Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ζητήματα συμπεριφοράς και εμφάνισης.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Ramparter View Post
    Ryu δεν ειναι μονο το θεμα αν ειμαστε ενηλικες, σκεψου απλα τι γνωμη θα σχηματιζε μια κοπελα αν εμπαινε κι εβλεπε αυτο το topic.

    Πουντη? Πουντη?

    Τεσπα βασικα εγώ ως συνηθως ημουν η αιτία του κακού, νταξει τραβηγμενο ηταν το θέμα ηξερα οτι θα κλείσει, το ανοιξα ισα ισα να πουμε δυο μαλακίες και τπτ αλλο, επιπλεον ολοι οι Μοντς του φορουμ είναι πολυ ανεχτικοι και υποδειγματικοί μην είμαστε αχάριστοι ...

    Comment


    • #62
      E από τη στιγμή που και ο thread starter κατάλαβε γιατί έκανα delete το thread του δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω τίποτα. Move along.
      sigpic

      Comment


      • #63
        δεν ειναι οτι επεμενα και ποτε να μεινει ανοιχτο, ασχετο είσαι admin?

        Comment


        • #64
          +1000 Στον TheCursed γιατί εκτός του ότι είναι κούκλος, έχει και δίκιο.Και μάλλον είναι η πρώτη φορά που συμφωνώ τόσο σε τέτοιες κινήσεις. Άλλωστε, ως γνωστόν, και εγώ ήμουν ένας από αυτούς που φύγαν λόγω έλλειψης σοβαρότητας, μετά είδα πως ανέβηκε λίγο το επίπεδο (κάπου 5 πόντους) μπαίνω γεμάτος χαρά να συνεισφέρω και βλέπω κάτι topics του τύπου "Αυθαιρεσίες των Moderators" και σκέφτομαι να ξαναφύγω. Δηλαδή έλεος.

          Πλέον μιλάμε για μια κοινότητα που κάνει spam σε spam threads. Άσχετες συζητήσεις επί συζητήσεων, μονολεκτικές απαντήσεις που δεν βοηθούν στο θέμα και άλλα. Καλός ο χαβαλές, αλλά σε περίπτωση που θέλουμε, όχι να γυρίσουν πίσω οι παλιοί, αλλά να έρθουν οι καινούριοι, θα πρέπει να κρατήσουμε ένα επίπεδο. Έχει αρχίσει να επικρατεί γενικότερα, είναι πολύ "ζεστό" κλίμα για λίγους, με αποτέλεσμα να μην μπορεί ο καθένας να εγκλιματιστεί. Για παράδειγμα, αν έβλεπα αυτό το forum έτσι όπως είναι τώρα πριν τρία χρόνια, δε γραφόμουν. Άλλο που μετά χάζεψα.

          Είμαι της άποψης του να σβηστούν συγκεκριμένα threads, να δημιουργηθεί ένα spam thread στο οποίο να μεταφέρονται όλες οι offtopic συζητήσεις* (ακόμη και αυτές του off topic, ) σε υποενότητες ,έτσι, για να υπάρχει ένα αρχείο. Αν το θέλετε πολύ, να φτιαχτεί μια "κρυφή"ενότητα στην οποία θα έχουν πρόσβαση μόνο τα εδώ και καιρό ενεργά μέλη στην οποία θα μπαίνει ο καθένας και θα πετάει την μαλακία του, έτσι για να γουστάρουμε. Για να νιώθουμε και το πνεύμα της οικογένειας βρε αδερφέ (καυγάδες κ.λ.π)
          Γιατί ο Cursed είναι ένας φασίστας που όλοι αγαπάμε.

          Το ξέρω, είμαι περίεργο που τα ακούτε αυτά από έναν επαναστάτη, όμως ο
          Fuehr....ε, Ramparter μου έδωσε πολλά. Τι να κάνουμε ζωή είναι αυτή, κάπως πρέπει να ανταπεξέλθεις.

          *: μιλάμε πάντα όταν το κακό παραγίνεται, όχι σε περιπτώσεις όπως η συζήτηση για FF στο topic με τα βραβεία, που έχουν κάτι να προσφέρουν.

          Υ.Γ: Προφανώς και ένα τόσο ιστορικό topic όπως το "Μελομακάρονα v.s. Κουραμπιέδες" με ρίζες πιο αρχαίες και από την Αρχαία Αίγυπτο δεν συγκρίνεται με ένα topic του κώλου.
          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

          Comment


          • #65
            Originally posted by _Llola View Post
            Το ξέρω, είμαι περίεργο που τα ακούτε αυτά από έναν επαναστάτη, όμως ο
            Fuehr....ε, Ramparter μου έδωσε πολλά.
            Τα οποια τωρα πρεπει να επιστρεψεις γιατι με εδωσες στεγνα...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #66
              Originally posted by Ryu_gr@r@s View Post
              Να απαντήσω και στο Loggo. Εχεις δίκιο φίλε μου!
              Εγω προσωπικά έχω σπαστεί με τα τελαυταία κλειδώματα, αν όμως το σύνολο προτιμούσε το κλείδωμα, βεβαίως και θα γίνει ότι θέλει ο κόσμος! Όμως εφόσον τα μέλη κάνουν reply σχεδόν αμέσως, τότε ένα πράγμα συμβαίνει: Ότι γουστάρει. Δεν είναι, κατα τη γνώμη μου, ότι είπε ο Cursed. Δηλ. ότι κάποιος διαφωνεί κάθετα, αλλά επειδή θα κλειδωθεί, ας κάνει και ένα post. Ή γουστάρεις και γράφεις, ή θεωρείς το θέμα ΓΤΠ και περιμένεις να κλείσει.
              Γιώργο καμία αντίρρηση, κι εγώ αυτής της άποψης είμαι, ότι δηλαδή η γραμμή των mods πρέπει να πηγάζει από τα μέλη. Δεν είναι μόνο τα βυζιά και ο κώλος το θέμα, είναι κυρίως μια γενικότερη κατάσταση που συντηρείται τους τελευταίους μήνες και που αρχίζει να δημιουργεί πρόβλημα σε πολλαπλά επίπεδα, τόσο σε μερίδα μελών, όσο και στην ίδια τη κοινότητα συνολικά.

