Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donations (round 4)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Γυρισα απο τις διακοπες των ημερων, απαντησα στα οσα ΡΜs μου ηρθαν και εκανα update τη λιστα στο αρχικο post, ενω περιμενω και μερικους ακομα να μου πουν το ακριβες ποσο πριν τους προσθεσω.
    Ηδη τα νουμερα ειναι αρκετα ικανοποιητικα και συντομα θα εχει κλεισει το ολο θεμα.

    Thanks σε ολους οσους βοηθησαν και σε οσους προτιθενται να βοηθησουν, χωρις αυτο να σημαινει κατι για οσους δε συμμετεχουν στο εν λογω donation.

    Συντομα θα κοιταξω να κλεισουμε και το θεμα των skins, αλλα γι αυτο θα περιμενω να μαζευτουμε ολοι οσοι συμμετεχουν στο στησιμο του forum, μιας και μερικοι ακομα αραζουν/χωνευουν αρνια/μαγειριτσες κτλ..

    Comment


    • #17
      Μου εδωσε 15€ ο Ryu gr, χρωσταω 35 τωρα.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #18
        Originally posted by Xeno
        χωρις αυτο να σημαινει κατι για οσους δε συμμετεχουν στο εν λογω donation.
        .
        50% warn ειναι η γνωμη μου σε οσους δε πληρωνουν, αρε εγω επρεπε να ημουν μοντ γαμω τη δημοκρατια μου μεσα!

        Comment


        • #19
          Careful what you wish for.
          Ramp νομιζω εκκρεμουν και αλλα 10ε για κατι που λεγαμε και ξεχαστηκε.
          Αντε να επιστρεψει η Team Pylos, μην επαναπαυεστε στις δαφνες του CoD .

          Comment


          • #20
            Originally posted by Xeno View Post
            Careful what you wish for.
            .
            Tι θα με κανετε Μοντ?

            Comment


            • #21
              Eπειδη με εξεπληξε ευχαριστα η απαντηση σου θα μειωθει η ποινη στο 25%.

              Comment


              • #22
                Βάλτε +20 κι από μένα. Αλλά θέλω license to kill- καμμένο αστείο:kill:
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #23
                  Ειπαμε κοντα στα 250 να σταματησουμε και εχουμε ηδη 3 "pending" donations (PMs κτλ) τα οποια δεν εχω βαλει λιστα. ενω βεβαια απο αλλα που εχω υπολογισει καποια ποσα δεν εχουν εισπραχθει ακομα.
                  Οπως και να χει συντομα θα κλεισει το ολο θεμα (οταν εισπραχθουν και τα υπολοιπα χρηματα), εκτος αν σκεφτει κανεις πως χρειαζομαστε εξτρα $$ για κατι ουσιαστικο.
                  Πλεον εχουμε καλυψει τα τρεχοντα εξοδα και μπορουμε να παρουμε και 1-2 skins.

                  Εχει κανεις κατα νου τιποτα αλλο που χρειαζομαστε και απαιτει εξοδα;
                  Αν οχι να το ληξουμε εδω το θεμα.

                  Comment


                  • #24
                    Μια καλή κεντρική μόνο. Ή θα μείνετε μόνο forum τελικά;

                    2-3 skins ακόμα και είμαστε μέσα.

                    Έχουμε και shoutbox.. Ωραία ωραία!:resp:
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Βαζουμε μια ανω τελεια στο θεμα των donations για να δουμε τι μπορει να γινει με την κεντρικη.
                      Αν δουμε πως απαιτουνται περαιτερω εξοδα τοτε τα ξαναλεμε .

                      Το θεμα ειναι να αρχισει να συζητειται το θεμα της κεντρικης - μην περιμενετε να κανω εγω την αρχη.

