Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Homebrew Scene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αναλόγως το μοντέλο PSP που θα πάρεις θα μπορείς να έχεις μόνιμα το custom firmware ή θα πρέπει να το ενεργοποιείς κάθε φορά, ποιο συγκεκριμένα ότι έχει βγει πριν το psp 3000 (εκτός από μία έκδοση του 2000 με περίεργη μητρική) μπορεί να πάρει custom firmware μόνιμα. Για κάρτα μνήμης θα πάρεις μία αναλόγως με το παιχνίδια που θέλεις να βάλεις, εγώ πάντως θα σου πρότεινα μια 8gb μιας και υπάρχει περίπτωση να υπάρξει πρόβλημα με μια 16gb. Τώρα για το πέρασμα custom firmware πρώτα απ' όλα θα αναβαθμίσεις το PSP σε έκδοση 6.60 και μετά θα περάσεις την pro-b10 από εκεί και πέρα μπορείς να κάνεις μόνιμο το custom firmware ή θα πρέπει να κάνεις ένα recovery κάθε φορά που θα κάνεις Hard reset το PSP (Αναλόγως το μοντέλο όπως είπα και πριν).

    Comment


    • Αυτό που θέλω να αποφύγω είναι μην τύχει και πάρω κάποιο μοντέλο που δεν δέχεται cfw, αν υπάρχει δηλαδή κάτι τέτοιο. Με μία γύρα στο νετ βλέπω πως υπάρχουν τα μοντέλα 1000, 2000, 3000 και το πρόσφατο Ε1000. Οποιοδήποτε και αν πάρω θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω για τη δουλειά που θέλω;

      Για την κάρτα μνήμης θα το έχω υπ' όψιν μου, κι εγώ για 8 Gb σκεφτόμουν μιας και με 16 Gb μπορεί να παιχτούν διάφορα απρόοπτα.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Ναι όλα τα μοντέλα δέχονται Custom Firmware απλά υπάρχει μόνο το θέμα της μονιμότητας του custom firmware που ανέφερα πριν.

        Comment


        • Ok, ευχαριστώ. Μάλλον θα τσιμπήσω τη φθηνότερη νέα έκδοση Ε1000. Απ' ό,τι βλέπω δεν έχει WiFi και έχει ένα ηχείο αντί για δύο, όμως για τη δουλειά που το θέλω νομίζω πως αξίζει τον κόπο, δεδομένης και της μικρότερης τιμής του.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Σίγουρα μπαίνει cfw σε PSP-E1000;
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Στη θεση σου η πρωτη μου επιλογη θα ηταν ενα μεταχειρισμενο PSP Go παντως για 70-80ε το πολυ αν το εβρισκα καπου. Για στρατο ειναι καλη επιλογη πιστευω και εχεις και internal memory να κανεις τη δουλεια σου και με το παραπανω.

              Comment


              • Παίρνει CF το GO;
                Carpe diem

                Comment


                • Ολα παιρνουν CFW.

                  Comment


                  • Καλά, αν είχα ευχέρεια χρόνου σίγουρα θα έψαχνα για κάτι καλύτερο, όμως τώρα με πιέζει ο χρόνος μιας και πρέπει να ξαναμπώ σε 2 ημέρες και δεν έχω την πολυτέλεια να ψάχνω για μεταχειρισμένα από εδώ κι εκεί.

                    Λογικά θα δώσω 100€ για το καινούργιο + την κάρτα μνήμης και είμαι κομπλέ. Θα είμαι και σίγουρος πως η μπαταρία θα είναι καινούργια και θα αποδώσει όσο περισσότερο γίνεται. Ένα μεταχειρισμένο Go πάντως θα ήταν όντως καλή φάση αν ισύχει ότι έχει 16 Gb εσωτερική μνήμη.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Αντε να κανουμε σιγα σιγα ποδαρικο και στη homebrew σκηνη του psv:


                      Aναμενονται αρκετες εξελιξεις το προσεχες διαστημα, αλλα για να δουμε backups/ISOS παιχνιδιων του Vita εχουμε καιρο ακομα φανταζομαι.

                      Επ' ευκαιριας κανω rename το θεμα για να μιλαμε για homebrew stuff που εχουν να κανουν με τη Sony γενικοτερα.
                      Αν κανεις ενδιαφερεται μπορω να γραψω και 5 λογια για το τι γινεται στην ps3 scene, μιας και δε νομιζω καποιος αλλος εδω μεσα να εχει ασχοληθει με CFW στο PS3.

                      Comment


                      • Phantom τώρα είδα τα posts σου.

                        Σε όλα τα PSP παίζει CFW αλλά το go είναι μακράν καλύτερο με διαφορά καθώς με την 16άρα μνήμη που έχει χωράσει πολλά psn παιχνίδια, isos και roms αλλά και είναι πολύ μικρότερο και ελαφρύτερο από τα άλλα.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment




                        • Patch (μονο για CFW) που διορθωνει τα slowdowns του FFT: WotL.
                          Η ευκολη αφορμη για replay .

                          Comment


                          • Mhpws xalaei to save? Giati ama to xalaei den to plhsiazw oute sto xiliometro
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Οχι, απ' οσο διαβασα δεν κανεις patch το ISO ή οτιδηποτε, απλα καποιο plug-in τρεχεις παραλληλα με το παιχνιδι και εισαι μια χαρα.

                              Comment


                              • Downloaded ftw.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X