Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil Series

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    http://www.youtube.com/watch?v=_GyOY...eature=related


    η φωνή στο τέλος δε θυμίζει Mortal Kombat;
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      hmm ok! htes termatisa to RE4 kai simera teleiosa idi merika apo ta extras pou ksekleidonontai..Hehe mporo na po me sigouria pleon oti to paihnidi ta spaei ola! grafika,gameplay,concept,kinisi...ola apsoga.Vevaia ksefeugei apo tin klassiki grammi ton ipoloipon RE (pou eho paiksei ego dld: 1,2,3) alla i ananeosi itan aparaititi! mou tin edose ligo i "amerikania" tis olis ipothesis alla min ta theloume kai ola dika mas! ego meno sto idio kathauto to game kai mou afise apsogi entiposi!


      tora me epiase trela kai thelo na paikso kai ta 0,CV kai otidipote allo den eho paiksei apo ti seira.ouaaaaaa :icon_twisted:

      Comment


      • #33
        Όσο για την αμερικανιά, μου άρεσε το σημείο που ο Saddler στο τέλος λέει στον Leon, πως η Αμρική δεν θα μπορεί να παίζει για πάντα την ατυνομία του κόσμου.
        Χώσε ρε, έτσι, Illuminados ftw

        Comment


        • #34
          eetsiii :icon_twisted: mono pou stin pragmatikotita to ashimo telos den tha to ehei o saddler B)

          hehe tora opos eipa paizo ta unlocked skinika tou RE 4. sigkekrimena paizo to mercenaries game : pooo ehei stin teleutaia pista enan palaviari me kati prionia pou mou ehei spasei ta sikotia entoutois ehei plaka.

          PS : o salazar giati itan kontos?

          Comment


          • #35
            καποτε ειχα μανια με τα horror games, ακομα θυμαμαι μαλιστα το Alone in the Dark: The New Nightmare μου ειχε προκαλεσει μεχρι κι εφιαλτες σε καποια φαση που το παιζα. για τα RΕ παντως οτι κι αν πουμε ειναι λιγο, ειδικα στο ps1 ειχα ενα κολλημα, αν και ποτε δεν ειχα παιξει το πρωτο επεισοδιο καλα καλα (παρακολουθουσα απλα που παιζε αλλος, και εχω δει μονο καποια βιντεος στην αρχη). περισσοτερο ασχοληθηκα με το τριτο μερος (Nemesis) αν κι ολοι λενε οτι ειναι και το χειροτερο απ'οσα κυκλοφορησαν στη συγκεκριμενη κονσολα. απο κει και περα δυστηχως σταματησα να τα παρακολουθω, αν και τελευταια ξαναπορωθηκα με τις ταινιες, οι οποιες στο σεναριο διαφερουν λιγακι χρονολογικα θα ελεγα...

            Comment


            • #36
              aaaaaa oi tainies....ma ithela na iksera...den mporoun na vgaloun autoi oi anthropoi mia tainia akrivws idia me to senario tou paihnidiou? oraies einai den leo alla an akolouthousan ta paihnidia tha eihan kanei 10 fores megaliteri thrausi apo oti ehoun kanei.
              auto einai to megalitero mou parapono
              entoutois an koitakso apokleistika tis tainies horis na lavo ipopsin to senario tou paihnidiou tote nai einai katapliktikes (to 3 den to eida akoma)

              Comment


              • #37
                ουτε εγω το ειδα το 3, αλλα το 2 μοιαζει με το Nemesis (Playstation), που λαμβανει χωρα στην Raccon City ενω υπαρχει κι ο T-Virus.

                Comment


                • #38
                  Resident Evil Degeneration
                  Επιστρέφουν οι Λεον και Κλαιρ.
                  Εδώ το λινκ:
                  http://www.gametrailers.com/player/29306.html
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #39
                    Hmm tora psahno na vro plirofories gia to Resident Evil Degeneration. Iparhoun 2 senaria: einai ena entelws kainourgio game me protagonistes claire kai leon ...i prokeitai gia tainia (tipou Final Fantasy).
                    Na eimai eilikrinis tha protimousa na einai game giati an prokeitai gia tainia mallon paaaaaaaali tha ksefigoume apo to kentriko concept tou paihnidiou.

                    epsaksa se orismena forums kai lene oti prokeitai gia to RE6 eno sto www.rehorror.com (ekpliktiko database gia tin seira) leei oti einai tainia

                    giaaaaaa na doume

                    Comment


                    • #40
                      Απο που και ως που Game πρωτη φορα το ακουω
                      εγω θυμαμαι που ειχε αναλοινωθει τον οκτωβρη οτι θα βγει ταινια CG για το resident evil με ον τιτλο REegeneration απο την Sony Pictures Entertainment σε συνεργασια με την capcom

                      αν και θα γουσταρα να ηταν game
                      αλλα καλυτερα που ειναι ταινια για να δει ο κοσμος τι ειναι το resident evil
                      και να μην το συγχεουν με τις 3 μουφοταινιες που εχουν βγει

