Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shenmue 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ε ναι, αφού βγήκε το Duke Nukem Forever, και έχουν ανακοινωθεί τα Shenmue 3 & FF VII remake, δεν μένει τίποτα άλλο

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #62
      H ανακοινωση ηταν τελειως αναμενομενη, οποτε εμενε να δουμε απλα το ποτε και το πώς λιγο πολυ. Νομιζω πως η τιμη στα 30ε ειναι πολυ ευχαριστη εκπληξη και πως λογω "βαριου" ονοματος θα μπορουσαν ανετα να το πουλησουν 50-60, αλλα ευτυχως η λογικη κερδισε την απληστια και ειναι λες και θελουν να κανουν τον κοσμο να παιξει επιτελους τα πρωτα παιχνιδια της σειρας (αν θελουν λεφτα θα ρεφαρουν με καμια πανακριβη CE αλλωστε ).

      Το να περιμενουμε βελτιωσεις ουσιας στον οπτικο τομεα θα ηταν μαλλον πολυ αισιοδοξο σεναριο και ισως και καλυτερα που δεν προεβησαν σε κατι τετοιο (θα χε πλακα αν μπορουσαν να χρησιμοποιησον μηχανη Shenmue 3, το τελικο αποτελεσμα παιζει να ετρωγε κραξιμο για πλακα ).

      Ειμαι περιεργος για το τι εντυπωση θα σχηματισουν οσοι παιξουν τα παιχνιδια τωρα για πρωτη φορα. Πιστευω αρκετοι θα απογοητευουν και πως κατα κυριο λογο οι πιο "ρομαντικοι" και old-school θα το εκτιμησουν πραγματικα. Κατα καποιο τροπο χαιρομαι που τα επαιξα εν ετει 2005 χοντρικα, γιατι ακομα και τοτε θυμαμαι πως η ελευθερια και η open world λογικη ηταν κατι που ενιωσα να μην υφισταται και να εχει ηδη ξεπεραστει και απο τοτε μεχρι τωρα ο χωρος εχει προχωρησει ασυλληπτα πολυ. Οπως και να χει, ακομα και αν η οποια ελευθερια θα φαινεται πλεον σαν ενα ψεμα, το ταξιδι του Ryo δε νομιζω να ζημιωθει απο ολα αυτα.

      Comment


      • #63
        Και εγώ το πιστεύω ότι είναι από τα παιχνίδια που δύσκολο να έχει "γεράσει καλά". Αν θυμάμαι καλά και ο χειρισμός ήταν κάπως περίεργος και γενικά ήταν βαρύ και πολύ ιδιαίτερο παιχνίδι. Το open world νομίζω πως δεν είναι και ούτε ήταν η ουσία του παιχνιδιού, απλά τότε σίγουρα ήταν ένα μεγάλο extra στο όλο feeling. Γενικά σαν παιχνίδι είχε τις στιγμές του (που προσωπικά για μένα τις θεωρώ από τις μεγαλύτερες gaming εμπειρίες μου) αλλά δεν ξέρω αν αυτό πλέον είναι αρκετό. Και φυσικά μιλάμε πάντα για τους υποψιασμένους και χωμένους στο χώρο, για την μάζα ούτε στα χρόνια του είχε καταφέρει να προκαλέσει ιδιαίτερη αίσθηση δυστυχώς.

        Comment


        • #64
          Originally posted by sub_zero View Post
          Όταν τελείωσα το 2 στο χ-κουτο, ήταν τέτοιο το σοκ που αμέσως ψάχτηκα για να παίξω και το 1. Κάπως έτσι βρέθηκα να έχω σκάσει για dc,memory, παιχνίδι και το loader (το game το είχα βρει ιαπωνέζικο σε αγγλική έκδοση) ένα κατοστάρικο, ποσό ρεκόρ για μένα για ένα μόνο παιχνίδι. Τελικά το game δεν παίχτηκε ποτέ αν και αποτελεί ότι πιο ιδιαίτερο έχω στη συλλογή μου. Πλέον μάλλον έφτασε η ώρα να γίνει και αυτό αλλά όχι στο dreamcast
          το δεύτερο θυμάμαι το ειχα τερματήσει σε τρεις μέρες Πάσχα του 2004, ήταν άλλωστε από τους λόγους που πήρα τότε xbox. To πρώτο δεν το έπαιξα καθώς ποτέ δεν είχα dreamcast αλλά θα το παίξω τώρα μαζί με το δεύτερο στις hd μορφές τους με 60fps. Sub zero σχετικά με τον ιδιαίτερο χειρισμό που είπες, είπαν πως οι HD εκδόσεις θα έχουν επιλογή και για τον κλασσικό χειρισμό αλλά και επιλογή για έναν νέο πιο άμεσο χειρισμό με προφανώς καλύτερη απόκριση.
          Last edited by BigBOSS; 17-04-2018, 07:06 PM.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #65
            Ναι εχουν πει οτι θα προσφερουν και τον original χειρισμο αλλα και εναν νεο πιο mainstream. Σε αυτο τους εμπιστευομαι γιατι το εχουν κανει πραξη πχ και σε αλλα remasters οπως τα sonic adventure (που ακομα και αν δεν ηταν optimal και ειχαν minimum effort προσεθεται αρκετα). Οπως και να εχει προσωπικα το θεωρω πολυ καλη κινηση και ακομα και αν δεν εχουν γερασει καλα τα παιχνιδια θεωρω οτι θα τα απολαυσω, τα παιχνιδια της sega εχουν μια ιδιαιτερη γοητεια (βασικα οι επαναστατικοι της τιτλοι που εισηγαγαν στοιχεια που εθεσαν βασεις για τη συνεχεια, το εκαναν με ιδιαιτερο τροπο) και πιστευω οτι και ο μεσος gamer αν μπει με το καταλληλο mood θα τα ευχαριστηθει. Μακαρι να παρουν σειρα και αλλοι τιτλοι απο saturn και dreamcast area μιας και τα μαγικα αυτα παιχνιδια ειναι μη προσβασιμα πολλες φορες. Τωρα σαν κινηση ηταν imo τοσο αναμενομενη οσο και απροσμενη μιας και με τη sega ποτε δεν ξερεις .
            Last edited by nooto; 17-04-2018, 08:13 PM.

