Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το ΠΑΣΟΚ επί χρόνια έπαιζε στις διαφημίσεις του Βαγγελη. I rest my case.

    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Ω μλκ. Ε τοτε, Vaggelis wins, flawless victory, Sociality.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Είδα το Black Panther. Είμαι τρελό fanboy του MCU, έχω δει κάθε ταινία 10-15 φορές (ακόμα και τις μέτριες), αλλά θέλω να είμαι αντικειμενικός. Είναι υπερτιμημένο. Πολύ καλό δεν λέω, αλλά υπερτιμημένο. Ούτε το καλύτερο της Marvel είναι ΙΜΟ, ούτε στα 5 καλύτερα.
        Καταρχάς ήταν ωραίο που είδαμε μία ταινία να διαδραματίζεται κάπου αλλού εκτός Αμερικής, γενικά η Wakanda ήταν πολύ όμορφη (αν και το CGI δεν πολυέπειθε), οι χαρακτήρες ήταν μορφές όλοι, η νέα στολή έδειχνε πιο ωραία από όσο φανταζόμουν, ωραίος και ο Boseman.
        Η δράση ήταν έτσι κι έτσι. Καμία σχέση με τις σκηνές μάχης των Russo, είχε ένα ωραίο μονοπλάνο αλλά μέχρι εκεί. Τα CGI ήταν από τα χειρότερα της Marvel.
        Η μεγαλύτερη απογοήτευση ήταν ο κακός. Όλοι λένε ότι είναι ο καλύτερος κακός της Marvel, αλλά ζήτημα είναι να είπε 20 προτάσεις όλες κι όλες. Απλοϊκός, αδιάφορος θα έλεγα.
        Γενικά θα της βάλω 7/10. Πολύ καλή αλλά τα Avengers 1, Winter Soldier, Civil War δεν τα πιάνει ούτε με κιάλια. Επίσης καλύτερο origin παραμένει ΙΜΟ το πρώτο Iron Man.

        Επίσης κάτι που μου την έσπασε και το ίδιο συνέβη και στα Batman του Νόλαν. Ο T'Challa στα κόμικ είναι ιδιοφυΐα. Εδώ τον κάναv σαν ένα άνθρωπο με νορμάλ IQ όπου όλo τo τεχνολογικό κομμάτι το φτιάχνει η αδερφή του.
        Last edited by Enpsty; 24-02-2018, 01:37 AM.

        Comment


        • Εμένα μου θύμισε αρκετά το πρώτο Thor με βασική διαφορά πως ο πρωταγωνιστής δεν ήταν καθυστερημένος.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Straier να το κοιταξεις αυτο.

            Δε το ειδα ακομη αλλα δε μου κανει εντυπωση αυτο που γραφει ο enpsty, περυσι ειχαμε τη Wonder Woman, φετος τον Black Panther, στη μια περιπτωση γυναικα πρωταγωνιστρια, στην αλλη μαυρος. Do the maths.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Συμφωνώ με Enpsty αλλά η Σουρι ήταν έρωτας.
              Carpe diem

              Comment


              • To Political Correctness πληρώνει και σαρώνει βαθμολογίες. Φεμινισμός και Black Lives Matter Hype.

                Comment


                • Straier να το κοιταξεις αυτο.
                  Τι εννοείς; Ο Θορ στην πρώτη ταινία φέρεται σαν κακομαθημένο 10χρονο με καμία ικανότητα να κυβερνήσει σε σημείο να γίνεται αντιπαθητικός. Ο Λόκι ήταν πολύ πιο συμπαθητικός.
                  Ο Μαύρος Πάνθηρας από την άλλη είναι ένας ώριμος χαρακτήρας.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Ειδα το Mute κι ενω το βρηκα αρκετα καλοφτιαγμενο, οπως και το Altered Carbon καπου το χασε στην ιστορια. Δυστυχως αυτο ειναι το προβλημα των περισσοτερων sci-fi που κυκλοφορουν τελευταια, ριχνουν ολο το βαρος στον οπτικο τομεα και ξεχνανε το σεναριο.

                    Comment


                    • Είδα και γω Πάνθηρα. Καλύτερο από ό,τι περίμενα, αλλά συνολικά απλά καλούτσικο.
                      Το μεγάλο θετικό είναι οτι το αισθάνθηκα σαν μια γιορτή της μαύρης κουλτούρας, που φαντάζομαι ήταν και ο στόχος, η οποία δεν έβγαζε και κομπλεξισμό απέναντι στην άσπρη φυλλή. Εννοείται οτι υπήρχε σχολιασμός, και αρκετός, απέναντι στις κακουχίες που 'χουν περάσει σαν λαός, αλλά όλα ήταν στο λογικό πλαίσιο προβληματισμού, και συνολικά πιστεύω πέτυχε τον στόχο του να προβληματίσει (και ενδυναμώσει) χωρίς να γίνεται χαζά προκλητικό.
                      Το κακό είναι το σενάριο κατά τα άλλα είναι αρκετά χοντροκομμένο και προβλέψιμο και λείπει και η γρήγορη ροή και δράση που θα σε κάνουν να το προσπεράσεις. Εμένα ο κακός μου άρεσε γιατί ήταν το κλασικό τυπάκι απτο Bronx που του 'χουν γαμήσει την ζωή και έχει θολώσει, με τα κακά του, αλλά και με την γοητεία που αυτό βγάζει. Μεγάλος αλήτης.

