Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raphael View Post
    Συμφωνώ πως με το 3D θα είναι μια τελείως άλλη εμπειρία, αλλά πες μου... γιατί ήδη μου άφησε μία πολύ καλή εντύπωση;
    Α, νομίζω οτι ξέρω.
    Πες και σε εμάς

    Comment


    • Επειδή είναι και απο μόνη της μία καλή ταινία.

      Comment


      • ειδα το "Ινβικτους".
        αν αντι για ραγκμπι ειχε οποιοδηποτε αλλο αθλημα θα επροκειτω για γαμω τις ταινιες

        Comment


        • Χθες είδα το Imaginarium of Dr. Parnassus, από τις πιο περίεργες ταινίες του Gilliam.
          sigpic

          Comment


          • Το Agora χθες στο σινεμά. Φανταστική ταινία, ισπανικής μάλιστα προελεύσεως. Τρομερή αναπαράσταση και πιστότητα της εποχής σε μια ταινία που βρυθεί από μηνύματα που σίγουρα σηκώνουν πολύ συζήτηση. Θα πάω να τη ξαναδω σήμερα.
            sigpic

            Comment


            • Ήθελα και γώ να την δώ (είμαι και φαν της εποχής ), αλλά η θεματολογία δεν ενδιέφερε και πολύ τους φίλους και είδαμε το Wolfman. Το Wolfman απλά μηδέν δεν ασχολούμαι καθόλου. Ήθελα να σε ρωτήσω αμα έχεις δεί το Rome (την σειρά). Μου άρεσε πάρα πολύ. Freaking Brutal.

              Comment


              • Το καλύτερο με το Agora ήταν μετά το τέλος της ταινίας όπου το συζητούσαμε με την αδερφή μου που είναι της θεολογικής και κράζαμε παρέα :rtfm::fool::giggle::chair:

                Το Rome δεν το ΄χω δει, για λέγε. Το καλό που του θέλω να είναι καλό!:smoke:
                sigpic

                Comment


                • Εγώ πάλι θα σας έλεγα να δείτε το "Λυκάνθρωπο". Κλασσικό βικτωριανό horror movie που επιστρέφει στα βασικά του μύθου του λυκάνθρωπου, ο Άντονι Χόπκινς είχε να με τρομάξει τόσο από τη "Σιωπή των Αμνών", και ο Χιούγκο Γουίβινγκ παίζει έναν κανονικό άνθρωπο.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Eixa akousei oti den einai kai poly kalo to remake, pantws tha tou riksw mia matia.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Καλό το Wolfman, με απίστευτο art direction και φωτογραφία αλλά στηρίζεται περισσότερα στην δράση και τα απότομα τινάγματα παρά στην ατμόσφαιρα του πρωτότυπου.

                      Κακή ταινία δεν την λες όμως.

                      Comment


                      • Δεν μ' άρεσε καθόλου το Wolfman. Άλλα οκ, γούστα είναι αυτά.

                        Το Rome είναι μια σειρά του BBC σχετικά με την Ρωμαϊκή αυτοκρατορία. Η εξιστόρηση ξεκινάει απο την εποχή που κυβερνούσε ο Καίσαρας και φτάνει μέχρι τον θάνατο του Μάρκου Αντώνιου. Όλα τα γεγονότα τα βλέπουμε απο την σκοπιά δύο ηρώων που παίρνουν μερός στα περισσότερα απο τα κύρια γεγονότα που διαμόρφωσαν την ρωμαϊκή αυτοκρατορία.

                        Ειναι μικρή σειρά. Όλα και όλα 22 50λεπτα επεισόδια. Αυτό που την κάνει να ξεχωρίζει είναι πως η σειρά δεν κωλώνει πουθενά και δείχνει με κάθε λεπτομέρεια κάθε ωμότητα, κάθε περιστατικό που συνέβη. Έχει μερικές πολύ τολμηρές σκηνές (θα καταλάβεις τι εννοώ όταν και αν το δείς ). Μου φάνηκε πολύ πιστό στην ζωή που πραγματικά κάνανε οι Ρωμαίοι. Αμα σου αρέσει η ιστορία μην το χάσεις.

                        Comment


                        • Είναι ιστορικά ακριβής να υποθέσω;

                          Comment


                          • Μόλις είδα το Εμφύλιος του Βούλγαρη.Οκ δεν τρελάθηκα κιόλας,αλλά είχε προς το τέλος μια μαγική σκηνή που με τρέλανε.Αλλά ως εκεί.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Eννοείς το ψυχή βαθιά;

                              Αν ναι τότε διαφωνώ.Νομίζω ότι ήταν μια εξαιρετική ταινία.

                              Σύντομα θα δω και τα πέτρινα χρόνια.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Δεν ξέρω,δεν είχε τίτλο η κόπια του Λοχία μου.Αλλά μάλλον ναι.Οκ δε λέω καλό είναι,απλά σε κάποιες φάσεις μου φάνηκε κάπως.Ίσως φταίει που ταυτόχρονα έκανα θαλαμοφύλακας.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X