Announcement

Collapse
No announcement yet.

Death Stranding-A Hideo Kojima Game

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Trailer #4 E3 2018





    Μαγεία και μυστήριο.Αυτές οι 2 λέξεις περιγράφουν τέλεια τα όσα σκέφτομαι για το μεταμεσονύκτιο trailer. Μυστήριο φυσικά αποτελεί η ημερομηνία κυκλοφορίας, αλλά θα ρισκάρω να πω ότι πάμε μάλλον για το 2ο εξάμηνο του 19.



    Περιληπτικά κάποια απο αυτά που είδαμε στο τελευταίο trailer :


    ~ Τα γεγονότα του trailer διαδραματίζονται στην Ισλανδία. Τα τοπία που είδαμε είναι 100% απο την χώρα των θερμοπήδακων και των ηφαιστείων.


    ~ Η Lindsay Wagner και η Lea Seydoux έρχονται να συμπληρώσουν το - ήδη διάσημο - cast του τίτλου.


    ~ Απο τις gameplay εικόνες φαίνεται ότι ο ρόλος του πρωταγωνιστή (Reedus) ή καλύτερα η ιδιότητα του είναι να μεταφέρει αντικείμενα μέσα στον επικίνδυνο και ασταθή κόσμο του παιχνιδιού.Επίσης, φαίνεται ότι σχετίζεται με τον χαρακτήρα που υποδύεται η Wagner, όπως φαίνεται στην φωτογραφία που κρατάει ο Reedus στο 5:10. Η γυναίκα του(?) που έχει πεθάνει(?).


    ~ Ο Reedus κουβαλάει ένα κουτί στην πλάτη του το οποίο συνεχώς αυξομειώνεται σε μέγεθος και προφανώς και σε περιεχόμενο(item box πιθανώς). Κάποια στιγμή φαίνεται να κουβαλάει και ένα πτώμα μέσα σε ένα body bag.

    ~ Κάτι που είναι υπο επιβεβαίωση, είναι ότι το μωρό που κουβαλάει ο Reedus είναι μια βρεφική εκδοχή του εκάστοτε κατόχου, ουτώς ώστε αν πέσει θύμα επίθεσης των "εξωγήινων" όντων που βλέπουμε τα αποτυπώματα τους (και έχουν την ικανότητα να επιταχύνουν τον βιολογικό χρόνο ζωής σε ότι αγγίζουν {ανθρώπους, φυτά κλπ.}) και εν τέλει πεθάνει απο...γηρατειά να πάρει την θέση του όντας πλέον...ενήλικας! Φανταστείτε το κάτι σαν δικλείδα ασφαλείας. Επίσης, γνωρίζουμε ότι αυτό το μωρό είναι ένα και μοναδικό στον κόσμο του Death Stranding.

    ~ Αν το trailer είναι ενδεικτικό του Gameplay, τότε το shooting περνάει ξεκάθαρα σε 2ο ρόλο. Κάτι που ως ιδέα (ελάχιστο εώς καθόλου shooting) είχε δηλώσει ο Kojima ότι ήθελε να ενσωματώσει στην εμπειρία του ακυρωμένου Silent Hills.



    Αυτά, οτιδήποτε νεότερο θα το προσθέσουμε πάραυτα. Πραγματικά το χθεσινό ήτανε ένα επιβλητικότατο και απίστευτα σκοτεινό 8λεπτο.


    Η συνέντευξη των Kojima+Lindsay Wagner στον Geoff Keighley μετά την παρουσίαση του Trailer.





    Last edited by Naked Snake; 12-06-2018, 12:12 PM.

    Comment


    • #62
      Επικό ! Δεν εχω λόγια ...

      Comment


      • #63
        Ξαναείδα το trailer.Χτίζει κι άλλο hype.Πραγματικά είμαι πολύ περίεργος να δω τι έχει φτιάξει πάλι ο Θεός.
        Carpe diem

        Comment


        • #64
          Ξαναείδα το trailer.Χτίζει κι άλλο hype.Πραγματικά είμαι πολύ περίεργος να δω τι έχει φτιάξει πάλι ο Θεός.

          Ειδα τελικα και εγω καποια πραγματα (κλεφτα) και οντως οπως ειπες και στο αλλο topic δεν καταλαβα τιποτα . Και ενταξει απο τη θεματολογια, αλλα δεν καταλαβα τιποτα ουτε απο gameplay.

