Announcement

Collapse
No announcement yet.

Alan Wake

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BigBoss ναι ρε εχει διαφορα,αλλα επειδη θελω να παιξω το παιχνιδι καποια στιγμη τι προτεινεις?
    Να παω σε 360 με 100e (μεταχ.) ή σε pc 7Χ ακριβοτερο οταν η διαφορα τους στο Alan wake ειναι λιγοτερο απο 1.5Χ?
    Δυσκολο.

    Το πολυ πολυ θα το δανειστω απο εναν φιλο.

    Comment


    • Σαν lightsaber είναι ο φακός.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • δεν θέλω να θυσιάζω frames για το ssao (ουσιαστικά δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά και στου τρώει τζαμπα frames). To FXAA ειναι μια τεχνική ΑΑ ανεπτυγμένη απο την nvidia που λειτουργει πολύ καλυτερα με nvidia κάρτα, αντί αυτού έχω βάλει 2x MSAA που και καθόλου να μην έβαζα δεν ειναι προβλημα καθώς η ανάλυση είναι πολύ μεγάλη και τα pixels πολύ μικρά.

        Originally posted by hideo View Post
        Να παω σε 360 με 100e (μεταχ.) ή σε pc 7Χ ακριβοτερο οταν η διαφορα τους στο Alan wake ειναι λιγοτερο απο 1.5Χ?
        Δυσκολο.
        αν δεν θες να παιξεις αποκλειστικοτητες του pc φυσικά και παιξτο στο xbox 360 (με τα λεφτά που θα εδινες για μια καλη GPU παίρνεις ισως και ενάμησι xbox360)

        Σιγουρα δεν φτιάχνεις gaming pc μονο για χάρη του Alan Wake.

        αφού εγώ οταν βγήκε στο xbox 360 σκεφτόμουν να το αγοράσω και να το παιξω στο xbox 360 του παιχτη και μετά να του το δώσω ή να το νοικιασω τουλάχιστον και να το τερματησω, τιποτα απο τα δύο δεν έκανα τελικά
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Originally posted by hideo View Post
          BigBoss ναι ρε εχει διαφορα,αλλα επειδη θελω να παιξω το παιχνιδι καποια στιγμη τι προτεινεις?
          Να παω σε 360 με 100e μεταχ. ή σε pc 7Χ ακριβοτερο οταν η διαφορα τους ειναι λιγοτερο απο 1.5Χ?
          Δυσκολο.

          Το πολυ πολυ θα το δανειστω απο εναν φιλο.
          Σου προτείνω να περιμένεις λίγο ακόμα για την retail έκδοση του που βγαίνει επίσημα στις 2 Μαρτίου.

          Εγώ καλά έκανα και δεν το αγόρασα από Steam. Προτιμώ retail, γιατί δεν έχω όρεξη να γίνει χακεψιά από πουθενά, όπως έγινε στην Sony. Είναι και η συλλεκτική έκδοση του που είναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ από αυτή του 360.

          Άμα θέλεις, δάνεισε το να δεις και μόνος σου.

          Η τιμή απ' όσο άκουσα κυμαίνεται στα 30 ευρώ για την απλή έκδοση και 40-50 για την συλλεκτική.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by hideo View Post
            BigBoss ναι ρε εχει διαφορα,αλλα επειδη θελω να παιξω το παιχνιδι καποια στιγμη τι προτεινεις?
            Να παω σε 360 με 100e (μεταχ.) ή σε pc 7Χ ακριβοτερο οταν η διαφορα τους στο Alan wake ειναι λιγοτερο απο 1.5Χ?
            Δυσκολο.

            Το πολυ πολυ θα το δανειστω απο εναν φιλο.
            Προφανως δεν στηνεις PC μονο για το Alan Wake Ειπαμε καλο ειναι αλλα οχι και τοσο.. Δανεισου απο ενα φιλο θα το τελειωσεις σε ενα ΣΚ ευκολα..

            Comment


            • Θα εμπαινα στην διαδικασια να ασχοληθω με pc gaming αν εβλεπα κατα πρωτον παιχνιδια που δεν υπαρχουν αλλου και καταδευτερον διαφορές αναλογες των χρηματων που θα δωσω.
              Και στα 2 θα βγω περισσοτερο κερδισμενος απο την αγορα ενος 360.:p

              Αλλα μπορει να κανω και αυτο που λες και να το δανειστω για καποιο καιρο.

              Το συγκεκριμενο παιχνιδι νομιζω οτι θα μου αρεσει.

              Comment


              • Αν έχεις χρήματα για αγορές (και δε σε ενδιαφέρουν τα όποια exclusives του PC), πάρε το πιο φθηνό 360 που θα βρεις και μη το σκέφτεσαι καν.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Θα εμπαινα στην διαδικασια να ασχοληθω με pc gaming αν εβλεπα κατα πρωτον παιχνιδια που δεν υπαρχουν αλλου και καταδευτερον διαφορές αναλογες των χρηματων που θα δωσω.
                  Ακριβως αυτο, οποτε και εγω πιστευω αν ειναι να μπεις στην διαδικασια του να στησεις κατι μην το κανεις για το Alan Wake, δες το συνολικα (ευρος των τιτλων που μπορεις να παιξεις εκει και σε ενδιαφερουν + διαφορες). Αν ενδιαφερεσαι μονο για το Alan Wake τοτε δανεισμος πιστευω ειναι η καλυτερη λυση... Η αγορα Χ360 επισης ειναι καλη λυση και παλι δεδομενου οτι θα εχεις την ευκαιρια, περα απο το Alan Wake, να δεις και αλλα παιχνιδια που δεν κυκλοφορουν στο ps3.

