Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raf View Post
    Η Intel που έχω εγώ δεν είναι αριθμημένη (2000, 3000 κτλ, αυτές έχουν κάποια ισχύ). Είναι μάλλον η απλούστερη και η κατώτερη που υπάρχει. Τουλάχιστον χαίρομαι που έχεις καλύτερο πισί από κάποιον στο φόρουμ.
    Μην βιαζεσαι γιατι ο celeron σου μπορει να ειναι καλυτερος απο τον cpu μου xD Τι μοντελο ειναι?

    Comment


    • Roronoa βρηκες ανταγωνιστή!
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Παίζει το λάπτοπ μου να είναι πιο δυνατό από τα μπρίκια σας.Master race λέει μετά.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by Roronoa View Post
          Μην βιαζεσαι γιατι ο celeron σου μπορει να ειναι καλυτερος απο τον cpu μου xD Τι μοντελο ειναι?
          N2830 . . . .

          Comment


          • Μήπως το τοπικ να ονομαζόταν απλά Nintendo hardware news για να είμαστε μέσα;

            Παιχνιδάρα το rayman legends, από τα καλύτερα πλατφορμακια, κλασσικά η ουμπισοφτ το κάνει πορτ παντού αλλά νταζ, δεν πειράζει, παίζει να είμαι από τους ελάχιστους ανθρώπους που δεν ενοχλούνται από τα πορτ.

            Πάντως μου αρέσει που έλεγαν ότι θα συνεχίσουν να υποστηρίζουν το 3ds ενώ σταματάνε να το παράγουν. Μετά το Metroid δεν αναμένεται τίποτα αν δεν κάνω λάθος.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Originally posted by Raf View Post
              N2830 . . . .
              Ενταξει ναι ειναι πολυ low end, δυσκολα θα το τρεχει καλα.



              Αμα σε ενδιαφερει εχει καποια benchmarks για να τσεκαρεις και αν πατησεις στους αρθμους μπορεις να δεις και το μοντελο. Δεν βλεπω rayman και tbh δεν ξερω με ποιο να το συγκρινω. Οκ ας τελειωσουμε και το off topic xD

              Comment


              • Originally posted by Deus View Post
                Μήπως το τοπικ να ονομαζόταν απλά Nintendo hardware news για να είμαστε μέσα;

                Παιχνιδάρα το rayman legends, από τα καλύτερα πλατφορμακια, κλασσικά η ουμπισοφτ το κάνει πορτ παντού αλλά νταζ, δεν πειράζει, παίζει να είμαι από τους ελάχιστους ανθρώπους που δεν ενοχλούνται από τα πορτ.

                Πάντως μου αρέσει που έλεγαν ότι θα συνεχίσουν να υποστηρίζουν το 3ds ενώ σταματάνε να το παράγουν. Μετά το Metroid δεν αναμένεται τίποτα αν δεν κάνω λάθος.
                Μονο 2 μικρα ασημαντα Pokemon Ultra Sun/ Ultra Moon

                Τεσπα για να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα το τι θα γινει στο 2018 με 3DS δε το ξερουμε αλλα το τιτλο δε τον εβαλα τυχαια. Η Nintendo σιγα σιγα σταματαει τη παραγωγη ολων των 3DS αλλα ταυτοχρονα βγαζει New 2DS XL ενω στην αγορα θα βρεις και πληθωρα απο το απλο 2DS. Ειναι ξεκαθαρο οτι δε πιστευουν πια στο 3D το οποιο και κοστιζει αρκετα περισσοτερο και σταματουν τη παραργωγη αυτων των μοντελων, οχι της πλατφορμας γενικα. Μη ξεχναμε οτι το New 2DS θα κοστιζει 150$ παρ οτι θα εχει τις μεγαλες οθονες του XL που κοστιζε 200$, και βεβαια σε πιο συμπαγες και ωραιο design.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Νομίζω πως απλά σταματάει η παραγωγή του N3DS όχι όμως και του N3DSXL.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Σωστα αν και πιστευω οτι και το N3DSXL θα παρει σειρα μεσα στο επομενο διαστημα.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Μονο 2 μικρα ασημαντα Pokemon Ultra Sun/ Ultra Moon
                      Αν δεν κάνω λάθος περιμένουμε το remake του Superstar Saga, Monster Hunter Stories, Ultra Sun/Moon, Metroid και Fire Emblem Heroes. Το τελευταίο μάλιστα είναι n3DS exclusive από όσο θυμάμαι, αφού ένιωσαν λίγο μετά τη φόλα του Hyrule Warriors σε απλό 3DS.

                      Πάντως ναι η μεγαλύτερη κυκλοφορία είναι οι Ultra (Hypeeeee!), αλλά αν θυμάμαι καλά, είχε γίνει κάτι παρόμοιο με Black/White 2 στο DS, που βγήκαν πολύ κοντά στο τέλος της κονσόλας και στην κυκλοφορία του 3ds.

                      Comment


                      • Μμμ, για να πω την αλήθεια μου είχαν διαφύγει αυτές οι κυκλοφορίες. Όμως, αυτό που θέλω να πω, είναι πως γενικά δεν φαίνονται στον ορίζοντα πολλοί καινούριοι τίτλοι. Τεσπα, μακάρι να κάνω λάθος.

                        To fire emblem heroes στο switch δεν θα βγει; Μάλλον τα μπέρδεψα.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Originally posted by Deus View Post
                          To fire emblem heroes στο switch δεν θα βγει; Μάλλον τα μπέρδεψα.
                          Δεν τα μπέρδεψες, απλά θα βγει και στις δύο κονσόλες.

                          Comment


                          • Το Metroid δε θα το ξαναξεχάσετε.Το Metroid.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Δε το ξεχασαμε απο εκει ξεκινησε η συζήτηση, ειπε ο Deus οτι δεν αναμένουμε κατι μετα το Metroid. Το οποιο δεν ισχυει και περιμενω και εκπληξουλες για του χρονου.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Το Dragon Quest XI είναι μια σοβαρή κυκλοφορία. Βέβαια δεν είναι exclusive γιατί έρχεται PS 4 και κάπου έρχεται έρχεται έρχεται έρχεται και στο Switch. Η 3DS έκδοση πάντως μου αρέσει με αυτό το διπλό γραφικό στυλάκι 3D/2D. Κάτι Japan versions των Professor Layton και Ace Attorney μάλλον δεν θα τα δούμε ποτές στα μέρη μας. Όπως και να έχει το πράγμα η βιβλιοθήκη του 3DS είναι ήδη αρκετά μεγάλη με πολλές αξιόλογες προτάσεις και η προσθήκη με ολοένα και λιγότερους τίτλους όσο περνάει ο καιρός δεν κάνει τόσο θόρυβο. Ήδη καμιά 20σαριά τίτλους τους θέλω για 3DS ή 2DS XL αν λέει αλλά την σήμερον ημέραν να καταπιαστώ με ΤΟΣΟ χαμηλής ποιότητας οθόνη για πολλές ώρες gaming, ακόμα και για τα κυβικά μου δεν είναι και πολύ ευχάριστη διαδικασία.

                                Comment

                                Working...
                                X