Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρόταση αγοράς PC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Quad core έβαλα γιατί ο crpl μου είπε να προτιμίσω Intel. Αν πάω σε ι5 το κόστος αρχίζει να ξεφεύγει αρκετά.
    Gigabyte δεν έβαλα γιατί στο πλαισιο δεν βρήκα κάρτα που να υποστηρίζει s775 και DDR3

    Comment


    • #17
      πηγαινε στο toms hardware και κανε μια συγκλριση τουε επεξεργαστες.

      Comment


      • #18
        Όχι, τελικά είναι οκ, απλά τα είχα μπλέξει λίγο στο μυαλό μου. Το σύστημα αυτό με μία αλλαγή στην μνήμη καθως η συγκεκριμένη δεν είναι συμβατή με τη μητρική, μου βγαίνει στα 685 λόγω της μειωμένης φορολογίας εδώ. Θα έχω μετά να το κουβαλάω στην Αθήνα βεβαια αλλά αφού θα μου βγει πιο φτηνά, δεν γα...

        Το κακό είναι ότι μάλλον θα πρέπει να δω και για monitor γιατί η 21αρα viewsonic που έχω πλέον μου φένεται να δίνει απίστευτα θολό σήμα.

        Comment


        • #19
          http://tinyurl.com/y9vks89

          Δεν βρηκα τον Q8400 αλλα δεν πρεπει να διαφερουν πολυ, ασε που ο Q6700 εχει διπλασια L2 cache απο αυτον, πιστευω τα βγαζει τα λεφτα της η διαφορα στην τιμη των 2 συστηματων ( 743 - 757 χωρις το ποντικι ) για τους λογους που ανεφερα πιο πανω, τσοντα ειναι βασικα βρισκονται στην ιδια συχνοτητα και δες ποσο καλυτερος ειναι ο i5, 95w maximum καταναλωση και οι 2 ετσι.

          Κοιταξα και την μητρικη που σου προτεινα μια χαρα φαινεται http://www.tomshardware.co.uk/budget...w-31699-3.html

          Γενικα οι γιωταδες ειναι η καλυτερη επιλογη hands down http://tinyurl.com/y9pddjq

          Comment


          • #20
            αν σε ενδιαφερει το παρακατω μοντέλο ειναι το δικό μου, το ειχα αγοράσει 175 ευρώ τωρα κανει μολις 140 και εχω μεινει απόλυτα ικανοποιημένος!

            Ό,τι χρειαστείς για αναβάθμιση και δικτύωση βρίσκεται στο Plaisio.gr. Μεγάλη ποικιλία σε επεξεργαστές, κάρτες γραφικών,routers, HHD και SSD δίσκους και πολλά άλλα.


            αν παλι πας σε κατι πιο ακριβο, επειδη εγω ειμαι και λιγο των ακρων τοτε...

            Αγόρασε ότι χρειαστείς για φωτογραφία και ήχο. Μεγάλη ποικιλία από Ψηφιακές μηχανές, Video Cameras και συστήματα ήχου.


            εγω εχω πορωση με τη philips και η συγκεκριμενη ειναι πραγματικο επος!

            Comment


            • #21
              Ό,τι χρειαστείς για αναβάθμιση και δικτύωση βρίσκεται στο Plaisio.gr. Μεγάλη ποικιλία σε επεξεργαστές, κάρτες γραφικών,routers, HHD και SSD δίσκους και πολλά άλλα.


              H συγκεκριμένη αξίζει;

              Comment


              • #22
                Προσωπικά θα κοίταζα αυτή:



                Με IPS panel.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • #23
                  Originally posted by NickTG View Post
                  Προσωπικά θα κοίταζα αυτή:



                  Με IPS panel.
                  +1, Ψοφος στα TN panel

                  Comment


                  • #24
                    To response time που είναι πιο ψηλό σε σχέση με τις υπόλοιπες κάνει μεγάλη διαφορά;

                    Comment


                    • #25
                      Οχι, αμα ειχες τρελα με τα pc games ετσι και αλλιως θα κοιταζες για 120hz TN ( samsung 2233rz LG W236D3 κ.α ) , για οποιαδηποτε αλλη χρηση η συγκεκριμενη dell τις βαζει ολες κατω γιατι ειναι απτις ελαχιστες που εχουν IPS panel σε αυτη την τιμη.

                      Comment


                      • #26
                        Έφυγε για αναβάθμιση το χρέπι, μου την έδωσε που δεν τρέχει σωστά emulation για Wii και Ps2. Mobo, ram, cpu και gpu απ'τα άλλα κομπλέ είμαι, και παράγγειλα τα εξής:

                        mobo: GIGABYTE GA-770T-D3L
                        ram: KINGSTON KVR1333D3N9/2G DDR3 2GB PC10666 1333MHZ VALUE RAM x2
                        cpu: AMD PHENOM II X2 555 3.2GHZ DUAL CORE BLACK EDITION BOX
                        gpu: SAPPHIRE RADEON HD5770 1GB DDR5 PCI-E

                        Σούμα, 330 γιούρο
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Χαχαχα, μου αρέσει που το αποφάσισες τόσο γρήγορα . Άντε σε καλή μεριά και καλό λιώσιμο.

                          Comment


                          • #28
                            Aυτα ειναι, instant αποφασεις για instant αγορες, απλα τα πραγματα.

                            Comment


                            • #29
                              ωραιος deus_dope εισαι πραγματικος ninja, αυτα ειναι στο τσακ μπαμ γινονται αυτες οι δουλειες, και εχεις και μερικους που συζητανε τους 400 ποντους στο xbox live καμια βδομαδα τσιγαρα στο περιπτερο να παρεις περισσοτερα θα δωσεις

                              Comment


                              • #30
                                Χρόνια το γυροφέρνω αλλά μάλλον έφτασε η ώρα...
                                Είχα σχεδόν καταλήξει στην Dell που μου είχατε προτείνει και παλιότερα αλλά μετά πέτυχα και αυτή http://www.e-gate.gr/peripherals-and...s-monitor.html
                                Αξίζει ή να σκάσω τα 30 ευρώ παραπάνω;

                                Comment

                                Working...
                                X