Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox 360 - Backward Compatibility Issues

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xbox 360 - Backward Compatibility Issues

    Ενδιαφερομαι να αγορασω 360, αλλα ενας απο τους κυριοτεριους λογους που το θελω, ειναι για να παιζω παιχνιδια xbox 1.
    Δυστηχως η επισημη λιστα της microsoft ειναι πλυν απο ελειπης, και ψιλομουφα μιας και αρκετα δεν τρεχουν ετσι οπως τα περιγραφουν.
    Τι καλυτερο λοιπον να γραφει εδω ο καθενας το κατα ποσο παιζει καλα το 360 τα παιχνιδια του απλου xbox.
    Υγ. Ακομα να φτιαξουν τα otogi? <_<
    Ned Stark

    A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
    Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
    Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
    Ειναι ο Getta Robo.

  • #2
    Check this out:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_...e_with_Xbox_360

    Comment


    • #3
      Από τα παιχνίδια που έχω δοκιμάσει στο σύστημα θα πω τα εξής:

      (Fable).Η εξομοίωση του παιχνίδιου στο Xbox 360 σημάνει και αυτόματα αισθητή πτώση του frame rate σε σχέση με την αυθεντική έκδοση τόσο στο gameplay όσο και στα cut scenes.Τα loading times εκτός του αρχικού είναι ελαφρώς πιο γρήγορα.

      (Halo). Σχεδόν το ίδιο οπτικό αποτέλεσμα τόσο σε single player όσο και σε Co op.Δυστυχώς δεν συμπεριλαμβάνονται οι αντανακλάσεις στους καθρέπτες,πατώματα και σε άλλα αντικείμενα κάτι που εμένα με χάλασε πολύ.Το frama rate στο Co op είναι πολύ choppy ώρες ώρες ενώ σε στιγμές συνωστιγμού αγγίζει και μονοψήφιο αριθμό fps.

      (Halo 2).Εδώ τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από το πρώτο Halo.Η εξομοιωμένη έκδοση του τίτλου παρουσιάζει ελαφρώς πιο ζωντανά χρώματα ενώ το gameplay διατηρεί την ίδια ρευστότητα με την αυθεντική έκδοση.Το κακό είναι ότι μετά από ένα ν χρονικό διάστημα εμφανίζονται σκιές στην οθόνη που δυσκολεύουν την ορατότητα οι οποίες εξαφανίζονται ύστερα από loading και επανεμφανίζονται αργότερα.Το update δεν προσέφερε καμία βελτίωση στον συγκεκριμένο τίτλο.

      (Ninja Gaiden).Εδώ τα πράγματα είναι όπως ακριβώς η έκδοση για το πρώτο Xbox με το μειονέκτημα της διαρκούς αλλά σταθερής πτώσης του frame rate να ταλανίζει την εξομοίωση πάλι σε ορισμένες στιγμές.Εδώ το frame rate loss δεν είναι απότομο αλλά απλά πέφτει τόσο ώστε να μπορεί να θεωρηθεί σαν μια Bullet time εμπειρία.LOL

      (Black).Ελάχιστα το έπαιξα και δεν παρατήρησα αλλοιώσεις.

      (KotOR II: The Sith Lords).Ο τίτλος ήταν που ήταν απογοητευτικότατος όσον αφορά τον τεχνικό τομέα στην πρώτη έκδοση έτσι κι εδώ ευτυχώς δεν χειροτέρεψε.Ελάχιστες βελτιώσεις έχουν υποστεί τα loading times.Από κει και πέρα καμία αλλαγή.

      Comment


      • #4
        Μμμμ εγω θα αγορασω τα 2 πρωτα halo , βρηκα μια καλη προσφορα στο play.com και ειχα πανω κατω κατω την ιδια απορια...απο τα λεγομενα του ren βλεπω οτι δεν υπαρχει ουσιαστικο προβλημα αφου ουτως η αλλως το campain με ενδιαφερει. Αρχικα σκεπτομουν μηπως εκανα τιποτα μεσω marketplace αλλα τα xbox originals ειναι κλειδωμενα.

        Comment


        • #5
          Fahrenheit - perfect
          Conker - minor slowdowns (πολυ σπανια)
          Jade Empire - minor slowdowns (σπανια)
          Psychonauts - perfect

          Αυτα για την ωρα..

          Comment


          • #6
            Βγαλανε για το Fahrenheit επιτελους βλεπω...το εχω αγορασει εδω και καιρο ομως το εχω ακομα στη ζελατινα του .Περιμενα να βγει η αναβαθμιση για να παιζει σε 360.Εχει δοκιμασει κανεις το Silent Hill 2?Υποτειθεται πως παιζει παντως εμενα δε μου "εκατσε"...
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment

            Working...
            X