Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Community season 1 τελος.
    Αρχικα εβλεπα 1 επεισοδιο τη μερα, μετα 2-3, σημερα ειδα 5. Ως τωρα ειναι μια καλη σειρα που δε βγαζει γελιο συχνα, αλλα βλεπεται πολυ ευχαριστα. Το τελευταιο λεπτο με τα ending credits ειναι παντα απολαυστικο παντως, με πολλες ωραιες σκηνες στα περισσοτερα επεισοδια.

    Τα πρωτα επεισοδια που παιξαν μπαλα σε αλλο επιπεδο τα ειδα σημερα και ηταν κιολας back to back. Ενα αυτο με τα chicken strips και ενα με το paintball. Εκει η σειρα ανεβηκε πολυ γιατι ξεφυγε απο την καθημερινοτητα του σχολειου και ειδαμε κατι διαφορετικο, με πολυ γελιο και πολλες ακυρες στιγμες. Απο χαρακτηρες ο Abed ειναι μακραν ο καλυτερος, αλλα και ο Troy εχει τις στιγμες του. Ο Pierce παντως ειναι λες και παιζει τον εαυτο του σαν τον Chevy Chase οπως τον μαθαμε στις "παρακμιακες" ταινιες του 80. Τραγικο χιουμορ και χαζες ατακες γιατι αυτο το ρολο ηθελαν να του δωσουν, αλλα ειναι πραγματικα ξεμπαρκος. Α και ο senōr Chang εννοειται πολυ μπροστα.
    Για τις γυναικες της σειρας θελω κι αλλο χρονο να αποφασισω, περισσοτερα λοιπον στην επομενη season.

    Comment


    • Originally posted by Imrahil View Post
      Τελείωσα Entourage. Ο Έρικ είναι βλαμμένο; Ευτυχώς υπήρχε ο Άρι και κάναμε λίγο χάζι.
      Είδα και 2η σεζόν Breaking Bad. Ωραίο, αλλά λίγο τρολιά το τέλος.
      Η 2η season με αυτή την Major τρολλιά είναι εύκολα η χειρότερη της σειράς.Εμένα μου μένουν μόνο τα 2 τελευταία επεισόδια της 4ης season τα οποία μέσα στο Σ/Κ σίγουρα θα τα δω

      Νομίζω πάντως ότι η 1η season είναι η καλύτερη αν και "κουτσή"


      Comment


      • Μετά το smallville και τον Superman το CW μεταφέρει άλλον ένα ήρωα της DC στην μικρή οθόνη.
        Arrow TV series

        Comment


        • Ωραίο τόπικ

          Λοιπόν παρακολουθώ:
          Big Bang Theory ( πολύ γέλιο )
          How I Met Your Mother
          Supernatural (αν και μετά την 5η season με την προσπάθεια να το τραβήξουν με ξενέρωσε)
          Chuck ( το οποίο τέλειωσε και δεν έχω δει ακόμα τελευταία season )
          και φυσικά Game of thrones που είναι υπερπαραγωγή. Παλιά σκεφτόμουν να αγόραζα τα βιβλία πριν βγει, είναι best seller

          Επίσης έβλεπα lost το οποίο το έχω παρατήσει 5η Season και κάποια στιγμή θα το τελειώσω αλλά από ένα σημείο και μετά δεν νιώθατε ότι ήταν παρατραβηγμένο ?

          Comment


          • Τέλεια η 5η season του lost.Η αγαπημένη μου μετά την 3η.Είναι παρατραβηγμένο αλλά είναι ωραία παρατραβηγμένο.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Ώρα να αποχαιρετήσουμε το House M.D. με το τελευταίο επεισόδιο "Everybody dies"... Η αγαπημένη μου σειρά. Ο αγαπημένος μου χαρακτήρας. Το τέλος ήταν κατάλληλο και ταιριαστό οπότε τα συναισθήματα είναι γλυκόπικρα...


              Comment


              • Και η δικιά μου αγαπημένη σειρά.
                Αχ, τι να πεις, όλα τα καλά κάποτε τελειώνουν...

                Comment


                • Ξεκίνησα το The Hidden.Μίνι σειρά 4 επεισοδίων του BBC.Έχω δει μόνο το πρώτο,καλά ξεκίνησε αλλά ακόμα θα δούμε που πάει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Τελείωσα το Hidden,μίνι σειρά πολιτκού περιεχομένου, και ξεκίνησα το Dead Set.Σειρά 5 επεισοδίων της μισής ώρας (εκτός του πρώτου) με ζόμπι σε ένα πλατώ του Big Brother.Σπλατεριά,βία,κλισέ αλλά και κάποια ωραία μηνυματάκια.Μου μένουν 2 επεισόδια για φινάλε.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Δεν είναι άσχημο το dead set αλλά δεν χάνεις και τίποτα να μην το δεις.Μου δημιούργησε βέβαια τη δίψα για zombo-σειρά και έπρεπε να περιμένω μέχρι το walking dead για να εκπληρωθεί.

                      Comment


                      • Αν όχι απόψε,αύριο το τελειώνω και ξεκινάω Walking dead Season 2 μάλλον.
                        Ναι,σίγουρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο,αλλά βοηθάει να περάσει γρηγορότερα η βάρδια.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Αν και άργησα, τελείωσα την 6η σεζόν του Dexter, τι να πω ξενέρωσα πολύ. Με τέτοιο τελος θες καπάκι να δεις την 7η σεζόν

                          Μάλλον θα ξεκινήσω Spartacus: Vengeance αν έχω όρεξη.

                          Comment


                          • Εγώ άρχισα Sons of Anarchy. Πολύ δυνατή σειρά φαίνεται.

                            Comment


                            • Christop το κάνεις σωστά φίλε.Είναι πολύ ωραία και δυαντή σειρά.Οκ τα 3 πρώτα επεισόδια μέχρι να αρχίσεις να γνωρίζεις και να συμπαθείς τους χαρακτήρες δεν είναι κάτι ιδιαίτερο,αλλά από κει κι έπειτα σε αρπάζει από το λαιμό και δε σε αφήνει να ηρεμήσεις μέχρι το τέλος του κάθε κύκλου.
                              Samanas κι εγώ αύριο τελειώνω Game of Thrones και ξεκινάω Dexter Season 5.Μετά το φινάλε του 4ου κύκλου ανυπομονώ να δω τι θα γίνει.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Χαχα Altair έχεις λιώσει στις σειρές και τα anime στην δουλειά ε
                                Το Spartacus: Vengeance τo είδες ;

                                Comment

                                Working...
                                X