Announcement

Collapse
No announcement yet.

How To Play Ps2 Copied Games Without A Modchip

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • How To Play Ps2 Copied Games Without A Modchip

    ..

  • #2
    Τι συμβατότητα υπάρχει; Μόνο αντιγραφές ή και αυθεντικά από άλλα regions;

    Comment


    • #3
      ..

      Comment


      • #4
        Kαλή φάση, θα το κοιτάξω κι εγώ. Στο ps2 slim έχω mod, αλλά στο phat όχι, οπότε δε θα με χαλούσε να μπορώ να παίζω και σε αυτό τα αυθεντικά NTSC μου.

        Comment


        • #5
          Μπορεί να μου κανει κανείς δώρο αυτήν την κάρτα??
          Για χριστουγεννα, επειδή ήμουν τόσο καλό παιδί???!?!?!?!?
          sigpic

          Comment


          • #6
            Προσωπικά μπορώ να παίζω αντιγραμμένα και NTSC χωρίς modchip, περνώντας τα σε σκληρό δίσκο (για PS2 μιλάμε πάντα). Βέβαια δεν παίζει τα πάντα απροβλημάτιστα, και θέλει διάφορες αλχημείες την πρώτη φορά που θα το στήσεις, όμως είναι πολύ βολική λύση, τόσο από πρακτικής άποψης (όλα τα παιχνίδια σε μία οθόνη) όσο και εξοικονόμησης χώρου. Το πόσο χαίρομαι που δεν έχω μπομπίνες από DVD δεν περιγράφεται με λόγια.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #7
              ..

              Comment


              • #8
                Καλά ναι, το loading time μειώνεται δραματικά, ειδικά στα πρώτα παιχνίδια του PS2, κάτι Crash: The wrath of Cortex και DBZ: Budokai 1 ξέρω 'γω. Στο πρώτο PS2 χρειάζεται το ειδικό Modem που συνδέει τον σκληρό δίσκο με την κονσόλα, ενώ στο slim γίνεται μέσω USB (καθώς το slim δεν έχει χώρο για να μπει σκληρός δίσκος μέσα του), όμως όχι με πλήρη compatibility. Γενικά το slim δεν είναι και ό,τι καλύτερο όσον αφορά τη συμβατότητά του με HDD.

                Μπορείς να διαβάσεις τα πάντα γύρω από το θέμα εδώ, απλά θέλει πολύ πολύ πολύ υπομονή.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #9
                  Crash: The wrath of Cortex
                  OMG 1' 30'' loading!!!
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #10
                    ..

                    Comment


                    • #11
                      Ανανεώνω το θέμα με τον Koul που δοκιμάσαμε στο δικό μου και το αποτέλεσμα ήταν ότι αυτό δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ συμβατό με τα γνήσια NTSC και PS1 παιχνίδια. Οπότε δυστυχώς παίζει μόνο τα αντίγραφα του PS2.

                      Έτσι να ξέρετε τι παίζει.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Έχω κάνει τον σκληρό δίσκο εδώ και 2 χρόνια και είμαι ΤΖΙΤΖΙ
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Somari View Post
                          Έχω κάνει τον σκληρό δίσκο εδώ και 2 χρόνια και είμαι ΤΖΙΤΖΙ
                          Εγώ πήρα Swap Magic, αλλά επειδή δεν ξέρω πως να βάλω αυτά τα μικρά τσιπάκια, πρέπει αναγκαστικά να πάω στον τεχνικό να μου τα βάλει αυτός. Σκληρό δίσκο ? Άλλο modchip από 'δω ?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Somari View Post
                            Έχω κάνει τον σκληρό δίσκο εδώ και 2 χρόνια και είμαι ΤΖΙΤΖΙ
                            Aν δε βαριέσαι γράψε περίπου τη διαδικασία και τι χρειάζεσαι. Έτσι για να ξέρουμε .

                            Comment


                            • #15
                              ..

                              Comment

                              Working...
                              X