Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox One

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vaynard View Post
    πως το εννοεις αυτο τωρα? οσο διαφορετικο ειναι το cod απο το battlefield ας πουμε?
    Racing Sim
    Arcade Racing

    όσο διαφορετικό είναι το COD από το Perfect Dark δηλαδή...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Forza 5 Reviews:

      Polygon - 9/10
      GamesRadar - 4 stars
      Digital Spy - 4 stars
      Eurogamer - 7/10
      Joystiq - 4 stars
      GameSpot - 9/10
      IGN - 8.8/10
      Destructoid - 9/10
      Rev3/Sessler - 5/5
      Escapist - 3.5/5
      EGM - 6.5/10
      USGamer - 4.5/5
      GameReactor UK - 9/10
      CVG: 7/10
      VideoGamer: 9/10
      OXM UK: 8/10
      Eurogamer Germany: 10/10
      Game Informer 8.75/10

      Να πω την αληθεια περιμενα καλυτερα(χωρις να ειναι κακο), μαλλον εγινε rush το game οπως και ποσα αλλα.. Νομιζω οι racing fans θα το τιμησουν ετσι και αλλιως βεβαια, εγω και 10/10 να επαιρνε δεν θα ακουμπούσα..

      Comment


      • Απ' ό,τι καταλαβαίνω κι εγώ, φαίνεται πως βιάστηκαν να το βγάλουν για να πιάσουν κοινό. Αυτό δεν είναι άσχημο βέβαια αν το τελικό παιχνίδι είναι καλό. Στην αντίπερα όχθη (GT 6) αποφάσισαν να βγάλουν το παιχνίδι στην κονσόλα που έχουν ήδη ξεζουμίσει και να μπουν στη νέα γενιά με τον επόμενο τίτλο τους.

        Είμαι πολύ περίεργος να δω τις διαφορές στα γραφικά των δύο τίτλων, έναν που αξιοποιεί το μέγιστο της τωρινής γενιάς με έναν που είναι στην αρχή της νέας.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Βγήκαν και του Ryse. 60 στο metacriritc. Να πω την αλήθεια για όλα τα launch games και του One και του 4 είναι το μοναδικό που το ευχαριστήθηκα. Αυτό το cinematic gameplay και η αντιπάθεια που μου προκαλεί η Crytek σαν εταιρεία είναι αρκετά για να γίνω κακός, sorry.

          Comment


          • Πατωσε και το ryse.. Φαινοταν απο τα previews βεβαια, ειναι eye candy για τους early adopters παντως.

            Ryse:

            Shacknews - 5/10
            Eurogamer - 5/10
            Polygon - 6/10
            Joystiq - 2.5/5
            Gamespot - 4/10
            IGN - 6.8
            Destructoid - 5/10
            Videogamer.com - 6/10
            EGNNow.com - 7.5/10
            OXM.co.uk - 7/10
            Kotaku - YES
            Gamesradar - 3.5/5
            GameInformer - 6/10
            Rev3Games/Sessler - 2/5
            MMGN - 6.5
            Eurogamer.de: 7/10
            Gameswelt - 7.5/10
            Gamersglobal.de - 6.5/10
            EveryEye.it - 7.5
            Venturebeat: 86/100
            Eurogamer.it: 7/10
            Gametrailers - 7/10
            Metro.co.uk - 3/10
            CVG - 5/10
            T3.com - 3/5

            Originally posted by Enpsty View Post
            Βγήκαν και του Ryse. 60 στο metacriritc. Να πω την αλήθεια για όλα τα launch games και του One και του 4 είναι το μοναδικό που το ευχαριστήθηκα. Αυτό το cinematic gameplay και η αντιπάθεια που μου προκαλεί η Crytek σαν εταιρεία είναι αρκετά για να γίνω κακός, sorry.
            H crytek γιατι?? Επειδη δεν τα τραβαει η κονσολα σου??

            Comment


            • Tα πρώτα 2 Crysis θεωρούνται καλά παιχνίδια πάντως (για το 3 δεν ξέρω). Βέβαια η συνεισφορά της στις τεχνολογίες γραφικών δεν είναι και λίγη.

              Comment


              • Το καλυτερο gameplay σε fps εχουν, με το nanosuit εχεις τοσες επιλογες.. Το πρωτο ηταν παιχνιδαρα τα αλλα 2 τα εκαναν πιο set pieces και story και δεν ηταν τοσο καλα αλλα και παλι πολυ μπροστα σε gameplay..

                Επισης η CryTek παει μπροστά τα γραφικά στα pc games και δεν βγαζει χαζα console ports.

