Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Awards 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Να πω τα αυτονοητα.

    Εδω δηλωνουμε επιγραμματικα αυτα που ξεχωρισε ο καθενας μεσα στο 2009 κι εχει απολυτο ενδιαφερον διοτι μας διδετε η ευκαιρια να δουμε τα γουστα των αλλων και πως ταυτιζονται με το δικο μας στην τελικη επιλογη. Επισης, ειναι χρησιμο γιατι μπορει να δει και καποιος στατιστικα τις συνολικες προτιμησεις του forum και να βγαλει τα οποια συμπερασμα του

    Τωρα για την αναπτυξη των θεσεων υπαρχουν : Ive just Finished , Τι παιζεται αυτον τον καιρο και το Reviews Section οπου ο καθενας αποτυπωνει τις σκεψεις του αναλυτικοτερα (σε τακτικη βαση). Με αυτη τη λογικη που δεν ειναι καθολου παραλογη, ειναι ασκοπο να τις ΞΑΝΑ-αναπτυξουμε κι εδω.
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #32
      Συμφωνω απολυτα. Και προσωπικα δεν εχω καμια ορεξη να ξαναγινω μαρτυρας οποιασδηποτε αντιπαραθεσης για παιχνιδια τα οποια ουτως ή αλλως ειχαν την τιμητικη τους στο φορουμ. Κοινως μην ψαχνεστε.
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • #33
        Εγώ πάντως στη λίστα του G0 περιμένω αν δω στις περισσότερες κατηγορίες το Dissidia.
        Carpe diem

        Comment


        • #34
          Lol mpa, mallon den tha to valw pouthena, ektos an yparxei kathgoria gia to poio diaskedastiko game pou paiksate teleftaiws.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #35
            Μάγκες εγώ δε θα παραθέσω λίστα γιατί δεν έχω εμπειρία από πολλά games. Θα δώσω όμως βραβείο φετινού τίτλου που με ώθησε να προβώ σε αγορά κονσόλας. Και αυτό είναι το Street Fighter IV. Δεν είχα σκοπό να αγοράσω καινούργια κονσόλα. Έχω πάρα πολλούς άπαιχτους και άπαιχτους (όχι όμως και άπαιχτους) τίτλουςσε Xbox, PS2, DS και PC οι οποίοι μου αρκούν για να παίζω στις ελεύθερες ώρες μου. Όμως... SFIV μόνο στη νέα γενιά και βαρύ για το PC μου. Είπα να πάρω μια κονσολίτσα (Xbox 360) και με την ευκαιρία θα παίξω και άλλα παιχνίδια. Μέχρι στιγμής το SFIV ακόμα μονοπωλεί το ενδιαφέρον μου αλλά έχω ασχοληθεί και με 3-4 άλλα παιχνίδια.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #36
              Eγώ βάζω μόνο τα games που έχω ασχοληθεί και ότι μου προξένησε ενδιαφέρον.Πάμε λοιπόν:



              Κατηγορία 1..........................Καλύτερο παιχνίδι οικιακής κονσόλας της φετινής χρονιάς

              Resident Evil 5


              Κατηγορία 2..........................Καλύτερο παιχνίδι φορητής κονσόλας της φετινής χρονιάς

              The Legend of Zelda:Spirit Tracks



              Κατηγορία 3..........................Καλύτερο παιχνίδι για PC της φετινής χρονιάς
              -




              Κατηγορία 4..........................Καλύτερη κονσόλα της φετινής χρονιάς βάσει φετινού line-up
              Nintendo DS(για δυο λόγους:spirit tracks και kingdom hearts days)


              Κατηγορία 5..........................Καλύτερος οπτικός τομεας σε φετινό παιχνίδι

              Resident Evil 5


              Κατηγορία 6..........................Καλύτερος ηχητικός τομέας σε φετινό παιχνίδι

              The Legend of Zelda:Spirit Tracks


              Κατηγορία 7..........................Πλέον καινοτόμος φετινός τίτλος

              Wii Sports Resort


              Κατηγορία 8..........................Τίτλος έκπληξη-αποκάλυψη της χρονιάς

              Kingdom Hearts 358/2 days


              Κατηγορία 9..........................Τίτλος απογοήτευση της χρονιάς

              COD:Modern Warfare 2


              Κατηγορία 10..........................Καλύτερη ομάδα ανάπτυξης της χρονιάς

              Square Enix



              Κατηγορία 11..........................Καλύτερος-η εκδότης-τρια της χρονιάς

              Nintendo



              Κατηγορία 12..........................Καλύτερη online εμπειρία σε φετινό τίτλο

              Street Fighter 4



              Κατηγορία 13..........................Καλύτερος άγνωστος φετινός τίτλος (που δεν είχε εμπορική πορεία ανάλογη της ποιοτητάς του)
              -


              Κατηγορία 14..........................Καλύτερη αποκλειστικότητα της χρονιάς

              The Legend of Zelda:Spirit Tracks


              Κατηγορία 15..........................Πιο σημαντική-εντυπωσιακή ανακοίνωση της βιομηχανίας για φέτος
              Metroid Other M


              Κατηγορία 16
              ..........................Πιο οverhyped παιχνίδι της χρονιάς,ασχέτως ποιότητας
              COD:Modern Warfare 2



              Κατηγορία 17..........................Φετινός τίτλος που σας ώθησε να προβείτε σε αγορά κονσόλας (system seller-αν υπάρχει)

              Resident Evil 5


              Κατηγορια 18..........................Game of the year για το 2009
              The Legend of Zelda:Spirit Tracks

              ------------------------------------------------------------------------

              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • #37
                Επειδή πλέον δεν έχει νόημα να βάλω ολόκληρη τη λίστα θα βάλω μόνο το αγαπημένο μου παιχνίδι γαι φέτος.Σίγουρα δεν έπαιξα πολλά λόγω στρατού ή λόγω του ότι δεν είχα την κονσόλα (βλέπε Uncharted 2) όμως από όσα έπαιξα βάζω με χαρακτηριστική άνεση το Assassin's Creed 2 ως την κορυφαία μου επιλογή.Είναι ο μοναδικός τίτλος που έκατσα και τον χιλιάρισα,έπαιξα γύρω στις 35 ώρες και θα ήθελα πάρα πολύ να βρω χρόνο να τον ξαναπαίξω.Ακούω και το soundtarck τώρα κι έχω λιώσει.Ανυπομονώ να τσιμπήσω τα dlc του.
                Μετα τα Shadow of the Colossus,Ico,Okami Symphony of the Night και άλλα δεν περίμενα ποτέ ότι ένας τέτοιςο τίτλος θα έμπαινε στην κορυφή της λίστας μου.Θεωρώ πως όποιος δεν έπαιξε το 2 επειδή τον ξενέρωσε το 1 έχει χάσει ένα πολύ σπουδαίο τίτλο.Μου αρέσει τόσο, που μέχρι και nickname σε Ezio θα σκεφτόμουνα να αλλάξω αν το Altair δεν με εξέφραζε τόσο πολύ.
                Πραγματικά πιστεύω πως πρέπει να παιχτεί από όλους.Είναι ο ορισμός του σωστού sequel.Βελτιωμένο και με προσθήκες σε όλους τους τομείς.
                Carpe diem

                Comment

                Working...
                X