Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by paixtis View Post
    Τι λέτε?Το video αυτό βγήκε για να δείξει το μέγεθος του κόσμου και τις κινήσεις πάνω στην Epona τα οποία ήταν εντυπωσιακά!
    Αν ήμασταν στο 2005 μπορεί και να είχε νόημα αυτό.

    Τέλος πάντων, τέρμα ξενέρωτο αυτό που έδειξαν.

    Δεν αναφέρομαι τόσο στα τεχνικά ζητήματα –τα οποία μπορεί και να βελτιωθούν– όσο στο environmental design το οποίο ήταν εντελώς αδιάφορο και βαρετό. Αν δε μπορεί η Nintendo, ας αναθέσει τουλάχιστον τα του environmental design στη Monolith που το χει το αντικείμενο.

    Επίσης, εκεί στο Kyoto, ας πάρουν επιτέλους το Zelda απ' τον Aonuma και ας το δώσουν στον Koizumi μπας και ξαναδεί άσπρη μέρα αυτή η σειρά.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Μια ιδέα για το μέγεθος του χάρτη.






      Το Χ είναι εκεί που θέλουνε να πάνε (και δεν φτάνουν τελικά ). Όπως φαίνεται έχει μία τεράστια πεδιάδα ανάμεσα τους. Στο gif που έβαλα στην αρχή φαίνεται στα αριστερά και η μικρή λίμνη.

      Εγώ είμαι αισιόδοξος για 2 λόγους. Πρώτον το τελευταίο Zelda δεν ήταν το SS αλλά το ALBW το οποίο εξαιρώντας την δυσκολία έλυσε τα προβλήματα του SS (hnad holding, linear, αργό intro).
      Και δεύτερον ο Aonuma είχε πει ότι δεν σκοπεύει να το κάνει sandbox/skyrim style, αλλά ο κόσμος να είναι ένα μεγάλο puzzle α λα Zelda 1.

      Ίδωμεν.


      edit:

      Comment


      • The Elder Scrolls Online Director Offers PS4 and Xbox One Update






        Why the fuck are they still care about this crappy ass game? I've even forgot its existence!

        Comment


        • Εμενα μου φανηκε φοβερο το trailer για τον λογο που αναφερατε, τον τεραστιο κοσμο του. το παιχνιδι σιγουρα θα γαμει.
          Αντε να δουμε καμια μειωση τιμης

          Comment


          • 'Αδειος κόσμος όντως,όμως εικάζω πως είναι νωρίς ακόμα.Οπότε για αυτά που θέλανε να δείξουν,μια χαρά ήταν.
            Carpe diem

            Comment


            • Ο τεράστιος χάρτης πέρα από το ότι από μόνος του δεν λέει απαραίτητα κάτι, σαν wow factor είναι κάτι που το έχουμε δει πριν 5 χρόνια με το rdr.
              + ότι άμα ισχύει αυτό:
              Και δεύτερον ο Aonuma είχε πει ότι δεν σκοπεύει να το κάνει sandbox/skyrim style, αλλά ο κόσμος να είναι ένα μεγάλο puzzle α λα Zelda 1.
              και ο χάρτης είναι πραγματικά μεγάλος αμφιβάλλω κατά πόσο θα μπορέσουν να το διαχειριστούν.

              Comment


              • O κοσμος σε ενα zelda game ειναι σημαντικος αλλα τα dungeon ειναι το ζουμι, αυτα θελω να δω εγω.
                Ο μεγαλος αυτος κοσμος ειναι οτι πρεπει για να δωσει την εντυπωση της μεγαλης περιπετειας.

                Comment


                • Η δεύτερη εικόνα μου φαίνεται πιο επική...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • The same world!!Λέτε να έχουμε συνέχεια του Link fails branch?Αν ναι πόσο επικό!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Η δεύτερη εικόνα μου φαίνεται πιο επική...
                      Έχεις δίκιο, άμα την βρίσκεις με εικόνες.


                      Originally posted by evans View Post
                      αλλά ποιος νοιάζεται, μιλάμε για το Ζelda
                      Ναι ρε φίλε Evans.Τι μας νοιάζει αν είναι άδειος ο κόσμος.Είναι ZELDA.

                      Καλό το Vita;Το σκότωσε ρε μάγκα το 3DS..δίκιο είχες.

                      Και εσύ βρε Loggo, γιατί δεν παίρνεις εσύ τη θέση του Αονούμα;Πιο καλά τα ξέρεις τα πράγματα...Είσαι κάτι σαν θεωρητικός του gaming να υποθέσω, έτσι.

                      Εγώ μπήκα στο σαιτ σας, γιατί έχω ακούσει που μου λέγαν κάποια παιδιά, ότι είναι το ελληνικό Gaf.
                      Eγώ, επειδή μπαίνω και στο Γκαφ, νομίζω ότι δεν έχετε και πολύ κόσμο.
                      Γιατί ρε παιδιά...Γιατί μείνατε μόνοι σας....

                      A και στα βραβεία χτες, Nintendo best developer......λαμακίες λένε μωρέ....

                      Comment


                      • Πολύ σκληράδα έπεσε...
                        Αλλά τέτοιο κόλλημα ρε παιδάκι μου; Δηλαδή παρακολουθείς το φόρουμ και περίμενες να βρεις πάτημα για να αρχίσεις τα δικά σου. Και να πεις ότι ήσουνα και κάνα καμένο 15χρονο... Ο ιατρικός σύλλογος τα ξέρει αυτά;

                        Comment


                        • Γουστάρω ανελέητα με αυτά τα τυπάκια που μπαίνουν στο forum μας και βρίσκονται σε ένα lose-lose situation χωρίς να το ξέρουνε.

                          Comment


                          • Originally posted by sub_zero View Post
                            Πολύ σκληράδα έπεσε...
                            Αλλά τέτοιο κόλλημα ρε παιδάκι μου; Δηλαδή παρακολουθείς το φόρουμ και περίμενες να βρεις πάτημα για να αρχίσεις τα δικά σου. Και να πεις ότι ήσουνα και κάνα καμένο 15χρονο... Ο ιατρικός σύλλογος τα ξέρει αυτά;
                            O ποιός?
                            Το παρακολουθώ το φορουμ γιατί το θαυμάζω και θέλω να το κάνω ακόμα πιο ωραίο.Για να γελάω ακόμα πιο πολύ δηλαδή...

                            Comment


                            • Απαιτώ τα τελευταία posts να μεταφερθούν σε νέο topic για να μπορούμε να τρολάρουμε τον Αλέξη ελεύθερα.

                              Comment


                              • Originally posted by ChrisTop View Post
                                Απαιτώ τα τελευταία posts να μεταφερθούν σε νέο topic για να μπορούμε να τρολάρουμε τον Αλέξη ελεύθερα.
                                Ναι ναι και εγώ το θέλω.Εσύ δεν είσαι που μικρός έπαιζες με Nintendo, έμπαινες και στο σαιτ με τα χαζά νιντεντοπαίδια, αλλά μετά μεγάλωσες, έπαιζες μόνο παιχνίδια ώριμα και έβριζες τα χαζά τα νιντεντόπαιδα; Αντρίκια συμπεριφορά, πειραιώτικη..Fail fail σιτουατσιόν...

                                Comment

                                Working...
                                X