Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diablo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To online προς το παρόν έχει μόνο co-op, οπότε περιμένουμε τα DLC, patches, expansions ή οτιδήποτε άλλο για PvP, αύξηση του level cap και οτιδήποτε άλλο. Ο λόγος που ίσως γίνει βαρετό το παιχνίδι είναι η ευκολία με την οποία δοκιμάζονται όλοι οι πιθανοί συνδυασμοί builds, επειδή ξεκλειδώνουν με το level και δεν εξαρτώνται από skill points. Η αντοχή του προς το παρόν είναι μόνο εικασία αλλά η εικόνα που έχω προς το παρόν είναι πως, χωρίς PvP, δεν έχεις πολλούς λόγους να λιώσεις κάνοντας grindng.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Ok Titus με κάλυψες ευχαριστώ

      Comment


      • Ta dungeon tou Diablo allazoun kathe fora pou ta paizeis, exei random generated maps pou shmainei oti pote den ksereis ti tha vreis mesa sto kathena.

        Afto pou parekshgoune oloi kai den katalavainoun eiai oti to Diablo den einai ena MMO game pou tha vgazei expansion kathe mhna.
        To Diablo einai ena game me telos to opoio tygxanei na paizei kai multiplayer online.

        Mono to ateleiwto Grind gia kalytero gear kai to PVP tha ftasoun gia na krathsoun aftous pou endiaferontai gia oso kairo parei.

        Alla mhn aftapatatai kanenas, oloi osoi paizoume afto to paixnidi kseroume peri tinos prokeitai, den einai to prwtotypo paixidi pou den exei ksanaginei pote, an sas arese palia tha sas aresei kai twra giati paramenei afto pou htan panta, DIABLO.

        Telos.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Παιδιά όσοι από εσάς το τελειώσατε ή όταν θα το τελειώσετε κάντε κανένα ποστ εντυπώσεων.Σε σχέση με το diablo 2 τι λέει;Προσωπικά μου κακοφαίνεται το ότι δεν παραμετροποιείς καθόλου skills/στατιστικά αλλά δεν έχω παίξει το παιχνίδι,δεν ξέρω πως λειτουργεί και άρα δεν παίρνω θέση.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Εμένα πάντως μέχρι τώρα δε με χαλάει το συγκεκριμένο θέμα.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • Mono to ateleiwto Grind gia kalytero gear kai to PVP tha ftasoun gia na krathsoun aftous pou endiaferontai gia oso kairo parei.
              αυτο+
              hardcore mode φτανουν και περισσευουν



              ολη η δουλεια ειναι τα random generated champions/unique γιατι σκανε μυτη με διαφορα -affixes που ευθυνονται για απειρα wipeouts στο hell και πολυ περισσοτερο στο inferno, ακομα και οσοι πηγαιναν για world first inferno αν δειτε τα streams απλα τρεχουνε στο επομενο objective

              στο hell απο -affixes εχουνε champs-3 uniques-4 και προσθεστε +1 στο inferno
              το kite του αιωνα πεφτει στο hell/infenro , αν εισαι σε grps συχγωρει περισσοτερα λαθη ειδικα αν εκμεταλλευτεις σωστα τα skills ολων, αλλα πρεπει να νοιωθει ο αλλος να παιζει το class του, τσεκαρω dps τα weapons στα public games και αν δω τιποτα fail απλα φευγω στεγνα ε sorry δεν ειναι να τρωμα wipeouts επειδη ο αλλος παει να παιξει στο hell λες και παει για πικνικ εμεις οι υπολοιποι τι φταιμε? κανε ενα κλικ χρυσε μου να αγορασεις ενα οπλο με dps απο το AH

