Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FF xiii-2 επιτελους, ημουν να το αφησω γιατι ειχα βαρεθει εντελως αλλα τελικα καταφερα να το τελειωσω.. Πανευκολο και σχετικα βαρετο θα το ελεγα το xiii μου αρεσε περισσοτερο. Δεν εκανα farming σχεδον καθολου και το τελειωσα στο normal με τις περισσοτερες μαχες να κανω auto-battle συνεχεια χωρις να κοιταω καν την οθονη.

    Γενικα το τελος μου αρεσε αλλα σαν παιχνιδι πολυ μετριο για τα standard του FF..

    Comment


    • 1000άρικο το Dynasty Warriors 7, δηλαδή έβγαλα όλα τα story, το conquest μαξαρα όλα τα bonds και έβγαλα όλα τα skills των char. Καλό παιχνιδάκι είχε ενδιαφέρων αλλά μέχρι εκεί, μου έκανε εντύπωση πάντως που με τόσο κόσμο στην οθόνη τα fps μένα σταθερά.

      Comment


      • Τέλος το Ookami(Wii).

        Στα Ιαπωνικά σημαίνει «Λύκος». Το παιχνίδι αυτό ήταν ένα πανέμορφο Ιαπωνικό παραμυθάκι με λύκους. Είχα καιρό να νιώσω τέτοια χαρά από τότε που τερμάτισα το Ocarina of Time.

        Η μουσική ήταν κλασσική Ιαπωνική από 4 όργανα(shamisen, biwa, koto και shakuhachi) και ήταν χάρωπη και ταιρίαζε με το παιχνίδι αυτό.

        Το καλό ήταν ότι ο χειρισμός ήταν πάρα πολύ εύκολος και σε γενικό σύνολο ήταν καλύτερο του PS2. Το κακό ηταν ότι ήθελε λίγη συνήθεια μέχρι να συνηθίσω το χειρισμό με το πινέλο, γιατί ώρες-ώρες μου έκανε μλκίες ο σένσορας.

        Στο κομμάτι της ιστορίας, πολύ θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς έγινε η φάση στο παρελθόν και πως γεννήθηκε η Shiranui(Amaterasu) και πολλά άλλα. Είναι κομμάτια του που έχουν χάσει λίγο το νόημα τους. Είχε και μία χαλαρή κωμωδία από τον Susano, τον μεθύστακα πορνόγερο που μ' έκανε να γελάω. χε χε!

        Όσοι το παίξετε, παίχτε το με άνεση και με χαλαρό μυαλό. Παίχτε το σαν να διαβάζετε ένα μυθιστόρημα παραμυθένιο.

        Τώρα για να δω ποιο επόμενο παιχνίδι να παίξω. Να προλάβω πριν το 2012. ;)
        sigpic

        Comment


        • Θα σας κάνω μία ερώτηση υψίστης σημασίας για να νιώσω ότι έχω ολοκληρωθεί σαν ανθρώπινο όν.
          Batman: Arkham City ή Witcher 2;

          Μην μου πείτε για Diablo 3. Δεν πληρώ καν τις απαιτήσεις στο ελάχιστο.
          Θέλω τα φώτα σας ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑ!

          Comment


          • Άμα δε πλήρεις τις απαιτήσεις του Diablo III, τότε δεν νομίζω να πλήρεις τις απαιτήσεις του The Witcher II(Μιλάει κάποιος που ξέρει πόσο σέρνει το The Witcher II), οπότε τελευταία επιλογή είναι το Arkham City. Δεν ξέρω τις επιλογές του. Καλή τύχη.
            sigpic

            Comment


            • Batman Arkham City.
              Να κάνεις ένα διάλλειμμα από τα rpgάκια.
              Carpe diem

