Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC για Gaming

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Spahar View Post
    Για πες μία γιατί όχι blue?

    Επίσης βοηθάω τώρα έναν φίλο για μία σύνθεση και τώρα ψάχνω να βρω μία οθόνη αξιόλογη, αλλά όχι πολλά λεφτά προκειμένου να μην ανέβει πολύ το κόστος.

    Είδα αυτή εδώ και μου φαίνεται πάρα πολύ καλή για τα λεφτά της. Γνώμες;

    Είναι πιο αργός και όσο γεμίζει η απόδοση πέφτει κατακόρυφα.
    Στην ουσία ανήκει και αυτός στην οικολογική σειρά της WD.

    Επίσης ο black έχει 2 χρόνια παραπάνω εγγύηση.
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • #47
      Originally posted by NickTG View Post
      Είναι πιο αργός και όσο γεμίζει η απόδοση πέφτει κατακόρυφα.
      Στην ουσία ανήκει και αυτός στην οικολογική σειρά της WD.

      Επίσης ο black έχει 2 χρόνια παραπάνω εγγύηση.
      Κατάλαβα, από ότι είδα κιόλας ο 750GB Black ειναι ελάχιστα ευρω πιο ακριβός από τον 1 ΤΒ Blue, οπότε θα του κάνω την αλλαγή.

      Η οθόνη πως σας φαίνεται;

      Comment


      • #48
        Εχετε μπλεξει λιγο τα μπουτακια σας, καταρχην ειπα για gtx570, εστω 560ti που ανεβαινει πολυ με κλοκαρισμα, δευτερον με ενα 120hz monitor απλα εχεις ελαχιστο tearring οποτε δεν χρειαζεσαι την χαζομαρα το vsync, επισης μπορεις να παιξεις σε 3d vision αν εχεις τα γυαλια και γενικα ειναι πολυ πιο ευχαριστη η αισθηση, δεν εχει σχεση με το αν θες να εισαι ανταγωνιστικος ή οχι, απλα ειναι πιο ομαλο το ιδιο το gameplay και το χαιρεσαι πιο πολυ.

        Δηλαδη και single player να επαιζα καποιο game παλι θα προτιμουσα ενα TN panel με 120hz, εκτος αμα ητανε κανενα εργο τεχνης σαν τους κοσμους του Morrowind οποτε θα προτιμουσα IPS και καλιμπραρισμα με colorimeter για να το δω ακριβως οπως ηθελαν οι δημιουργοι να το δω.

        Αυτο με την αναλυση ειναι τελειως ακυρο, ναι καμια φορα κοβω κανα setting γιατι δεν ειμαι μ@λακας να εχω το bloom να με στραβωνει και το motion blur να με ζαλιζει οταν εχω 5 αντιπαλους μπροστα μου οι οποιοι ιδεα δεν εχω αν παιζουν με τα ιδια γραφικα με εμενα ή οχι, την αναλυση παντα την αφηνω στην native γιατι πολυ απλα δεν γουσταρω scaling. Ειπαμε να κανουμε 2-3 kill παραπανω αλλα οχι και να φαινεται και το game σαν κ*λος.

        Τωρα σχετικα με την καρτα, οπως ειπα και πριν οι ati εχουν προβληματα σε bc2 και brink λογω drivers, επισης στο crysis 2 τωρα με το dx11 update ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ αμα βαλεις tesselation ( object detail = 5 αντι για 4 ) και οι 2 καρτες σε crossfire αποδιδουν σαν μια ( προφανως γιατι δεν εχουν βγει ακομα application profiles της προκοπης )

        Προσωπικα μετα απο αυτο το αρθρο ειδικα θα πηγαινα σε nvidia αμα ηθελα να εχω το κεφαλι μου υσηχο πως θα ευχαριστηθω το RAGE ή το BF3 http://publications.dice.se/attachme...BF3_Public.pdf

        Comment


        • #49
          Αν πηγαινα σε nVidia τωρα θα προτιμουσα GTX580 και τιποτα λιγοτερο παντως.. Τι καρτα εχεις crpl??

          Comment


          • #50
            Αν πηγαινα για νεα καρτα θα κοιταγα τον δεικτη αποδοσης/τιμης και τι παιζει με τους drivers στα games που παιζω, η 580 απλα δεν συμφερει, μια μεταχειρισμενη radeon 5850 στα κλοκς της 70 εχω.

            Comment


            • #51
              σε 2 weeks θα τον εχω ετοιμο και θα δειτε υλικο...κατι ασχετο...
              ψηνεστε??http://www.youtube.com/watch?v=HM7GJ...feature=relmfu

              Comment

              Working...
              X