Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκλογες 4η Οκτωβριου 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εκλογες 4η Οκτωβριου 2009

    2 Χρονια μετα τη λαικη εντολη που ελαβε ο Κωνσταντίνος Καραμανλης και μετα απο ενα καλοκαιρι τοσο καυτο οσο εκεινο του 2007 (με την Ελλαδα να κατακαιγετε και την κυβερνηση να φενετε το ιδιο αχρηστη οπως δυο χρονια πριν) η Νεα Δημοκρατια οδηγει την Ελλαδα σε νεες εκλογες επικαλουμενη αστειους λογους ως αιτιολογια και δειχνωντας πολυ κουρασμενη και αδυναμη να συνεχισει, το οτι οι εκλογες θα χαθουν και θα περασουν στη γνωστη πρασινη παιδικη χαρα ειναι γεγονος το γιατι ομως επελεξε η ομαδα του Καραμανλη να παραχωρησουν την εξουσια στην αντιπολιτευση ειναι ενα μυστηριο το οποιο ισως και να εξυπερετει πολλαπλα συμφερωντα.

    Οποτε ενα πρωτο θεμα ειναι το γιατι η Ν.Δ. παει να χασει τις εκλογες του 2009? Κατα τη γνωμη μου οφειλετε στη κουραση του Καραμανλη, ο ιδιος ειχε εκμηστηρευτει παλαιοτερα πως λιγοι μηνες δουλειας το απεμεναν και κατα τη γνωμη μου η κουραση αυτη ειναι πολυ φισιολογικη.
    Η διερεμενη Νεα Δημοκρατια σε μιτσοτακικους Καραμανλικους και προσφατα Σαμαρικους, εβαζε συνεχεια τρικλοποδιες στο ιδιο το κομμα ωστε να πεσει ο Καραμανλης και να επανερθει η ΝΔ με τη Ντορα (μακρια απο μας) απο κει και περα τα αναριθμητα σκανδαλα τα οποια χτυπαγαν ανεπαλληλα το κομμα και τα οποια γνωστοποιουνταν απο τσιρακια του ΠΑΣΟΚ τα οποια ηταν και ειναι σε θεσεις κλειδια και βεβαια απο τα ιδια δικα της λαθη καθως και τη παγκοσμια κριση αλλα και τις επιταγες της Ευρωπαικης ενωσης (εκισωση γυναικων αντρω στις συνταξεις περικοπες και αλλα πολλα) καθως ομως και τα χτυπηματα απο κατα τη γνωμη μου αμερικανικες υπογειες δυναμεις που δε καλοβλεπαν τη συνεργασια με τη Ρωσσια.

    Απο κει και περα ομως εχουμε να αντιμετωπισουμε ενα ολοκαινουριο πολιτικο τοπιο, ενα αριστεριζον πασοκ που παει για εξουσια και σε αντιβαρο ενα ανερχωμενο πατριωτικο ΛΑΟΣ που κερδιζει εδαφος με ταχυτατους ρυθμους ενω καραγκιοζηδες τυπου ΣΥΡΙΖΑ αντικαθιστωντε απο καραγκιοζηδες τυπου Οικολογων.

    Οποτε νομιζω τα παραπανω ειναι αρκετη τροφη για συχητηση και οπως λεει και το νεο μελος τη παραταξης μου...

    "Ας τελιωσουμε αγαπημενες...:resp:"
    0
    Nεα Δημοκρατια
    0%
    0
    ΠΑΣΟΚ
    0%
    0
    ΛΑΟΣ
    0%
    0
    ΚΚΕ
    0%
    0
    ΣΥΡΙΖΑ
    0%
    0
    Πρασινοι Οικολογοι
    0%
    0
    Λευκο - Αποχη
    0%
    0
    Ένωση Κεντρώων- το κόμμα των ηρώων
    0%
    0
    Δημοσθένης Βεργής Έλληνες Οικολόγοι
    0%
    0

    The poll is expired.


  • #2
    Eπαθα ενα μικρο σοκ απο αυτο το μπαραζ ανορθογραφιας οφειλω να ομολογησω.
    Μαλλον με τις συζητησεις πολιτικου περιεχομενου χανεις τον ειρμο σου και τη λογικη σου, δε μπορω να το ερμηνευσω αλλιως .
    Θα απαντησω οταν συνελθω απο το σοκ.

    Η πλακα ειναι πως μπηκα να πω αρχικα (βλεποντας το thread name) πως ειναι Οκτωβριου και οχι Οκτωμβριου, αλλα μετα εμεινα καπως ετσι:xp:.

    Comment


    • #3
      sto correcting everyone ...Tend!

      Comment


      • #4
        Όχι, αλήθεια, είναι κάπως τραγικό... κι εμένα ο τίτλος «με τράβηξε» όπως τον Xeno, αλλά δε μπορούσα καν να ακολουθήσω το κείμενο, όχι τόσο για τα ορθογραφικά, όσο για την έλλειψη στίξης!!!

        Τα κόμματα δε βλάπτουν. :cheers:
        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


        Comment


        • #5
          Γιατι ρε μαστορα δεν τα περνας τα κειμενακια σου απο το word, να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι; Αφου δεν το κατεχεις το αθλημα, τραβα εκει ενα F7 στο Word να γουσταρεις! Συνηθως ειναι η πρωτη επιλογη η σωστη...

          BTW οικολογοι FTW!
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • #6
            βαριεμαι, δε ξερεισ τι ειναι να κοκκινιζει με ενα κουμπι ολος κοσμος γυρω σου... οσον αορα τους οικολογους σε παρακαλω διαβασε αυτο και πες αν μου συμφωνεις μαζι τους, επειδη κανεις δε ξερει τι αντιπροσωπευουν αυτοι.