                Comment


                • Originally posted by Somari View Post
                  Racing Sim
                  Arcade Racing

                  όσο διαφορετικό είναι το COD από το Perfect Dark δηλαδή...
                  ναι αλλλα δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα, στα racing το ιδιο κοινο που θα παιξει το ενα θα παιξει και το αλλο, καμια σχεση με cod vs perfect dark στο παραδειγμα σου, περισσοτερο αναφερομουν σε επιπεδο γραφικων βεβαια

                  Comment


                  • To Crysis 2 ήταν μετρίο ΙΜΟ. Μόλις αναβάθμιζες το stealth της nanosuit το παιχνίδι το έβγαζες χωρίς καν να κοιτάζεις την οθόνη.
                    Η Crytek μου την δίνει γιατί όλες μα όλες οι δηλώσεις της εταιρίας αφορούν το πόσο RAM θέλουμε για τις κονσόλες, πόσο ανάλυση, πόσο το ένα,πόσο το άλλο. Μία δήλωση για gameplay δεν έχω ακούσει. Αν είναι τόσο tech-oriented ας αφοσιωθεί στην cryengine αποκλειστικά. Ποιος ο λόγος να φτιάχνει games αφού δεν το' χει;

                    Comment


                    • ναι στο crysis 2 ισχυει αυτο με το stealth οπως και στο 1, στο 3 ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα αλλα και παλι...μια ζωη OP το stealth ολα τα crysis ειναι πολυ καλα fps imo περα απο τα ''τεχνολογικα κατορθωματα ''τους, το 3 εχει το ποιο ισορροπημενο gameplay απο τα 3 αλλα και την μικροτερη διαρκεια

                      Comment


                      • Συμφωνώ με Enpsty κι εγώ την μισώ την Crytek.Μετά το πρώτο Far Cry πήραν τα μυαλά τους αέρα και τώρα την έχουν δει.Ας σταματήσουν να βγάζουν single player games,ας ασχοληθούν με κάνα F2P=>Warface,και με τη μηχανή γραφικών τους και τέλος.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Μια χαρα ειναι το gameplay τους εννοειται.. Μαπα και αυτα απο gameplay, μαπα και το Bioshock, μαπα το CoD εννοειτε ε τοτε πιο fps εχει καλο gameplay?? Πειτε δεν γουστάρουμε fps απο την αρχη καλυτερα σαν τον GZ που το λεει χυμα..

                          Καταλαβαινω να μισεις την crytek αν παιζεις μονο σε κονσολα βεβαια..

                          Comment


                          • Originally posted by i Have no Equal
                            Μια χαρα ειναι το gameplay τους εννοειται.. Μαπα και αυτα απο gameplay, μαπα και το Bioshock, μαπα το CoD εννοειτε ε τοτε πιο fps εχει καλο gameplay?? Πειτε δεν γουστάρουμε fps απο την αρχη καλυτερα σαν τον GZ που το λεει χυμα..

                            Καταλαβαινω να μισεις την crytek αν παιζεις μονο σε κονσολα βεβαια..
                            Προσωπικά γουστάρω FPS με χίλια, αλλά πλέον όλο και θυμίζουν περισσότερo Time Crisis παρά FPS. Παραείναι scripted με μεγάλη έμφαση στο cover και iron sights. Πρέπει να επιστρέψουν τα Doom, Quake, Hexen style.
                            Α και το Far Cry 3 ήταν γαμάτο! Και τα COD για single player ωραία είναι δεν είπα τίποτα.
                            Το Infinite ήταν μάπα όμως.

                            Α, και το απίστευτο Bulletstorm και το αρκετά καλό Killzone 3 που προσωπικά μου άρεσε πολύ περισσότερο από το 2 (το οποίο βρήκα απλά βαρετό).

                            Comment


                            • Το Far Cry το έπαιξα σε Πισί,και δεν είχα θέμα με την Crytek πριν το Crysis 3.Τότε είναι που άρχισαν τις δηλώσεις τύπου "το single player δεν μας αφορά".Τότε είναι που άρχισαν τις υπερφίαλες δηλώσεις κλπ και γι'αυτό ξενερώνω με την πάρτη τους.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • To FC 3 ηταν απλα καλο σαν παιχνιδι δεν ειχε κανενα τρομερο μηχανισμο για fps, το εσωζε το setting και το free roam κατα τα αλλα το crysis 1 ειναι ανωτερο..

                                Μπορει να ειπαν οτι θελουν για το single player αλλα μια χαρα ειχε το crysis 3, ισως λιγο μικροτερο απο οσο επρεπε αλλα δεν ηταν καθολου ασχημο. Αν και πανε να πουλησουν τη μηχανη γραφικων παρ ὀλα αυτα τα προσεχουν τα παιχνιδια τους δεν ειναι απλα tech demo για αυτο τους παω εγω και επειδη pusharoun τα γραφικα οσο μπορουν..

                                To stealth αυτος ειναι ο ρολος του να νιωθεις OP, για αυτο μου αρεσε επειδη πετυχαν να σου δωσουν αυτη την αισθηση.. Το ιδιο και με το bow στο 3, ηταν OP αλλα και παρα πολυ fun.

                                Comment

                                Working...
                                X