            Comment


            • #66
              Θέλω να πιστεύω πως θα βάλουν να κρατάς την πρόοδό σου από το 1 στο 2. Και ακόμα καλύτερα, από το 2 στο 3, πολλά ζητάω, το ξέρω, όμως θα ήταν τέλειο .

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #67
                Θα πάρει κανεις το Shenmue remaster; Προσωπικά σκοπεύω να το αγοράσω στο steam.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #68
                  Έλα ρε άρχοντα, μόλις πριν λίγο το είδα εδώ στα 28 ευρώ: https://www.fanatical.com/en/game/shenmue-i-ii

                  Προσωπικά είμαι κατά του να αγοράζεις ένα παιχνίδι ξανά και ξανά, βλέπε Street Fighter Anniversary Collection, σε λίγο θα βγάλουν collection με collection.

                  Πλέον έχουν τα κότσια και βγάζουν 2 και 3 μέρη, π.χ. Mega Man X Legacy Collection 1+2.

                  Τώρα όμως μιλάμε για ένα game που έχει ξεχωριστό μέρος στις καρδιές μας και ένα replay με τη βολικότητα του steam είναι καλή ευκαιρία, οπότε μπορεί να ενδώσω.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #69
                    To πρώτο δεν το έπαιξα ποτέ.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #70
                      Νέο trailer και ανακοίνωση ημερομηνίας κυκλοφορίας: 27 Αυγούστου 2019!

                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #71
                        Aπο το remaster




                        με 360 gamepad παιζω απλώς πάτησα το πληκτρο για screenshot, ολοιδιος χειρισμος με το Shenmue 2 για Xbox.

                        edit

                        Last edited by BigBOSS; 22-08-2018, 09:13 AM.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #72
                          Απο updates αυτα που δεν εγιναν ειναι το frame rate στα 60, νεα textures και 16-9 στα cutscenes. Για να ειμαστε τίμιοι ομως (και επειδη διαβασα καποια πραγματα σχετικα με τη λογικη της κυκλοφοριας), το πακετο δεν γραφει Shenmue I&II HD, γραφει σκετο Shenmue I&II. Ειναι updated rerelease και οχι remaster και ετσι το επικοινωνει και η ιδια η εταιρία. Απο κει και περα δειτε το video του DF που εβαλε ο BB, υπαρχουν πολυ ωραιες αλλαγες και βελτιωσεις στο νεο πακετο και αυτη τη στιγμη ειναι ο καλυτερος τροπος να παιξεις τα παιχνιδια.

                          Προσωπικα θα το αγορασω και tbh δεν με ενδιαφερει και τοσο το perfect ή μη του remaster. Τα παιχνιδια δεν τα εχω παιξει, οι ανθρωποι εκαναν δουλεια, η τιμη ειναι πολυ καλη και γενικα θελω να παει καλα διοτι θελω η sega να κανει το ιδιο για διαφορα διαμαντια της που αυτη τη στιγμη δεν ειναι τοσο προσβασιμα.

                          Comment


                          • #73
                            30κάτι ευρώ για παιχνίδι που δεν λογαριάζεται καν ως remaster δεν το λες και καλή τιμή πάντως. Κάποια στιγμή θα το τιμήσω (ίσως και άμεσα) αν και πέρα της νοσταλγίας δεν έχω και πολλές προσδοκίες.

                            Comment


                            • #74
                              Ειναι 2 παιχνιδια και η τιμη στα ελληνικα μαγαζια τουλαχιστον (για ps4) ειναι στα 28 ευρω. Anyway εγω να σου πω την αληθεια μονο και μονο που τα κυκλοφορησαν και βγαζουν και retail ειμαι ευχαριστημενος. Tbh μπορει και εγω να ειχα αλλη αποψη για τετοιου ειδους κυκλοφοριες αν μιλαγαμε για οποιαδηποτε αλλη εταιρια, αλλα τα παιχνιδια του saturn και του dreamcast δεν ειναι το ιδιο με τα παιχνδια του ps2 πχ, τουλαχιστον σε επιπεδο προσβασιμοτητας.

                              Comment


                              • #75
                                Eν τω μεταξύ στο pc βγήκαν και τα πρώτα mods που βελτιώνουν τα γραφικά.

                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X