Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mass Effect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Chaoscrow View Post
    Ναι καλύτερα να κάνεις μερικά ανά main quest γιατί αλλιώς θα μαζευτούν και θα καταντήσει αγγαρεία. Δε θες να κάθεσαι να κάνεις το ίδιο dungeon 5 φορές στη σειρά...
    Αυτό. Και προς θεού μη σε πιάσει καμιά μονομανία να εξερευνήσεις όλους τους πλανήτες ή να βρεις όλα τα relics / badges / κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Παίρνουν πολύ χρόνο, δεν προσφέρουν τίποτα στο gameplay και είναι πολύ βαρετά.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #77
      Originally posted by Titus View Post
      Αυτό. Και προς θεού μη σε πιάσει καμιά μονομανία να εξερευνήσεις όλους τους πλανήτες ή να βρεις όλα τα relics / badges / κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Παίρνουν πολύ χρόνο, δεν προσφέρουν τίποτα στο gameplay και είναι πολύ βαρετά.


      Μόνο εγώ δε βαρέθηκα με αυτά;
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • #78
        Με το Mako όσον αφορά τη μάχη φρόντισε να είσαι σε μια σχετικά ασφαλή απόσταση και κάνε συγχρονισμένα άλματα για να πηδάς πάνω από τις energy/ plasma beams που σου ρίχνουν. Kαι φυσικά να χρησιμοποιείς αρκετά και τo Cannon- όταν βρίσκεις μπλόκα εχθρών πχ. Άπαξ και ρίξεις την ασπίδα από τα enemy drones πέφτουν για την πλάκα με 1-2 hits από το cannon. Επίσης φρόντισε να έχεις μαζί κάποιον που να μπορεί να επαναφορτίσει την ενέργεια του Mako με omni gel( θα μαζέψεις αρκετά αν κάνεις και side quests και όταν για να αδειάσεις το inventory θα μετατρέπεις σε omni gel )

        Eπίσης μια καλή ιδέα για εύκολο XP. Φτάνεις ένα drone ένα τικ πριν ανατιναχθεί και αποβιβάζεσαι από το Mako και το αποτελειώνεις πεζός ;)

        Θέλει λίγη εξάσκηση αλλά θα μάθεις να χρησιμοποιείς και τα jets σαν glide για εύκολη προσγείωση αλλά και για να ανεβαίνεις σε απόκρημνες επιφάνειες σχετικά άνετα.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #79
          Πωπω είχα ξεχάσει ότι το Mako μπορεί να πηδάει...

          Φαντάζομαι του devs να λένε:

          Dev1:Χμ είμαστε στο μέλλον άρα κάτι γαμάτο πρέπει να κάνει το όχημα μας

          Dev2: Το βρήκα,ας πηδάει!!!!

          Dev1: Seems legit


          Comment


          • #80
            Έχω φτάσει στις 11 ώρες,τελείωσα όλα τα Citadel side quests εκτός από 2 που είναι αλυσίδα μεταξύ τους και τα έχασα από bug.Δεν πειράζει το ach δεν το χάνω λογικά μιας κι έχω και τα 2 dlc.
            Λοιπόν τα φώτα σας.Ξεκινάω Feros,Noveria,Bring down the sky ή Pinnacle Station;Τι είναι πιο εύκολο;Είμαι 17 level.
            Τις UNC missions λέω να τις αφήσω για μετά.
            Carpe diem

            Comment


            • #81
              Originally posted by Sinclair View Post
              Eπίσης μια καλή ιδέα για εύκολο XP. Φτάνεις ένα drone ένα τικ πριν ανατιναχθεί και αποβιβάζεσαι από το Mako και το αποτελειώνεις πεζός ;)
              Πολύ χρήσιμη τακτική. Παίρνεις 3 φόρες τα ΧΡ αν θυμάμαι σωστά.


              Comment


              • #82
                Λοιπόν,έχω τελειώσει Feros,Noveria και τώρα κάνω διάφορες assignments,survey κλπ.
                Η μάχη με την Benezia ήταν απίστευτα cheap.Υπήρχαν φορές που δεν προλάβαινα να αντιδράσω και ψόφαγα.Μιλάω για το τελευταίο κομμάτι της μάχης.Ίσως ήμουν underleveled δεν ξέρω.
                Carpe diem

                Comment


                • #83
                  παιχνιδάρα το mass effect, επιβάλλεται να ξαναπαίξω και τα δύο πριν την κυκλοφορία του mass effect 3.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #84
                    Altair πολύ πιθανό να ήσουν underleveled αν δυσκολεύτηκες τόσο με soldier, αν και από χαρακτήρα σε χαρακτήρα η δυσκολία αλλάζει αρκετά. Αυτή πάντως είναι από τις πιο δύσκολες μάχες του παιχνιδιού. Εγώ με Infiltrator και Vanguard δεν είχα πολλά προβλήματα.

