Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Feature] Δεν wiiμιομαστε?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Είμαι κάποιος ο οποίος ξεκατινιάζεται από το πρωί ως το βράδυ με φίλους και μη, γνωστούς και μη, για τον αν ο Χ δίσκος είναι καλύτερος από τον Υ, αν η Α ταινία είχε περισσότερα να δώσει από την Β, αν το Ζ συγκρότημα έχει περισσότερο μέλλον από το Ω κ.ο.κ. Υπεραναλύσεις επί υπεραναλύσεων, κατεβατά επί κατεβατών, καβγάδες επί καβγάδων και δε συμμαζεύεται. Παιδάκια δημοτικού, κανονικότατα.

    Αλλά, διάολε, τα videogames είναι μάλλον η μόνη κουβέντα στην οποία γίνονται αντικείμενο συζήτησης, ακόμα και χρησιμοποιούνται σαν δήθεν σοβαρό επιχείρημα (!) οι πωλήσεις. Δηλαδή, εντάξει... Την οποιαδήποτε αναφορά σε πωλήσεις πραγματικά δε μπορώ να την πάρω στα σοβαρά και αν αφήσουμε στην άκρη το ότι από ένα σημείο και μετά επηρεάζουν την δυνατότητα της κάθε εταιρείας για επιβίωση, δε βλέπω κανένα στην ανάλυση αυτών.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • #62
      Εγώ πάντως το σχόλιο του scatman δεν το κατάλαβα.
      Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που υποστήριξε ότι το Wii είναι γαμάτη κονσόλα επειδή πουλάει πολύ;

      Comment


      • #63
        Δεν είπε αυτό ο Scatman.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #64
          Originally posted by Somari View Post
          Δεν είπε αυτό ο Scatman.
          Τι ακριβώς εννοεί τότε;

          Εγώ η μόνη υπεράσπιση που βλέπω να γίνεται στο Wii από κάποιους εδώ μέσα (και εμένα προσωπικά) είναι στις αποψεις ότι το Wii σώνει και καλά είναι η υπεραποτυχημένη κονσόλα στην οποία υπάρχουν μόνο Babiez και Petz .

          Και μένα με απογοήτευσε το Wii, αλλά μια χαρά έχω περάσει μαζί του παρόλο που πουλάει, όπως πέρασα μια χαρά και με κονσόλες που δεν πούλησαν (Saturn π.χ.).

          Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο παράλογο.

          Comment


          • #65
            O Scatman έγραψε αυτό που έβαλα και υπογραφή.Δε βλέπω μέσα σε αυτό να γράφει "ότι ειναι γαματη κονσόλα επειδή πουλάει πολυ"
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #66
              Originally posted by Ormion View Post
              Τι ακριβώς εννοεί τότε;
              +1

              Comment


              • #67
                Αυτό που γράφει!Ελληνικά κυριολεκτικής σημασίας είναι,δεν έχουν κάποιο βαθυστόχαστο νόημα...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #68
                  Βρε παιδιά για ποια οικονομική πολιτική μιλάμε;Εν πάσει περιπτώση είναι προφανές ότι η Nintendo φλερτάρει με την επιτυχία.Ο λόγος που έγραψα τα παραπάνω δεν είναι για να εστιάσω στις πωλήσεις αλλά για να υπερασπιστώ μία κονσόλα που την έχετε αδικήσει όσον αφορά το Line up της.Αν καθήσει κάποιος και ψάξει την βιβλιοθήκη του Wii όπως και σε κάθε άλλη κονσόλα θα βρεις πολλούς τίτλους που αξίζουν την προσοχή του καταναλωτή.Δεν περιορίζεται σε αυτό το άκρο που ισχυρίζεται ο Scatman περί Barbie,Cindy,Baby Bo και δεν ξέρω τι άλλο.Γιατί δεν μπορείτε απλά να παραδεχθείτε ότι δεν έχετε ασχοληθεί παρά επιδερμικά ή και καθόλου με το μηχάνημα της Nintendo και πρέπει οπωσδήποτε να πείτε την άποψη σας μόνο και μόνο για να δείξετε ότι ξέρετε πράγματα;