              Comment


              • Πάω πάσο αν ψήνεσαι για διάλλειμα από rpg αλλά το witcher είναι τόσο καλό που δεν αξίζει την αναμονή.Εξάλλου έχεις και έναν ακόμα λόγο να περιμένεις,αργότερα θα βγει η gold του batman που θα έχει επιπλέον περιεχόμενο.Καλύτερα παίξε τώρα witcher και πάρε μετά την gold του batman.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Originally posted by Deus View Post
                  Πάω πάσο αν ψήνεσαι για διάλλειμα από rpg αλλά το witcher είναι τόσο καλό που δεν αξίζει την αναμονή.Εξάλλου έχεις και έναν ακόμα λόγο να περιμένεις,αργότερα θα βγει η gold του batman που θα έχει επιπλέον περιεχόμενο.Καλύτερα παίξε τώρα witcher και πάρε μετά την gold του batman.
                  Ρε, αφού είπε ότι δεν την παλεύει ο PC του για να παίξει το Diablo III, πώς θα την παλέψει με το The Witcher II;

                  Οπότε του πρότεινα να δοκιμάσει το Arkham City προς το παρόν μέχρι να κάνει ο ίδιος μια σοβαρή αναβάθμιση.

                  Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα πριν κάνω την αναβάθμιση, γιατί μου είπαν από το καλοκαίρι και μετά θα πέσει η τιμή κάποιων είδων(μαζί και αυτά των i7 και των AMD Kepler) που θα θελήσω να παραγγείλω για σοβαρή αναβάθμιση.
                  sigpic

                  Comment


                  • Δεν ανέφερε πουθενα ότι έχει σκοπό να παίξει στο pc...Εξάλλου αφού ο υπολογιστής του δεν την παλεύει,(δικό σου συμπέρασμα αυτό,δεν έγραψε κάτι τέτοιο ο ρεν)τότε ούτε τα batman και witcher θα μπορούσε να τρέξει...Επομένως δεν θα ρωτούσε καν...


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Originally posted by Deus View Post
                      Δεν ανέφερε πουθενα ότι έχει σκοπό να παίξει στο pc...Εξάλλου αφού ο υπολογιστής του δεν την παλεύει,(δικό σου συμπέρασμα αυτό,δεν έγραψε κάτι τέτοιο ο ρεν)τότε ούτε τα batman και witcher θα μπορούσε να τρέξει...Επομένως δεν θα ρωτούσε καν...
                      Originally posted by Ren_of_Heavens
                      Μην μου πείτε για Diablo 3. Δεν πληρώ καν τις απαιτήσεις στο ελάχιστο.
                      Θέλω τα φώτα σας
                      Αν το διαβάσεις καλά, αυτό είπε. Δείχνουν φανερά ότι σκοπεύει να τα παίξει στο PC.
                      sigpic

                      Comment


                      • Λυπάμαι που δεν το διευκρίνισα. Τα Batman και Witcher 2 τα έχω ήδη στη συλλογή μου και απλώς είμαι σε ένα μικρό δίλλημα. Το PC μου δεν φτουράει μια.

                        Comment


                        • Τελείωσα Devil May Cry 1 HD, το μόνο κακό που μου έβγαλε το μάτι είναι ότι HD και widescreen ήταν μόνο κατά την διάρκεια του gameplay, ακόμα και τα CG βίντεο ήταν σε τετραγωνική μορφή (δεν μου έρχεται η λέξη).

                          Comment


                          • Μόλις τελείωσα το Luminous Arc 2. Σχετικό review εδώ.
                            sigpic

                            Comment


                            • Little Big Planet PSP

                              Αν και κατώτερο από τα μεγάλα αδελφάκια του,είναι αρκετά καλό με ωραίες ιδέες και ενδιαφέρον σχεδιασμό.Το μόνο που με χάλασε,ήταν ότι πολλές φορές η οθόνη δεν προσωρούσε να δεις τι έχει παρακάτω με αποτέλεσμα μερικά cheap deaths.Α!Επίσης η μοσική δεν ήταν το ίδιο αξιομνημόνευτη όπως στα 1+2,παρόλο που έχει γίνει φιλότιμη προσπάθεια.Όποιος θέλει ένα καλό πλάτφορμ on the go,προτείνεται ανεπιφύλακτα.Για όλους τους άλλους υπάρχουν τα 1+2,ενώ σύντομα βγαίνει και του Βίτα για τους κατόχους του.

                              7/10
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Τέλος το silent hill 3 +burnout 4

                                www.twitter.com/ogiwrgos

                                Comment

                                Working...
                                X