Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προσθήκη νέας κατηγορίας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Koitaxte ypothetw pws h olh fash den einai teleiwmenh, krataw ta sxolia mou mexri na to dw teleiwmeno, otan eiste etoimoi, tha to psaksoume to thema, tha vroume ti den leitourgei kai tha to anaferoume.

    Mexri tote standby apo emena.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #47
      Originally posted by Pilgrim View Post
      Χα τώρα το είδα αυτο το τοπικ!
      Το multiplatform games μου φαινοταν καλή ιδέα. Ετσι οπως το καναμε τώρα τα sony, microsoft & Nintendo section φαινονται αδειά και άψυχα.
      Κατα τα αλλά οκ! θα συνηθίσουμε
      Συμφωνω και εγω.
      Εκτος αν μπουμε σε δομη neogaf μια και καλη.Ετσι και αλλιως τα υπολοιπα section θα ειναι σαν να μην υπαρχουν.

      Comment


      • #48
        Originally posted by hideo View Post
        Εκτος αν μπουμε σε δομη neogaf μια και καλη.Ετσι και αλλιως τα υπολοιπα section θα ειναι σαν να μην υπαρχουν.
        Aκριβώς λογική neogaf, που να χει σε ένα section, retro games, ps3, xbox 360, wii, pc κτλ
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #49
          Καλά εννοείται δεν έχει τελειώσει ακόμα, έπρεπε όμως να κάνω ένα βήμα για να γίνει και συζήτηση. Oι άδειες κατηγορίες είναι για φούντο. Το τελικό στυλ του Gaming forum θα είναι σαν αυτό που έγραψε πιο πάνω ο Loggo. Kαι εννοείται ότι δεν μιλάμε για τετελεσμένες αποφάσεις, για αυτό το συζητάμε άλλωστε.
          sigpic

          Comment


          • #50
            Οι αλλαγές είναι καλές, το μόνο που ίσως θα έπρεπε να γυρίσει στην προηγούμενή του κατάσταση είναι τα αποκλειστικά παιχνίδια της κάθε κονσόλας. Βάλτε το FF Versus XIII στο section της Sony για παράδειγμα και αφήστε το FF XIII στην κατηγορία Games (IMO καλύτερα θα ήταν "Multiplatform Games" ή κάτι τέτοιο). Καλά κάνουμε και διώχνουμε τα διάφορα θέματα για παιχνίδια από το General Discussion και τα πάμε σε ένα μέρος για multiplatform τίτλους, αλλά γιατί να αδειάσουμε τα sections των εταιριών; Δε βρίσκω κάποιο λόγο. Κατά τα άλλα μου αρέσει και η πρόταση του Dope για το Gamers-Odyssey Network, δεν ξέρω όμως αν θα ήταν καλύτερα να υπήρχε, για παράδειγμα, WiiWare sticky topic στην Nintendo, PSN στην Sony, XBLA στην MS και Steam στα PCs.


            • Χbox Live Gamertags
            • Wii Console codes & DS friend codes
            • PSN IDs
            • XBL Meetings
            • PSN Meetings
            • Ερωτήσεις,απορίες,βοήθεια σε θέματα Χbox,Χbox360 & games τους
            • Απορίες:τεχνικά θέματα,κονσόλες & περιφερειακά (Nintendo)
            • Ερωτήσεις,απορίες,βοήθεια σε θέματα PS3,PS2,PSP & games τους
            Διαφωνώ τελείως με αυτήν την πρόταση (να μπουν δηλαδή όλα τα παραπάνω σε ένα section). Τι θα ωφελησει; Τα αποκλειστικά sections για τις μεγάλες εταιρίες πρέπει να μείνουν και στην καθεμία από αυτές θα πρέπει να υπάρχει sticky θέμα για τα παραπάνω. Sticky θέμα για PSN IDs, για meetings και ό,τι άλλο έχει να κάνει με την Sony (και ανάλογα με την καθεμία).

            Καλώς ή κακώς υπάρχουν άτομα που ενδιαφέρονται για πολύ συγκεκριμένους τίτλους (και εταιρίες), δε χρειάζεται να τα βάλουμε όλα σε ένα τσουβάλι, πάρα πολύ λάθος λογική. Αν θέλετε να μειώσετε τα sections, σβήστε τα gaming polls και τα high scores, άχρηστα είναι και έχουν να χρησιμοποιηθούν κάτι αιώνες.