                  Όσον αφορά την Sega, είμαι κι εγώ κάτοχος των κονσόλων της,μου αρέσουν τα παιχνίδια της και φυσικά στεναχωρήθηκα που κράτησαν λίγα χρόνια ζωής αλλά αν το δείτε λογικά δεν θα έπρεπε να αισθανόμαστε απογοητευμένοι ή θύματα όταν δίνουμε τόσα λεφτά να πάρουμε μία κονσόλα,αγοράζουμε παιχνίδια και ένα ωραίο πρωινό μας λέει η Sega - σταματάω την παραγωγή.Πόσες φορές το έχει κάνει αυτό η εταιρεία;Δεν το έκανε με το 32 Χ, με το Nomad, με το Mega CD, Saturn, Dreamcast;Ο κόσμος που αγόρασε αυτά τα συστήματα και περιφερειακά δεν θα έπρεπε να πάρει ανάποδες όπως και έκανε στην τελική;

                  Για την fanbase που λέει ο Scatman που είναι το τόσο αξιοσημείωτο;Fanbase έχει και η Nintendo,fanbase έχει και η Sony,Microsoft και μάλιστα σε ποσοστό είναι πολύ μεγαλύτερο όπως φαίνεται και από το κοινό που τις υποστηρίζει.

                  Για άλλη μία φορά διαπιστώνω ότι πολλά μέλη του φόρουμ (όχι μόνο στην περίπτωση του Wii) κρίνουν και μιλάνε για κονσόλες και παιχνίδια που δεν γνωρίζουν.Δεν μπορεί να υπερισχύουν τόσες πολλές φορές ακραίες απόψεις,τέτοια μαυρίλα και παραπληροφόρηση.Αν είναι δυνατόν πια;Θα είναι κάτι ή τέλειο ή κάκιστο.Δεν γίνεται να υπάρξει κάτι ανάμεσα;Δεν γίνεται το Xbox 360 να είναι μόνο Halo, Gears of War και Braid,το DS μόνο Castlevania,Kingdom Hearts,Phoenix Wright και Professor Layton,το Wii μόνο Super Mario Galaxy και World of Goo,το PS 3 μόνο Uncharted και MGS 4 (τλχ. για αρκετό καιρό) και γενικά δεν μπορεί μία κονσόλα όπως το Saturn να το θεοποιούμε και άλλες κονσόλες λέγε με Wii κτλ. να πετάμε μπήχτες 3 φορές την εβδομάδα.

                  Δεν σας κάνει δηλαδή καμιά εντύπωση που η πλειοψηφία των απόψεών σας είναι εντελώς αντίθετες με το τι ισχύει εκεί έξω στην ρημάδα την βιομηχανία;

                  Τι να πω; Προσθέτω επίσης το γεγονός ότι αξίζουν μεγαλύτερης προσοχής γνώμες παικτών που έχουν ασχοληθεί σοβαρά με ένα σημαντικό αριθμό τίτλων από την βιβλιοθήκη μίας ή και περισσοτέρων κονσόλων παρά εκείνων που περιορίζονται σε ένα μικρό σύνολο.Αν μην τι άλλο το παίζετε και έμπειροι που με τόση χάρη ασκείτε κριτική σε ευρύτερο πλαίσιο που περιμένετε με τόση ευλάβεια να λάβετε Kudos τύπου είσαι Θεός,είσαι μορφή,+ 1, Συμφωνώ κι εγώ,κι εγώ μαζί σου,post of the year και άλλα υφάκια μπας και ανεβεί λιγάκι η αυτοπεποίθηση σας.

                  Ευτυχώς,δεν ακολουθούν όλοι τέτοιες μεθόδους από αυτό το forum αλλά αυτοί που συνηθίζουν να πράττουν έτσι ξέρουν οι ίδιοι ποιοι είναι.Δεν χρειάζεται να κάνω τον Phoenix Wright και να γεμίσω posts με quotes για να αποδείξω τα όσα γράφω σε αυτό το post.

                  Και μετά μας φταίει ο Akira, η Shakira, ο Samus, οι Rasmus και οι υπόλοιποι που για κάποιον άγνωστο λόγο (ποιος στο καλό να είναι αυτός;) απoχώρησαν.Πάντα φταίνε οι άλλοι και όχι εμείς οι παπαγάλοι.

