Announcement

Collapse
No announcement yet.

Batman Arkham Asylum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    To οποίο Urban Chaos Riot Response όμως είναι ένα πάρα πολύ καλό παιχνιδάκι με κάποια ιδαιίτερα χαρακτηριστικά.Χαίρομαι που το ΒΑΑ βρήκε την απόκριση που του αξίζει.Πρέπει κι εγώ να το ξεκινήσω ρε γμτ.Ίσως σήμερα.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Οι δύο μάχες με τον Scarecrow είναι υποδειγματικές όσον αφορά την ψυχοσύνθεση του Batman. Imo το game χειρίζεται πολύ καλύτερα τη σχέση Batman- Scarecrow από ότι το Begins με δυο μέχρι στιγμής μάχες( μαζί με το όλο θέμα που τις συνοδεύει) σχεδιασμένες με υπέροχο τρόπο. Yπέροχα
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #33
        Ma to Batman begins den xeirizetai katholou to thema Batman - Scarecrow kai gia na leme kai thn alhtheia Joker - Riddler - Scarecrow (me afth th seira) einai oi kalyteroi pithanoi antipaloi gia to lore to Batman...
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #34
          Πολύ καλός ο Jim Carrey μα η ενσάρκωση του Riddler σε εκείνη τη ταινία ήταν λίγο αισχρή.

          Comment


          • #35
            Ekeinh h tainia htan aisxrh oloklhrh
            O Riddler kai o Scarecrow einai poly adikhmenoi xarakthres stis tainies.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #36
              Συμφωνώ απόλυτα Ground. Περίμενα πιο εκτενή αναφορά στο Sacarecrow και στον αντίκτυπο της χρήσης του αερίου του Scarecrow στον Batman( όπως στο Haunted Knight ;) ) αλλά κάτι τέτοιο δε συνέβη. Και οκ την πρώτη φορά που είδα την ταινία δεν είχα δώσει σημασία. Αλλά καθώς αυξήθηκαν οι φορες που την είδα συνειδητοποίησα πως θα προτιμούσα μεγαλύτερη βάση στον Scarecrow. Ωστόσο σαν origin ταινία λογικό είναι ο Scarecrow να χρησιμοποείται σε υποδεέστερο ρόλο από τον R'as Al Guhl μιας και μελλοντικά θα εξελιχθεί στον major villain( και θα μπορούσε imo να τον έπαιζε ένας καλύτερος ηθοποιός αλλά w/e)
              Στο game πάλι ευτυχώς που λαμβάνουν υπόψην το πολυετές mythos του Batman και βλέπουμε τους κακούς και ένα σωρό αναφορές όπως πρέπει.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #37
                Όσο περισσότερο παίζω αυτό το παιχνίδι τόσο περισσότερο μου αρέσει!!

                mini spoiler

                 
                Μόνο ο Μπάτμαν θα μπορούσε να έχει φτιάξει βάση του στο Αρκάμ!!!
                https://www.emulator-zone.com
                I am an iteration closer to my desired solution!
                The World Ends With You

                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                Castlevania Lords of Shadow

                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                Hyperdimension Neptunia

                Comment


                • #38
                  Ω ναι... Και ειδικα σε τέτοια τοποθεσία.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #39
                    Δεν ξέρω αλλά με απωθεί άσχημα το όνομα Batman για να ασχοληθώ μαζί του.Ποτέ ένα videogame με υπερήρωες πέραν ίσως ορισμένων spiderman τίτλων δεν ήταν αρκετά ποιοτικό και μη χαζό για να μου τραβήξει το ενδιαφέρον.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #40
                      Μα αυτό που λένε όλοι σε αυτό το θέμα (και σε όλο το ίντερνετ) είναι πως αυτό κάνει τη διαφορά. Το demo έπαιξα, υπέροχο. Αξίζει φίλε.

                      Comment


                      • #41
                        Και γω επαιξα το ντεμο και μου αρεσε πολυ.Αυτο που με χαλασε λιγο ειναι οτι εχει γινει μοδα πλεον να τρεχει ο χαρακτηρας με το Χ και οχι με τον μοχλο.Οπως επισης καταλαβα εστω απο το ντεμο πως περισσοτερο στο παιχνιδι θα εισαι με το detective mode που χαλαει την εικονα γενικοτερα.Βεβαια ειναι πολυ smooth το gameplay και απο τα βιντεακια που ειδα εχει και ωραια bosses.Δεν ειμαι fan του Batman ομως οταν πεσει η τιμη θα το δοκιμασω,καθως ειναι ενα πολυ ωραιο action game και αυτο το ειδος ειναι το αγαπημενο μου.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • #42
                          Ωστόσο σαν origin ταινία λογικό είναι ο Scarecrow να χρησιμοποείται σε υποδεέστερο ρόλο από τον R'as Al Guhl μιας και μελλοντικά θα εξελιχθεί στον major villain( και θα μπορούσε imo να τον έπαιζε ένας καλύτερος ηθοποιός αλλά w/e)
                          O Crow prepei na exei dikh tou tainia alla telos pantwn, o Liam Neeson den htan kalos R'as Al Guhl ??? O typos einai koryfaios egw den mporw na fantastw kalytero pantws.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #43
                            Για τον Scarecrow μιλούσα πως θα εξελιχθεί σε major villain αλλά έτσι όπως το έγραψα φάνηκε όντως σαν να εννοώ τον Liam Neeson τον οποίο εκτιμώ. Προφανώς εννοούσα τον ηθοποιο που έπαιζε τον Scarecrow. Διάβασα πάλι χθες το Haunted Knight- μπας και δε θυμάμαι καλά- και η πρώτη ιστορία( Fears) είναι από τις καλύτερες με πρωταγωνιστή τον Scarecrow και τον αντίκτυπο στον Batman.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #44
                              Γιατι ρε δεν σου αρεσε ο cillian murphy ;
                              Εγω απο τις ταινιες του Νολαν σε θεμα καστινγκ ειμαι ευχαριστημενος περα για περα.

                              Υ.Γ.για το οτι δεν αναπτυχθηκε οσο θα επρεπε ο Scarecrow συμφωνω
                              αλλα απαντησες και μονος σου στο γιατι

                              Y.Γ.Αντε αυριο τελειωνω εξεταστικη και θα το αρχισω και εγω

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by paixtis View Post
                                Δεν ξέρω αλλά με απωθεί άσχημα το όνομα Batman για να ασχοληθώ μαζί του.Ποτέ ένα videogame με υπερήρωες πέραν ίσως ορισμένων spiderman τίτλων δεν ήταν αρκετά ποιοτικό και μη χαζό για να μου τραβήξει το ενδιαφέρον.
                                Αυτος ειναι ο λογος να μη δοκιμασεις το 1ο παιχνιδι που λενε πως επιτελους αλλαζει αυτο το "κατεστημενο";

                                Comment

                                Working...
                                X