          Comment


          • #65
            Αν δεν καταλάβατε ακομα το τρειλερ και λιγο απο τα ταξίδια του Σαμ ως transporter τύπου scifi θρίλερ επιβίωση , τότε έχετε σοβαρό προβλημα νόησης

            Comment


            • #66
              Ωραια εγω εχω προβλημα νοησης , εσυ που δεν εχεις και βρισκεις το game επικο κιολας και δεν εχεις και λογια, μπορεις να μου εξηγησεις τι ακριβως καταλαβες και το επικο που ακριβως ειναι?

              Εγω αυτο που βλεπω ειναι 8 λεπτα εναν τυπο να περπαταει σε εναν αδειο πλανητη, cutscene, περπατημα, cutscene, περπατημα, cutscene και στο τελος περπατημα και του την πεφτουν κατι σκιες. Πραγματικα πολυ εντυπωσιακο game, ουτε εγω εχω λογια .

              Μιλαμε για 8λεπτο teaser που στην πραξη δεν εχει καν gameplay footage, τι ακριβως επικο εχει? Τα cutscenes?
              Last edited by nooto; 14-06-2018, 09:17 AM.

              Comment


              • #67
                Εγω αυτο που βλεπω ειναι 8 λεπτα εναν τυπο να περπαταει σε εναν αδειο πλανητη, cutscene, περπατημα, cutscene, περπατημα, cutscene και στο τελος περπατημα και του την πεφτουν κατι σκιες. Πραγματικα πολυ εντυπωσιακο game, ουτε εγω εχω λογια .
                Άρα είναι ξεκάθαρα walking simulator!
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #68
                  Pizza boy simulator..

                  Comment


                  • #69
                    Μα κανείς που γνωρίζει τον Kojima δεν περίμενε να δει πολύ gameplay ή κάτι που να αποσαφηνήσει 100% τι πραγματεύεται ο τίτλος.Ουδέποτε το έκανε, ακόμα και στα MGS που όλοι ξέραμε λίγο πολύ τι να περιμένουμε, gameplay sequences βγαίνανε το νωρίτερο κάποιους μήνες πριν την κυκλοφορία.
                    Τώρα όσον αφορά το trailer του DS, θεωρώ δεδομένο ότι θα δούμε επιπλέον υλικό στην TGS.Και καλύτερα που δεν δείχνουν αρκετά πράγματα για να μην έχουμε ξανά τα ίδια με το φιάσκο του MGSV που είχανε δείξει σχεδόν ΟΛΕΣ τις cutscenes στα Trailers.Επίσης, είμαι βέβαιος ότι ο Kojima ποντάρει περισσότερο απο ποτέ στο gameplay περιεχόμενο του DS σε συνάρτηση πάντα με την πλοκή και τις ιδιαιτερότητες που θα έχει ο κόσμος που θα διαδραματίζονται τα γεγονότα. Η φάση με τον Reedus να πεζοπορεί σε διάφορα settings έχει να κάνει σχέση με 2 πράγματα που έχει επιβεβαιώσει ήδη ο Kojima σε post e3 συνεντεύξεις του σε Keighley και στον Jordan Vogt-Roberts.Δηλαδή ότι το όποιο shooting υπάρχει θα αποτελεί την έσχατη λύση (εξ'ου και η έμφαση στο trailer), και 2ον ότι προσπαθούν να δημιουργήσουν ένα αρκετά δυναμικό περιβάλλον π.χ. η ομολότητα του εδάφους θα επηρρεάζει το balance του Reedus ή κάποια σημεία θα αποτελούν φυσικό εμπόδιο εν είδη challenge για να τα προσπεράσει ο παίκτης με τις όποιες επιπτώσεις απο και επι του εξοπλισμού που θα κουβαλάς, κάτι που φαίνεται και στο trailer.


                    Εγώ λεω να περιμένουμε λιγάκι, δεν χρειάζεται ούτε υπερβολικός ενθουσιασμός ούτε απογοήτευση. Έχουμε δρόμο ακόμα μποστά μας.

                    Comment


                    • #70
                      Εγώ λεω να περιμένουμε λιγάκι, δεν χρειάζεται ούτε υπερβολικός ενθουσιασμός ούτε απογοήτευση. Έχουμε δρόμο ακόμα μποστά μας.
                      Κοιτα εγω δεν ειπα οτι απογοητευτηκα, ειπα οτι δεν καταλαβα, και μου φαινεται πολυ λογικο διοτι αυτο ΔΕΝ ηταν gameplay trailer.