              ολοι αυτοι που γκαριζουνε για την διαρκεια ειναι δυο κατηγοριες οι μεν mmoers που δεν εχουνε ιδεα τι εστι diablo και πανω στο μηνα θα το εχουνε παρατησει η απλα νομιζανε οτι ειναι το απομενο ΜΜΟ που θα παιξουνε (LOL) και η δε ανυποψιαστοι casuals που θα κανουνε ενα run στο normal και παπαλα , η blizzard ειπε οτι θα βαλει την αρενα για το pvp συντομα το RMAH θα ανοιξει σε καμια βδομαδα και θα γινει κολαση , το οτι παιρνεις ολα τα skills μπορει να μοιαζει παρωχημενο αλλα απο το να σε αναγκαζει να φτιαχνεις αλλο χαραχτηρα για να δοκιμαζεις build ειναι καλυτερο αλλιως να γυρισουμε στο 1998 , στο κατω κατω αυτο το μοντελο ειναι δοκιμασμενο και στο guild wars (με τα περιορισμενα σε εναν αριθμο skil slots) με σχετικη επιτυχια , τα διλληματα που μπαινουνε ειναι απειρα τυπου ''γιατι να βαλω αυτο και οχι το αλλο?'' προς το παρων δε υπαρχει κατι standar παιζουνε διαφορα builds (τουλαιχστον σε wizard που παιζω) και οπως ειναι τα πραγματα δεν το βλεπω anytime soon να βγαινει ενας νικητης (builds)

              η πλακα ειναι οτι εχω παιξει 60 ωρες και εχω δει 1 legendary, κατα τα αλλα σε ενα μηνα θα το τελειωσουμε το diablo και θα τους ντυσουμε ολους LOL



              Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.



              το καλυτερο απο ολα ειναι ολοι αυτοι oi diablo hipsters που ρωτανε ''πως μερικοι πηγαινετε τοσο γρηγορα σε nightmare και hell? αρα ειναι μικρο game''

              Comment


              • Εγω solo Wizard και τρωω πολυ ξυλο στο nightmare, θελει Barb/Monk μπροστα και ο wiz να ριχνει απο πισω.. Εκτος αν κανω κατι πολυ λαθος και γινομαι pwned..

                Comment


                • η πλακα ειναι οτι εχω παιξει 60 ωρες και εχω δει 1 legendary
                  Legendary mou erikse sto normal enas akyros exthros sto teleftaio arc, htan ena hammer, o idios o Diablo mou erikse 4 rare.

                  Paizw kai egw apo xthes sto nightmare solo kai sthn arxh nomiza pws tha ta vrw skoura me to magic find set up mou kathos den ekana arketo dmg, alla me kapoia tweaks sto build mou ta katafernw aneta me eksoplismous 25 lvl kai as eimai 37.

                  Monk pownage for the win.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Originally posted by Vaynard View Post
                    αυτο+
                    το οτι παιρνεις ολα τα skills μπορει να μοιαζει παρωχημενο αλλα απο το να σε αναγκαζει να φτιαχνεις αλλο χαραχτηρα για να δοκιμαζεις build ειναι καλυτερο αλλιως να γυρισουμε στο 1998 , στο κατω κατω αυτο το μοντελο ειναι δοκιμασμενο και στο guild wars (με τα περιορισμενα σε εναν αριθμο skil slots) με σχετικη επιτυχια , τα διλληματα που μπαινουνε ειναι απειρα τυπου ''γιατι να βαλω αυτο και οχι το αλλο?'' προς το παρων δε υπαρχει κατι standar παιζουνε διαφορα builds (τουλαιχστον σε wizard που παιζω) και οπως ειναι τα πραγματα δεν το βλεπω anytime soon να βγαινει ενας νικητης (builds)

                    Για μένα το ότι δε δοκιμάζεις builds σε διαφορετικούς χαρακτήρες είναι βασικός παράγοντας που ρίχνει τη διάρκεια ζωής του παιχνιδιού. Απλά αφαιρεί πολλή από τη γοητεία του και δε νιώθεις το χαρακτήρα για δικό σου δημιούργημα.

