ευρω (144 ευρω + 21 ευρω ΦΠΑ) και για το 1 skin ως τωρα 25 ευρω και θα ακολουθησει συντομα τουλαχιστον 1 ακομα skin, οποτε μιλαμε για αλλα 25 ευρω.
    Κοινως ως τωρα το ολο θεμα εχει κοστισει 190 ευρω και θα φτασουμε τουλαχιστον τα 215 και απο εκει και περα παμε στα +25 για καθε ακομα skin.

    Tα donations εννοειται πως ειναι προαιρετικα και κανεις δεν υποχρεουται να δωσει λεφτα και μη νομιζετε πως θα αρχισει κανεις να λεει εδωσε ο Α, δεν εδωσε ομως ο Β κτλ κτλ..


    Θα υπαρχει λιστα για το ποιος συνεισεφερε ποσα χρηματα για να εχουμε μια ιδεα του ποσα πρεπει να μαζευτουν και ποσα θα μαζευτουν εν τελει.
    Σε περιπτωση που μαζευτουν παραπανω χρηματα, τοτε η διαφορα θα παει σε skins αν υπαρχει αναγκη και ισως και στο κοστος του web hosting.

    Παρολαυτα μη νομιζετε πως αν (λεμε τωρα) μαζευτουν 500 ευρω θα τα παρουμε. Σκοπος ειναι να καλυφθουν τα βασικα εξοδα, αντε και λιγο παραπανω, οποτε να εχετε υποψιν πως τα μικροποσα αρκουν. Tα donations θα σταματησουν οταν φτασουμε τα 200-250ε πολυ χοντρικα, εκτος αν πια προκυψουν και αλλες αναγκες, πραγμα σχετικα απιθανο (τουλαχιστον για την ωρα).

    Τα εξοδα που προαναφερθηκαν εχουν γινει απο εμενα, οποτε εγω θα αναλαβω και το θεμα της συγκεντρωσης του ποσου των donations.

    Η δουλεια μπορει να γινει μεσω:

    a) Paypal το οποιο αποτελει και την προτιμοτερη λυση. Στειλτε PM για να σας δωσω το paypal address μου.

    b) Καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο. Αρκει να στειλετε ενα ΡΜ για να σας δωσω ενα IBAN (κατι σαν unique ID του καθε τραπεζικου λογαριασμου) και απλα πατε στην τραπεζα και ζητατε καταθεση σε αυτο το λογαριασμο.
    Σημαντικο (και βασικα απαραιτητο) ειναι να πατε σε οποιαδηποτε Alpha Bank γιατι σε οποιαδηποτε αλλη τραπεζα θα σας κρατησουν καποια προμηθεια και δε γνωριζω το ποσο αλλα νομιζω πως δεν ειναι και τοσο χαμηλο. Αν πατε λοιπον σε καποια Alpha Bank απλα θα σας δωσω αριθμο λογαριασμου κι ενα ονοματεπωνυμο το οποιο ζητανε για διασταυρωση στοιχειων.

    c) Συναντηση απο κοντα. Δεν αποτελει και την καλυτερη των λυσεων αλλα αν δε μπορει να γινει αλλιως, μονο αυτο μενει και αναλαμβανω εγω για οσους ειναι Αθηνα (αρκει να μη γινω και ταχυδρομικο περιστερι). Στην τελικη οποιος μπορει να βοηθησει ας βοηθησει την ολη προσπαθεια. Πχ αν ο Α ο Β και ο Γ μενουν Θεσσαλονικη ας μαζεψει ο Α τα λεφτα των αλλων 2 και θα τα βρουμε καπως μεταξυ μας μονο με τον Α.


    Eλπιζω να σας καλυψα. Για οποιαδηποτε απορια μπορειτε να ρωτησετε εδω ή απλα να στειλετε ΡΜ.
    Θα απουσιαζω παντως μεχρι την ερχομενη Δευτερα, οποτε καντε λιγη υπομονη μεχρι να απαντησω.