                      Μα κανείς που γνωρίζει τον Kojima δεν περίμενε να δει πολύ gameplay ή κάτι που να αποσαφηνήσει 100% τι πραγματεύεται ο τίτλος.Ουδέποτε το έκανε, ακόμα και στα MGS που όλοι ξέραμε λίγο πολύ τι να περιμένουμε, gameplay sequences βγαίνανε το νωρίτερο κάποιους μήνες πριν την κυκλοφορία.
                      Tbh ουτε εγω περιμενα κατι παραπανω απο τον Kojima και αυτο εγραψα, δεν το εγραψα με αρνητικη χροια αλλα ως διαπιστωση.


                      Η φάση με τον Reedus να πεζοπορεί σε διάφορα settings έχει να κάνει σχέση με 2 πράγματα που έχει επιβεβαιώσει ήδη ο Kojima σε post e3 συνεντεύξεις του σε Keighley και στον Jordan Vogt-Roberts.Δηλαδή ότι το όποιο shooting υπάρχει θα αποτελεί την έσχατη λύση (εξ'ου και η έμφαση στο trailer), και 2ον ότι προσπαθούν να δημιουργήσουν ένα αρκετά δυναμικό περιβάλλον π.χ. η ομολότητα του εδάφους θα επηρρεάζει το balance του Reedus ή κάποια σημεία θα αποτελούν φυσικό εμπόδιο εν είδη challenge για να τα προσπεράσει ο παίκτης με τις όποιες επιπτώσεις απο και επι του εξοπλισμού που θα κουβαλάς, κάτι που φαίνεται και στο trailer.
                      Μμμμ ναι, αυτο ειναι οντως pizza boy simulator που περιγραφεις . Ελπιζω το trailer απλα να εδειχνε λιγο την περιηγηση και να μην ειναι αυτο το κεντρικο κομματι του gameplay.

                      Τελος παντων αν μιλαμε για το high level concept, που για να πουμε την αληθεια μονο για αυτο μπορουμε να μιλησουμε, και εμενα πολυ ενδιαφερον μου φαινεται, βαζω και ενα πολυ ωραιο video απο ign σχετικα με το παιχνιδι που εχει μια μικρη αναλυση διαφορων πραγματων





                      Απο κει και περα ας δειξει και λιγο gameplay να καταλαβουμε τι γινεται (γιατι δεν ειναι οτι εχει αποσαφηνησει κατι, δεν εχει δωσει τιποτα περα απο το περπατημα ) και αν ειναι οντως επικο θα ειμαι ο πρωτος που θα το σχολιασω
                      Last edited by nooto; 14-06-2018, 09:58 PM.

                      Comment


                      • #71
                        Απο gameplay σκοπιάς εγώ προσωπικά δεν έχω κανέναν φόβο.Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Kojima. Άλλωστε τα mechanics μην φανταστείτε ότι θα είναι και πολύ μακριά απο αυτά του Phantom Pain.



                        Μμμμ ναι, αυτο ειναι οντως pizza boy simulator που περιγραφεις . Ελπιζω το trailer απλα να εδειχνε λιγο την περιηγηση και να μην ειναι αυτο το κεντρικο κομματι του gameplay.
                        Δεν το κατάλαβες. Δεν πιστεύω ότι είναι το κεντρικό κομμάτι, αλλά η κεντρική ιδέα. Και το λέω με την μέθοδο της εις άτοπον απαγωγής αλλά και των πληροφοριών που έχει δώσει ήδη ο Kojima στην δημοσιότητα. Δίνεται έμφαση στην περιήγηση όπως λες, γιατι το shooting στοιχείο στο DS θα είναι περιορισμένο και ο ίδιος ο Kojima έχει πει ότι θα αποτελεί δεύτερη και τρίτη λύση. Αυτό δεν σημαίνει ότι απλά θα περπατάς απο το Point A στο Point B. Όπως φαίνεται η μορφολογία του εδάφους αλλά και οι αλλαγές του κλίματος (timefall rain.Στο video που παρέθεσες το λέει) θα είναι αυτές που κατα κύριο λόγο θα θέτουν τον πήχη της δυσκολίας (συν φυσικά τα όποια lets say "εξωγήινα" όντα). Δεν χρειάζεται να είναι όλα εχθροί>shooting>progress για να μην είναι ένα παιχνίδι pizza boy simulator. Τώρα αν θες να το χαρακτηρήσεις εν είδη χιούμορ έτσι με βάση το trailer, Οκ, κανένα πρόβλημα.

