Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ti eipes pali re paixth, den mporw na katalavw ti les apo afta pou egrapses...

    Milas gia to FFXV h gia to Kingdom Hearts?
    O Nomura efyge apo to FFXV epeidh to game ousiastika exei teleiwsei, htan director tou gia 10 xronia, den menei kati allo na kanei.
    O Nomura afthn thn stigmh paraiththike apo to FFXV epeidh prepei kapoia stigmh na piasei to KHIII.

    To oti allakse o DIrector tou paixnidiou den shmainei oti tha allaksei kati sto FFXV...
    To FFXV pote tou den eixe Kingdom Hearts logikh...
    To oti o Nomura kanei direct ena paixnidi den shmainei me thn kamia oti h logikh tou tha einai sta plaisia tou Kingdom Hearts... pws evgales afta ta symperasmata?
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Ελπίζω να μην πάει και άλλο πίσω η ανάπτυξη του 15 με την αποχώρηση του Νομουρα. Ο τελευταίος πάντως, παρόλο που τα σενάρια που γράφει ώρες ώρες είναι τραβηγμένα από τα μαλλιά ξέρει να δημιουργεί παιχνίδια με πάρα πολύ δυνατό gameplay. Θα σκεφτώ σοβαρά την αγορά πλει4 όταν κυκλοφορήσουν τα kingdom hearts 3, final fantasy 15!

      entit: Ground όντως τελείωσε η ανάπτυξη του 15; Εγώ από τα όσα έχω καταλάβει το παιχνίδι θέλει πολύ ακόμα για να ολοκληρωθεί, διόρθωσέ με αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω. Επίσης, ο παίκτης ίσως να τα λέει αυτά επειδή είχαν πει ότι το 15 θα έχει καθαρά action σύστημα μάχης και η ομάδα που είναι υπεύθυνη για αυτό είναι η ίδια με των kingdom hearts.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Νομίζω ήμουν ξεκάθαρος.Αναφέρομαι στο ffxv.Αν το παιχνίδι δεν αλλάξει ριζικά από το νέο director θα είναι λόγος αγοράς next gen κονσόλας μαζί με μερικά ακόμη games που με ενδιαφέρουν.Το παιχνίδι εξαρχής έμοιαζε στο gameplay το kingdom hearts...Εκεί θέλω να παραμείνει!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Ground όντως τελείωσε η ανάπτυξη του 15; Εγώ από τα όσα έχω καταλάβει το παιχνίδι θέλει πολύ ακόμα για να ολοκληρωθεί, διόρθωσέ με αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω
          Den exei teleiwsei h anaptyksh tou, alla tha vgei Demo ton Martio pou mas erxetai.
          Vrisketai ypo anaptyksh apo to 2006... den prokeitai na allaksei tipote.

          Το παιχνίδι εξαρχής έμοιαζε στο gameplay το kingdom hearts...Εκεί θέλω να παραμείνει!
          Den emoiaze sto KH.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • - Το οτι ο Nomura εφυγε σε αυτο το σταδιο αναπτυξης δε σημαινει πως θα αλλαξει η φυση του παιχνιδιου, ειναι πολυ αργα για να γινει κατι τετοιο, ποσο μαλλον για να γινουν ριζικες αλλαγες στο gameplay (ok wtf), εκτος αν η SE θελει να βγει το παιχνιδι γυρω στο 2020. Παντως ουτε εγω νομιζω πως ο Nomura εκανε το εργο του και εφυγε για να συνεχισει με κατι αλλο, δεν διαβασα πουθενα κατι που παρεπεμπει σε αυτο.

            - Δε συμπαθω αρκετα πραγματα γυρω απο τον Nomura, αλλα ειναι τρελο φαουλ της SE να τον "αδειαζει" σε αυτη τη φαση. Εικασιες κανουμε, εγω παντως πιστευω πως απλα η SE πιεζει για να τελειωσει το παιχνιδι (και μαζι και με αυτο να μη μεινει πισω και το KH) και εμμεσα τον σουταραν για να προχωρησει με το KH. Δε θα μου κανει εντυπωση αν συντομα ακολουθησει τα χναρια Sakaguchi και Matsuno και την κανει με ελαφρα απο τη SE. Το παιχνιδι καλως ή κακως ειναι το οραμα του Nomura και επρεπε να μεινει ως το τελος, αυτο που γινεται θυμιζει FF XII και Matsuno.

