Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αγοράζεις μία πολύ ωραία κονσόλα και έχεις δύο επιλογές: Να αγοράζεις ξεχωριστά το κάθε παιχνίδι, το καθένα με δικό του cartridge, με αρχική τιμή γύρω στα 40€, και θα είσαι τυχερός εάν κάποτε πέσει η τιμή του παιχνιδιού που θέλεις.
    Η δεύτερη επιλογή είναι να αγοράσεις μία κάρτα, φθηνότερη από τη τιμή ενός παιχνιδιού, στην οποία θα αποθηκεύεις σε ψηφιακή μορφή όσα παιχνίδια θέλεις, τα οποία και δε κοστίζουν.
    Νομίζω πως η επιλογή παραείναι ξεκάθαρη για να σταθούμε σε ανόητους ηθικισμούς που αφορούν τα κέρδη μίας πολυεθνικής.
    Στο 360 πειρατεύω λόγω τοποθεσίας μου, τα' χω ξαναπεί. Αλλά όσον αφορά το DS, και στην Αθήνα να ζούσα, πάλι θα είχα flashcard.

    Comment


    • Καλά κατά τη γνώμη μου και τα δύο δικαιολογίες είναι, άνετα θα μπορούσες να αγοράζεις από το internet ή από άλλα, εγχώρια, μαγαζιά και να τα έχεις στο σπίτι σου. Η επαρχία δεν είναι δικαιολογία, ήξερα και άλλα άτομα που ζούσαν στην επαρχία και μια χαρά αγόραζαν πολλά παιχνίδια. Όσον αφορά το DS, μπορείς να βρεις και εκεί φτηνά κάποια παιχνίδια, αρκεί να το ψάξεις λίγο. Συμφωνώ ότι οι αρχικές τιμές στα περισσότερα μαγαζιά είναι σχεδόν απαγορευτικές, αλλά κάνοντας μία ανασκόπηση των αυθεντικών τίτλων που έχω μαζέψει με τον αδελφό μου (30 τίτλοι), ελάχιστα από αυτά αγοράστηκαν σε υψηλές τιμές. Το είπα και παλιότερα στον παίχτη, δεν είναι θέμα κονσόλας. Φυσικά ο καθένας μας έχει διαφορετικές προτεραιότητες, δεν κατηγορώ κανέναν .

      ΥΓ: Καλά ρε ράφα τι location έβαλες ; Θεός .

      Comment


      • Μπορει να ειναι πραγματι δικαιολογιες, η πειρατια παραμενει παρανομη οσο φθηνο ή ακριβο είναι ενα game. Ομως αυτο δε σημαινει οτι οι τιμες δε παιζουν ρολο, οταν κατι θεωρεις οτι δεν αξιζει τα χρηματα σου δε το αγοραζεις. Απο κει και περα μπορει να ψαξεις να βρεις αλλους τροπους για να το παιξεις. Αν ειχα αλλες μεθοδους θα αγοραζα περισσοτερα games στο Wii ή στο DS; Πιθανον αλλα οχι πολυ περισσοτερα και σιγουρα θα εψαχνα για πιο χαμηλες τιμες.
        Εχω και ενα παραδειγμα τελευταια για διαφορους λογους θελω να παρω ενα Pokemon HeartGold (μια που την αλλη ηδη την παιζω σε Μ3) αλλα στη καλυτερη περιπτωση τη βρισκω 30€ και δε παιζει να την αγορασω σε αυτη τη τιμη.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Καλά κατά τη γνώμη μου και τα δύο δικαιολογίες είναι, άνετα θα μπορούσες να αγοράζεις από το internet ή από άλλα, εγχώρια, μαγαζιά και να τα έχεις στο σπίτι σου.


          Δε θέλω να μπλέξω με ίντερνετ, όχι ακόμα. Πιστωτική δεν έχω, χρεωστική δεν έχω, δε ξέρω καν τι είναι. Τουλάχιστον, όποτε ανεβαίνω Αθήνα αγοράζω και από κάποιο παιχνίδι.

          Φυσικά ο καθένας μας έχει διαφορετικές προτεραιότητες,


          Ναι.

          ΥΓ: Καλά ρε ράφα τι location έβαλες ; Θεός .


          Δε μπορούσα ν' αντισταθώ.