                        Comment


                        • #72
                          Η Ισλανδια ειναι το "shadow Moses" του death stranding ,αλλα τα ζώα του Ίντερνετ τρολαρουν kojima . Περαστικά σας

                          Comment


                          • #73
                            Ανακοινώθηκε το death stranding για το Τόκιο gay σόου .

                            Comment


                            • #74
                              Trailer #5 TGS 2018



                              Το τελευταίο trailer που προβλήθηκε στην TGS 2018 - και άργησα να ενημερώσω το thread - επιβεβαίωσε 2 συμμετοχές γνωστών στην vg κοινότητα ηθοποιών/voice actors, ενώ μέσω ενός - άλλου ένος για την ακρίβεια - περίεργου sequence είδαμε τον Sam (Reedus) να έρχεται αντιμέτωπος με ένα τέρας με μούρη σούφρας. Φυσικά για ημ/νία κυκλοφορίας δεν έγινε ούτε λόγος. Θεωρώ πάντως ότι το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει σίγουρα εντός του 19.


                              Quick facts απο το νέο trailer :


                              ~Επιβεβαιώθηκε η συμμετοχή του Troy Baker στον ρόλο του villain "Man in the Golden Mask"

                              ~Επιβεβαιώνεται η συμμετοχή της Stefanie Joosten γνωστή απο τον ρόλο της Quiet στο MGSV. Πρέπει να την πηδάει ο Kojima δεν εξηγείται αλλιώς.

                              ~Τα γεγονότα του trailer φαίνεται να διαδραματίζονται στις Ηνωμένες Πολιτείες όπως μαρτυρούν και οι διάφορες πινακίδες με το χαρακτηριστικό χρώμα και γραμματοσειρά που χρησιμοποιούνται στους αυτοκινητόδρομους της Αμερικής. Άρα όχι μόνο στην Ισλανδία.


                              ~Την στιγμή που ο Sam πέφτει πάνω στον Golden Mask ο τελευταίος φαίνεται να κουβαλάει και εκείνος ένα μωρό σε κάψουλα που ενεργοποιείται όταν δημιουργεί το τέρας "φυτεύοντας" την μάσκα στο έδαφος.Κάτι που αυτομάτως σημαίνει ότι εν τέλει υπάρχουν περισσότερα του ενός μωρά στο παιχνίδι καθότι και ο Reedus κουβαλά το δικό του την δεδομένη στιγμή.


                              ~Το οποίο τέρας με την σειρά του μοιάζει σαν να δημιουργείται απο την "ενέργεια" των "πνευμάτων" που σέρνονται στο έδαφος και των οποίων ο Villain μοιάζει να απορροφά την δύναμη χρησιμοποιώντας την μάσκα του.
                              Μ'αυτά κ μ'αυτά φτάσαμε αισίως τα 2 χρόνια teasing, παράνοιας και κρυπτογραφημένων trailer που στην καλύτερη των περιπτώσεων μπορούμε να μεταφράσουμε ως κάτι "grandiose in design". Σίγουρα το cast είναι πάρα πολύ δυνατό, όπως θεωρώ δεδομένο ότι ένας απο τους λόγους που "τραβάει" χρονικά το game είναι το γεγονός ότι υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ database και υλικό που ο Kojima πασχίζει χρόνια να αξιοποιήσει σε ένα Universe εντελώς διαφορετικό απο την σειρά MGS.



                              Ο Kojima φυσικά στα πλαίσια του event αποκάλυψε ότι θα έχουμε πολύ σύντομα και την ημερομηνία κυκλοφορίας.



                              Και κάποια artwork του Shinkawa με το cast :
                              Attached Files
                              Last edited by Naked Snake; 14-10-2018, 03:55 PM.

                              Comment


                              • #75
                                Αρχίζω να φοβάμαι λίγο το παιχνίδι . Αυτή η σουφρα όπως την είπε ο naked snake μου κάνει λίγο final fantasy. Μόνο το τρέιλερ με τον μικελσεν με έψησε . Το τελευταίο με χάλασε πολύ. Ελπίζω να κάνω λάθος και να μας μπερδεύει ο kojima και ίσως σκηνές που είδαμε στα τρειλερς να μην υπάρχουν στο final cut όπως στα mgs
                                Last edited by majorfox; 15-10-2018, 01:47 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X