Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dreamcast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Παρε μου ενα και σε κερναω α λα Χατζαροπουλος (με ο,τι συνεπαγεται αυτο).
    Ειδα και τη λιστα που παρεθεσε ο hideo, καλη φαση γενικα.
    Aπορουσα ποτε θα δω Capcom entry αλλα τελικα βαλαν τα παντα.

    Κακως αγνοησαν παντως τα shooters του μηχανηματος και παιχνιδια οπως το Rez (τουλαχιστον αυτο επρεπε).
    Κατι αλλα ηταν (τουλαχιστον) αξια αναφορας, αλλα.. δεν..
    Chu-chu rocket, Space Channel 5, Cosmic Smash and the list goes on.

    Απ' την αλλη βεβαια ενα top 10 ειναι παντα περιοριστικο, ακομα και αν μιλαμε για το DC το οποιο κακα τα ψεματα δεν ειχε και ΤΗΝ αφθονια τιτλων.

    Οσο κουραζομαι παντως απο αλλα ειδη παιχνιδιων, πιστευω πως ολο και πιο συχνα θα γυρναω στο DC ψαχνοντας κατι γρηγορο και ευχαριστο.

    Comment


    • #32
      Αν θες σοβαρα,οταν παω Λαρισα για τις εκλογες,θα παω να δω και το παιρνω.
      Ground_Zero:

      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

      Comment


      • #33
        Παρτα ολα και πουλα τα να ξενοιασεις βασικα και με τα κερδη ελα εδω και κανε ενα γευμα α λα Χατζαροπουλος (that's the true spirit).
        Αντε τυχερε, παλι σου ανοιξα τα ματια.

        Περαν της πλακας δε θα με χαλαγε αν μιλαμε για τοσο εξευτελιστικες τιμες (τα 30ε ιδιως ειναι λολ) και μια καβατζα ποτε δεν ειναι ασχημη, αλλα οκ εσυ εισαι στη μια ακρη και εγω στην αλλη, ασε που αν φιλοτιμηθεις θα πεσουν πολλα κορακια πανω σου .
        Thx, αλλα οκ χαλαρα.

        Comment


        • #34
          E κοιτα οσα "κορακια" και να πεσουν,δε νομιζω το καρφουρ να εχει απειρα Dreamcast

          Οπως και να χει θα παω να δω,αν εμεινε τπτ θα το παρω και αν δε θες μετα το κραταω εγω.Oσον αφορα την αποσταση ε δεν εχουμε και σχεση για να ειναι τοσο προβλημα.Στο βαζω στα ΚΤΕΛ και τζιτζι.


          Οσον αφορα το Χατζαροπουλος style,εγω δεν ειμαι Κωτσος να βαζω στοιχηματα αν δεν ειμαι σιγουρος.Την πατησε και πλερωσε
          Ground_Zero:

          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

          Comment


          • #35
            Αν ισχύει κάτι τέτοιο, πρέπει όποιος από εδώ μέσα δεν έχει Dreamcast να το τσιμπήσει. Ας το πάρει κι ας ικανοποιεί τις software ανάγκες του από το SNESorama. Δηλαδή μιλάμε για την απόλυτη ευκαιρία να γνωρίσει κάποιος την κονσόλα.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #36
              Loggo αγορά της κονσόλας από ebay αξίζει ή μπ@ ; Azrael αν βρεις και δεύτερο σφύριξε και σε μένα

              Πάρτε ένα τεράστιο άρθρο για τα γενέθλια του DC :

              9.9.99, A Dreamcast Memorial

              Comment


              • #37
                Originally posted by Jedah View Post
                Και να φανταστεί κανείς ότι οι ηλίθιοι διοργανωτές του Evo 2009, κατέστρεψαν ένα Dreamcast επι σκηνής για να υποδηλώσουν ότι δεν θέλουν να το χρησιμοποιούν πια για MvsC 2. Λές και 10 χρόνια τώρα δεν τους είχε βγάλει ασπροπρόσωπους. Είναι τρελοί αυτοί οι Αμερικάνοι...

                Πάντως έχω πεί χίλιες φορές ότι HDTV και Dreamcast δεν πάνε μαζί. Δεν υπάρχει καμία HDTV με καλό scaling σε 640x480 progressive. Είτε χρησιμοποιείς RGB scart σε CRT tv, είτε VGA σε CRT monitor. That's it.
                Ορίστε το δικό μου setup(VGA box, CRT 17" monitor)


                Πεστα χρυστοστομε γιατι με αυτα που διαβαζα πιο πανω νομιζα οτι βγαζει παραπανω απο 480p και κοντευα να τρελαθω ψιλο ψηθηκα τωρα για αμερικανικο dreamcast απο ebay + καμια 30αρα crt EDTV της προκοπης που την ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ και το wii για να μην ξερναω ( να δω που θα την βρω και που θα την βαλω .... ) οντως ποσο μπροστα πια ? μεχρι και crossplatform multiplayer στο Q3 με mouse&keyboard official support , ΤΑ ΑΚΟΥΤΕ ΑΥΤΑ EPIC(fail) + SONY ??? http://www.youtube.com/watch?v=6b_Mk...eature=related

                Comment


                • #38
                  Crpl online δε σημαίνει απαραίτητα FPS. Επίσης είναι γνωστό ότι το online στις κονσόλες καθιερώθηκε από το Xbox Live. Για αυτό λίγα τα λόγια σου

