Announcement

Collapse
No announcement yet.

SOPA/PIPA Λογοκρισια στο Internet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Εγώ ευτυχώς έχω κάποια παιχνίδια να λιώσω πρώτα, ειδικά το The Witcher II. Ας μποικοτάρουμε μαζί και τα Ναζιστικά προιοντά τους μαζί και τα παντός είδους προιοντά(games, medicines, music, etc).
    sigpic

    Comment


    • #77
      Δεν ακούω ναζιστική μουσική.... Ή τι εννοείς;

      Από την άλλη αφού δεν ψηφίστηκε το νομοσχέδιο τι κάνουμε; Εννοώ, προσωπικά δεν είμαι ενάντια σε όλα τα anti-piracy regulations οπότε σε ποιό συγκεκριμένα αντιτίθεμαι με το να κάνω "Black March"?


      Comment


      • #78
        Από την άλλη αφού δεν ψηφίστηκε το νομοσχέδιο τι κάνουμε;

        Ψηφιστηκε το Acta
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #79
          Βρς μου εσύ μετά τις συλλεκτικές των τίτλων που σου είπα και περιμένω.Όσο για το youtube και τα video clip klein.
          Carpe diem

          Comment


          • #80
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #81
              Ναι ρε,αυτό είναι το πρόβλημά μου εμένα,problem;
              Κάνε εσύ ότι θες και παράτα μας.
              Carpe diem

              Comment


              • #82
                Δε μπορώ να καταλάβω, πως σε ένα thread παραπονιέσαι για το τι έχει γίνει, που έχουμε φτάσει μπλα μπλα μπλα, και αν είναι να γίνει κάτι συλλογικό που θα έχει αντίκτυπο, σκέφτεσαι ΜΟΝΟ τον εαυτό σου... και όχι κάτι σοβαρό (πχ να χάσεις δουλειά, υγεία, χρήματα, κλπ) αλλά να...μην προλάβεις τις limited εκδοσεις!!! Νομίζω αυτό σου αφαιρεί αμεσως το δικαίωμα να παραπονιέσαι...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #83
                  Κανε pre order τον Φλεβαρη, problem solved.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Somari View Post
                    Δε μπορώ να καταλάβω, πως σε ένα thread παραπονιέσαι για το τι έχει γίνει, που έχουμε φτάσει μπλα μπλα μπλα, και αν είναι να γίνει κάτι συλλογικό που θα έχει αντίκτυπο, σκέφτεσαι ΜΟΝΟ τον εαυτό σου... και όχι κάτι σοβαρό (πχ να χάσεις δουλειά, υγεία, χρήματα, κλπ) αλλά να...μην προλάβεις τις limited εκδοσεις!!! Νομίζω αυτό σου αφαιρεί αμεσως το δικαίωμα να παραπονιέσαι...
                    Σε 3 σελίδες δε με είδα πουθενά να παραπονιέμαι.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #85
                      Ok
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #86
                        Έκλεισε και το ιστορικό snesorama.us, για πολλούς το καλύτερο μέρος για κατέβασμα retro, και όχι μόνο, games. Πλέον υπάρχει μόνο μια ανακοίνωση:

                        snesorama.us αποτελεί την πρώτη και καλύτερη πηγή για όλες τις πληροφορίες που ψάχνετε. Από γενικά έως τα πιο απίθανα θέματα, το snesorama.us τα έχει όλα. Ελπίζουμε να βρείτε αυτό που ψάχνετε!


                        Snesorama (aka SOR) might be back soon. But we will no longer provide any illegal files, as I dont wanna risk jailtime or getting sued for millions of dollars, or even worse, EUROS!

                        I was going to shut down entirely, but I figured, we could just have the legal forum part up.

                        So I'm going to, if all goes well, upgrade VB, and restore the old database. The main difference being that the trade post will be gone.

                        SOR will be hosted by nitroroms.com, which is, as of today, 100% for certain, the best ROMs provider.

