Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Witcher

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Evans View Post
    Την έχω ήδη.
    Α λες το 2...

    Θα αργήσει... Θα βγει 2010 ή 2011...
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by ChrisTop View Post
      Αν και εννούσα περισσότερο την "gaming ζωή μου", anyway. Εννούσα τον τρόπου που αντιμετωπίζουν ένα RPG.
      Το είπα επειδή τα τελευταία 3 χρόνια παίζω μόνο Shooters, ποδοσφαιράκια... και horror shooters!
      /wants RPG
      Ε έτσι όπως το είπες δεν το κατάλαβα . Συγνώμη, my bad.

      Comment


      • #33
        No prob! Έκανα fail μεταφορά. ^_^

        Comment


        • #34
          15 euro sto steam ^^

          Become The Witcher, Geralt of Rivia, a legendary monster slayer caught in a web of intrigue woven by forces vying for control of the world. Make difficult decisions and live with the consequences in a game that will immerse you in an extraordinary tale like no other.

          Comment


          • #35
            Επίσης άντε να βρω από που να πάρω την συλλεκτική The Witcher Enchanced Version...

            Οποίος πει ότι αυτό το παιχνίδι είναι fail, τότε θα φάει ban !!!
            sigpic

            Comment


            • #36
              Tην έχει στο μετρόπολις Θεσσαλονίκης.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Deus View Post
                Tην έχει στο μετρόπολις Θεσσαλονίκης.
                Θα πάω αύριο να δω και να πάρω από κοντά... Πόσο κάνει ?
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Δεν πρόσεξα τιμή για να πω την αλήθεια.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Deus View Post
                    Δεν πρόσεξα τιμή για να πω την αλήθεια.
                    Δεν πειράζει... Θα πάω να το πάρω και θα πω τιμή εδώ αργότερα μόλις γυρίσω από την σχολή...
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Είμαι στο ACT III ακόμα, μόλις τελείωσα την αποστολή με την Lady Of the Night και... πήρα το μέρος της και έκανα τους φρουρούς κομματάκια.

                      Με όλα αυτά τα ερωτήματα που κάνουν οι άλλοι σε μένα άλλα και ο ίδιος ο Witcher στον ευατό του με έχουν δειχάσει απίστευτα οι αποφάσεις μου. Πολύ καλό παιχνίδι πάντως.

                      Comment


                      • #41
                        Το Witcher.

                        Για να πώ την αλήθεια όχι just now, αλλά προχθές. Μου πήρε 20 μέρες να το τερματίσω. Πρώτη φορά κάνω τόσο καιρό για να τερματίσω ένα RPG (τα άλλα ήμουνα μικρός και μπορούσα να τα παίζω 6 ώρες την μέρα ).

                        Η αλήθεια είναι οτι θα μπορούσα να γράψω αρκετά πράγματα για τον τίτλο, αλλά θα πώ πολύ συνοπτικά τι εστί Witcher.

                        Ξεκινώντας απο τα γραφικά, το Witcher για παιχνίδι του 2007 (η enhanced που παίζω εγώ βγήκε το 2008), έχει καλά ώς αρκετά καλά γραφικά. Γενικά δεν υπάρχει πολύ λεπτομέρεια, τα χρώματα σε κάποιες φάσεις είχα αρχίσει να πιστεύω πως επρόκειτο μονάχα για αποχρώσεις του γκρί-σκούρο μπλε-μαύρο, αλλά γενικά το απολέσμα είναι πολύ ωραίο για το μάτι. Το παιχνίδι με την δικιά μου 8800gt σε 64bita win 7, έπαιζε φυσικά με τα πάντα στο φούλ (ανάλυση 1280x1024).

                        O κόσμος του Witcher δεν είναι πολύ μεγάλος και τα συχνά (και χρονοβόρα) loading times δεν βοηθάνε πολύ στο να νιώσεις οτι είσαι μέρος ενός κόσμου. Επίσης, όπως είπα και πριν, η χρωματική παλέτα είναι σχεδόν σε όλες τις περιοχές η ίδια. Οι NPCs ήταν 5-6 μοντέλα που ανακυκλώνονταν συνεχώς και πετάγανε ανάλογα με τις συνθήκες 2-3 διαφορετικές ατάκες. Anyway, για να μην πολυλογώ δεν μου κανε και μεγάλη εντύπωση ο κόσμος που φτιάξανε τα παιδιά της CD Project.

                        Τα ηχητικά εφέ είναι απλά καλά, όλα τα τέρατα έχουν τους δικούς τους ήχους (καμιά 20αριά πρέπει να ταν), το άκουσμα του σπαθιού, κονταριού, δρεπανιού δεν πείθει και πολύ αλλά είναι οκ και τέλος οι θόρυβοι της φύσης είναι απών. On ther other hand, οι διάλογοι του παιχνιδού είναι καλοί και σε αυτό συνεσφέρουν σε μεγάλο βαθμό τo πολύ καλά Voice Overs.

                        Το Battle System του Witcher μοιάζει αρκετά με αυτό των περισσότερων MMO, δηλαδή πρόκειται περισσότερο για διαδοχικά "κλίκς" και το casting 5 spells. Οι μάχες δεν προβληματίζουν τον παίχτη με τις μόνες φορές που πραγματικά χρειάζεται να επέμβει τακτικά είναι σε Boss Fights και όταν βρίσκεται αντιμέτωπος με παραπάνω απο 4 εχθρούς. Στο πιο σύσκολο επίπεδο πιστεύω πως το παιχνίδι απεκτά αρκετά περισσότερο βάθος τακτικά, αλλά δεν δύναμαι να το εξακριβώσω.

