Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συνεχίζω mario kart7 αυτή την περίοδο.Το κοντέρ δείχνει 139 ώρες σύνολο and counting...
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Originally posted by Evans View Post
      Μειονεκτημα ειναι οι παρα πολυ φορτωμενες με γραφικα πιστες. Πολλες φορες σου ειναι δυσκολο να ξεχωρισεις προς τα που πρεπει να πας, αν και μετα απο μερικα replays τις μαθαινεις.
      Απο αυτα που εχω δει στο demo μεχρι στιγμης θα συμφωνησω.
      Θα μπορουσαν να κανουν λιγο πιο απλες και λιγοτερο γεματες τις πιστες και να κοιταξουν περισσοτερο το frame rate.

      Comment


      • Καλή φάση με τα YS, θέλω κι εγώ να τα παίξω κάποια στιγμή. Χαίρομαι με αυτά που διάβασα από τον Sinclair και τον Evans.

        Συνεχίζω το Infinite Space (εγώ παίζω αργά, δεν είναι αυτό μεγάλο, αλλά δεν βρίσκω την όρεξη για το φορητό όταν έχω κονσόλες), σενάριο/costumization/σύστημα μάχης συνεχίζουν να είναι εντυπωσιακά καλά, πολύ κρίμα που βγήκε στο DS και όχι σε κονσόλα ή ακόμα καλύτερα PC.

        Ταυτόχρονα παίζω το Demon's Souls, έχω όμως να πω πολλά γι' αυτό στο θέμα του κάποια στιγμή.

        Comment


        • Όταν σας έλεγα εγώ για τo YS 7 δεν με ακούγατε γατάκια

          Αυτό τον καιρό παίζω Gemini Rue.Με έχει αφήσει με πάρα πάρα πολύ καλές εντυπώσεις το πρώτο 3ωρό.Εκπληκτική noire ατμόσφαιρα,old school point & click και πολύ μυστήριο.Θα δούμε που θα το πάει η ιστορία γιατί όλο το παιχνίδι όπως είναι λογικό βασίζεται εκεί.

          Από gameplay mechanics τίποτα ιδιαίτερο,μπορείς απλά να χειριστείς εναλλάξ τους 2 χαρακτήρες. Οι γρίφοι ευτυχώς μέχρι στιγμής είναι σε normal επίπεδα και δυστυχώς για εμένα "λείπουν" οι μεγάλοι διάλογοι.

          Πολύ καλή προσπάθεια από μια εταιρία 2 ατόμων μόλις!

          Οι φαν του είδους ας κάνουν μία χάρη στον εαυτό τους


          Comment


          • Raam's Shadow (Gears 3 DLC) & Shank 2.
            Τα έχω και τα 2 στη μέση,οπότε αν προλάβω να τα τελειώσω σήμερα,θα πιάσω Portal 2 μετά.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Raam's Shadow (Gears 3 DLC) & Shank 2.
              Τα έχω και τα 2 στη μέση,οπότε αν προλάβω να τα τελειώσω σήμερα,θα πιάσω Portal 2 μετά.
              Και πολύ άργησες. :xp:

              Το φαινόμενο της αναποφασιστικότητας ακόμα χτυπάει κόκκινο. Έχεις ένα βουνό παιχνίδια που άφησες στη μέση. :troll:
              sigpic

              Comment


              • Τα επίπεδα της βλακείας χτυπάνε κόκκινο.Αφού δεν είχα τηλεόραση για 1μήνα και βάλε ρε έξυπνε.Άντε να παίξεις το Okami που το πρωτοέπαιξα όταν βγήκε και μη μιλάς πολύ.
                Carpe diem

                Comment


                • Έχω λιώσει- για τα δικά μου δεδομένα- την τελευταία μέρα το Torchlight. Βασικά κατέβασα ένα βράδυ την trial και χωρίς να το καταλάβω έφτασα 7-8 lvl στο Hard. Τελικά χθες υπέκυψα και τους έδωσα 1200 ποντάκια και έχω λιώσει. Αυτή τη φορά ξεκίνησα στο very hard με τη female char. Δεν ξέρω πόσο θα συνεχίσει ο πυρετός αλλά είναι ό,τι πιο κοντινό σε Diablo 2 έχω παίξει. Πολύ καλό clone, ωραίο art direction ό,τι πρέπει για σχετικά mindless fun και item hunting. Μπορεί ο εθισμός να μην κρατήσει πολύ αλλά είναι σίγουρα από τα games που θα βάζω για ένα ακόμη floor, ένα ακόμη lvl Βtw χρησιμοποίησα ένα map scroll και έγινα teleport σε ένα dungeon αλλά έχασα- πολύ δυνατοί οι αντίπαλοι με είχαν 2-3 χτυπήματα. Έχασα το scroll και δεν μπορώ να βρω το portal, υπάρχει δυνατότητα να το ξανααγοράσω?
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • ειναι random generated dungeons ολα αυτα μην αγχωνεσαι αν χασεις και κανενα επιπλεον οταν το τελειωσεις ανοιγει ενα never~ending dungeon καθε οροφος προσθετει και ενα lvl στα mobs, τσεκαρε και τα τρια deathspank σε xbl~psn hack and slash με loot εχουνε πρωτοτυπα quests δεν αισθανεσαι καθολου οτι κανεις grinding επισης σιγουρα θα εκτιμησεις το χιουμορ τους

                    Comment


                    • Θα το κατεβασω οσο ειμαι στην αναμονη Diablo III..