                  Δεν χρειάζεται να απαντήσει κάνεις.Ξέρω ότι για χιλιοστή φορά είμαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ...Typical.

                  Comment


                  • #69
                    Εγω για ενα πραγμα εχω κωλοχαρει...

                    Σε περιοδους γενικης κρισης στο φορουμ οπου πεταγωντε τοπικ πυροτεχνιματα τα οποια χανωντε μετα απο 5-6 ποστ τα δικα μου τοπικς παραμενουν σταθερη αξια και ξεσκιζωντε στο posting!

                    Και ναι...

                    είμαι Θεός,είμαι μορφή,+ 1, Συμφωνώ κι εγώ μαζί μου,post of the year και ..

                    :resp::win::coolp:
                    (άλλα υφάκια)

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Tim View Post
                      Βρε παιδιά για ποια οικονομική πολιτική μιλάμε;Εν πάσει περιπτώση είναι προφανές ότι η Nintendo φλερτάρει με την επιτυχία.Ο λόγος που έγραψα τα παραπάνω δεν είναι για να εστιάσω στις πωλήσεις αλλά για να υπερασπιστώ μία κονσόλα που την έχετε αδικήσει όσον αφορά το Line up της.Αν καθήσει κάποιος και ψάξει την βιβλιοθήκη του Wii όπως και σε κάθε άλλη κονσόλα θα βρεις πολλούς τίτλους που αξίζουν την προσοχή του καταναλωτή.Δεν περιορίζεται σε αυτό το άκρο που ισχυρίζεται ο Scatman περί Barbie,Cindy,Baby Bo και δεν ξέρω τι άλλο.Γιατί δεν μπορείτε απλά να παραδεχθείτε ότι δεν έχετε ασχοληθεί παρά επιδερμικά ή και καθόλου με το μηχάνημα της Nintendo και πρέπει οπωσδήποτε να πείτε την άποψη σας μόνο και μόνο για να δείξετε ότι ξέρετε πράγματα;

                      Όσον αφορά την Sega, είμαι κι εγώ κάτοχος των κονσόλων της,μου αρέσουν τα παιχνίδια της και φυσικά στεναχωρήθηκα που κράτησαν λίγα χρόνια ζωής αλλά αν το δείτε λογικά δεν θα έπρεπε να αισθανόμαστε απογοητευμένοι ή θύματα όταν δίνουμε τόσα λεφτά να πάρουμε μία κονσόλα,αγοράζουμε παιχνίδια και ένα ωραίο πρωινό μας λέει η Sega - σταματάω την παραγωγή.Πόσες φορές το έχει κάνει αυτό η εταιρεία;Δεν το έκανε με το 32 Χ, με το Nomad, με το Mega CD, Saturn, Dreamcast;Ο κόσμος που αγόρασε αυτά τα συστήματα και περιφερειακά δεν θα έπρεπε να πάρει ανάποδες όπως και έκανε στην τελική;

                      Για την fanbase που λέει ο Scatman που είναι το τόσο αξιοσημείωτο;Fanbase έχει και η Nintendo,fanbase έχει και η Sony,Microsoft και μάλιστα σε ποσοστό είναι πολύ μεγαλύτερο όπως φαίνεται και από το κοινό που τις υποστηρίζει.

                      Για άλλη μία φορά διαπιστώνω ότι πολλά μέλη του φόρουμ (όχι μόνο στην περίπτωση του Wii) κρίνουν και μιλάνε για κονσόλες και παιχνίδια που δεν γνωρίζουν.Δεν μπορεί να υπερισχύουν τόσες πολλές φορές ακραίες απόψεις,τέτοια μαυρίλα και παραπληροφόρηση.Αν είναι δυνατόν πια;Θα είναι κάτι ή τέλειο ή κάκιστο.Δεν γίνεται να υπάρξει κάτι ανάμεσα;Δεν γίνεται το Xbox 360 να είναι μόνο Halo, Gears of War και Braid,το DS μόνο Castlevania,Kingdom Hearts,Phoenix Wright και Professor Layton,το Wii μόνο Super Mario Galaxy και World of Goo,το PS 3 μόνο Uncharted και MGS 4 (τλχ. για αρκετό καιρό) και γενικά δεν μπορεί μία κονσόλα όπως το Saturn να το θεοποιούμε και άλλες κονσόλες λέγε με Wii κτλ. να πετάμε μπήχτες 3 φορές την εβδομάδα.

