Announcement

Collapse
No announcement yet.

Router Problem - Need Help!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Router Problem - Need Help!

    Πριν λίγες ώρες μου κάηκε το router μου..
    Όποτε σαν παιδί και εγώ που δεν αντέχει χωρίς internet, πήγα να πάρω ένα καινούργιο από το Oteshop. Έλα όμως που ήταν κλειστό και αναγκάστηκα να τρέχω στο πλαίσιο.
    Στο οποίο μου δώσανε ένα μπουρδέλο τις NetGear το DG834 !
    Πλέον δεν μπορώ να παίξω κανένα online, γιατί απλούστατα όταν μπαίνω κολλάει τόσο πολύ που, ότι γράφω δεν εμφανίζετε - δεν μπορώ να δω την ζωή τον άλλον και κάθε κλικ μου είναι σαν μην υπήρξε ποτέ.
    Επειδή έχω απελπιστεί, μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει?
    Γιατί κάλεσα και στο 11888 και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα τηλέφωνο για την τεχνική υποστήριξη της NetGear.

  • #2
    Ότι να ναι...

    Κι εγώ Netgear έχω και δεν έχω πρόβλημα καθόλου...

    Μήπως δοκίμασες να κάνεις portforwarding ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να μπω εδώ http://192.168.0.1 - να βάλω τα στοιχεία μου και να αλλάξω το Multiplexing Method.
      Τίποτα άλλο...

      Comment


      • #4
        Δοκίμασε να κάνεις κι εδώ αυτά... www.portforward.com ... συμβαίνει αυτό να αργεί συχνά...
        sigpic

        Comment


        • #5
          Δεν έχει το game που θέλω(League of Legends..
          Αλλά έτσι πρέπει να κάνω fw όλα τα online που θέλω να παίξω?

          Comment


          • #6
            αγορασε ενα linksys και τελος.

            Comment


            • #7
              Το θέμα είναι αν υπάρχει λύση χωρίς επιπλέον σπατάλη χρημάτων

              Comment


              • #8
                Ε δυστυχώς ναι... :/ Είναι ο μόνος τρόπος να περαστούν χωρίς πρόβλημα τα online. Τι να πω. Εγώ αυτό κάνω πάντα...
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Δοκίμασες να εγκαταστήσεις το νέο firmware του?
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • #10
                    Έχω last version.
                    Θα το πάω πίσω μου φαίνεται...

                    Comment


                    • #11
                      Δεν ξέρω αν είναι θέμα ρούτερ ή υπολογιστή αλλά ας το βάλω εδώ.
                      Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα.Η σύνδεσή μου τρώει συνέχεια disconnects.Γινόταν και παλιότερα,γίνεται και τώρα που έχω καινούριο ρούτερ.Σκέφτηκα ο ΟΤΕ φταίει.

                      Τηλεφωνάκι με την μία λοιπόν να δω τι παίζει.Μου λένε ότι η σύνδεσή μου είναι αρκετά καλή και ότι λογικά είναι θέμα ρούτερ,ότι και καλά δεν συγχρονίζεται.Και καλά το παλιό ρούτερ,το καινούριο όμως;Πέντε μέρες το έχω και εδώ και 2 μέρες έχει αρχίσει τις μαλακίες πάλι.

                      Να υπερθερμάνθηκε;Δε νομίζω ρε γμτ.Όλος ο υπόλοιπος κόσμος γιατί δεν έχει τέτοιο πρόβλημα;Μήπως είναι θέμα της κάρτας δικτύου ή του υπολογιστή ή καμία σχέση;Ρωτάω γιατί είμαι εντελώς άσχετος.Τον Η/Υ μου τον έχω 6 χρόνια και κάτι ψιλά,ενώ την κάρτα δικτύου γύρω στα 3 χρόνια.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #12
                        φιλε ειναι πολυ γενικα ετσι οπως τα περιγραφεις. Καταρχας λυσε 1 -1 τα πιθανα προβληματα. Κλεισε το ασυρματο και βαλε το pc να συνδεεται στο modem μεσω ethernet. Εαν το προβλημα λυθει ξερεις πως φταιει η καρτα απο το pc.
                        Εαν οχι δοκιμασε εαν εχεις καποιο αλλο ασυρματο μοντεμ. Εαν δεν υπαρχουν προβληματα εκει τοτε καποια ρυθμιση θα εχεις κανει λαθος στο δικο σου.

                        Τι θορυβο εχει η γραμμη σου? Μπορεις να το δεις απο τα χαρακτηριστικα του modem

                        Noise Margin
                        Attenuation
                        Αυτα ζηταω.
                        Τελος εαν εχεις συναγερμο πανω στη γραμμη adsl τοτε 90% αυτο φταιει

                        Comment


                        • #13
                          Στη μάνα σου το'πες;Έτσι μου φάνηκαν όπως τα είπες.
                          Δεν έχω ασύρματο,μέσω ethernet το έχω.Τα υπόλοιπα που είπες δεν ξέρω καν τι είναι.
                          Πήρα στον ΟΤΕ και βρήκα λύση.Ήθελε ξανά ρύθμιση το ρούτερ.Δεν κατάλαβα γιατί βέβαια.Τεσπά.
                          Μορφέα σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            Τιποτα! αφου λυθηκε το προβλημα δεν εχει σημασια πως

                            Υποψιν πως πολλες φορες οταν περνει καποιος τον οτε και λεει μου κανει συνεχως αποσυνδεσεις του ριχνουν την ταχυτητα προκειμενου να ειναι πιο σταθερη η συνδεση !..

                            Comment


                            • #15
                              Και γω wireless νόμιζα πως έχεις. Υπάρχει περίπτωση να έχεις αποσυνδέσεις με ethernet και να μη φταίει ο provider; Δε νομίζω...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X