Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μελομακάρονο VS Κουραμπιές 3: The Return of the King

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    εμενα παλι το μελομακαρονο μου αρεσει με γαλα!

    με σοκολατα οχι τοσο επειδη ειναι μαυρη και οχι γαλακτος.

    Comment


    • #17
      Α εμένα η μαύρη σοκολάτα μου αρέσει περισσότερο από τη γάλακτος.

      Το μελομακάρονο με σοκολάτα είναι όντως ωραίο, αλλά η αλήθεια είναι ότι προτιμώ το παραδοσιακό.

      Όσον αφορά το poll δε το συζητάμε καν, έχω φάει πάνω από 20 μελομακάρονα μέχρι στιγμής αλλά ούτε έναν κουραμπιέ. Όσο υπάρχουν ακριβώς δίπλα τα μελομακάρονα οι κουραμπιέδες τρώνε άπειρο pwnage, όταν τελειώσουν τα μελομακάρονα, τσιμπάμε και κάνα κουραμπιέ.

      Θα έλεγε κανείς ότι είναι γλυκά για μετά τα Χριστούγεννα, αφού συνήθως μέχρι να τελειώσουν τα μελομακάρονα έχουν φύγει οι γιορτές.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #18
        εγω παλι εχω συνδιασει στο μυαλο μου τα μελομακαρονα με τις εποχες που ειχα περισσοτερα κιλα απο το κανονικο, ετσι με το που τα βλεπω , βλεπω και τα νουμερα της ζυγαριας να ανεβαινουν και μεσω ανθυποβολης τα εχω συχαθει, το πολυ να εφαγα 3-4! πιο πολυ τσμιπαω κουραμπιέδες!

        Comment


        • #19
          Μα ο κουραμπιές δεν τρώγεται.
          Ένα ξερό πράμα είναι με άχνη ζάχαρη από πάνω.
          Ποιος το σκέφτηκε δεν μπορώ να καταλάβω.

          Μελομακάρονα χωρίς σοκολάτα και με πολύ σιρόπι.

          Comment


          • #20
            Οτιδήποτε εκτός σοκολάτας γιατί είμαι αλλεργικός!
            https://www.emulator-zone.com
            I am an iteration closer to my desired solution!
            The World Ends With You

            I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
            Castlevania Lords of Shadow

            I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
            Hyperdimension Neptunia

            Comment


            • #21
              Δαγκωτό μελομακάρονο.

              Κατά προτίμηση χωρίς σοκολάτα.

              Τον κουραμπιέ δεν θέλω να τον βλέπω ούτε ζωγραφιστό.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • #22
                Τουλαχιστον δεν εχετε προβλημα μοιρασιας στο σπιτι, ο καθενας τρωει τα δικα του
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #23
                  H αλήθεια είναι ότι αμάρτησα, ναι, τώρα πια δε ντρέπομαι και μπορώ να βγω να το πω φωναχτά. ΑΜΑΡΤΗΣΑ ΚΥΡΙΟΙ. Αμάρτησα, γιατί δε λέω, πάντα ήμουν οππορτούνα πότε έτσι πότε αλλιώς, πότε δεξιά πότε αριστερά, πότε μελομακάρονο πότε κουραμπιές. Τα τελευταία χρόνια είδα το φως το αληθινό και αναγνώρισα την διαχρονική αξία και παγκόσμια προσφορά του μελομακάρονου στον πολιστιμό. Μάλλον αυτό το ξύπνημα ενόχλησε ΚΑΠΟΙΟΥΣ, και φέτος πάω να βάλω ένα στο στόμα μου και -ναι, ντρέπομαι που το λέω- δεν μου άρεσε. Έπεσα θύμα ξεδιάντροπης προβοκάτσιας μάλλον αλλά όχι δε δικαιολογούμαι. Φταίω και για το πταίσμα μου τούτο σας καλώ να με τιμωρήσετε.

                  Υ.Γ. Φέτος τα Χριστούγεννα τίμησα κάτι ταρτάκια. ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΤΕ ΜΕ.
                  "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                  Comment


                  • #24
                    Μελομακαρονο απλο και παραδοσιακο, με καρυδι στη μεση κατα προτιμηση και παντα μαλακο για να λιωνει στο στομα... Τι να μας πει και ο κουραμπιες. Τιμιος μεν, φτωχος δε.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Scatman View Post
                      φαει απο αυτα που φερνει το Carrefour.

                      Η μαγεια του ειναι οτι συνδιαζονται 2 γευσεις και τις νιωθεις ξεχωριστα. Ηδονη...

                      Παντως Μελομακαρονο με σοκολατα = μελομακαρονο + σοκολατα , 2 σε 1

                      ευχαριστω τον εφευρετη του
                      Γιατί μου θυμίζεις το "Ο Τσάρλι και το εργοστάσιο της Σοκολάτας" ?

                      Επίσης εγώ ψήφισα σκέτο "Μελομακάρονα" !
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Μελομακαρονο απλο και παραδοσιακο, με καρυδι στη μεση κατα προτιμηση και παντα μαλακο για να λιωνει στο στομα...
                        Malako gia na liwnei sto stoma alla me karydi sthn mesh? Antifaskeis

                        Ean htan sto xeri mou tha eixa ksefwrtwthei olous tous kshrous karpous apo ola ta eidh glykwn!!!!!!
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #27
                          Δοκίμασα κι εγώ σήμερα κουραμπιέ με σοκολάτα - ευγενική χορηγεία του Διοικητή μου- και μπορώ να πω πως όσο και να μου άρεσε,το κλασσικό μελομακάρονο είναι καλύτερο.Συνήθως ψηφίζω κουραμπιέ όμως φέτος επειδή έχ ω φάει πιο πολλά μελομακάρονα,ψήφισα μελομακάρονο.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Easy win.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • #29
                              Φετος παιζει να φαγα μονο εναν κουραμπιε, δεν εκανε και πολλους η μανα μου, αντιθετα τα μελομακαρονα ειχαν ζητηση, εκανε και δευτερη φουρνια πριν τη πρωτοχρονια, ακομη μου εχουν μεινει μερικα.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #30
                                εντελως ακυρο το πωλ εφοσον δεν περιλαμβανει επιλογη 'διπλες'.
                                ζητω να διορθωθει αμεσα

                                Comment

                                Working...
                                X