                      Δεν σας κάνει δηλαδή καμιά εντύπωση που η πλειοψηφία των απόψεών σας είναι εντελώς αντίθετες με το τι ισχύει εκεί έξω στην ρημάδα την βιομηχανία;

                      Τι να πω; Προσθέτω επίσης το γεγονός ότι αξίζουν μεγαλύτερης προσοχής γνώμες παικτών που έχουν ασχοληθεί σοβαρά με ένα σημαντικό αριθμό τίτλων από την βιβλιοθήκη μίας ή και περισσοτέρων κονσόλων παρά εκείνων που περιορίζονται σε ένα μικρό σύνολο.Αν μην τι άλλο το παίζετε και έμπειροι που με τόση χάρη ασκείτε κριτική σε ευρύτερο πλαίσιο που περιμένετε με τόση ευλάβεια να λάβετε Kudos τύπου είσαι Θεός,είσαι μορφή,+ 1, Συμφωνώ κι εγώ,κι εγώ μαζί σου,post of the year και άλλα υφάκια μπας και ανεβεί λιγάκι η αυτοπεποίθηση σας.

                      Ευτυχώς,δεν ακολουθούν όλοι τέτοιες μεθόδους από αυτό το forum αλλά αυτοί που συνηθίζουν να πράττουν έτσι ξέρουν οι ίδιοι ποιοι είναι.Δεν χρειάζεται να κάνω τον Phoenix Wright και να γεμίσω posts με quotes για να αποδείξω τα όσα γράφω σε αυτό το post.

                      Και μετά μας φταίει ο Akira, η Shakira, ο Samus, οι Rasmus και οι υπόλοιποι που για κάποιον άγνωστο λόγο (ποιος στο καλό να είναι αυτός;) απoχώρησαν.Πάντα φταίνε οι άλλοι και όχι εμείς οι παπαγάλοι.

                      Δεν χρειάζεται να απαντήσει κάνεις.Ξέρω ότι για χιλιοστή φορά είμαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ...Typical.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Ormion View Post
                        Τι ακριβώς εννοεί τότε;
                        Ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο έχει κάνει πολύ κόσμο να πανηγυρίζει όταν τα μηχανήματά της πουλάνε κι όχι όταν βγαίνουν καλά παιχνίδια γι' αυτά. Νομίζω είναι σαφές.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • #72
                          Καλα θα δειτε και τους sony fans οταν το pstriple ξεπερασει τις πωλησεις του 360.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #73
                            Toxw ksanapei, alla tha to ksanapw, proswpika den dinw dekara gia to ti ginetai me ton polemo twn opadwn twn konsolwn, alla idiaitera oi Nintendo fans exoun ginei oi "negroi" tou gaming.

                            Exoun faei toso ratsismo sthn zwh tous pou exoun ginei megalyteroi ratsistes apo tous idious tous ratsistes IMO.

                            Emena proswpika mono afto me enoxlei kai fysika giafto ta phra me ton SamusA pouxe graftei...
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #74
                              Ρε μη ξεχνατε εποχες gamepro που υπηρχαν 2-3 sony fanboys και αλλα τοσα της microsoft. Καλα ειμαστε τωρα. Πηγαινετε μια βολτα απο vgchartz να δειτε τι γαματο forum εχουν.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #75
                                Εγω θα σταθω σε ενα απο αυτα που εγραψες Τιμ

                                Δεν σας κάνει δηλαδή καμιά εντύπωση που η πλειοψηφία των απόψεών σας είναι εντελώς αντίθετες με το τι ισχύει εκεί έξω στην ρημάδα την βιομηχανία;
                                Ασχετα με το αν το αξιζει ή οχι το wii τρωει θαψιμο απο παντου
                                δεν εχω δει καπου στην βιομηχανια που λες καλα σχολια για το wii
                                απο gaming forum ως τον ειδικο τυπο και τους Dev δεν εχω ακουσει/διαβασει κατι θετικο παντου κραξιμο βλεπω.







                                Comment

                                Working...
                                X