Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Review] Final Fantasy VII - Crisis Core (PSP)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Symfonw me Straier
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #17
      Δε με ενόχλησε τίποτα στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ούτε η χάλια μουσική, ούτε τα cut scenes γεμάτα ποζεριά, ούτε το μέτριο σενάριο ούτε τίποτα. Το μόνο που με έκανε να μην το απολαύσω σχεδόν καθόλου ήταν η έλλειψη ποικιλίας. Από την αρχή μέχρι το τέλος έκανα τα ίδια πράγματα μέσα στις μάχες, οι side-quests ήταν όλες οι ίδιες, το κουλοχέρης ήταν ένα τελείο χαζό feature και γενικά το gameplay IMO έπασχε σχεδόν σε όλους τους τομείς του. Με λίγη παραπάνω δουλεία θα είχαμε ένα φοβερό παιχνίδι, αλλά...

      Comment


      • #18
        Originally posted by straier View Post
        Δεν ισχύει. Οι διαφορές μεταξύ Hard και Normal mode είναι στην πράξη μηδαμινές. Ειδικά στις πιο δύσκολες αποστολές και στο πιο δύσκολο boss οι μόνη διαφορά είναι τα διπλάσια ΗΡ στο Hard.
        Δοκίμασες Hard Mode Μissions και τα βρήκες το ιδίο εύκολα όπως το Normal (πάντα για New Game File μιλάω και όχι συνέχεια απο ήδη ολκληρωμένο Νormal Mode); Δεν νομίζω.

        Μόνο η Ιαπωνέζικη του έκδοση δεν έχει αυτό το πρόβλημα απο ότι έχω διαβάσει στα διάφορα forums.



        Comment


        • #19
          Δοκίμασες Hard Mode Μissions και τα βρήκες το ιδίο εύκολα όπως το Normal (πάντα για New Game File μιλάω και όχι συνέχεια απο ήδη ολκληρωμένο Νormal Mode); Δεν νομίζω.
          Nothing that a little level up will not solve...
          Δεν έχει καμία σημασία, δοκίμασες προχωρημένες missions στο νόρμαλ; Μπορούν να γίνουν απίστευτα δύσκολες αν δεν είσαι καλά εξοπλισμένος...
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #20
            'Eπαιξα σε Normal Mode για 4 ώρες κάνωντας ότι Missions έβλεπα αλλά βαρέθηκα απο το πόσσο γελία εύκολα ήταν και έτσι ξεκίνησα τα Missions στο Hard Mode, φτάνωντας στην μάχη απέναντι στον Ιfrit αμα θυμάμαι καλά οπού διαπίστωσα πόσσο unbalanced ήταν. Αρχικά το ότι ήταν δύσκολο στο Hard Mode μου άρεσε, η έλλειψη ισορροπίας στην δυσκολία τόσσο σε Normal και Hard με ξενέρωσε.



            Comment


            • #21
              'Eπαιξα σε Normal Mode για 4 ώρες κάνωντας ότι Missions έβλεπα αλλά βαρέθηκα απο το πόσσο γελία εύκολα ήταν και έτσι ξεκίνησα τα Missions στο Hard Mode, φτάνωντας στην μάχη απέναντι στον Ιfrit αμα θυμάμαι καλά οπού διαπίστωσα πόσσο unbalanced ήταν. Αρχικά το ότι ήταν δύσκολο στο Hard Mode μου άρεσε, η έλλειψη ισορροπίας στην δυσκολία τόσσο σε Normal και Hard με ξενέρωσε.
              Apla lol, eprepe na pas ligo parapera na deis ti ginetai me ta missions sto normal.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment

              Working...
              X