                        btw, if it says "download" below, dont click it. Its ADVERTISING silly :9
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #87
                          Ryu_gr, care to copy paste their announcement here?
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Ας βιαστώ να αγοράσω όλα τα games που θέλω στο PS Vita πριν τον Μάρτιο . Τώρα αν βγει iPad 3 δεν ξέρω αν θα κρατηθώ... έτσι κι αλλιώς hardware είναι, δεν πιάνει .

                            Comment


                            • #89
                              ACTA BOMB - BLACK MARCH STARTS!

                              Από 1η Μαρτή το Google θ' αλλάξει την πολιτική της και θα μας φακελώσει όλους. Φροντίστε να διαγράψετε ΟΛΟ το ιστορικό αναζήτησης του πριν γίνει η αλλαγή στους όρους συμμετοχής.

                              Digital Journal is a digital media news network with thousands of Digital Journalists in 200 countries around the world. Join us!


                              Πως θα το κάνετε?

                              1) Πατήστε πάνω στο nick σας πάνω δεξιά στην άκρη για να σας κατέβει ένα menu.
                              2) Επιλέξτε Ρυθμίσεις Λογαριασμού.
                              3) Κάτω κάτω να βρείτε στον κύκλο των Υπηρεσιών την ένδειξη Προβολή, ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του ιστορικού ιστού. Όταν το βρείτε, στα δεξιά της φράσης είναι ένα link που γράφει Μετάβαση στο ιστορικό ιστού, το οποίο πρέπει να πατήσετε.
                              4-1) Για όσους βλέπουν πρώτη φορά την υπηρεσία για να ενεργοποιηθεί το ιστορικό αυτό, τότε να πατήσουν το κουτάκι ενεργοποίησης. Μετά ακολουθήστε το παρακάτω παράδειγμα «4-2».
                              4-2) Όσοι δεν το βλέπουν, τότε προσπεράστε την επιλογή «4-1» και κατευθείαν πατήστε αριστερά το 1ο κουτάκι για ένα tick, και στο τέλος δεξιά πατήστε το κουτάκι Κατάργηση όλου του ιστορικού ιστού, και στο τέλος πατήστε ΟΚ.

                              Θα μπορείτε να το έχετε απενεργοποιημένο μέχρις να πατήσετε το κουτάκι Συνέχεια.
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Μόλις διάβασα ότι το SOPA απέτυχε παταγωδώς στην Ευρώπη και έτσι ακυρώθηκε. Έγινε επίσημο.


                                Ήττα για το ACTA στην Ευρώπη

                                Η Ευρωπαϊκή Αρχή Προστασίας Δεδομένων (EDSP) δήλωσε την αντίθεσή της με τις προθέσεις ορισμένων να επικυρώσουν το πολυσυζητημένο νομοσχέδιο ACTA που προστατεύει τα δικαιώματα των μεγάλων επιχειρήσεων στο διαδίκτυο. Η αρχή σημειώνει στο σκεπτικό της πως το ACTA επιτρέπει την ανεξέλεγκτη παρακολούθηση της δραστηριότητας των πολιτών και τονίζει πως η μικρής κλίμακας παραβίαση τέτοιας μορφής που δεν γίνεται με απώτερο σκοπό το κέρδος δεν μπορεί να αντιμετωπίζεται με τόσο παράλογα αυστηρά μέτρα.
                                Τέλος, τονίζει πως το νομοσχέδιο δίνει πολύ μεγάλη εξουσία ελέγχου των χρηστών από τις εταιρίες, κάτι που παραβαίνει από μόνο του τους κανόνες του ευρωπαϊκού δικαίου. Πάλι καλά....
                                Την αντίθεσή της στην προοπτική επικύρωσης της πολυσυζητημένης συνθήκης ACTA εκφράζει η Ευρωπαϊκή Αρχή Προστασίας Δεδομένων (EDSP). Στο σκεπτικό της η Αρχή υπογραμμίζει πως όσον αφορά στην προστασία των δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας η ACTA επιτρέπει την ανεξέλεγκτη παρακολούθηση της διαδικτυακής δραστηριότητας ...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X