                        Τώρα για το σενάριο θα πώ απλά πως είναι συμπαθητικό, με αρκετά plot twists και εννοείται πως οι ενέργειες του παίχτη είναι αυτές που διαμορφώνουν την ιστορία (for the record, εγώ πήγα με τα Elves και δήλωσα εωτευμένος (όπως κάθε καλός καζανόβας πρέπει) με την Triss, τέλος έστειλα και στην Triss τον Alvin).

                        Αυτά βασικά. Έχω ακόμα να γράψω αρκετά πράγματα για το Game, αλλά δυστυχώς και δεν προλαβαίνω και βαριέμαι και λίγο. Αμα είναι θα γράψω ένα Reviewδάκι όταν έχω όρεξη. Για όσους ενδιαφέρονται θα του βαζα 8.



                        υγ: όποτε ευκαιρήσω σειρά έχει το Dragon Age.

                        Comment


                        • #42
                          Έκανα και 'γω το στραβοπάτημα και το άρχισα χθες, η απειλιτική σκιά της εξεταστικής δεν με τρόμαξε. Έχω παίξει μόνο 2 ώρες (μόλις βγήκα από το κάστρο) οπότε δεν μπορώ να πω πολλά. Παρόλα αυτά έχω να σημειώσω 2-3 πραγματάκια που μάλλον δεν θ'αλλάξουν ό,τι και αν συμβεί από δω και πέρα:

                          Στην αρχή είναι απογοητευτεί γιατί καθησα να υπομένω την άνω των 10 λεπτών παρουσίαση και μετά τα τεράστια cut - scenes μέχρι να πάρω εγώ πρώτη φορά τον έλεγχο. Είχα αρχίσει να πιστεύω μάλιστα ότι έκανα το λάθος και έβλεπα την ταινία αντί να παίζω το παιχνίδι. Όταν πήρα τον έλεγχο του Geralt το σύστημα μάχης με ξένισε λίγο.Έκανα ώρα να ανακαλύψω βασικά πράγματα, όπως π.χ. πως να κάνω meditating (δεν μπορούσα να βρω πού πρέπει να κάνω click για να αρχίσει XD).
                          Όταν τα συνήθισα όλα αυτά, έπαιξα και έκλεισα το PC μου, είχα σχηματίσει την εξής γνώμη.

                          Το παιχνίδι έχει εκπληκτική σκηνοθεσία και είναι άκρως ατμοσφαιρικό. Είναι άκρως εντυπωσιακό το γεγονός, ότι μετά από αυτά τα λίγα λεπτά ένιωθα ότι είμαι witcher. Ναι, δεν ήμουν κανένα αλλοπρόσαλο εκλεκτό farmboy που έμελε να αλλάξει την μοίρα του κόσμου. Δεν ήμουν ούτε ο πιο δυνατός άντρας επί της γης. Ήμουν ένας γεμάτος ουλές, βρωμιάρης μισθοφόρος με απώλεια μνήμης. Υπήρχαν και άλλοι σαν και 'μένα εκεί έξω, τους έβλεπα μπροστά μου και δεν αισθανόμουν κανένα απολύτως δέος. Ούτε για 'μένα ούτε για αυτούς. Ναι, ήμουν καλός, πολύ καλός στη δουλειά μου, αλλά μέχρι εκεί. Η ικανότητά μου έφτανε στο να σκοτώνω τέρατα. Ναι, με γνώριζαν, αλλά όπως σε γνωρίζουν κάποιοι γνωστοί σου και όχι όπως γνωρίζουν τον Superman στο αντίστοιχο comic.

                          To Witcher με έβαλε κατευθείαν στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και με έκανε να νιώθω όπως θα έπρεπε να νιώθει ο Geralt. Επίσης, οι άλλοι witchers δεν με άφησαν αδιάφορο. Πολύ προσεγμένοι εμφανισιακά, άφηνε ο καθένας το δικό του στίγμα και με έκαναν να νομίζω ότι ο καθένας εχει να διηγηθεί του ιστορία να διηγηθεί. Σίγουρα τα facial expression και τα loading times (στο δικό μου σύστημα δηλαδή) δεν είναι το δυνατό του σημείο, όμως τα μοντέλα των χαρακτήρων δεν με απογοητεύουν καθόλου.

                          Αυτά μέχρι τώρα. Σίγουρα το παιχνίδι φαίνεται ενδιαφέρον και σχετικώς διαφορετικό, όταν το προχωρήσω περισσότερο, θα επανέλθω.
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • #43
                            Γιαυτό, μουνάρα μου _Llola, το καθιστά από τα καλύτερα WRPG παιχνίδια. Να κάτσεις να το παίξεις και να παίξεις και όλες τις quests αποστολές για να το ανακαλύψεις ! Δείχνει επίσης και επικές μάχες ! Και αυτός ήταν ο λόγος που παρακάλαγα να βγάλουν κι άλλο Ασπρόλυκο !
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Γιαυτό, μουνάρα μου _Llola

                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • #45
                                Tι απέγινε το The Witcher για τις κονσόλες;
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X