    --------------------------------------------------------------

    Round 1 - 2009


    Χρηστης / Ποσο / Status

    Xeno / 20 / paid
    Sub_Zero / 20 / paid
    Doppelganger / 20 / paid
    Pilgrim / 20 / paid
    Christop / 20 / paid
    Scatman / 10 / paid
    Ground_Zero / 20 / paid
    Altair / 10 / paid
    Ramparter / 20 / Paid
    Laharl / 10 / paid
    Εvans / 10 / paid
    Ferryman / 20 / paid
    Songoku / 15 / paid
    Ryu_gr / 15 / Paid
    Βurai / 20
    Straier / 20 / Paid

    Ανωνυμες εισφορες (): 20e

    --------------------
    Total amount: 290e
    Amount gathered: 290e
    --------------------


    -----------------------------------------------------

    Round 2 - 2011

    Xeno 10e - paid
    Burai 10e - paid
    Somari 5e - paid
    Titus 10e - paid
    Sub_Zero 10e - paid
    Ramparter 10e - paid
    Loggo 10e - paid
    sain't 5e - paid
    Τanno 10e - paid
    nooto 10e - paid

    Total 90e


    Round 3 - 2013

    1) Ramparter 10e
    2) Loggo 10e
    3) Christop 10e
    4) Somari 10e
    5) Sinclair
    6) Ground_Zero 10e
    7) Ryu_Gr 5e
    8) Spahar
    9) Sub_Zero 10e
    10) Xeno 10e
    11) Paixtis 5e
    12) Deus 10e
    13) Vaynard 5e
    14) Enwsiths

    Total 95e

    Round 4 - 2019

    丹野 (Tanno) 50e
    Straier 20e
    BigBoss 20e
    Phantom Duck 20e
    Sinclair 40e
    Ramparter 20e
    Ryu_gr 50e
    Raf 10e

    Total 230e

  • #2
    20e και από εμένα

    Comment


    • #3
      Μπορω να δωσω τα λεφτα για το επομενο skin, οχι ομως αμεσα καθως εχω καποια εξοδα τις επομενες 2 βδομαδες, μπορουμε να παμε σε κανα νετ καφε να το διαλεξουμε η αν καποιος εχει λαπτοπ καπου να εχει wifi.

      Comment


      • #4
        Σκατα, δεν μπορει να περασει κανενας απο Τρικαλα; Λογω διαβασματος δεν μπορω να φυω, paypal δεν εχω, ουτε ξερω απο τραπεζες. Και στους γονεις αντε να εξηγησεις οτι θες να δωσεις στο internet λεφτα. Το απο κοντα για την δικη μου την περιπτωση ειναι η καλυτερη λυση. Εκτος κι αν το κανουμε αλλιως. Να δωσω τα λεφτα σε ενα φιλο που σπουδαζει Αθηνα και συνατηθειτε με αυτον. Αλλα κι αυτο μετα τις διακοπες του Πασχα.
        Αν μπορειτε να περιμενετε δυο εβδομαδες, count me in για 20 ευρω.
        My blog:Doppel's Den

        Comment


        • #5
          Δεν υπαρχει καποια δυσκολια στα περι τραπεζας.
          Πας, περιμενεις στην ουρα, ζητας καταθεση στον ταδε λογαριασμο, δινεις τα λεφτα και φευγεις. Νομιζω ο καθενας μπορει να το κανει αυτο μιας και η διαδικασια ειναι υπερβολικα απλη.

          Strawhat αν καταλαβα καλα λες απλα να επιλεξεις ενα skin για το forum;

