Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ε τι να κάνω ρε φίλε,πως θα βγει η νύχτα;
    Πάντως μη νομίζεις πως βλέπω σειρές στη δουλειά,μόνο anime και από σήμερα κουβαλάω και το 3DS.
    To Spartacus Vengeance ναι το είδα.Μου άρεσε πιο πολύ σκηνοθετικά κλπ αλλά σαν τις μα΄χες της αρένας τίποτα.Γαι μένα τλχ.Πάντως θα σου αρέσει πολύ.Κάποιες μάχες είναι τόσο καλές που θα μείνεις με το στόμα ανοικτό.
    Carpe diem

    Comment


    • Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια, μια χαρά ως τώρα αν και αρχικά (φυσιολογικό) με ξένισε ο νέος Σπάρτακος. Για να δούμε στην συνέχεια.

      Comment


      • Ξεκίνησα σήμερα το Whitechapel.Σειρά τρόμου που ως τώρα νομίζω μετράει 3 σεζόν των 3 επεισοδίων έκαστη.Είδα μόνο το πρώτο επεισόδιο.Εντυπώσεις:Καλογυρισμένο με ωραία πλάνα και φωτογραφία,απίστευτη μουσική και ατμόσφαιρα,ωραίους διαλόγους και κάμποση βία.
        Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

        edit:Η τρίτη σεζόν είναι 6 επεισόδια τελικά.Κάθε σεζόν είναι κι ένα διαφορετικό story arc,με την εξαίρεση της τρίτης σεζόν που είναι 3 διαφορετικά.
        Carpe diem

        Comment


        • Εχω λιωσει στο Naruto Shippuden, ειναι επος. Ειμαι στο 136 τωρα, μαχη Sasuke με Itachi.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Εχω λιωσει στο Naruto Shippuden, ειναι επος. Ειμαι στο 136 τωρα, μαχη Sasuke με Itachi.
            Σταμάτα το... Τόσα επεισόδια και στο τέλος πεθαίνει ο naruto

             
            :troll:

            Comment


            • Κι ετσι να ναι, ειναι κ@%λα τα επεισοδια τωρα.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Ξεκίνησα Dexter. Είδα μόλις το 7ο της πρώτης που μου φάνηκε άνετα το καλύτερο εως τώρα. Καταπληκτική σειρά από όλες τις απόψεις!


                Comment


                • Κι εγώ όλο λέω θα ξεκινήσω 5η σεζόν και όλο το αναβάλλω.Απίστευτη σειρά,από τις αγαπημένες μου.Τελείωσα χτες The Big Bang Theory Season 5 και ξεκίνησα Two and a Half Men Season 9.Ok o Kutcher σίγουρα δεν είναι Τσάρλι Σην αλλά είναι πολύ καλός στο ρόλο του και βγάζει πολύ γέλιο.Το βράδυ λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά και Walking Dead Season 2 παρόλο που έχω ακούσει πως δεν είναι τόσο καλή όσο η πρώτη.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ναι, ο Kutcher είναι αξιοπρεπέστατος.Και αν το δεις από την άλλη πλευρά τώρα έχουμε και τον Kutcher αλλά και τον Sheen.
                    TBBT είμαι χρόνια τώρα στο club "το βλέπω από συνήθεια και απλά το θάβω".Λογικά θα μπήκες και εσύ.
                    Μην ακούς τους hipsters που θάβουν το walking dead.Γαμάτη είναι και η δεύτερη σεζόν απλώς λόγο έλλειψη budget και για να αρμέξουν λίγο παραπάνω, υποθέτω, είναι αργό.Όταν θέλει όμως είναι κορυφή (πχ το απίστευτο finale της δεύτερης σεζόν ;) ).

                    Comment


                    • Το ΤΒΒΤ γιατί το θάβεις;Γαμάτο είναι.Το Anger Management δεν το ήξερα αλλά μπήκε στα σίγουρα κατεβάσματά μου.Το Walking Dead,ok 2 επεισόδια έχω δει αλλά μου αρέσει που έχει αργό ρυθμό.Θα δούμε.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Σκορπια σχολια κι απο μενα για ο,τι λετε και κυριως για ο,τι ειδα τελευταια.

                        Chaoscrow με το Dexter θα παθεις πλακα, αν σου αρεσει ηδη που να δεις τι θα ρθει στις seasons 2 / 4.
                        Ramparter μ' εσενα γελαμε, ασε που σαι και off-topic.
                        Hellraider το TBBT δεν πρωτοτυπει σιγουρα, αλλα αυτο που κανει ακομα το κανει καλα και χωρις εμφανη κοιλια. Το love story μερος αρχιζει μεν να κουραζει, αλλα στο πιο nerdy μερος υπαρχουν ακομα καλες ατακες.

                        Λιγα σχολια για ο,τι ειδα τους τελευταιους 2 μηνες (στη μετα GoT S2 εποχη).

                        - Community: στην αρχη ημουν ουδετερος, μετα μου αρεσε, καπου προς S2 βαρεθηκα και το αφησα στην ακρη για καιρο. Μετα ηρθε η S3 για να μου αλλαξει γνωμη για τα καλα. Μιλαμε για μια απο τις εξυπνοτερες σειρες που εχω δει. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ χιουμορ, φοβερες αναφορες στη γενικοτερη pop culture και σχεδον ολα τα επεισοδια προς το τελος ειχαν το gimmick τους, οντας τελειως αντισυμβατικα - το καθενα με τον τροπο του. Οταν καταλαβαν πως τα κοινα επεισοδια δεν εχουν να προσφερουν κατι και ξεφυγαν τελειως απο την πεπατημενη, τοτε η σειρα απογειωθηκε. Κορυφη απλα, να το δειτε ολοι χωρις 2η σκεψη.

