Announcement

Collapse
No announcement yet.

reSTART Κλινική στο Λονδίνο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • reSTART Κλινική στο Λονδίνο

    Originally posted by Adsl.gr
    Σ’ ένα νοσοκομείο στο Λονδίνο ξεκίνησε η λειτουργία της πρώτης κλινικής που έχει ως στόχο την θεραπεία νέων εθισμένων είτε στο Internet είτε στα βιντεοπαιχνίδια είτε στα ίδια τους τα κινητά. Η υπηρεσία είναι ανοιχτή για παιδιά ακόμα και 12 ετών, αλλά έχει ως στόχο κυρίως παιδιά ηλικιών από 15 έως 17 ετών που αδυνατούν να κλείσουν τον υπολογιστή και τα βιντεοπαιχνίδια τους.

    Ο Richard Graham, σύμβουλος των εγκαταστάσεων της κλινικής, είπε ότι κάποια παιδιά παίζουν online ηλεκτρονικά παιχνίδια για να έρχονται σε επαφή με άλλους, κάτι που τους δίνει την αίσθηση της κοινωνικότητας και έτσι καταλήγουν να μην σταματάνε να παίζουν.

    «Έχω έρθει σε επαφή με τους γονείς που βλέπουν τα παιδιά τους να ξεσπούν σε οργή όταν τους λένε να κλείσουν τον υπολογιστή τους. Κάποιοι καταλήγουν να καλούν την αστυνομία.», είπε ο Graham.

    Το νοσοκομείο ελπίζει να μετατρέψει τους “screenagers” σε “teenagers” απομακρύνοντας τους απ’ το WoW (World Of Warcraft) και να τους ενθαρρύνει να αλληλεπιδρούν με άλλους ανθρώπους πρόσωπο με πρόσωπο. Αντίστοιχες ενέργειες έχουν γίνει τα τελευταία χρόνια, όπως το reSTART Internet Addiction Clinic το οποίο βρίσκεται σε βολική τοποθεσία, μόλις 13 μίλια μακριά απ’ τα γραφεία της Microsoft στο Redmond.
    Αρχική πηγή

    Όσοι θέλετε να τους βοηθήσετε για να ξεκολλήσουν αυτά τα μπασμένα από τους υπολογιστές και τα παιχνίδια, απλά στείλτε εδώ reSTART@NetAddictionRecovery.com
    sigpic

  • #2
    Pros ti o xarakthrismos?
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #3
      Originally posted by Ground_zero View Post
      Pros ti o xarakthrismos?
      Χαρακτηρισμός προς τους fanboys που βλέπω εδώ κι εκεί ως και είδηση να τσακώνονται για ένα μονάχα παιχνίδι. Έξου κι αυτός ο χαρακτηρισμός. Τα έχω βαρεθεί τα παιδιά αυτά να φωνάζουν, να κράζουν, να κάνουν τους ντάηδες και άλλα τέτοια.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Πρώτον,που το ξέρεις εσύ ότι πρόκειται για νταήδες που χαρακτηρίζουν τους άλλους;

        Δεύτερον,αυτά τα άτομα έχουν σοβαρό πρόβλημα γιατί δεν μπορούν να ξεκολλήσουν και έτσι πάει πίσω η κοινωνική τους ζωή.Με άλλα λόγια χρειάζονται βοήθεια.Ακόμη και αν δεν συμπεριφέρονται σωστά όταν παίζουν δεν σημαίνει ότι έκαναν κάποιο έγκλημα.

        Τρίτον,αφού θεωρείς ότι είναι νταήδες και κακοχαρακτηρίζουν τους άλλους,γιατί παρέθεσες την είδηση αυτήν προτείνοντας να τους βοηθήσουμε;

        Σκέψου λίγο ρε τανοσουκε προτού ποσταρεις.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Deus View Post
          Πρώτον,που το ξέρεις εσύ ότι πρόκειται για νταήδες που χαρακτηρίζουν τους άλλους;

          Δεύτερον,αυτά τα άτομα έχουν σοβαρό πρόβλημα γιατί δεν μπορούν να ξεκολλήσουν και έτσι πάει πίσω η κοινωνική τους ζωή.Με άλλα λόγια χρειάζονται βοήθεια.Ακόμη και αν δεν συμπεριφέρονται σωστά όταν παίζουν δεν σημαίνει ότι έκαναν κάποιο έγκλημα.

          Τρίτον,αφού θεωρείς ότι είναι νταήδες και κακοχαρακτηρίζουν τους άλλους,γιατί παρέθεσες την είδηση αυτήν προτείνοντας να τους βοηθήσουμε;
          Θα σου πω εγώ.

          1) Το ξέρω γιατί παλιά ήμουν σαν αυτούς, αλλά το έκοψα το άθλημα από τότε που έχω internet σπίτι μου και έτσι είμαι κομπλέ. Έχω δει τέτοια παιδιά να κάνουν τέτοια πράγματα μέσα στα internet cafes και να κράζουν τους πάντες. Το ίδιο συμβαίνει και στα σχολεία και δεν συμπεριφέρονται σωστά. Ιδού και αποτέλεσμα το πως κατάντησαν έτσι.

