Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by i Have no Equal View Post
    TLOU χωρις ανταγωνισμο απο αυτα που λες..
    .-

    Comment


    • TLOU, τι λεμε τωρα, δεν τιθεται καν ζητημα.

      Comment


      • Rayman Legends ασυζητητί από μένα.Θα το πάρω στάνταρ για WiiU κάποια στιγμή.
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Εχεις παίξει και τα αλλα για να ξερεις .

          Comment


          • Απλά απαξιώ τα άλλα..
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Εγω παιζω λιγο risk of rain και valdis story και τα 2 platforms δε διαφορετικό χαρακτήρα το καθενα, το πρωτο ειναι rogue-like με μεγαλο scale αρκετα δύσκολο και με pixel art και το δευτερο μοιαζει πολυ με το dust με παρα πολυ ωραιο art, rpg elements αλλα με λιγα θεματακια στα controls. Αξιζει να τα τσεκάρετε οι platform fans..

              Comment


              • Θα σου πρότεινα XCOM: The Enemy Within αν σου άρεσε το Enemy Unknown καθώς και βαρβάτος τίτλος είναι και μεγάλης διάρκειας. Άσε το Beyond Two Souls για κανά Σαββατοκύριακο που θες να ξεκουραστείς πίνοντας το καφεδάκι/τσαγάκι σου αφού ο τίτλος είναι για να βλέπεται και όχι για να παίζεται.

                Εγώ ξεκίνησα το Darksiders 2 Apocalyptic μετά από ένα απολαυστικό 20ωρο στο πρώτο τίτλο. Πολύ αρχή ακόμα αλλά οι βελτιώσεις στον οπτικοακουστικό τομέα είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενες. Gameplaywise πιο ενδιαφέρον φαίνεται ενώ και ο Death λόγω ευλυγισίας μου είναι πιο αρεστός από τον War.

                Comment


                • Originally posted by deus_d0pe View Post
                  Ανάμεσα σε Rayman Legends, The Last of Us, Beyond Two Souls και X-Com Enemy Within, ποιο λέτε είναι καλύτερα να πάρω; Για εντελώς διαφορετικούς λόγους με ψήνουν όλα όμως δεν μπορώ με τίποτα να τους βάλω σε σειρά.

                  Χθες πήρα το Space Hulk για μικρά sessions στο μαγαζί μέχρι την επόμενη που θα βρεθούμε για Decent :phil:

                  Ξεκινησα το Jade Empire, ένα παιχνίδι που πάντοτε ήθελα να παίξω αλλά ποτέ δεν το έκανα. Έχω πάθει πλάκα, μονορούφι θα φύγει το παιχνίδι.
                  Πιάσε TLOU.Είμαι στη μέση και είναι ήδη αριστούργημα.Δεν ξέρω αν θα είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια για τη γενιά που φεύγει,αλλά και να μην είναι,ο τίτλος είναι διαμάντι.Απλά πρέπει να το δεις.Σύστημα μάχης,προσοχή στη λεπτομέρεια,ατμόσφαιρα,γραφικά,ιστορία...πραγματικ ά δεν έχω κάτι άλλο να πω.ΠΑΙΞΤΟ!!!
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Καλά, τερμάτισέ το και θα πετάξεις όλες τις συλλεκτικές των AC στα σκουπίδια .

                    Comment


                    • Έλα υπερβολές.
                      Carpe diem

                      Comment




                      • Το iPad είναι ποζεριά, η κούπα ευχάριστη προσθήκη .

                        Comment


                        • Για πες για το Tearaway.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Το tearaway ειναι πανεμορφο και περα απο εξαιρετικο οπτικα ειναι και εξαιρετικο μουσικα. Σχετικα μικρο βεβαια, χωρις προκληση ή replay value, αλλα ακομα και για ενα playthrough imo αξιζει τον κοπο.
                            Τωρα οποτε εχω χρονο παιζω το νεο Zelda, το πηρε κανας αλλος περαν του Evans;

                            Comment


                            • Ωραίο χρώμα το XL. Με γειά.

                              Comment


                              • Παραθέτω αυτό που έγραψα σε ένα φίλο μου που νομίζω ότι καλύπτει και τις αρχικές μου εντυπώσεις για το Tearaway.



                                Υποτίθεται ότι το παιχνίδι βασίζεται στη συνεχή αλληλεπίδραση του κόσμου του παίχτη και του κόσμου του παιχνιδιού. Οι φωτογραφίες της φάτσας μου δεν είναι φωτογραφίες, αλλά βιντεο που τραβάει η μπροστινή κάμερα σε πραγματικό χρόνο και αποτυπώνεται μέσα στα γραφικά του τίτλου. Η Media Molecule παίζει συνέχεια με αυτές τις ιδέες καθώς και με τη δυναμική δημιουργία περιεχομένου, οπότε το Tearaway θα λέγαμε ότι είναι, κατά μία έννοια, ο πνευματικός διάδοχος του LittleBigPlanet.

                                Να σημειωθεί ότι είναι και το καλύτερο δείγμα γραφής για PS Vita, με πολύ ιδιαίτερο οπτικοακουστικό τομέα και με αξιοποίηση όλων των control elements του μηχανήματος, χωρίς να βασίζεται σε gimmicks. Επίσης μου έκανε εντύπωση το καλιμπράρισμα των αναλογικών του. Σε ό,τι παιχνίδι έπαιξα ως τώρα, τα αναλογικά δε συμπεριφέρονταν με καλό τρόπο, γιατί δεν έχουν τα περιθώρια που έχουν τα μεγάλα αναλογικά, οπότε πρέπει να τα προγραμματίζεις έχοντας στο μυαλό σου λιγότερα degrees of freedom από ότι τα μεγάλα χειριστήρια. Αυτό πάντα οδηγούσε σε άγαρμπες αλλαγές της κάμερας, μέτριας σχετικά κίνησης και φαντάζομαι κακής στόχευσης στα FPS. Ε το Tearaway αποτελεί το proof of concept του Vita γιατί τα κάνει όλα σωστά.

                                Comment

                                Working...
                                X