                      Ο Black Panther, όντως ώριμος, όντως όχι αρκετά υπερηρωικός. Επίσης, η στολή απλά υπάρχει για να λειτουργεί ως ασπίδα? Σε σχέση με του IRONMAN φαίνεται μια 20εττία πίσω.

                      6,5/10

                      Comment


                      • Εμένα ο κακός μου άρεσε γιατί ήταν το κλασικό τυπάκι απτο Bronx που του 'χουν γαμήσει την ζωή και έχει θολώσει, με τα κακά του, αλλά και με την γοητεία που αυτό βγάζει. Μεγάλος αλήτης.
                        Και καταλήγει σε αγώνες μποξ στη Φιλαδέλφια υπό την εποπτεία του Ρόκυ Μπαλμπόα
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by ChrisTop View Post
                          Είδα και γω Πάνθηρα. Καλύτερο από ό,τι περίμενα, αλλά συνολικά απλά καλούτσικο.
                          Το μεγάλο θετικό είναι οτι το αισθάνθηκα σαν μια γιορτή της μαύρης κουλτούρας, που φαντάζομαι ήταν και ο στόχος, η οποία δεν έβγαζε και κομπλεξισμό απέναντι στην άσπρη φυλλή. Εννοείται οτι υπήρχε σχολιασμός, και αρκετός, απέναντι στις κακουχίες που 'χουν περάσει σαν λαός, αλλά όλα ήταν στο λογικό πλαίσιο προβληματισμού, και συνολικά πιστεύω πέτυχε τον στόχο του να προβληματίσει (και ενδυναμώσει) χωρίς να γίνεται χαζά προκλητικό.
                          Το κακό είναι το σενάριο κατά τα άλλα είναι αρκετά χοντροκομμένο και προβλέψιμο και λείπει και η γρήγορη ροή και δράση που θα σε κάνουν να το προσπεράσεις. Εμένα ο κακός μου άρεσε γιατί ήταν το κλασικό τυπάκι απτο Bronx που του 'χουν γαμήσει την ζωή και έχει θολώσει, με τα κακά του, αλλά και με την γοητεία που αυτό βγάζει. Μεγάλος αλήτης.

                          Ο Black Panther, όντως ώριμος, όντως όχι αρκετά υπερηρωικός. Επίσης, η στολή απλά υπάρχει για να λειτουργεί ως ασπίδα? Σε σχέση με του IRONMAN φαίνεται μια 20εττία πίσω.

                          6,5/10
                          Συμφωνω, οταν το παρακανεις εχεις αντιθετο αποτελεσμα, η ταινια ηταν πολυ ισορρποημενη σ αυτο το τομεα, οι κριτικες παλι οχι και γι αυτο για αλλη μια φορα στο ιντερνετ εγινε χαμος τοσο απο υπερμαχους φανς οσο και απο haters.

                          Ωραιος ο κακος αλλα το συγκεκριμενο story που λες ειναι πολυ κλισε πια, + οτι ειπε η Σομαριω απο κατω
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Ξέχασα να πω πως η στολή μου θύμιζε catwoman για άντρες.

                            Τώρα για το θέμα της εκπροσώπησης της μαύρης κουλτούρας, προσωπικά δε με άγγιξε σε αυτό το επίπεδο, την είδα απλά σα μια ευχάριστη ταινία αλλά μπορώ να καταλάβω τη σημασία της για τη συγκεκριμένη μειονότητα στις ΗΠΑ. Οι haters δεν ξέρω τι πρόβλημα έχουν, δεν το έχω πολυψάξει αλλά δε με νοιάζει κιόλας.
                            Είχαν πέσει στην αντίληψή μου αντίστοιχα σχόλια από haters για τη νέα τριλογία Star Wars επειδή πρωταγωνίστρια ήταν μια γυναίκα και ένας μαύρος, με ηλίθια επιχειρήματα για ηθοποιία και political correctness σε μια σειρά που είχε ένα από τα χειρότερα πρωταγωνιστικά ζευγάρια όλων των εποχών (Luke-Leia), αλλά ΟΚ κάποια στιγμή θα πεθάνουν κι όλοι αυτοί και τα σκατά που κουβαλάνε στο κεφάλι τους...



                            Είδα και το Shape of Water. Γλυκούλα ταινία, κλασική Del Torίστικη.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Ειδα το Annihilation κι ενω μου αρεσε σαν ιδεα, θα ηθελα να εχει περισσοτερα τερατα και πιο σουρεαλιστικο περιβαλλον. Αν κι αυτο μαλλον θα ανεβαζε το μπατζετ και θα δυσκολευε το σκηνοθετη (ο οποιος ειχε κανει και το Ex Machina). Ειναι και η πρωτη φορα που βλεπουμε τη Natalie Portman με οπλο.
                              Last edited by Shadow; 12-03-2018, 08:35 PM.

                              Comment


                              • Τι λες ρε καραμήτρο

                                Attached Files
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X