                    Κάνε και μερικές UNC missions ενδιάμεσα στα main quests γιατί αν σου πέσουν μαζεμένες το gameplay κάνει μεγάλη κοιλιά λόγω επανάληψης.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • #85
                      Βασικά είναι η μοναδική μάχη στην οποία χρησιμοποιούσα συνέχεια τις ικανότητες της ομάδας μου.Barrier,recharge,carnage,overkill κλπ.Ξανά και ξανά μέχρι να πέσει η Benezia.Μετά οι commandos πέσανε για πλάκα.
                      Μια καλή πανοπλία για την Liara που θα βρω;Όποτε πάω να αγοράσω πανοπλία δεν έχω βρει ούτε μία για Asari.Και από τις Human armors που έχω συγκεντρώσει μόνο 2 παίρνει.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #86
                        Λοιπόν.Είμαι λίγο πριν το τέλος του Virmire,συνάντησα Sovereign κι επειδή τρόμαξα με όσα μου είπε,το έκλεισα και πήγα για ύπνο.
                        Είμαι 39 lvl,έχω κάνει περίπου το 1/3 από τους άλλους πλανήτες,έσωσα τον Wrex,έκανα το Pilgrimage της Tali,βρήκα επιτέλους μια πανοπλία της προκοπής για την Liara,με βλέπω να κάνω με αυτήν κάτι γιατί η Ashley είναι ξενέρωτη.Μετά πάω για τα υπόλοιπα assignments και στο τέλος θα κάνω Bring Down the Sky & Pinnacle Station.Titus διαβάζω ξανά τη συμβουλή σου για τους πλανήτες και το Mako,αλλά εγώ την έχω καταβρεί.Καταρχήν ανεβαίνει σχεδόν παντού έτσι;Κατά δεύτερον,αν εξαιρέσουμε τις μάχες (τις οποίες πλέον έχω συνηθίσει),μια χαρά όχημα είναι.Περιττό να αναφέρω πως στους πλανήτες εξερευνώ μέχρι να βρω όλα τα κοιτάσματα και ορυκτά καθώς και ότι μυστικά έχουν.Με όσα έχω διαβάσει περίμενα ότι θα είναι τρελή αγγαρεία,αλλά μου αρέσει.Αυτά από το battle report.
                        Τώρα κάτι που σκεφτόμουν χτες συνέχεια.Ο Virmire δε θυμίζει απίστευτα Halo;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #87
                          Αφού τη βρίσκεις εσύ, για μας τους υπόλοιπους κολοκυθόπιτα. Στο πρώτο playthrough κουράστηκα προς το τέλος της εξερεύνησης και εκνευρίστηκα με κάτι τουμπαρίσματα που με ανάγκασαν να κάνω load, αλλά στο δεύτερο αγανάκτησα από τον τρίτο πλανήτη που έψαξα.

                          Virmire είναι από τα αγαπημένα μου κομμάτια του παιχνιδιού, και όντως η πρώτη συνάντηση με το Sovereign είναι πολύ επιβλητική. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ...
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #88
                            Λοιπόν.Έχω ακόμα 5 assignments,2 dlc και πάω για φινάλε.Είμαι 49 lvl,στις 36 ώρες,είμαι φουλ από χρήματα όσο δεν πάει άλλο και έχω τον πιο ακριβό εξοπλισμό.Αν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω,όσον αφορά την πρόκληση,στο Pinnacle Station θα μπορούσα να κάνω μια εκτίμηση και να πω ότι αύριο τέτοια ώρα θα βλέπω τίτλους τέλους.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #89
                              Τέλος!!!
                              Μου πήρε γύρω στις 42 ώρες για να τελειώσω τον τίτλο,τα 2 dlc και όλα,εκτός από 2 που bugαραν,τα assignments.
                              Paragon ending,Soldier 50 lvl,Shock Trooper η επιλογή μου μετά το Besieged Base assignment.
                              Ο τίτλος είναι καταπληκτικός,δε βαρέθηκα λεπτό.Ακόμα και η εξερεύνηση με το Mako ήταν απολαυστική.Το σύστημα μάχης λειτουργικό και έχει από πίσω ένα τεράστιο lore το οποίο αν αξιοποιηθεί κατάλληλα,μπορεί να μας δώσει άπειρους τίτλους.
                              10/10
                              Διαλλειμματάκι με κάποιο άλλο τίτλο και πάω για το 2.Εκτός κι αν μου τη δώσει και πάω κατευθείαν.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #90
                                Το ξεκίνησα κι εγώ πριν 7 ημέρες και είμαι Engineer level 25 στο hardcore. Είχα καιρό να το βάλω και πλέον η διαφορά με το 2 είναι χαώδης όσον αφορά το τεχνικό τομέα και το battle system. Το 3 είναι έτη φωτός μπροστά. Γενικά, ο τίτλος είναι ωραίος και τα Mako δε με κούρασαν (ας έχω κάνει του κόσμου τα playthrough) αλλά δυστυχώς η επανάληψη των επιπέδων που διαδραματίζονται τα περισσότερα side quests στα uncharted worlds ακολούθησε πορεία και στο Dragon Age 2. Κατά τα άλλα η σειρά είναι δείγμα ανοδικής πορείας τόσο για το hardware μιας κονσόλας όσο και για την ίδια την εταιρεία που με τους κατάλληλους πειραματισμούς απέδειξε και αποδεικνύει πόσο ψηλά έχει φτάσει το franchise.

                                Comment

                                Working...
                                X