                  Για το παιχνιδι αυτο καθαυτο, στις προηγουμενες σελιδες, υπαρχουν παρα πολλες και αναλυτικες αποψεις που μπορουν να σε κατατοπισουν... Εχει θεματακια αλλα overall ειναι πολυ ιδιαιτερο (σε αυτο νομιζω συμφωνουμε ολοι) και imo πραγματικα αξιζει να το δεις... Anyway οτι και να αποφασισεις, περιμενουμε αποψεις οταν με το καλο το πιασεις ;).

                  Comment


                  • Loggo υπαρχουν τα εξης δεδομενα.

                    -Εχω πολλα παιχνιδια στην ακρη και βγαινουν αλλα τοσα τους επομενους μηνες,οποτε μαλλον δεν θα προλαβαινω.
                    -Εχω καποια χρηματα στην ακρη και ειμαι πιο κοντα στο να τα δωσω για vita.
                    -To 360 μπορω να δανειστω για μηνες(δεν ειναι 100% σιγουρο,αλλα δεν φυγει αγγλια ο φιλος μου πιο συντομα απ'οτι περιμενει,ειναι).
                    -Θελω να τα εχω ολα,παρ'ολο που δεν θα υπαρχει ο χρονος να ασχοληθω με ολα.:ming:

                    Αυτα:p

                    nooto ναι συμφωνω,θα επαιζα και κανα halo,Geow.
                    pc το εχω αποκλεισει.Για μενα και αυτα που θελω δεν αξιζει.Δλδ ακομα και στην τιμη του 360 να μπορουσα να στησω pc τουμπανο,ισως παλι θα επελεγα 360 λογο καλυτερης βιβλιοθηκης (αυτο ειναι που μετραει για μενα) απο το pc στην παρουσα γενια(γιατι γενικοτερα υπαρχουν απειρα παιχνιδια στο pc).

                    Comment


                    • Ξεχνάτε ότι υπάρχουν και κάποιες διαφορές στα παιχνίδια σ' άλλες κονσόλες(PC, Wii, PS3) που τα κάνουν ανώτερα απ' ότι της έκδοσης 360, όπως το Eternal Sonata που στο PS3 έχει έξτρα χαρακτήρες και καλούδια απ' ότι στο X360, και υπάρχουν και κάποιες δυνατότητες που έχει το PS3, στις οποίες είναι ελλειπής στο 360. Εγώ πάντως θα το πάρω στο PC. Έχω και PC τούμπανο από πολύ νωρίς.

                      Όπως είπα...

                      PC>PS3>X360>Wii. Και δεν αλλάζει ποτέ αυτή η φάση όλη.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ειμαστε που ειμαστε εκτος θεματος,το μαμισες και εσυ.:ming:

                        Comment


                        • Όταν η τρίχα γίνεται τριχιά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Επαιξε κανεις το American Nightmare?? Το παιζω εγω τωρα και μου φαινετε πολυ καλο, εχουν κανει βελτιωσεις στο animation και στα γραφικα απ'οτι θυμαμαι απο το παλιο.. Γενικα δεν εχει την ατμοσφαιρα του πρωτου αλλα δε με χαλαει καθολου..

                            Comment


                            • Έπαιξα το demo, στα γραφικά δε μου φάνηκε καλύτερο, ίσα ίσα επειδή είναι dlc, όντας μόνο 1,5 περίπου GB φαντάζομαι δε θα χει τον αριθμό των assets του retail. Αλλά αυτό είναι απλά υπόθεση.

                              Το Alan Wake όπως είχα πει το καραγούσταρα, απλά με ξενέρωσε λίγο ο τερματισμός του που εν ολίγις έλεγε "κύριοι gamers θα σας στάξουμε!". Και τσουπ μετά από λίγο καιρό βγαίνει DLC. Σίγουρα τα παλικάρια αξίζουν να τα κονομίσουν γιατί έβγαλαν εξαιρετικό τίτλο που ήταν υπό ανάπτυξη δεν ξέρω και γω πόσα χρόνια. Απλά ελπίζω να μην το παρακάνουν με τις συνέχειες και κάνει κοιλιά.

                              Πάντως το American Nightmare είχε κάποιες ενδιαφέρουσες προσθήκες όπως τους εχθρούς που διπλασιάζονται. Επίσης το σκηνικό με το club foot και το δορυφόρο ηταν cool!

                              Επίσης κάτι που μπορεί να ανακαλύψατε αλλά δεν αναφέρεται άμεσα, είναι ότι μπορείτε να σημαδέψετε έναν εχθρό χωρίς να χαλάτε μπαταρία αν πατήσετε το LT μόνο μέχρι τη μέση. Είναι πολύ βολικό, ειδικά με τους τυπάδες που διπλασιάζονται με το φως στο American Nightmare (ισχύει και στο πρώτο Alan).
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Εμενα μου φαινονται καλυτερα και το animation πολυ πιο smooth αλλα παει καιρος που εχω παιξει το πρωτο και δεν θυμαμαι και καλα.. Καλα αυτο με τα DLC ειναι γενικο προβλημα δεν ισχυει μονο στο Alan Wake.

                                Aυτο με το LT υπαρχει και απο το πρωτο, το θυμαμαι οτι εκανα ετσι συνεχεια.

                                Comment

                                Working...
                                X