            - Το gameplay δε νομιζω πως θυμιζει τοσο πολυ πια KH εκτος αν ο,τι δεν ειναι turn-based ανηκει αυτοματα στην κατηγορια KH.

            - Ωραιο το trailer ακομα και αν δε μου αρεσει το character design, αλλα οκ αυτο το εχω αποδεχτει εξαρχης οποτε μπορω να πω πως μου αρεσαν αυτα που ειδα. Υπομονη τωρα για κανα χρονο ακομα, πιστευω παντως πως θα δουμε το παιχνιδι καπου στο Q4 2015.

            Comment


            • Ground απλά δεν θέλω να ξαναγίνει κάτι παρόμοιο με το 12 που έφυγε ο matsuno και η ιστορία έμεινε λίγο μετέωρη παρόλο που βγήκε ένα από τα καλύτερα rpg ever. Δεν νομίζω να έχουμε ξανά τέτοιο φαινόμενο, απλά μία ανησυχία εξέφρασα.

              Εντιτ lol xeno, είπαμε το ίδιο πράγμα την ίδια στιγμή.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Ground ok εσένα δεν σου μοιάζει, εμένα μου φαίνεται καρμπόν gameplay kingdom hearts.Και εγώ αυτές τις ανησυχίες έχω καθώς υπάρχει καιρός για αλλαγές.Ελπίζω να μην πάει σε πιο turn based λογική.
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • O Matsuno efyge arketa nwris sthn anaptyksh tou FF12.
                  O Nomura eipe pws fevgei gia na afosiwthei sthn anaptyksh tou KHIII.
                  To paixnidi den xreiazetai peretairw thn vohtheia tou pistevw, den exei nohma na kathetai.
                  To KH III apo thn allh eimai 100% sigouros oti oute kan exei ksekinhsei na ftiaxnetai.

                  Den nomizw na ton etzasan, monos tou efyge h estw htan h logikh kinhsh.

                  Paixths emena mou moiazei carbon Devil May cry.... fuck logic
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Δεν μοιαζει με το kingdom hearts. Βtw αυτο που βλεπεις στα video μπορει ανετα να περιλαμβανει απο κατω atb και turns, turn based δεν σημαινει gameplay FFIII.

                    Γενικα η SE εχει δωσει τοσα πολλα συστηματα μαχης που μπορεις να περιμενεις τα παντα στο XV. Για τον Nomura ελπιζω να εχει δικιο ο Ground γιατι θα ξενερωσω αν αποδειχθει κατασταση Matsuno (η αληθεια ειναι οτι αυτο που ειπε ο Xeno οτι ηταν δικο του οραμα ο τιτλος με βρισκει πολυ συφωνο και μου χτυπαει καπως αυτη η εξελιξη).

                    Comment


                    • Emagon


                      5 Δεκεμβρίου θα ξέρουμε περί τίνος πρόκειται.Κάποιοι λένε πως δεν πρόκειται για παιχνίδι,κάτι που μου φάνηκε χαζό στην αρχή,επειδή δείχνει κάτι σαν gameplay αλλά ο τίτλος αν τον διαβάσουμε ανάποδα διαβάζεται ως Nogame.
                      Υπομονή.

                      edit:
                      μετάφραση όσων ακούγονται στην αφήγηση:
                      20 years...Its a long time... Look around you and see everything you've gotten.
                      You've reign in Infinite places, you've Conquered and Liberated, Built and Destroyed,
                      you've been the light in darkness... However this time is different, this time is real.. For the first time your actions have real consequences... they need your help, I know you can hear them, The power to change things is in your hands
                      - Emagon
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Έχει HUD οπότε λογικά θα είναι κάποιου είδους παιχνίδι.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • To Yakuza 5 έρχεται στη Δύση,ενώ και το Shovel Knight θα κυκλοφορήσει για PS3,PS4,PSV και θα έχει ένα bonus boss τον Kratos.Τέλος,θα βγει για PS4 και το The Forest.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Δεν είναι ωραίος ο Drake...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                To Yakuza 5 έρχεται στη Δύση,ενώ και το Shovel Knight θα κυκλοφορήσει για PS3,PS4,PSV και θα έχει ένα bonus boss τον Kratos.Τέλος,θα βγει για PS4 και το The Forest.
                                Τέλειο νέο,είναι λουκούμι για το βιτα το shovel knight.Σε sale θα λέει πολύ μια που αυτή η λέξη είναι άγνωστη για το nintendo esshop.


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X