                    Αυτό που με εκνευρίζει τρομερά είναι πως δε μπορείς να αλλάξεις τα skills εύκολα. Εκεί που στο D2 έκανες κλικ πάνω στο εικονίδιο και άλλαζες κατευθείαν, τώρα πρέπει να μπεις στο skill table. Αν πέσεις σε εχθρό που χρειάζεται κάτι διαφορετικό από αυτό που έχεις, είσαι απλά πτώμα. Σε αυτό δε βοηθά και η λογική του παιχνιδιού με βάρβαρο, που αν οπισθοχωρήσεις είσαι νεκρός - ή πολεμάς και ζεις ή πολεμάς και πεθαίνεις.

                    Διάφορα builds θα παίζουν σίγουρα αλλά δεν τα βλέπω να κατασταλάζουν σε πάνω από 2 - 3.

                    Ο Ground το έθεσε πολύ σωστά, αλλά η εικόνα που έχω μέχρι τώρα είναι πως είναι πιο ρηχά από το Diablo 2. Απλά δεν έχω βρει αρκετά στοιχεία που να με κρατήσουν.

                    Σε άλλα νέα, σήμερα με ζόρι τερματίζω το normal και θα είμαι διαθέσιμος για nightmare (Ground και IHNE για σας το λέω, άντε να παίξουμε και λίγο παρέα). Από θέμα μεγέθους προσωπικά δεν έχω παράπονο, μου φαίνεται αρκετά μεγάλο παιχνίδι.

                    Αν Legendary εννοείτε τα πορτοκαλί, έχω 2 στο Normal.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • 60ρησαμε βγηκε και ο diablo στο hell μολις

                      αντε ακομα περιμενω να φαω ξυλο!!! παμε για inferno γερα!!!!


                      τιτε φανταζομαι καταλαβαινεις γιατι το κανανε αυτο που λες, για να μην αλλαζεις builds on the fly, αυτο που πρεπει να γινει καπου παρακατω με κανενα patch ειναι να σωνεις καποια σετακια skills και να τα αλλαζεις οποτε θες (με το καταλληλο cooldown βεβαια)

                      Comment


                      • Mexri stigmhs den exw pethanei sto game, pws einai? prepei na vreis pali to swma sou peftoun ola katw?
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Ωραια εσεις που το τελειωσατε στο normal μαζευτειτε για nightmare(για αρχη.) Με τον Vaynard θα παιξουμε σε κανα μηνα υπολογιζω..

                          Comment


                          • τον gz με την φορα που πηρε τον βλεπω να παιζουμε μαζι μεθαυριο το πολυ παραμεθαυριο


                            ελατε για inferno εχει πολυ γελιο (ή κλαμα)

                            Comment


                            • dp

                              Gamer YouTuber Streamer Joker // Business: om.kripp@gmail.com


                              μολις φαγανε μερικα wipeouts στον diablo (inferno) πολυ ασχημα ομως βαλτε να δειτε

                              Comment


                              • Originally posted by Vaynard View Post
                                τιτε φανταζομαι καταλαβαινεις γιατι το κανανε αυτο που λες, για να μην αλλαζεις builds on the fly, αυτο που πρεπει να γινει καπου παρακατω με κανενα patch ειναι να σωνεις καποια σετακια skills και να τα αλλαζεις οποτε θες (με το καταλληλο cooldown βεβαια)
                                Ναι, σίγουρα ισχύει, αλλά θα μπορούσες να αλλάζεις τουλάχιστον τα 2 skills του ποντικιού. Αυτό που λες είναι καλή λύση.

                                2 ερωτήσεις, παρακαλώ απαντήστε

                                1) Γίνεται να έχεις 2 weapon sets και να αλλάζεις, όπως γινόταν στο Diablo 2? Όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι.

                                2) Σελίδες για training στο σιδερά και τον κοσμηματοπώλη βρίσκω στο Nightmare?
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X