Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφέροντα Blogs & Sites

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σχετικό-άσχετο, έχω ακούσει γύφτο να παραπονιέται για τις μειονότητες στην Αθήνα.

    Comment


    • Typing Test - 10fastfingers offers a free online Typing Speed Test Game in multiple languages. You can measure your typing skills, improve your typing speed and compare your results with your friends. How fast are you? Visit 10fastfingers.com and figure it out!


      μου εβγαλε σε english 49wpm, αλλα το εκανα μονο μια φορα, δυστυχως δεν εχει greeklish

      Comment




      • Πρώτη προσπάθεια στα ελληνικά!

        Comment


        • Ένα πάρα πολύ σωστό κειμενάκι.
          Σελίδα Uh oh ... it's a 404! (Page Not Found) - Ο πιο έγκυρος προορισμός για την αγορά των videogames, του hardware, του κινηματογράφου και των gadgets.
          Carpe diem

          Comment


          • Αποφάσισα να επαναφέρω στη ζωή το blog μου το οποίο το είχα παρατημένο. Αναφέρεται κυρίως σε Disney ιστορίες και τι παίχτηκε από πίσω τους, πώς δημιουργήθηκαν, λογοκρισίες, ίντριγκες, διπλωματικά επεισόδια και τα ρέστα. Κάπως σαν τα posts που έχω κάνει εδώ για το Epic Mickey. Ρίχτε τους μια ματιά όσοι ενδιαφέρεστε, μέχρι στιγμής έχω κάνει 4 posts, μεταφορά από παλιότερες δημοσιεύσεις μου στο GreekComics, όμως λέω να το συνεχίσω με νέες αναρτήσεις. Εξ' άλλου ιστορίες για ανάλυση υπάρχουν μπόλικες.








            Όσοι το δείτε πείτε και καμιά κουβέντα, πώς σας φαίνεται κλπ.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Πολύ όμορφη παρουσίαση και πολύ σωστή επιλογή! Ειδικά τα Διαπλεκόμενα Συμφέροντα είναι από τις καλύτερες αυτοτελείς ιστορίες κόμικ που έχω διαβάσει, με καταπληκτικό σχέδιο!
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Δεν είμαι και ειδικός στα κόμικς, ειδικά αυτά της Disney, αλλά επειδή έχει τύχει να διαβάσω δυο από τέσσερα παραπάνω, μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα η δουλειά σου με μια πρόχειρη ματιά. Θα τα διαβάσω πιο προσεκτικά αργότερα, πάντως συγχαρητήρια!
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Α! Να προσθέσω μια ιστορία εξίσου καλή με τα Διαπλεκόμενα Συμφέροντα, αν θυμάμαι καλά ήταν το "Σκάνδαλο στο Δημαρχείο" και είναι πραγματικά εντυπωσιακή!
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Άψογος phantom! Έριξα μια ματιά στο blog και το βράδυ θα το διαβάσω καλύτερα. Το "Μίκυ Μυστήριο" όταν είχε πρωτοπέσει στα χέρια μου μικρός παραήταν πολύπλοκο για εμένα και απο τότε το αγνοούσα. Τώρα εύχομαι να είχα όλα τα τεύχη.

                    Comment


                    • Ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Τώρα θα πάρει φωτιά, έχω πολλές ιστορίες κατά νου που έχουν παρόμοια ιστορικά από πίσω τους. Τίτους, το σκάνδαλο στο δημαρχείο κατ' εμέ δεν αξίζει και πολύ. Τουλάχιστον όχι όσο θυμόμουν όταν την είχα διαβάσει πρώτη φορά σε μικρή ηλικία. Είχε δημοσιευτεί στο Μίκυ Μυστήριο #9. Προσωπικά θεωρώ αξεπέραστες τις 3 100σέλιδες που προανέφερα μιας και είχαν περισσότερο χώρο για ανάπτυξη της ιστορίας.

                      Παρεμπιπτόντως ύστερα από αλλεπάλληλες απανωτές ώρες, έφτιαξα ένα v2 του blog. Ακόμα βέβαια δεν είναι ολοκληρωμένο, όμως πιστεύω πως είναι μακράν ανώτερο από το προηγούμενο. Μέχρι και κινούμενα slides έβαλα αφού άλλαξα html κώδικα. Ξέρω, σε πολλούς μπορεί να ακούγεται παιχνιδάκι, όμως εγώ μέχρι χθες το βράδυ δεν είχα ιδέα από τέτοια πράματα Ανέβασα και την ανάλυση του Epic Mickey που έχω γράψει κι εδώ πέρα. Αν δεν βαριέστε ρίξτε μια ματιά και ρίχτε κάνα σχόλιο (εδώ, εκεί, σε πμ, όπου να 'ναι).

                      Ένας νέος, συναρπαστικός κόσμος!

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Το πρωί κάθησα και διάβασα όλο το blog. Επειδή απο μικρός είχα λόξα με τις ιστορίες τις Disney (όχι τόσο όσο εσύ βέβαια ) και ειδικά τις αμερικάνικες, το θέμα μου είναι οικείο και πραγματικά ευχάριστο. Το 'χεις μεγάλο μεράκι και ο ενθουσιασμός σου ενθουσιάζει και τον αναγνώστη. Βελτιώσεις στη γραφή παίρνει αρκετά αλλά αυτό είναι θέμα "στρωσίματος", γνωρίζεις καλά πως το disneyverse χωράει πολύ εκβάθυνση. Η σελίδα έχει προβλήματα αλλά όπως είπες το ξέρεις και θα το διορθώσεις. Προώθησέ το blog και πιθανότατα να δημιουργηθεί ένας κύκλος. Τέλος, απαιτώ post για τον Μαύρο Πητ και ειδικά για την υπέρτατη ιστορία "Προσωπική υπόθεση" του Φάμπιο Τσελόνι.

                        Comment


                        • Wow... αν και δεν ειμαι φαν, τρομερη συλλογη απο εγκυκλοπαιδικα trivia. Το προωθησα ηδη σε φιλο που θα το εκτιμησει
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Περί google, αυτό που μου έχει χρησιμεύσει περισσότερο είναι ο μετατροπέας € / £ / $.
                            € EUR
                            $ USD
                            £ GBP

                            Σου δίνει αποτελέσματα αν βάλεις για search κάτι της μορφής όπως τα παρακάτω
                            30 eur to usd
                            250 gbp to eur

                            Με πολύ μικρές αποκλίσεις από site του στυλ xe.com και πολύ πιο γρήγορο και εύχρηστο.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment




                            • Αξίζει!

                              Comment

                              Working...
                              X