Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nooto View Post
    Εβαλα χθες για λιγο το dragon age origins, το μονο που εχω να πω εχει να κανει με τα γραφικα που μου φανηκαν τελειως χαλια .
    Δεν έχεις παίξει το Risen στην έκδοση για Xbox 360 γι'αυτό τα λες αυτά.Ούτε το Crysis δεν μπορεί να συγκριθεί μαζί του στα γραφικά.

    Comment


    • Κι εγώ Heavy Rain παίζω, είμαι περίπου στις δύο ώρες. Ως τώρα έχω αρκετά καλές εντυπώσεις, αλλά τα πάντα θα κριθούν από την έκβαση του σεναρίου. Πάντως είναι το πιο ρεαλιστικό παιχνίδι που έχω παίξει, τίποτα δε φτάνει τόσο κοντά στην πραγματικότητα (δε μιλάω για γραφικά αλλά για ρεαλισμό και για ωριμότητα σεναρίου). Περισσότερα όταν το προχωρήσω, αν και πρέπει να βρω FF XIII ΤΩΡΑ!

      Comment


      • Tώρα που τελείωσα το Heavy Rain μπορώ να το πω με σιγουριά και άνεση:

        Final Fantasy XIII

        !

        Comment


        • Σε λίγο θα βυθιστώ στον κόσμο του Heavy Rain
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Mass Effect 2

            Oh God... To be or not to be a fanboy?

            Ας αρχισω λεγοντας πως η τελευταια φορα που ηθελα να τερματισω οπωσδηποτε ενα παιχνιδι 100% απο παθος και οχι απο βαρεμαρα ηταν στα expantions του Neverwinter Nights. Και το Forza 3 θελω 100%, αλλα ειναι work in progress και ειναι και αρκετα βαρετη η ολη διαδικασια γιατι εχω φτασει στο σημειο η ΑΙ στο hard να ειναι σαν easy για μενα.

            Στο θεμα μας ομως. Ειμαι ηδη 35 ωρες καθαρου gameplay μεσα στο παιχνιδι, εχω κανει ολα τα loyalty missions και τωρα τριγυρναω τον γαλαξια για τα side quests και τα upgrades.

            Αυτο το οποιο μου εχει κανει την μεγαλυτερη εντυπωση - και παραλληλα με εχει κατενθουσιασει - ειναι η ποιοτητα των διαλογων και των επιλογων του παιχνιδιου. Τα Paragon / Renegeade options ειναι πολυ πιο ουσιαστικα απο οτι στον προηγουμενο τιτλο, δινουν μια τεραστια αισθηση σημασιας στην ιστορια και βαθος στον χαρακτηρα του Shepard. Η μεταβαση - μεταφορα του χαρακτηρα (μεσω των saves) απο το Mass 1 στο 2 γινεται τοσο ουσιαστικα, που θα μπορουσε να ισχυριστεί καποιος πως τα δυο παιχνιδια ειναι ενα. Εαν το 2 δεν ειχε τοσο δραστικες αλλαγες στην προσεγγιση του core gameplay του (no inventory κλπ) τοτε θα μπορουσαμε να μιλαμε για ενα σχεδον episodic game.

            Ομως ολα ειναι προς το καλυτερο στο Mass 2. Ειδικα οι χαρακτηρες του ειναι φανταστικοι, με τοσο μεγαλη ποικιλια που σε γεμιζει σεναριακα. Ψαχνω συνεχως την συζητηση μαζι τους, προσπαθω να δω το Lore απο την δικη τους πλευρα και αναλογα παιρνω τις αποφασεις μου οταν κληθω να μετρησω τις επιλογες μου. Ελαχιστα παιχνιδια το εχουν καταφερει αυτο.

            Οταν το τελειωσω θα γραψω κι εγω ενα full review. Μεχρι στιγμης το παιχνιδι ειναι απο τα καλυτερα Role Playing παιχνιδια που εχω πιασει στα χερια μου, και σιγουρα το καλυτερο σε οτι αφορα τους διαλογους και τις επιλογες. Θεωρω οτι μονο το Heavy Rain θα μπορει να σταθει διπλα του - και λογικα και πιο πανω, καθως εκει στηριζεται ολο το παιχνιδι - σε αυτον τον τομεα.
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Τερματίζοντας το Alone In The Dark 5(XBOX 360), άρχισα το Agarest: Generations of War(PS3).

