Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Feature] Δεν wiiμιομαστε?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχω διαβάσει ολόκληρο άρθρο και έχω κλάσει στα γέλια με τα περισσότερα από όσα λέτε. Το έχετε wii-μήσει !

    Λοιπόν...

    Ίσως η κονσόλα πουλάει στην χειρότερη τιμή από τις άλλες κονσόλες, και καλά έκανε η Ninty, γιατί οι άλλες 2 κονσόλες πουλάνε 200+ ευρώ. Αν πέσει σε κάποιας εταιρείας η τιμή της μίας κονσόλας, τότε και η Ninty λογικά θα στραφεί το ίδιο στο ρίξιμο τιμής ή νέας κονσόλας. Τόσο κάνει 150 ευρώ και το νέο Nintendo DS(Εγώ αγόρασα μεταχειρισμένο 90 ευρώ και δώρο 2 παιχνίδια και καλά έκανα...). Το πρόβλημα δεν είναι ότι οι κονσόλες πουλάνε σαν τρελές. Φταίνε οι εμπορίλες που πουλάνε σαν τρελές(Mario Kart, Mario Galaxy και άλλα Mario και Sonic platform παιχνίδια), γιατί πολλά παιδιά από μικρή ηλικία είναι φανατισμένα mario-fanboys(no offense, paixtis). Τεχνικά για μένα δεν παύει να είναι το ίδιο ελαττωματική όσο είναι οι άλλες 2 κονσόλες.
    Δυστυχώς όμως δεν θα σταματήσει το όλο φιάσκο όσο πολλοί ασχολούνται με τον στούμπο υδραυλικό και τον μπλε σκαντζόχοιρο. Τουλάχιστον είμαστε εμείς εδώ που ξέρουμε τι παίζει και δεν μας έπιασε η αρρώστια αυτή και παίρνουμε όσα ΑΞΙΖΟΥΝ της προσοχής τους.

    Αυτά είχα να πω. (3 μέρες έλειπα από το PC και γυρνάω και βλέπω ολόκληρο φιάσκο στο θέμα εδώ)
    sigpic

    Comment


    • Έχει οίστρο το παλικάρι σήμερα.

      Comment


      • Originally posted by Tannosuke View Post
        Τουλάχιστον είμαστε εμείς εδώ που ξέρουμε τι παίζει και δεν μας έπιασε η αρρώστια αυτή και παίρνουμε όσα ΑΞΙΖΟΥΝ της προσοχής τους.

        Δηλαδη? εγω που πειρα το Μαριο δεν ειμαι ενας απο εσας?

        Comment


        • Έμπηρη αγορά, που πείρες το Mario...
          Insert Coin

          Comment


          • Από τα αγαπημένα μου άρθρα στο Odyssey, πάντα με έκαναν να γελάω μέχρι αηδίας!Welcome back Odyssey, πρόσφατα πήγα Θεσσαλονίκη όπου συνάντησα τον Θάνο(Paixtis) κι έμαθα τα ευχάριστα!Καλή, νέα αρχή

            Comment


            • Originally posted by Nikol@r@s View Post
              Από τα αγαπημένα μου άρθρα στο Odyssey, πάντα με έκαναν να γελάω μέχρι αηδίας!Welcome back Odyssey, πρόσφατα πήγα Θεσσαλονίκη όπου συνάντησα τον Θάνο(Paixtis) κι έμαθα τα ευχάριστα!Καλή, νέα αρχή
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Originally posted by Raf View Post
                Στο 'λεγα εγώ να μην αγοράσεις Wii, στο chatbox.
                Απο την άλλη μπορεί να είσαι αγανακτισμένος άδικα επειδή δεν αγόρασες και παιχνίδια μαζί.
                Απο'κει και πέρα δε μπορώ να καταλάβω πως στο διάολο πήγες και έδωσες λεφτά για κάτι το οποίο λίγες μέρες μετά την αγορά το θάβεις άγρια. Δεν ήξερες αγόρι μου τι εστί Wii; Δεν ήξερες τι τεχνικά χαρακτηριστικά έχει; Τι παιχνίδια έχει;
                Καλά να πάθεις αμα νιώθεις μετανιωμένος τώρα, ελπίζω τουλάχιστον να σου γίνει μάθημα.
                Originally posted by Raf View Post
                Δε νομίζω πως παρεξήγησα τίποτα, αυτό που είδα είναι ένα θυμωμένο κείμενο γεμάτο βρισιές (που εσύ το λες άρθρο) και έβγαλα τα αντίστοιχα, πιστεύω λογικά, συμπεράσματα.
                Αν εσύ είχες άλλη πρόθεση φυσικά, θα έπρεπε να το ξεκαθαρίσεις στο κείμενό σου.
                Ήμουν σκληρός καριόλης στα 18 μου.

                Comment


                • Originally posted by Raf View Post
                  Ήμουν σκληρός καριόλης στα 18 μου.
                  Υπέροχο θέμα.
                  Υπέροχη απάντηση σε ένα υπέροχο θέμα.
                  Υπέροχο resurrection post.

                  Like από εμένα.

                  (Ψηθείτε για κανένα καφέ οι gamers που βρίσκεστε Θεσσαλονίκη)


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Εκπληκτικό timing, αυτη τη βδομάδα ο Λουφυ παίρνει Switch κι αναμενω παρομοιο κραξιμο να ακολουθήσει
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • το wii φανηκε τη φουσκα ηταν καθως ολα τα motion controls και η ολη λογικη κουνιεμαι παιζωντας απετυχε, με εξαιρεση τα μικρα μοσιον κοντρολς που κανεις σημαδευωντας στο ζελντα πχ. Απο κει και επειτα αν και μισησα το wii και αγαπησα το wii u, ειναι ειρωνικο πως το U απετυχε με τοσο καλη βιβλιοθηκη τιτλων και το wii πουλησε, προφανως σε ανιδεους που νομισαν πως ειναι κατι φοβερο να ταρακουνιεσαι σα καθυστερημενος μπροστα απο τη τηλεοραση, το κωλο του. Οπως και να χει και το switch δεν ειναι αυτο που περιμενα αλλα το παιρνω για τα παιχνιδια, ελπιζω να ζησω για να δω τη νιντυ να βγαζει τη πιο ισχυρη κονσολα απ ολες, κατι που νοσταλγουμε απο εποχης N64 & Gamecube.

                      Comment


                      • Τα pointer controls ηταν στη πραγματικοτητα η μεγαλυτερη καινοτομια του Wii. Παιζω Switch με detached joy cons και κουνω το δεξι περιμενοντας να δω pointer στην οθονη αλλα ματαια. Πρεπει να γινει ομως στο menu ειδικα!
                        Do a barrel roll!

                        Comment

                        Working...
                        X