Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demon's Souls

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όταν λες πρώτα,ποια εννοείς;Πραγματικά με εξαίρεση,τον Maneater άντε και τον Flamelurker(NG+) οι υπόλοιποι ήταν παλέψιμοι.
    Carpe diem

    Comment


    • O god king ποιο boss ειναι, δεν το θυμαμαι σαν ονομα. Σε NG+ συμφωνω οτι τα πρωτα bosses-πιστες ειναι οντως απαλευτα, μετα του παιρνεις γρηγορα τον αερα. Ειδικα αν χρησιμοποιεις το Nothern Regalia που εχει Tedency Scaling (και κατα συνεπεια ειναι πολυ καλο οπλο για οτι χαρακτηρα και να εχεις φτιαξει μιας και τα δικα σου stats δεν παιζουν ρολο) τα δυσκολα melee bosses τυπου maneater βγαινουν πολυ γρηγορα.

      Comment


      • False King εννοεί ή Old King;O Old King Doran με ζόρισε αρκετά.Northern Regalia νομίζω δεν το είχα πάρει,αλλά μου το έδωσε ο Straier.Δεν παίρνω και όρκο βέβαια.Με ένα Blessed falchion έβγαλα όλο το παιχνίδι.
        Carpe diem

        Comment


        • Epic thread ressurection μετά από ένα χρόνο.

          Demos souls retrospective από eurogamer.Πολύ καλό άρθρο.

          Demon's Souls was never about winning, but learning how to fail. I'd spent most of the latter half of the noughties clo…



          Nooto σου απαντάω ένα χρόνο μετά.Απλά ξέχασα να το κάνω. Γελείο το ξέρω αλλά κουβέντα να γίνεται. Το boss στο οποίο είχα κολλήσει στο new game plus και δεν ήξερα τι να κάνω είναι ο τεράστιος δράκος, dragon king νομίζω ότι λέγεται. Αν θυμάστε, για πείτε πως τον βγάλατε γιατί ψήνομαι να το ξαναβάλω να το τελειώσω στο new game plus σε κάποια φάση. Είχα και πολύ καλό χαρακτήρα σε υψηλό level, κοντά 150, θα ήθελα να το ξαναθυμηθώ.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Dragon God μήπως στο 2-3;Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βγάλεις την πανοπλία σου για να είσαι full ελαφρύς,άλλωστε με ένα χτύπημα πεθαίνεις,και τρέχεις απλά να ενεργοποιήσεις κάτι διακόπτες που ενεργοποιούν κάτι όπλα και τον χτυπάνε.Μετά πας κοντά αποφεύγοντας τη φωτιά και τον σκοτώνεις,αν θυμάμαι καλά γιατί έχουν περάσει και 3 χρόνια από τότε.
            Αχ οι αναμνήσεις,τι παιχνιδάρα.Πρέπει να παίξω το Dark Souls.
            Carpe diem

            Comment


            • Λίγο πολύ αυτό που λέει ο Αλταίρος. Η μάχη πρακτικά δεν αλλάζει μεταξύ New Game και New Game+
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Ναι απο dragon bosses (διοτι boss με αυτο ακριβως το ονομα που αναφερεις deus δεν υπαρχει αν δεν κανω λαθος) ειναι οι red, blue και ο dragon god. Απλα και παλι δεν ξερω αν αναφερεσαι στον τελευταιο διοτι η στρατηγικη ειναι λιγο πολυ fixed (ειναι puzzle boss) οποτε δεν νομιζω να τον περασες στο πρωτο playthrough και να μην μπορουσες να το κανεις στο δευτερο.

                Comment


                • Ναι ο Dragon God, παρά το επιβλητικό όνομα ειναι μάλλον το πιο εύκολο από τα dragon bosses. Εγώ θυμάμαι τον blue dragon και πώς εκεί που ήμουν ένα τσακ πριν τον σκοτώσω έκανα κατά λάθος ένα evade και έπεσα μέσα στις flames του- το τι γαλλικά πέσανε, με άκουσε όλη η γειτονιά...
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές. Η αλήθεια είναι πως ενώ τον έβγαλα εύκολα στο πρώτο playthrough στο new game plus δυσκολεύομαι για κάποιον λόγο. Θα ξαναπροσπαθήσω.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment

                    Working...
                    X