                        - Walking Dead: Παρα πολυ καλες εντυπωσεις παρομοιως. Η S1 με εξεπληξε ευχαριστα και η S2 παροτι οντως καπου εκανε κοιλια, πιστευω πως ηταν πολυ δυνατη. Απο τη μεση και μετα χοντρικα αποζημιωσε και με το παραπανω και με τα λιγα που ξερω για την S3 μπορω να πω πως ηδη ανυπομονω για τη συνεχεια της σειρας.

                        - The Office UK: Αφου εκανα catch up και με την 8η season του Office US που λογικα θα το σταματησω γιατι χωρις Steve Carrell δεν τραβαει, ε ειπα να δω και την original αγγλικη σειρα που αντι για 150 επεισοδια εχει 12 και 2 special eps. Παρεμφερεις χαρακτηρες μεν, αλλα οι ατακες ηταν φυσικα στα προτυπα του αγγλικου χιουμορ (τραβηγμενο χιουμορ κυριως). Πολυ γελιο, πολλες χοντραδες και πολυ καλοι ηθοποιοι - αν και παλι ο Carrell παιζει μπαλα σε αλλο επιπεδο απο τον Ricky Gervais. Οπως και να χει δε νομιζω να πεισα κανεναν να δει το αμερικανικο, οποτε σιγα μην ασχοληθει κανεις με το πιο ιδιαιτερο αγγλικο χιουμορ. Απο την αλλη μεσα σε 2 μερες τελειωνετε τη σειρα, δοκιμαστε και δε θα χασετε.

                        Επισης εκανα catch up με την τελευταια season του Californication. Δεν ξερω γιατι το εκανα αυτο. Αλλη μια σειρα που λογικα θα βγει απο τη λιστα.
                        Τωρα ειμαι στη αρχη μιας animated σειρας, του Archer. Ενδιαφερον φαινεται και βγαζει γελιο, αν και δεν ξερω αν θα το συνεχισω.
                        Αλλη σειρα που πρεπει να ξεκινησω συντομα ειναι το Breaking Bad, ενω παιζει και τo It's always sunny in Philadelphia. Προτασεις κτλ ευπροσδεκτες για οτιδηποτε περα απο Sci-Fi και αλλα τυπου Spartacus.

                        Comment


                        • Ω ναι,οι seasons 2+4 είναι απίστευτες στο Dexter.Στο ΤΒΒΤ,προσωπικά δε με κουράζει το love story,άλλωστε καλό είναι που δείχνει τις σχέσεις των χαρακτήρων να εξελίσονται και παράλληλα vα συνεχίζει να βγάζει γέλιο.
                          Xeno με έψησες για Community Season 3.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • ΤΒΒΤ: είδα λίγο και δεν άντεξα να ασχοληθώ. Δε με έπεισε...

                            Community: Βρίσκω τις πρώτη και τελευταία, υποδεέστερες των άλλων season αλλά γενικά είναι από τις αγαπημένες μου comedy σειρές!

                            TWD: Είδα την πρώτη season σε μια νύχτα και ήμουν κατενθουσιασμένος. Η δεύτερη μου φάνηκε τόσο κατώτερη αλλά η τρίτη δείχνει πολύ promising... Δε νομίζω πάντως ότι είναι θέμα μόδας που σε αρκετούς δεν άρεσε η δεύτερη, Hellraider. Υπάρχουν κάποιοι βασικοί λόγοι...

                            Dexter: Τελείωσα την πρώτη και έμεινα μαλάκας! Top story και σκηνοθεσία! Μπήκα και συνεχίζω με δεύτερη ασταμάτητος!

                            It's always sunny in Philadelphia: Xeno να την δοκιμάσεις οπωσδήποτε! Πρόκειται για αρκετά διαφορετική σειρά με χοντρό χιούμορ, απίθανες καταστάσεις και πολλές κακίες. Δεν είναι για όλους σίγουρα αλλά λογικό το βρίσκω.

                            Arrested Development να δεις σίγουρα αν δεν το χεις κάνει ήδη...


                            Comment


                            • To Arrested το εχω δει και παροτι ηταν συμπαθητικο ακομα δε μπορω να καταλαβω το απιστευτο hype (καποιοι κριτικοι λενε πως ειναι μεσα στις 2-3 καλυτερες σειρες των τελευταιων 10+ ετων ας πουμε).
                              Για το Philadelphia για τι διαρκεια μιλαμε σε καθε επεισοδιο;
                              Οσο για το Community εχει 3 seasons οποτε καπου σε χανω.

                              Comment


                              • Ναι, χαχα, έχεις δίκιο. Αυτό που ήθελα να πω για το Community είναι για τα πρώτα της πρώτης και τελευταία της τρίτης...

                                Το It's always sunny in Philadelphia έχει λίγα (6-9) ανα season και είναι 22λεπτά.

                                Όσο για το Arrested Development, πιστεύω πως είναι αρκετά ιδιαίτερο κι αυτό με έναν "love it or hate it" τρόπο. Πως βρέθηκες στο γκρι, δε γνωρίζω!


                                Comment

                                Working...
                                X