Announcement

Collapse
No announcement yet.

Quake IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Quake IV

    Λοιπον παιδες σημερα αγορασα τον προαναφερθεντα τιτλο και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα οσους εχουν ερθει σε επαφη μαζι του.
    1.Απο οτι ειχα διαβασει ο τιτλος μαστιζοτανε απο πολλα τεχνικα προβληματα.Κυκλοφορησε καποιο update που να διορθωνει την κατασταση?
    2.Το multiplayer του εχει παρομοια λογικη με αυτη του Quake III Arena?
    3.Υπαρχει κοινο αυτη τη στιγμη στους servers ή εχει πεσει σιγη?
    Θα εκτιμουσα το feedback...κερναω και κουλουρακια.
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

  • #2
    Προσπάθησα να παίξω κανα μήνα πριν στο PC. Δεν είναι "φιλική" η ατμόσφαιρα. Το παιχνίδι έχει φτάσει σε δυσθεώρητα επίπεδα ικανότητας και όλοι παίζουν πλέον ένα Mod που λέγεται Quake 4 Max. Δεν πρόλαβα να καταλάβω τι παίζει καθότι με διαμέλησαν σε χρόνο dt και έφυγα με την ουρά στα σκέλια. Το παιχνίδι στο 360 είναι μια εμπειρία 30fps με κατώτερη ανάλυση και textures από τα high details στο PC. Βοήθησα καθόλου;
    Insert Coin

    Comment


    • #3
      Tα Quake σταματησαν στο Arena, το IV ειναι μια ψευδαισθηση.

      Δεν ξερω τι λεει το mod που ανεφερε ο Jedah, αλλα το κανονικο παιχνιδι ηταν μετριοτατο.

      Στο 360 θα μου κανει πραγματικα εντυπωση αν βρεις κοσμο να παιξεις.. Ο ανταγωνισμος στο ειδος ειναι πολυ σκληρος... Κριμα θα ηθελα και εγω ενα αρτιο φουτουριστικο FPS σε γρηγορους ρυθμους τυπου Quake series, αντε και UT.

      Comment


      • #4
        Τα Quake σταμάτησαν όταν το είπε ο Δούκας βασικά.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #5
          Τα Quake σταματησαν οταν κυκλοφορησε το Goldeneye.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #6
            Το campaign μου αρεσε πολυ εμενα παντως, χρειαστηκε να το τελειωσω 2 φορες στο general για να ξελυσαξω, απο τεχνικη αποψη οι κατοχοι μιας x-fi και ενος γενικα δυνατου συστηματος για τα δεδομενα του 2005 ( amd X2 σε σεβαστη συχνοτητα , 7800gt+, 2gb ram ) ειχανε μια πολυ καλη εμπειρια ( αν και 2-3 σημεια σε καποια map σε κανανε να πεφτεις κατω απτο 60fps για πλακα χωρις καποιον εμφανη λογο :S )

            Το multiplayer οντως ειναι λιγο καπως, μεχρι να μεταβει στην εκδοση 1.3 και κατ επεκταση στην 1.42 το παιχνιδι ητανε απλα broken, η ολη φαση φυσικα και δεν ειναι nub friendly, το ιδιο ισχυει και σε αλλα fps οπου ασχολειται μαζι τους κοσμος επι χρονια, δεν φταιει το ιδιο το παιχνιδι, ενας νεοπας θα φαει την ιδια ηττα αμα παει να παιξει εν ετη 2008 για πρωτη φορα online raven shield ghost recon1 quake2&3&quakeworld team fortress classic κ.α

            Ελπιζω το quake live να φερει καινουργιο κοσμο στο προσκηνιο και να τον ΚΡΑΤΗΣΕΙ, σε αυτο θα βοηθουσε να συμπεριλαβουν ingame tutorial videos ετσι ωστε οι μη μυημενοι στο ειδος να μην μπαινουν στους server εντελως ξεβρακωτοι

            Οσο για την 360 εκδοση ειναι απλα ενα αποτυχημενο port που ηθελαν να το κανουν οσο πιο γρηγορα γινεται, συμφωνα με το review του gamespot το framerate πεφτει συχνα κατω απτο 30αρι cap και τα γραφικα για καποιους λογους ειναι σε χαμηλες-μεσαιες ρυθμισεις, με λιγα λογια προκειται για αλλο ενα αποτυχημενο launch title

            Btw μηπως τρεχει τους openGL τιτλους το 360 σε emulation και γι αυτο δυσκολευεται ή ειναι ιδεα μου ? και στο port του prey μετρια τα πηγε, το ιδιο φανταζομαι και στο quake wars το οποιο αντε να εχει 200 ατομα παγκοσμιως να προσπαθουν να το παιξουν online απο ps3/360

            Comment


            • #7
              ελεος ρε Fioth τι ξεθαβεις ρε παιδι μου...

              Comment


              • #8
                ελεος ρε Fioth τι ξεθαβεις ρε παιδι μου...
                [/b]
                Ζω για να συλλεγω,συλλεγω για να ζω .
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment

                Working...
                X