                      Comment


                      • Ευχαριστώ Vaynard. Σε λάθος θέμα έγραψα βέβαια, κανονικά ήταν στο Τι παίζετε αυτό τον καιρό.
                        Επίσης πρέπει να το έπαιξες αρκετά το game. Μας έχεις κανονικά στα leaderboards και τους τέσσερις από εδώ μέσα που το έχουμε.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • στο xbl ασχοληθηκα μεχρι να παρω το 200αρι στην pc version ειχα παιξει πολυ πολυ περισσοτερο, δεν ητανε και το καλυτερο port στο xbox χανει στο framerate και στα γραφικα απο την pc version (captain obvious)

                          Comment


                          • Ναι το έχω παρατηρήσει. Αλλά τι να κάνουμε, beggars can't be choosers που λεν και στο χωριό μου... Πάντως έπαιξα έναν map και όντως ήταν αρκετά δύσκολος αλλά βγήκε. Τώρα βέβαια καθάρισα το κανονικό dungeon πολύ πιο εύκολα γιατί ήμουν overleveled. Δεν καταλαβαίνω αν πόσο πιο εύκολο μπορεί να είναι στο normal όταν στο very hard θέλει απλώς μια προσοχή στα healing items και μια υποτυπώδη στρατηγική.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Originally posted by Sinclair View Post
                              1) Δεν ξέρω πόσο θα συνεχίσει ο πυρετός αλλά είναι ό,τι πιο κοντινό σε Diablo 1 έχω παίξει.

                              Βtw χρησιμοποίησα ένα map scroll και έγινα teleport σε ένα dungeon αλλά έχασα- πολύ δυνατοί οι αντίπαλοι με είχαν 2-3 χτυπήματα. Έχασα το scroll και δεν μπορώ να βρω το portal, υπάρχει δυνατότητα να το ξανααγοράσω?
                              1) Fixed. Όταν ένα παιχνίδι είναι από τη μισή ομάδα που έφτιαξε το Dablo 1, έχει μουσική ίδια με του Diablo 1, το gameplay στα μπουντρούμια είναι ίδιο με το Diablo 1, ε δε λες ότι μοιάζει με το 2 ;)

                              Για το scroll δεν έχεις πρόβλημα, μπορείς να ξαναγοράσεις ένα τυχαίο και να βρεθείς σε ενα άλλο μπουντρούμι. Παρεπιπτόντως τα scrolls έρχονται ανά levels, Μπορείς να αγοράσεις ένα για 5 - 10, 10 - 15, 15 - 20 κλπ. Ο Vaynard με κάλυψε για τα υπόλοιπα.

                              Για μένα το Torchlight είναι το μόνο diablo killer που βγήκε ποτέ και περιμένω εναγωνίως το 2.

                              Δεν ξέρω για framerate κλπ σε 360, αλλά αυτό που έχω ακούσει είναι πως δίδαξε χειρισμό και γενικά ήταν από τα καλύτερα ports που υπάρχουν.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Για το πρώτο Diablo δεν έχω άποψη μιας και δεν το έχω παίξει ποτέ. Εγώ σαν σημείο αναφοράς έχω το Diablo 2, μιας και είναι το μόνο του είδους που έχω ασχοληθεί( κι εδώ όχι φοβερά πράγματα ένα 10 ωρο πριν 2-3 χρόνια, μιας και την εποχή που είχε κυκλοφορήσει δεν είχα PC ) Ομολογώ πως δεν το ήξερα αυτό για την ομάδα από το πρώτο Diablo.
                                Πάντως είναι αρκετά εθιστικό... Είμαι 15lvl με την Vanquisher και 7lvl με τον Destroyer( ναι το ξεκίνησα στο χαλαρό και πάλι έλιωσα ένα 2ωρο μεταμεσονύχτια...)
                                Koίταξε όταν γίνεται ένας χαμός στην οθόνη με εχθρούς διαφόρων μεγεθών κτλ όπως είναι λογικό πέφτει το frame rate( δεν είναι κάτι που το καθιστά unplayable σε καμμία περίπτωση) Ωστόσο ομολογώ πως έχει γίνει άψογη δουλειά στη μεταφορά σε pad. Το μόνο που κάπως με έχει απογοητεύσει είναι η δυσκολία, ή μάλλον η έλλειψη αυτής σε normal και hard. Ξεκίνησα με τον destroyer στο normal και πραγματικά τα ίδια σημεία βγαίνουν με μεγάλη ευκολία. Από την άλλη με την Vanquisher όταν οι εχθροί είναι κοντά στο επίπεδό μου ( 13-14) τα πράγματα είναι σαφώς πιο ζόρικα. Στο normal πραγματικά κοιτάς έξω από το παράθυρο ενώ πατάς το πλήκτρο του attack. Τέλος πάντων τι τα γράφω, για 2+ ετών παιχνίδι xD
                                Να αναφέρω πως από άποψης value for money ακόμη και στα 1200 αξίζει με τα χίλια, πολλώ δε μάλλον στις προσφορές που είχαν γίνει στο παρελθόν...
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X