            Επίσης μετονομάστε το PC & Online Gaming σε PC σκέτο.

            Με όλα αυτά θα έχουμε μία δομή:

            General Discussion
            Mulitplatform Games
            Sony
            Microsoft
            Nintendo
            PC
            Retro
            Reviews

            Τα οποία reviews θα μπορούσαν να μπούνε κάπου αλλού, σε ένα ξεχωριστό τελείως section, στο οποίο θα υπάρχουν δύο subsections:

            Reviews
            Αφιερώματα

            και ό,τι άλλο θέλετε


            Εδιτ: Λολ πέφτω σε αντιφάσεις με αυτά που γράφω παραπάνω . Ναι, τελικό συμπέρασμα είναι ότι δε συμφωνώ ούτε με dope για μία γενική κατηγορία με όλα τα σχετικά με online θέματα, ούτε με τον loggo . Απλώς εξέφρασα λίγο περίεργα τις απόψεις μου.

            Comment


            • #51
              Οι αλλαγές είναι καλές, το μόνο που ίσως θα έπρεπε να γυρίσει στην προηγούμενή του κατάσταση είναι τα αποκλειστικά παιχνίδια της κάθε κονσόλας. Βάλτε το FF Versus XIII στο section της Sony για παράδειγμα και αφήστε το FF XIII στην κατηγορία Games (IMO καλύτερα θα ήταν "Multiplatform Games" ή κάτι τέτοιο). Καλά κάνουμε και διώχνουμε τα διάφορα θέματα για παιχνίδια από το General Discussion και τα πάμε σε ένα μέρος για multiplatform τίτλους, αλλά γιατί να αδειάσουμε τα sections των εταιριών; Δε βρίσκω κάποιο λόγο. Κατά τα άλλα μου αρέσει και η πρόταση του Dope για το Gamers-Odyssey Network, δεν ξέρω όμως αν θα ήταν καλύτερα να υπήρχε, για παράδειγμα, WiiWare sticky topic στην Nintendo, PSN στην Sony, XBLA στην MS και Steam στα PCs.
              Kai egw kapws etsi to skeftomoun.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #52
                Originally posted by Evans View Post
                Οι αλλαγές είναι καλές, το μόνο που ίσως θα έπρεπε να γυρίσει στην προηγούμενή του κατάσταση είναι τα αποκλειστικά παιχνίδια της κάθε κονσόλας. Βάλτε το FF Versus XIII στο section της Sony για παράδειγμα και αφήστε το FF XIII στην κατηγορία Games (IMO καλύτερα θα ήταν "Multiplatform Games" ή κάτι τέτοιο). Καλά κάνουμε και διώχνουμε τα διάφορα θέματα για παιχνίδια από το General Discussion και τα πάμε σε ένα μέρος για multiplatform τίτλους, αλλά γιατί να αδειάσουμε τα sections των εταιριών; Δε βρίσκω κάποιο λόγο. Κατά τα άλλα μου αρέσει και η πρόταση του Dope για το Gamers-Odyssey Network, δεν ξέρω όμως αν θα ήταν καλύτερα να υπήρχε, για παράδειγμα, WiiWare sticky topic στην Nintendo, PSN στην Sony, XBLA στην MS και Steam στα PCs.
                Βασικά αυτό το section δεν το έχω τελειώσει για να είναι και πιο καθαρή η εικόνα. Ουσιαστικά σπάμε 4 κατηγορίες σε 2. Σκέψου τώρα αν όλα τα θέματα που αναφέρεις στο τέλος μπουν στην δεύτερη κατηγορία του Community.... θα έχουν μετά λόγο ύπαρξης οι εταιρικές κατηγορίες;
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Προσωπικά προτιμώ η κατηγοριοποίηση να γίνει μόνο σε αυτά που ανέφερα, έτσι ακριβώς όπως τα ανέφερα. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα είναι βολικό να ψάχνω για πολύ συγκεκριμένους αποκλειστικούς τίτλους σε μία κατηγορία που έχει τα πάντα. Τέλος πάντων, η πρόταση μου είναι η παραπάνω και αυτή θα μείνει, ακούστε και τις γνώμες των άλλων και πράξτε ανάλογα. Γενικά είμαι δεκτικός στις αλλαγές, πάντα μου άρεσαν, απλώς έτσι όπως πάτε να το κάνετε δε μου φαίνεται και τόσο βολικό. Θα προτιμούσα να πετούσατε άχρηστα sticky θέματα που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην κάθε κατηγορία των εταιριών, να βάζατε τα πολύ βασικά και ουσιαστικά και να μέναμε εκεί. Φυσικά τα multiplatforms καλά κάνατε και τα βάλατε σε μία γενική κατηγορία για games.