              Ως τώρα μου άφησε περίεργες εντυπώσεις το Agarest, αλλά για κάποιο λόγο έχει μπερδεμένο σενάριο και το έχουν αρχίσει πολύ απότομα ακριβώς στην μέση του πολέμου χωρίς να επεξηγούν πολλά πολλά για το τι έγινε και άρχισε ξαφνικά.

              Θα πω περισσότερα αφού το τερματίσω.

              Πάντως το σύστημα αναβάθμισης μου θύμισε πολύ το Star Ocean 4.
              sigpic

              Comment


              • Tanno εσύ δεν είσαι ο j-rpgas ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο j-rpg ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο ποιοτικούς τίτλους ; . Συγγνώμη αλλά για να μπορούν τα παραπάνω να έχουν κάποια βάση , ο μόνος τίτλος ο οποίος θα πρέπει να έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον σου αυτόν τον καιρό είναι το Final Fantasy XIII...
                Μα πόσο πιο λάθος θα το κάνεις ;

                Comment


                • Lol mou fenetai pws exoume enan believer anamesa mas
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Originally posted by Bartman View Post
                    Tanno εσύ δεν είσαι ο j-rpgas ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο j-rpg ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο ποιοτικούς τίτλους ; . Συγγνώμη αλλά για να μπορούν τα παραπάνω να έχουν κάποια βάση , ο μόνος τίτλος ο οποίος θα πρέπει να έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον σου αυτόν τον καιρό είναι το Final Fantasy XIII...
                    Μα πόσο πιο λάθος θα το κάνεις ;
                    Είμαι, αλλά είπα και πριν. Δεν έχω την οικονομική άνεση για να το αγοράσω. Το Agarest κι αυτό J-RPG είναι... Έχω και μία παραγγελία στην άκρη που περιμένει να έρθει στα χέρια μου !

                    Originally posted by Ground_zero View Post
                    Lol mou fenetai pws exoume enan believer anamesa mas
                    LOL...
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Bartman View Post
                      Tanno εσύ δεν είσαι ο j-rpgas ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο j-rpg ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο ποιοτικούς τίτλους ; . Συγγνώμη αλλά για να μπορούν τα παραπάνω να έχουν κάποια βάση , ο μόνος τίτλος ο οποίος θα πρέπει να έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον σου αυτόν τον καιρό είναι το Final Fantasy XIII...
                      Μα πόσο πιο λάθος θα το κάνεις ;
                      Bartman θεέ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ!!!

                      Έτσι μωρή αρρώστια άρχισε να χώνεις για το FF;)


                      Comment


                      • Originally posted by Bartman View Post
                        Tanno εσύ δεν είσαι ο j-rpgas ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο j-rpg ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο ποιοτικούς τίτλους ; . Συγγνώμη αλλά για να μπορούν τα παραπάνω να έχουν κάποια βάση , ο μόνος τίτλος ο οποίος θα πρέπει να έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον σου αυτόν τον καιρό είναι το Final Fantasy XIII...
                        Μα πόσο πιο λάθος θα το κάνεις ;
                        Νταξει ειπαμε να παιζουμε jrpg αλλα να ναι και καποιας ποιοτητας οχι οτι βγει. Τα FF ειναι εμποριλες.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Τότε τα Mario τι είναι?


                          Comment


                          • Η λέξη εμπορίλα από ποια γλώσσα προέρχεται;Last time i checked δεν είναι ελληνική λέξη.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Bart γίνεσαι true γαμώτο, δεν το περίμενα!

                              Comment


                              • Originally posted by Bartman View Post
                                Tanno εσύ δεν είσαι ο j-rpgas ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο j-rpg ; εσύ δεν είσαι ο παίζω μόνο ποιοτικούς τίτλους ; . Συγγνώμη αλλά για να μπορούν τα παραπάνω να έχουν κάποια βάση , ο μόνος τίτλος ο οποίος θα πρέπει να έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον σου αυτόν τον καιρό είναι το Final Fantasy XIII...
                                Μα πόσο πιο λάθος θα το κάνεις ;
                                Συγνώμη ρε bartale αλλά εσυ το κάνεις πιό λάθος απο τον Tanno. Το παιδι είπε οτι πάιζει ποιοτικούς τίτλους, το Moufinal fantasy που κολλαει??
                                I attack sharks
                                when i smell them bleed
                                I dont go swimming
                                water just wants to be around me.

                                Comment

                                Working...
                                X