Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρόταση αγοράς PC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Δε νομιζω να χει εδω καποιος αποψη για την LG, παντως οι Dell εξακολουθουν να εχουν πολυ καλο ονομα (και ελαχιστες θυρες διαθεσιμες βεβαια αν θες και console gaming κτλ δε βολευει τρελα).
    To new standard στις mid-price οθονες ειναι η παρακατω dell παντως η οποια εχει και 16:10 aspect ratio:

    Αλλιως η Dell που λες πλεον αλλαξε ελαχιστα, οριστε το τελευταιο revision:


    Edit: οπως βλεπω τωρα η LG εχει ιδιο panel με τη φτηνη Dell και εχει και hdmi αν και εχει καποιες αλλες ελλειψεις (extra usb ports, displayport). Καλη πρεπει να ναι παντως αν και η μια ιντσα παραπανω σε συνδυασμο με το 1900x1200 θα ειναι πολυ καλη φαση, o,τι και να παρεις παντως σιγουρα δε θα το μετανιωσεις.

    Comment


    • #32
      Μα με τη λογική ότι έχει ίδιο πάνελ μπήκα στη διαδικασία να ρωτήσω. Όντως η 24αρα Dell μάλλον θα ήταν η ιδανική λύση αλλά είναι και αρκετά πιο ακριβή.

      Comment


      • #33
        Παρε και μια γνωμη η οποια και προφανως δεν ειναι το πιο αξιοπιστο κριτηριο, αλλα εχω πετυχει παρομοια σχολια κατα καιρους (στη θεση σου παντως θα ρωτουσα σε κανα insomnia):

        Comment


        • #34

          Comment


          • #35
            Εχει κατι καλυτερο; Καλυτερη για gaming λογικα θα ναι, αλλα κατα τ' αλλα IPS>>>TN.

            Comment


            • #36
              Τι να σου οω, εξαρταται τις αναγκες του καθενός μαλλον. Για gaming θα ειναι σίγουρα καλυτερη, αλλα οντως τα ips νικάνε σε αλλα θεματα. Εγω την παρηγγειλα τη συγκεκριμένη παντως και την περιμενω τη Δευτέρα .

              Επισης προσφερει 120hz, κατι αρκετα καλο για καθημερινη χρηση. Οταν την παραλάβω και τη στησω θα πω εντυπωσεις, αν και το desktop θα μου ερθει τον Αύγουστο.

              Comment


              • #37
                Βοηθάω φίλο να φτιάξει pc κυρίως gia gaming και θα ήθελα τη γνώμη σας. Το μπατζετ είναι στο χιλιάρικο... Από απαιτήσεις να τρέχει άνετα ότι κυκλοφορεί και ότι θα κυκλοφορήσει στο μέλλον χωρίς να ενδιαφέρεται τόσο για max settings ή κάτι φαντεζί στην ανάλυση (όχι δλδ κάτι πάνω από 1080p).

                Για επεξεργαστή αξίζει επένδυση σε κάποιον amd από τη στιγμή που είναι και πιο φτηνοί. Ναι οκ σίγουρα δεν θα είναι intel αλλά μήπως θα ήταν καλύτερα το κάτι παραπάνω να πάει στην κάρτα γραφικών;
                Από κάρτες γραφικών έχω χαθεί λίγο με τα νέα μοντέλα. R9 280X 3GB αξίζει ή θα είναι πεταμένα λεφτά; (Με δεδομένο ότι θέλει κάτι να αντέξει)
                Μνήμη έχει νόημα κάτι παραπάνω από 8; Βέβαια στις τιμές που παίζουν πια λίγο δύσκολο κιόλας.

                Comment


                • #38
                  Εγω διαισθητικά δε θα έπαιρνα ξανά AMD κάρτα γραφικών. Βασικά δε θα έπαιρνα τίποτα της AMD ξανά . Intel + NVIDIA imo κυρίως λόγω άκυρων drivers από τη μεριά της AMD.

                  Έναν i5, μία 760-770, 8GB RAM, μία καλή motherboard (όχι πάνω από 70-80€ αν δεν ενδιαφέρεται για OC).

                  Comment


                  • #39
                    παντως εγω οσες φορες ετυχε να εχω amd καρτες ποτε δεν συναντησα προβληματα , τωρα βεβαια εχω nvidia

                    με 1000 ευρω εχω την αισθηση οτι ειναι κριμα να μην φτιαξεις κατι με Ι7, σιγουρα βγαινει το budget

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Evans View Post
                      Εγω διαισθητικά δε θα έπαιρνα ξανά AMD κάρτα γραφικών. Βασικά δε θα έπαιρνα τίποτα της AMD ξανά . Intel + NVIDIA imo κυρίως λόγω άκυρων drivers από τη μεριά της AMD.

                      Έναν i5, μία 760-770, 8GB RAM, μία καλή motherboard (όχι πάνω από 70-80€ αν δεν ενδιαφέρεται για OC).
                      Σαν κάτοχος AMD συμφωνώ σε ολα και παλι..

                      Απλα να μην πεσει κατω απο 770 με 1000ε budget, ας περιμένει λιγο βεβαια γιατι ανακοινωθηκε οτι πεφτει 50ε η τιμη της(ήδη παίζει στα 279 σε γερμανικο eshop). O i5 ίσως ειναι ενα θεμα μακροπροθεσμα αν εκμεταλευτουν σοβαρα τους παραπανω πυρήνες/hyper-threading oi devs. Αν χωράει i7 και 770 ειναι φοβερός συνδυασμός που θα κρατήσει αρκετα imo.

                      Comment


                      • #41
                        770 στα 4 giga λέτε;

                        Comment


                        • #42
                          Οχι 4gb για 1080p δεν αξιζει..

                          Comment


                          • #43
                            τα 2 δεν είναι όμως "επικίνδυνο" να αποδειχτούν λίγα;

                            Comment


                            • #44
                              Για 1080p στα επομενα χρονια δεν νομιζω, η εκδοση με 4gb ειναι ακριβοτερη αλλα αν φτανει το budget γιατι οχι.. Βγαλτε μια συνθεση πρωτα να δουμε τι χωραει και απο που πρεπει να κοψεις.

                              Comment


                              • #45
                                Δεν έχω φτιάξει κάποια σύνθεση ακόμα, κοιτούσα να δω πάνω κάτω τι θα χρειάζεται το σύστημα. το θέμα είναι ότι θα θέλει να τα πάρει και από uk και μου δυσκολεύει τι ζωή. Έχει κανείς υπόψιν κανένα αξιόπιστο μαγαζί στο νησί όπου ιδανικά να μπορεί να τα πάρει όλα από εκεί;

                                Comment

                                Working...
                                X