                  Comment


                  • #54
                    So, μένουμε ως έχουμε με τη μόνη διαφορά ότι κρατάμε την multi κατηγορία όπως αρχίσαμε;
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Αυτή είναι η πρότασή μου, τώρα ότι πουν οι περισσότεροι. Από την άλλη υπάρχει η λογική που λέει ότι αν δεν δεις κάτι καινούριο, δεν μπορείς να το κρίνεις. Θα μπορούσα να σας πω να κάνετε ό,τι αλλαγές θέλετε, να μείνουμε λίγο πάνω σε αυτές και αν δε μας αρέσει, να γυρίσουμε στην παραπάνω πρόταση (που από ότι φαίνεται την προτιμάνε οι περισσότεροι).

                      Ανεξάρτητα από όλα αυτά, οι κατηγορίες high scores και polls θα μείνουν ή θα πάρουν πόδι;

                      Comment


                      • #56
                        Αν θέλετε να μειώσετε τα sections, σβήστε τα gaming polls και τα high scores, άχρηστα είναι και έχουν να χρησιμοποιηθούν κάτι αιώνες.
                        IMO oxi...
                        Giati na svhstei kati pou eipwthike?
                        Mhn kanete les kai exoume provlhma xwrou...
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #57
                          Να σβηστούν τα sections, όχι τα θέματα που υπάρχουν μέσα σε αυτά. Topics και posts μπορούν να μεταφερθούν και να κολλήσουν κάπου αλλού, αν γίνει προσεκτικά.

                          Τέλος πάντων, οι λύσεις που πρότειναν τα παιδιά δεν είναι άσχημες, το αντίθετο μάλιστα, απλώς θεωρώ ότι δεν κολλάνε στον τρόπο που ως τώρα χρησιμοποιούσαμε αυτό το φόρουμ. Οι συνήθειες αλλάζουν βεβαια, αλλά όπως είπε ο bigboss, αν υπήρχε τόσο έντονη ανάγκη για μία τέτοια ριζική αλλαγή, θα είχε ήδη γίνει. Αυτό που χρειάζεται είναι να ξεκαθαρίσουμε λίγο το που ανήκει το κάθε τόπικ και ΙΜΟ ένα νέο section για τα multiplatform είναι το ιδανικό.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Evans View Post
                            Ανεξάρτητα από όλα αυτά, οι κατηγορίες high scores και polls θα μείνουν ή θα πάρουν πόδι;
                            Κατά την γνώμη μου, ας πάρουν πόδι, εξάλλου δεν έχουν καν σημασία τα περισσότερα. Ότι ειπώθηκε πριν χρόνια, μήνες, μέρες, ειπώθηκε και τώρα που τα ξέρουμε βερεσέ...

                            Συμφωνώ απόλυτα με τον Evans στην πρόταση που είπε, ρε deus. Είναι έτσι πιο τακτοποιημένο.

                            Οπότε

                            Games:
                            - Multiplatform
                            - PC
                            - Playstation(λόγω του ότι κυκλοφορούν ακόμα τίτλοι του PS2, και όχι μόνο PS3)
                            - Wii
                            - DS
                            - XBOX 360
                            - DSi
                            - PSP

                            Και συμφωνώ για τα άρθρα, οπότε:

                            Άρθρα:
                            - Νέα και Ειδήσεις
                            - Previews
                            - Reviews

                            Για τα άλλα ας πάνε σε ξεχωριστές κατηγορίες ανεξάρτητα της εταιρείας ή του offtopic.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Evans View Post
                              Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα είναι βολικό να ψάχνω για πολύ συγκεκριμένους αποκλειστικούς τίτλους σε μία κατηγορία που έχει τα πάντα.
                              Kι εγώ αυτό ακριβώς υποστηρίζω.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #60
                                Ok,αφού βγάλαμε μερικά topics βόλτα να πάρουν αέρα πλέον έχουν επιστρέψει σπίτι τους. Στο δρόμο της επιστροφής κάποια γκαστρώθηκαν και γεννήθηκε ένα νέο παιδάκι με όνομα Multiplatform Games. Και ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X