                      Comment


                      • #26
                        Αντε βρε κοπρόσκυλο xeno!!
                        Την μία μην περιμένετε απο μένα να κανονίσω meeting, την άλλη μην περιμένετε να ξεκινήσει απο μένα η συζήτηση για την κεντρική σελίδα, πολυ "απελθέτω απ εμου το ποτηριον ετούτο" μας έγινες τωρα τελευταία.
                        Αντε πίασε δουλεία παρταλομοντερατορα! δεν σε ψηφίσαμε για να ρίχνεις μπαν μόνο! ΟΥΣΤ:chair:

                        Περι κεντρικής σελίδας το έχω πεί απο την αρχή οτι μας χρειάζεται και μάλιστα να είναι καλή και προσεγμένη (η βιτρίνα μετράει)
                        Εγώ είμαι πρόθυμος να βοηθήσω με νέα και τέτοια! Βέβαια είμαι ανίκανος να κάνω ενα σοβαρό ποστ οποτε μάλλον στην προθυμία θα μείνω :p:p
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • #27
                          Βασικα οντως κανονισα το meeting, κανονισα και ως εναν βαθμο τα forum-ικα μαζι με τους αλλους, αλλα δεν εχω το χρονο που απαιτειται για να δω τι γινεται με την κεντρικη οποτε ελπιζω να προθυμοποιηθει καποιος αλλος να αναλαβει την οργανωση του ολου θεματος.

                          Μ' εσενα στην κεντρικη δε μας φοβαμαι, τρεμε ανταγωνισμε .

                          Comment


                          • #28
                            Eκρεμμούν και τα δικά μου τα οποία θα τα δώσω σε κάποια φάση
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Oπως ειχα πει τα donations καλο θα ηταν να σταματησουν καπου εδω.
                              Κατ' αρχας ευχαριστουμε οσους συνεισεφεραν και οσους προσφερθηκαν αλλα δε συνεισεφεραν, μιας και η λιστα ειχε ηδη κλεισει (Alexandros, Orion, Greengr, Deus_d0pe, Pritt, Loggo και οποιος αλλος μου διαφευγει).

                              Ειχαμε πει πως θα σταματουσαμε στα 250ε χοντρικα και εν τελει φτασαμε πιο πανω, αλλα καποιοι επεμεναν πως θελουν σωνει και καλα να καταθεσουν τον οβολο τους () για να μεινει και κατι για μελλοντικη χρηση.

                              Θα μπορουσαμε να μη βαλουμε οριο και να κρατησουμε λεφτα για το κοστος του server στα επομενα ετη κτλ, αλλα καλυτερα να μπει μια ανω τελεια μεχρι νεοτερας.
                              Οχι τιποτα αλλο, αλλα ετσι μπορουμε να εχουμε την κατασταση υπο ελεγχο και να υπαρχει διαφανεια στο ολο θεμα.

                              3 ατομα νομιζω μενουν να δωσουν τα $$ που πρεπει και καπου εκει θα ληξει και τυπικα η διασικασια.
                              Με αυτα τα λεφτα καλυπτουμε ειτε 2 ακομα skins, ειτε 1 (που ειναι το πιο λογικο) και πανω απ το μισο κοστος του hosting για 1 χρονο ακομα.

                              Τουτεστιν αποκλειεται να χρειαστει νεος κυκλος donations anytime soon, εκτος αν δουμε πως θα πρεπει να κανουμε update το vbulletin license για να παρουμε τα νεα updates κτλ.

                              Ξαναλεω ενα ευχαριστω προς ολους και ελπιζω να βγει κατι καλο απ' την ολη προσπαθεια ... and the journey goes on.

                              Comment


                              • #30
                                To Gamers Odyssey βρίσκεται ξανά στην ανάγκη να ζητήσει τη βοήθειά σας.

                                Όχι, δε μας χτύπησε η κρίση και οι admins δεν την κάνανε στη Βραζιλία με τα λεφτά του προηγούμενου donation. Ο λόγος που γράφω είναι πως, πολύ απλά, πρέπει να κάνουμε την ετήσια ανανέωση του domain name και του server, και το συνολικό κόστος ανέρχεται στα 120 δολλάρια, δηλαδή περίπου 100 ευρώ. Μετά από συνεννοήσεις των admins - mods για να δούμε ποιός θα συνεισφέρει τι, καταλήξαμε στο ότι χρειαζόμαστε...

                                ...άλλα 40 ευρώ.

                                Οσοι βρίσκεστε σε θέση να συνεισφέρετε με κάποιο ποσό στείλτε ένα ΠΜ σε κάποιο moderator ή admin και θα σας δώσουμε οδηγίες για το πώς θα δώσετε τα χρήματα (χέρι με χέρι ή κατάθεση πχ). Η πληρωμή πρέπει να γίνει μέχρι τις 5 Μαρτίου, αλλά καλό θα ήταν να τελειώσουμε μέσα σε μια δυο βδομάδες.

                                Ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή σας!
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X