                      Comment


                      • #41
                        belmont > καλυτερα μην βαζεις στοιχημα... το Resident Evil Gaiden το εχω αν και δεν εκατσα να το τερματισω λογω καποιου glitch απο οτι εμαθα αργοτερα οπου σε κανει να χασεις την προοδο του παιχνιδιου σου. σπαστικα παρα πολυ και το παρατησα οταν εγινε το ιδιο πραγμα για δευτερη φορα. το Alone in the Dark : The New Nightmare, οταν το αγορασα, επαιζα εκεινο τον καιρο pokemon οποτε το αφησα για πολυ αργοτερα και τελικα το πηρε ο αδερφος μου στην θεσσαλονικη οποτε εγω εκατσα και το επαιξα προσφατα σε emulator ^_^

                        edit: ξεχασα να αναφερω πως ειμαι υπερηφανος κατοχος του RE 4 bonus disc για gamecube και θα ελεγα πως ετσι θα επρεπε να ειναι το RE4.
                        http://www.youtube.com/watch?v=kWpEE...eature=related
                        http://www.youtube.com/watch?v=_tKjf...eature=related
                        σιγουρα θα το εχετε ποσταρει και σε προηγουμενες σελιδες, αλλα θα ηθελα να το ξανα δειτε.

                        Comment


                        • #42
                          Επειδη εψαξα κι εγω, το Degeneration ειναι oντως σαν ταινια ας πουμε, οχι με ηθοποιους οπως φαινεται, κατι σαν το Advent Children που αφορουσε το Final Fantasy VII, και θα κυκλοφορισει το 2008 σε dvd στην Ιαπωνια. οπως καταλαβενουμε κι απο το βιντεο λαμβανει χωρα σε αεροδρομιο ή κατι τετοιο τελως παντων, 7 χρονια μετα τα γεγονοτα της Raccoon City. τωρα πως εφυγε ο ιος απο κει και μεταφερθηκε παραεξω αφου καταστραφηκε αγνωστο, υποθετω χαρη στην εκρηξη κατι θα γινε...

                          Comment


                          • #43
                            Sorry, παράλειψη:ξέχασα να αναφέρω ότι πρόκειται για ταινία...
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #44
                              Μια απο τις αγαπημενες μου σειρες και σιγουρα αυτη που εφερε το Survival χωρο κοντα στο mainstream και το εβγαλε απο την αφανια(πριν απο το RE αλλωστε και κατα την απουσια των Alone in the Dark απο τα επικαιρα το ειδος ειχε πεσει σε χειμερια ναρκη).Καποιος πιο πανω ανεφερε πως το Remake ειναι το καλυτερο απο την παλια σχολη και θα συμφωνησω απολειτα οπως θα συμφωνησω επεισης και με το οτι το 3 μαλλον φτηνα τη γλητωσε απο τους κριτικους διοτι ηταν πραγματικα μετριοτατο.Με το 4 η Capcom απεδειξε πως υπαρχει παντα χωρος για βελτιωση(η οποια IMHO πρεπει να ειναι και κυριο μελημα του developer)και εδωσε εναν απο τους καλυτερους action horror τιτλους ολων των εποχων."Το ακους αυτο KONAMI!ΠΡΟΟΔΟΣ!"....Εχεμ τι ελεγα.Α!Ναι.Τα Code Veronica και Zero μου εκαναν παρα πολυ καλη εντυπωση και περιειχαν αρκετες καινοτομιες σε σχεση με τα λειπα μερη της σειρας.Οσο για την πρωτη μου επαφη με τη σειρα...ας ειναι καλα ο σαδιστης αδερφος ενος κολλητου μου που μας εβαζε να βλεπουμε το 2 οταν ημασταν μικρα...sucker.Τελος παντων οταν μεγαλωσα λιγακι το επιασα και το επαιξα σοβαρα κι απο τοτε λατρεψα τη σειρα,αγορασα ολα τα επεισοδια και η Capcom εγινε μια απο τις αγαπημενες μου εταιριες.Survivor,Dead Aim,Oubreak/File 2 και αλλες τετοιες βρωμιες ουτε καν εχω αγγιξει αν και εχω ολα τα γνησια επεισοδια.Το Chronicles συντομα θα μπει στη συλλογη μου.Αυτα.
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment


                              • #45
                                εγώ είχα παίξει και τερματίσει το survivor σε ps1.τολμώ να πω ότι μουάρεσε πάρα πολύ.άλλωστε τότε ήμουνα σε μία φάση του στιλ:δώστε Resi στο λαό κι ότι θέλει ας είναι.δεν μ&#39;ένοιαζε.ήταν Resi (ή μάλλον είχε τον τίτλο) και αυτό έφτανε.ακόμα και τώρα δεν έχω πρόβλημα να κάτσω να ασχοληθώ...αν και προτιμώ να αφοσιωθώ στα επεισόδια της σειράς που δεν πρόλαβα τερματίσω...
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X