          Comment


          • Άσε μας ρε Nintendo που βγάζεις και κλαψο-ανακοινώσεις επειδή δεν τα οικονομάς χοντρά. Κοίτα πρώτα ΤΙ βγαίνει στο σύστημά σου και μετά κάνε δηλώσεις

             
            Make-up_Paradise
            Pet_Shop
            Marie_and_Gali_no_Lets_Science

            Pony Friends 2
            Sushi Go Round
            Winter Blast Snow And Ice Games

            μερικές μόνο απ'τις νέες κυκλοφορίες σε DS/Wii
            Η πειρατεία υπήρχε ΠΑΝΤΑ και δεν είναι κάνα νέο φαινόμενο που την επηρέασε έτσι ξαφνικά. Άσε δε που ευνοεί και τα hardware sales.

            Πάμε τώρα όλοι μαζί να αγοράσουμε Makeup Artist στα 30-40 euros, να μειώσουμε τις ζημίες της κατα 30%
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Δειτε εδω:
              April to December (in millions):

              DS
              Region 2008 2009
              Japan 27.11 25.04
              Americas 64.55 56.95
              Other 72.11 39.38
              Total 163.78 121.38

              Wii
              Region 2008 2009
              Japan 11.04 12.48
              Americas 90.29 82.84
              Other 62.46 61.32
              Total 163.78 156.64
              Τεραστεια πτωση στις πωλησεις software του DS το 2009 στην Ευρωπη. Βεβαια δε βοηθησε και το software που κυκλοφορησε. Δε τους χαλασε, ας κατσουν να δουν τι εφταιξε περα απο τη πειρατια.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Originally posted by Ramparter View Post
                Δειτε εδω:

                Τεραστεια πτωση στις πωλησεις software του DS το 2009 στην Ευρωπη. Βεβαια δε βοηθησε και το software που κυκλοφορησε. Δε τους χαλασε, ας κατσουν να δουν τι εφταιξε περα απο τη πειρατια.
                Ίσως ήταν το region locking, ίσως και το ότι η Nintendo δεν βγάζει σοβαρά RPG παιχνίδια απ' αυτά που βγάζει η Sony και η Microsoft, με αποτέλεσμα πολύς κόσμος να μην τα αγοράζει.
                sigpic

                Comment


                • Είσαι εντελώς λάθος και στις 2 θέσεις του προηγούμενου ποστ σου.

                  Όσον αφορά τις πωλήσεις,δεν νομίζω ότι φταίει τόσο η m3,η τελευταία υπάρχει στην κυκλοφορία εδώ και χρόνια,όσο το ότι τα τελευταία παιχνίδια του ds είναι είτε μέτρια είτε δύσπεπτα-αποθαρρυντικά για το ευρύ κοινό να ασχοληθεί όπως τα megaten.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Ειδικά η MS έχει βαρεθεί να βγάζει καλά RPGs, δεν ξέρουν τι να πρωτοκάνουν develop τα παλικάρια.

                    Comment


                    • Originally posted by TannoSake View Post
                      Ίσως ήταν το region locking, ίσως και το ότι η Nintendo δεν βγάζει σοβαρά RPG παιχνίδια απ' αυτά που βγάζει η Sony και η Microsoft, με αποτέλεσμα πολύς κόσμος να μην τα αγοράζει.

                      Ναι ισως αυτο ειναι...

                       
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Από το πουθενά έψαχνα κάτι για το πρώτο Shantae του Game Boy κι έπεσα πάνω στο debut trailer του Shantae: Risky's Revenge (ναι βγαίνει sequel!) το οποίο και κυκλοφόρησε πριν από λίγες ήμερες. Δε ξέρω με πια λογική, αλλά το Shantae: Risky's Revenge προορίζεται για DSiWare (WTF?). Ο τίτλος φτιάχνεται από την Way Forward (A Boy and his Blob).

                        Θα ήθελα πάρα πολύ να το δω, αλλά με DSiWare μάλλον δε παίζει.

                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Τα DSiWare παιζουν και σε DSLite αν βαλεις Wood R4 στην M3.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Oh yes.

                            Comment


                            • Oh άψογα.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Εχει βγει εδω και λιγο καιρο οπως φαινεται trailer για το Jett Rocket

                                Εδω σε καλυτερη αναλυση και για κατεβασμα: http://jett-rocket.shinen.com/video.php

                                Αλλα και νεες εικονες:






                                Περισσοτερες εδω:
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X