            Comment


            • #7
              Ο μονος λογος που υποστηριζω Οικολογους ειναι γιατι οι γιαγιαδες που τους ψηφιζουν λεγονται Οικολογριες!!!!

              Επισης: Espresso News; Seriously...

              To γεγονος οτι κι εμεις βαριομαστε να διαβαζουμε και να μας βγαινουν τα ματια φανταζομαι οτι δεν σου λεει τιποτα....
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • #8
                Originally posted by DjSolid
                To γεγονος οτι κι εμεις βαριομαστε να διαβαζουμε και να μας βγαινουν τα ματια φανταζομαι οτι δεν σου λεει τιποτα....
                Oτι προτιματε να τα ηχογραφω και να τα ανεβαζω...? Δε ξερω η φωνη μου ειναι πολυ σεξυ αλλα ειναι too much!


                Οσον αφορα τη πηγη, παρε λιγες ακομα...


                Πίστευω ότι η άνοδος των οικολόγων οφείλεται σε 2 κυρίως λόγους: 1. η "οικολογία" είναι της μόδας, και φυσικά όποιος θέλει να έιναι in παέι ...




                Τωρα που ειδες οτι δεν ειναι θεμα Εσπρεσσο να δουμε τι αλλο θα μας πεις, εκτος αν εισαι κρυφοσλαβος οποτε εχει μια λογικη η επιλογη σου.

                Comment


                • #9
                  Eισαι Θεα αγαπη μου,εισαι Θεα.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #10
                    Βλεπω ολοι ασχολειστε με το κειμενο. Χανετε την ουσια του forum. Σκοπος δεν ειναι διαβαζουμε τις αποψεις των αλλων προσπαθωντα να κανουμε διαλογο αλλα να φωναζουμε τη δικη μας εχοντας τη ματαιοδοξια οτι καποιος μπορει και να δωσει σημασια σε αυτα που λεμε. Anyway...

                    Εγω θα ψηφισω ΚΚΕ γιατι ειναι το μονο αντικαπιταλιστικο κομμα.

                    Νικο το τελευταιο πραμα που εχει στο μυαλο του ο κωστακης ειναι να χαρισει τη κυβερνηση. Αλλοι λογοι ειναι που αποφασισε εκλογες.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #11
                      ramparter..αυτα στους νεους που πσαρωνουν εμεις δε μασαμε.Σε ξερουμε καλα..Νintedoskylo.


                      Πασοκ δεν ησουν εσυ;


                      Εγω αν πσοφησω θα ειναι καποιο μικρο κομμα.Πασοκ δλδ.Οχι,μαλλον κυνηγους,ή καποιο αλλο που μου κατεβει εκεινη την ωρα.Μικρο παντα.Το θεμα ειναι να μπουν 5 κομματα στη βουλη και να μην υπαρχει αυτοδυναμια.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • #12
                        Μ'αρεσει που ηδη υπαρχουν 2 ψηφοι για νεα δημοκρατια. Παιδια η ερωτηση ειναι τι θα ψηφησετε στις εκλογες οχι ποιος σας εχει κανει τον καλυτερο ερωτα τα τελευταια χρονια.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #13
                          Εμενα αυτο που μ αρεσε ειναι ΠΟΣΟ ετσουξε τους υπουργους της ΝΔ,οι εκλογες.Χασανε χοντρους μισθους 6 μηνων τουλαχιστον,γι αυτο λυσσαξαν ολοι να μην γινουν τωρα εκλογες.Ααχχαχααχαχααχχαχαχχααααα
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • #14
                            Ήμουν 100% σίγουρος ότι ο Luffy θα άνοιγε το συγκεκριμένο topic. Luffy περιττό να σου πω πόσο τυχερός είσαι που δεν σου ρίχνω μπαν, οι εκλογές έχουν ανακοινωθεί εδώ και 2 μέρες και εσύ μέχρι τώρα σαχλαμάριζες στο τόπικ με τα αυτοκίνητα. Σε γλίτωσε το γεγονός ότι παρέμεινες σταθερός στις "ορθογραφικές σου αξίες". Εσείς που γκρινιάζετε πάρτε το χαμπάρι, Luffy με ορθογραφία και στίξη είναι σαν να λέμε Γεωργίου με δόντια...

                            Οποτε ενα πρωτο θεμα ειναι το γιατι η Ν.Δ. παει να χασει τις εκλογες του 2009
                            Ή θα χάσει τώρα ή θα συντριβεί μετά. Οι μεν να σώσουν το τομάρι τους οι δε να προσπαθούν να εκβιάσουν καταστάσεις, αυτό που μένει είναι ότι τελικά τα σπασμένα θα τα πληρώσουμε εμείς που σε μία περίοδο κρίσης πάμε για εκλογές. Βέβαια το ενδεχόμενο να βγει αυτοδυναμία είναι μικρό οπότε ή θα πάμε σε συνεργασίες για τις οποίες προς το παρόν κάνουν τους κινέζους στις τηλεοράσεις ή θα μπούμε σε μία διαδικασία συνεχόμενων εκλογών που δεν ξέρουμε που μπορεί να μας βγάλει.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Ramparter View Post
                              Παιδια η ερωτηση ειναι τι θα ψηφησετε στις εκλογες οχι ποιος σας εχει κανει τον καλυτερο ερωτα τα τελευταια χρονια.
                              Δηλαδή εσένα δε σου αρέσει το καλό σεξ? ;):phil:

                              Και βέβαια... :whip::whip::whip:
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment

                              Working...
                              X