                  Τώρα περί hardware που πετάς όλο μπηχτές στις κονσόλες, δεν υπάρχει ουδε μία αμφιβολλία ότι σε high-end PC τα παιχνίδια τρέχουν πολύ καλύτερα, με το frame rate να κάνει party. Εμ, βέβαια φίλε μου, ότι δίνεις παίρνεις. Το xbox 360 κάνει 250ε και μπορείς να παίξεις Far Cry II, Mass Effect, GTA IV, Gears of War κτλ. Δώσε 250ε για να αγοράσεις PC και θα τρέχεις άψογα το Short Laugh, No effect, SMA και Tears of War. Τώρα περί ποντικιού τι να κάνουμε, κονσόλα = pad, πως να το κάνουμε, δεν μπορώ να με φανταστώ να παίζω xbox και να έχω στο ένα γόνατο mousepad και στο άλλο keyboard.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #39
                    Duh, καποιος μου τα εχει μαζεμενα μου φαινεται 360 εχω εδω ενα μηνα στα 160 ευρω και το ξερεις, εννοειται πως το πηρα κυριως για τα (ελαχιστα ) exclusives που με ενδιαφεραν, δεν περιμενα να δω να τρεχουν ολα τα games οπως τρεχει το ps3 το ridge racer 7 ( rendering στα 1920*1080 και χωρις slowdown τουλαχιστον οχι στο demo )

                    Δεν θα επρεπε να γραφει ομως 1080p πανω στα παιχνιδια που αγορασα, ας εγραφε "native resolution ταδε + δυνατοτητα για upscale στα 720p και 1080p" τοτε δεν θα γκρινιαζα καθολου, anyway το θεμα μας ειναι το dreamcast, συμφωνοι για το ποντικι ουτε εμενα με βολευει πολυ αυτη τη στιγμη που σου μιλαω να εχω το kb&m στον καναπε αλλα παρακατω, δεν γινεται να μπορουσες να παιξεις το ταδε παιχνιδι πριν 10 χρονια με τους κατοχους της PC version και εν ετη 2009 να μην εχει γινει το στανταρ στα περισσοτερα games ειτε ειναι racing ειτε fps ειτε fighting ειτε οτιδηποτε, εξαλλου 8/10 στα games που κυκλοφορουν τα τελευταια χρονια στο pc ειναι console ports ( prototype, vegas, farcry 2 stranglehold SFIV cod4 κ.α )

                    Γιατι να μπορω να παιξω μονο shadowrun με τους κατοχους 360 αφου τοσα games πρωτα φτιαχνονται σε αυτο και μετα γινονται port στο pc ? Το dreamcast δηλαδη της sega που βγηκε πριν τοσα χρονια τι ειχε παραπανω ?

                    Comment


                    • #40
                      Η αλήθεια είναι ότι το crossplatform δεν έχει μόνο τεχνικές δυσκολίες. Αν μπορύσαμε να παίζουμε με κατόχους του 360 από το PC, δεν θα ήταν τελείως βλάκες όσοι πληρώνουν την Live συνδρομή; Πάντως το Lost Planet είναι crossplatform και έχει και πάρα πολύ πλάκα.
                      Insert Coin

                      Comment


                      • #41
                        Το xbox 360 κάνει 250ε και μπορείς να παίξεις Far Cry II, Mass Effect, GTA IV, Gears of War κτλ. Δώσε 250ε για να αγοράσεις PC και θα τρέχεις άψογα το Short Laugh, No effect, SMA και Tears of War.
                        Συγνώμη για το spam, δεν παίρνω καμιά πλευρά, αλλά έπρεπε να γίνει quote το παραπάνω. Πιστεύω ότι θα είναι μέσα στα καλύτερα του μήνα που διανύουμε .

                        Comment


                        • #42
                          Κανω κι εγω support το παραπανω και τολμαω να παρω και πλευρα.
                          Οποιος διαφωνησει θα χει να κανει με το Ryu_gr defense force (sub-division του Capcom defense force).

                          Comment


                          • #43
                            Εεεεετσι!

                            Crpl το dreamcast ήταν κονσόλα του λαού! Τα έδινε όλα για πάρτη του! Το Shenmue, για το οποίο θα γράψω κάποια πράγματα αργότερα, κόστισε 70.000.000$. Το αποτέλεσμα βέβαια ήταν εκπληκτικό! Τώρα όλα για το χρήμα (Ο Sonic πάει ολυμπιακούς αγώνες, τρέχει με καρτ κτλ) και την απάτη (ναι μωρέ γράφτε εκεί 1080p σιγά)!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Bart_Simpson View Post
                              Loggo αγορά της κονσόλας από ebay αξίζει ή μπ@ ; Azrael αν βρεις και δεύτερο σφύριξε και σε μένα
                              Για αρκετούς λόγους (υψηλά μεταφορικά, περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος κλπ) δεν συνηθίζω να αγοράζω hardware από ebay. Τώρα τι να σου πω, καλύτερα να απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία από αγορές hardware. Πάντως αν ισχύει ότι μπορεί κανείς να βρει καινούργιο Dreamcast στις τιμές που ανέφερε ο Azrael, ε είναι epic fail να μη το τιμήσει κανείς.

                              *Crpl Κανείς δεν είπε ότι το Dreamcast βγάζει τίποτα τρελές αναλύσεις με ένα καλώδιο. Το ζήτημα όμως είναι ότι η απόδοση που παίρνει κανείς από τη σύνδεση της κονσόλας είτε σε HDTV, είτε σε PC Monitor, είναι πολύ ανώτερη της οποιασδήποτε συμβατικής λύσης.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment

                              Working...
                              X