              Originally posted by TheCursed View Post
              Καταρχάς συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με τα λεγόμενα του Loggo. Να τονίσω επίσης ότι από πλευράς μου δεν υπήρξε διάθεση για ένταση, ούτε ενόχληση, απλώς απάντησα στο σοβαρό ύφος που άρμοζε. Έτσι θεωρώ τουλάχιστον, ελεύθερος κανείς να διαφωνήσει. Άλλωστε εγώ είμαι μέσα στο μυαλό μου και ξέρω τα κίνητρά μου, ενώ οι τρίτοι όχι, άρα αυτοί είναι αρμοδιότεροι να κρίνουν την εικόνα που δίνω.
              Όχι ρε Cursed μια χαρά μίλησες στο post σου, απλά μου έκανε εντύπωση αυτό το «να παραιτηθώ από moderator να τελειώνουμε». Πιθανότατα, πάνω στην ένταση, το λες μεταξύ σοβαρού κι αστείου, άλλα μετά την αποχώρηση του Τίτου δε θα μου έκανε εντύπωση αν το εννοούσες. Δε χρειάζεται να φτάνουμε ούτε για πλάκα σε τέτοιες καταστάσεις. Περνάμε τη μαλακία μας, θα περάσει και θα τελειώνουμε.

              Originally posted by TheCursed View Post
              Καλά, το τι γνώμη θα σχημάτιζε κάποια για το forum γενικότερα, ξεκινώντας από τα καλωσορίσματα μέχρι το "Πως θα φέρουμε θηλυκά είδη στο forum;", ας μη το σχολιάσουμε.
              Ε μα, αυτό λείπει απ’ το forum, ε ρε και να μπουν δυο – τρεις δυναμικές φεμινίστριες να γίνει χαμός εδώ μέσα.:whip:
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #67
                ε ρε και να μπουν δυο – τρεις δυναμικές φεμινίστριες να γίνει χαμός εδώ μέσα.
                ...και να ανοίξουν poll με επιλογές a)οπίσθια, b)στήθος, c)και τα δύο, d)είμαι straight.

                Σοβαρά τώρα, θεωρώ και εγώ πως καλώς σβήστηκε το θέμα και θα συμφωνήσω με τον Καταραμένο πως οι περισσότεροι που μίλησαν το έκαναν μόνο και μόνο για να προλάβουν πριν σβηστεί, όχι επειδή γουστάρουν αλλά επειδή μπορούν. Κάποιες φορές καλό είναι να βάζουμε και ένα φρένο, και κατά προτίμηση χωρίς τους μοντεράτορες.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #68
                  Efyge o Titos? giafto den vlepw posts tou?
                  Ti sto dialo symvenei re gamwto me ta melh aftou tou forum?

                  Toulaxiston efyge tpt gia sovarous logous tou typou: den exw internet - phga strato - me aphgagan ekswghinoi, h gia tipote lame opws aftous tou Jedah as poume?

                  Ante giati exw arxisei na thn blepw kai egw kapws edw mesa.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #69
                    Μακαρι να βγω ψευτης αλλα πολυ φοβαμαι πως σε λιγους μηνες θα κλεισει το φορουμ. Σκεφτειτε λιγο..
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • #70
                      Mporei na ekshgisei kaneis giati toso kapsimo?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #71
                        δηλαδη;
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • #72
                          Kserw gw ti myga tous tsimpaei olous kai thn kanoun enas enas?
                          Les kai psaxnontai gia dikaiologies na malwsoun.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #73
                            O jedah εφυγε για τους λογους που ξερεις. Εγω διαφωνω προσωπικα αλλα δικη του επιλογη.

                            Ο Titus μαλλον ενοχληθηκε απο τα comments ορισμενων σε αυτο το τοπικ.

                            Ο sub zero εχει να μπει καιρο, κι αυτος δε ξερω τι παιζει.

                            Ο Xeno απο την αλλη ειναι στρατο και ειναι δικαιολογημενο.



                            Και γι αυτο που εγραψα παραπανω, με ανησυχει πως για το ονομα του site, τη πληρωμη του κτλ, υπευθυνος ειναι ο Titus(νομιζω δλδ, μπορει να κανω και λαθος), τωρα που την εκανε μαλλον, τι θα γινει;
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • #74
                              Eipe o Titus pouthena oti fevgei kai gia poio logo to kanei?

                              Apo olous pou aneferes mono o Xeno dikaiologeitai mexri stigmhs.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by Ground_zero View Post
                                Eipe o Titus pouthena oti fevgei kai gia poio logo to kanei?
                                Όχι. Και γενικά, δεν έχω ιδέα από που προέκυψε το ότι την έχει κάνει, ίσως όσοι το λένε ξέρουν κάτι παραπάνω από real-life πηγές, πάντως στο forum απλώς έχει καιρό να φανεί, χωρίς όμως να έχει δηλώσει ότι αποχωρεί.

                                Απ' την άλλη και MSN έχω καιρό να τον δω, οπότε μπορεί απλά να έχει τρεχάματα.
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X