          2) Η μοναδική λύση είναι να απαγορεύσουν τα internet cafes, όπου και πάνε και τρώνε τα λεφτά τους εκεί και από πάνω να καταργηθούν οι υπολογιστές τους για να μπουν μετά στον ίσιο δρόμο. Αν θέλουν να παίξουν, να πάρουν δικό τους υπολογιστή, αλλά με άδεια γονέων.

          3) Πρότεινα τέτοια λύση για να αλλάξουν συμπεριφορά. Δυστυχώς δεν αλλάζουν με το καλό, αλλά με το ζόρι μερικά απ' αυτά.

          Με τα παραπάνω που έγιναν, σπουδάζουν τέτοια παιδιά και ακόμα κάνουν μαλακίες, λες και είναι ακόμα στο σχολείο και δεν είναι καν σοβαρά και δεν προσέχουν το μάθημα. Απόδειξη ! Έχουμε στο τμήμα, όπου σπουδάζω, 3-4 μπασμένα που κάνουν μαλακίες και βάζουν δυνατά την μουσική. Οι καθηγητές μου έχουν τα νεύρα τους μ' αυτά και τους καταλαβαίνω.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Επειδή εσύ δεν συμπεριφερόσουν σωστά(χρησιμοποιώ δική σου έκφραση)δεν σημαίνει ότι και όλοι οι υπόλοιποι έκαναν το ίδιο.

            Τέλος,από την απάντηση που έδωσες συμπεραίνω ότι μάλλον δεν έχεις καταλάβει τον λόγο ίδρυσης της συγκεκριμένης κλινικής.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Deus View Post
              Τέλος,από την απάντηση που έδωσες συμπεραίνω ότι μάλλον δεν έχεις καταλάβει τον λόγο ίδρυσης της συγκεκριμένης κλινικής.
              Ακριβως, Tanno δεν εχεις καταλαβει καν για ποιους ειναι αυτη η κλινικη. Τα fanboys σπαταλανε περισσοτερη ωρα για να θαβουν τα reviews στο internet παρα για να παιζουν games.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #8
                Originally posted by Ramparter View Post
                Τα fanboys σπαταλανε περισσοτερη ωρα για να θαβουν τα reviews στο internet παρα για να παιζουν games.
                QFT!!!
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Ωρε φιλε....
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #10
                    QFT x2 !!

                    Comment


                    • #11
                      Οι Κινέζοι θέλουν τέτοια κλινική.
                      Κοιτάξτε τι κάνανε οι άνθρωποι... http://www.gossipgamers.com/counter-...he-head-ouchy/

                      Comment


                      • #12
                        Για τους κινεζους τα κουμμουνια εχουνε φτιαξει κατι αλλο, το ειχα δει μια φορα στις ειδησεις, κατι σαν στρατοπεδο ειναι λεει, ξυπνανε 6 η ωρα βαζουνε παραλλαγη κανουνε καθαριοτητες πηγαινουν σημειωτον κλπ ( σαν στρατιωτακια στην ουσια ) και τους επιβαλλουνε να αποφευγουνε καθε επαφη με τα games, α και το καλυτερο, ή γονεις τους δινουν λεφτα για να τα πανε εκει :s ενας 16χρονος μαλιστα σκοτωθηκε περσι




                        Το ιδιο κανουν και στα παχυσαρκα

                        Tips for What to Do if You Find Mold in Your Apartment Tips for What to Do if You Find Mold in Your Apartment Step-by-Step Guide to Furnace Installation: Everything You Need to Know Step-by-Step Guide to Furnace Installation: Everything You Need to Know 5 Things to Look for in Commercial Kitchen Equipment 5 Things...


                        Προχωρημενος λαος,ανερχομενη υπερδυναμη σου λεει μετα, το λινκ με τα μωρα που τα μαγειρευουνε και τα τρωνε να το βαλω ή θα ξεφυγουμε πολυ ?

                        Comment


                        • #13
                          Offtopic αλλά έχω την εντύπωση πως αυτό με τα μωρά είναι ένα troll που κυκλοφόρησε (ως διαφήμιση ?) απλά για να σοκάρει, και παραφουσκώθηκε από το internet.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #14
                            Ανερχόμενη δύναμη είναι όντως η Κίνα αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την ποιότητα του λαού. Όντας φτωχοί στο σύνολο τους, το κόστος παραγωγής είναι χαμηλό επομένως μιλάμε για πολύ εργασία σε εξευτελιστικά χαμηλή τιμή. Δυστυχώς αυτό είναι το μέλλον.
                            Κίνα, Βραζιλία, Ρωσία & Κορέα (?)....

                            Παρολαυτά το συγκεκριμένο θέμα χρειάζεται λίγη ευαισθησία και προσοχή γιατί μιλάμε για άτομα που έχουν εξάρτηση.

                            Οπότε φίλε Tanno η λύση δεν είναι κόβω μαχαίρι το ιντερνετ ή το μεταφέρω σπίτι μου. Επανεξέτασε τι ακριβώς αφορά το όλο εγχείρημα.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment

                            Working...
                            X