          Comment


          • #6
            Ειλικρινά τώρα είναι δυνατόν να εμπιστευτεί κάποιος τα λέφτα του στον άνθρωπο που κάνει τέτοιες δηλώσεις
            Εγω πηγαινα περα δωθε και καθομουν απο δω κι απο κει προσπαθωντας να τα πω με ολους. Ο απωτερος μου σκοπος βεβαια ηταν να κανω loot φαι απο καθε πιατο και νομιζω τα καταφερα αρκετα καλα.
            Αυτός καλά καλά δεν μπορεί να κρατήσει το πιρούνι του έξω απο το ξένο πιάτο!!
            Υποπτό επίσης το γεγονός οτι δηλώσεις του για donations ερχονταί μαζί τους υπόλοιπους απατεωνίσκους (γύφτισσες που κλάινε με το μωρό στην αγκαλιά, κουτσόυς που άμα εμφανιστεί μπάτσος κάνουν τα 100 μέτρα σε 11 δευτερόλεπτα, παιδιά απο την αποτοξίνωση που το ποιό βαρύ ναρκωτικό που έχουν δοκιμάσει είναι το Depon αναβράζων, κλπ) που προσπαθούν να εκμεταλλευτούν το πνέυμα το ημερών.
            Χρειάζεται να πω κάτι περισσότερο αδέρφια! Δεν νομίζω.
            Στειλτε σε μένα τα φράγκα! ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙΤΕ ΜΕ!:niania:
            I attack sharks
            when i smell them bleed
            I dont go swimming
            water just wants to be around me.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Xeno View Post
              Δεν υπαρχει καποια δυσκολια στα περι τραπεζας.
              Πας, περιμενεις στην ουρα, ζητας καταθεση στον ταδε λογαριασμο, δινεις τα λεφτα και φευγεις. Νομιζω ο καθενας μπορει να το κανει αυτο μιας και η διαδικασια ειναι υπερβολικα απλη.
              Α, γαματα τοτε. Tell me more!
              My blog:Doppel's Den

              Comment


              • #8
                Originally posted by Xeno View Post
                Strawhat αν καταλαβα καλα λες απλα να επιλεξεις ενα skin για το forum;
                Nα το πληρωσω κι ολας, αν και σκεφτομουν σημερα κανενα χακαρισμενο σε rapidshare δε ψαξατε? τεσπα θα ριξω μια ματια.

                Comment


                • #9
                  Αφενος θελουμε να πληρωσουμε επειδη υπαρχει η δυνατοτητα και θελουμε να αποφυγουμε την οποια μορφη παρανομιας.
                  Αφετερου πληρωνοντας παιρνουμε δωρεαν updates για 1 χρονο και μετα η επεκταση του support για καθε χρονο εχει ενα αρκετα τυπικο κοστος.
                  Ετσι ξερουμε πως οταν βγει το επομενο VB version θα εχουμε ενα αντιστοιχα updated skin για να λειτουργει σωστα με τη νεα εκδοση των VB boards και καλο ειναι να ξερουμε πως ειμαστε εξασφαλισμενοι ανα πασα στιγμη.

                  Comment


                  • #10
                    Mias pou anaferthike hdh to poso kai egw 20 evrw tha dosw, mallon avrio, tha kanw post gia confirmation.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Το donation απο'μενα σε μιαμιση βδομαδα που θα εχω ρεπο και θα μπορεσω να παω στην τραπεζα.

                      Comment


                      • #12
                        Οι τράπεζες λειτουργούν σήμερα;Αν ναι σήμερα θα κάνω το δικό μου donation.Αλλιώς Δευτέρα-Τρίτη,όποτε ανοίξουν.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Κακως δινετε ολοι 20€, εχουμε αρκετα μελη που πιστευω ενδιαφερονται να βοηθησουν, και 10 € φτανουν.

                          Anyway 20 κι απο μενα για μη φανω "μικροτερος" :p
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Εγώ θα δώσω σίγουρα 10€. Με την πρώτη ευκαιρία θα μιλήσω με τον Xeno για να το κανονίσουμε. Αν θέλετε δίνω και 50€ αλλά θα έχω license to ban.

                            Comment


                            • #15
                              Bασικα 10 απο εμενα. Αυτα μπορω να προσφερω τη συγκεκριμενη περιοδο. Ελπιζω μελλοντικα να ειμαι σε θεση να προσφερω κατι παραπανω.

                              Αυτες τις μερες θα προσπαθησω να παω σε καποιο καταστημα της Alpha Bank.

                              Χρονια Πολλα , Καλη Ανασταση

                              cheerz
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment

                              Working...
                              X