Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dreamcast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Ryu_gr View Post
    Εεεεετσι!

    Crpl το dreamcast ήταν κονσόλα του λαού! Τα έδινε όλα για πάρτη του! Το Shenmue, για το οποίο θα γράψω κάποια πράγματα αργότερα, κόστισε 70.000.000$. Το αποτέλεσμα βέβαια ήταν εκπληκτικό! Τώρα όλα για το χρήμα (Ο Sonic πάει ολυμπιακούς αγώνες, τρέχει με καρτ κτλ) και την απάτη (ναι μωρέ γράφτε εκεί 1080p σιγά)!
    Εγώ πάντως παιχνίδι που έκανε 30000 δραχμές δυσκολεύομαι να το χαρακηρίσω "του λαού". Πολλαπλασιάσε τα και επί 2... και μετά δες και τον λαό που περίμενε το 3 και αντί για το 3 πήρε από τα 3 το μακρύτερο

    Comment


    • #47
      Εμ, βέβαια! Αφού έδωσε τόσα λεφτά στην αρχή και ο κόσμος δεν το εκτίμησε! Βγήκε σε οικονομικό αδιέξοδο, και σου λέει που να βγάλω Shenmue, δεν υπάρχει χρήμα. Αλλά και να βγάλω θα έχει επιτυχία στο ευρύ κοινό;
      Οπότε δώσε όπλο στο Shadow, σανίδα στο Sonic και πάμε για το εύκολο χρήμα. Έβγαλε βέβαια και ποιοτικά παιχνίδια όπως το Yakuza, το οποίο είναι μεν καλό αλλά δε βλέπει το Shenmue ούτε με τηλεσκόπιο.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #48
        Χθες σε μια φαση σκεφτομουν απλα το τελευταιο μερος του Shenmue 2.. μου ηρθαν στο μυαλο αυτα τα παραμυθενια σκηνικα.. τι ομορφες σκηνες πραγματικα..
        Τι αλλο να πει κανεις.. (hint: τιποτα γιατι θα αρχισουν τα "spoilers").

        Comment


        • #49
          Originally posted by Ryu_gr View Post
          Εμ, βέβαια! Αφού έδωσε τόσα λεφτά στην αρχή και ο κόσμος δεν το εκτίμησε! Βγήκε σε οικονομικό αδιέξοδο, και σου λέει που να βγάλω Shenmue, δεν υπάρχει χρήμα. Αλλά και να βγάλω θα έχει επιτυχία στο ευρύ κοινό;
          Οπότε δώσε όπλο στο Shadow, σανίδα στο Sonic και πάμε για το εύκολο χρήμα. Έβγαλε βέβαια και ποιοτικά παιχνίδια όπως το Yakuza, το οποίο είναι μεν καλό αλλά δε βλέπει το Shenmue ούτε με τηλεσκόπιο.
          Το ποσό αυτό όμως αν δεν κάνω λάθος ήταν και για τους δύο τίτλους. Αυτό που σχολίασα εγώ (στο χαβαλέ φυσικά) είναι ότι οι τιμές που είχαν και οι δύο τίτλοι, μόνο για τον λαό δεν ήταν. Στα περί εύκολου χρήματος συμφωνώ.

          Originally posted by Xeno View Post
          Χθες σε μια φαση σκεφτομουν απλα το τελευταιο μερος του Shenmue 2.. μου ηρθαν στο μυαλο αυτα τα παραμυθενια σκηνικα.. τι ομορφες σκηνες πραγματικα..
          Τι αλλο να πει κανεις.. (hint: τιποτα γιατι θα αρχισουν τα "spoilers").
          Χαλαρά ότι καλύτερο έχω δει ποτέ σε παιχνίδι. Βέβαια τις όμορφες σκηνές ακολουθεί ένα άκυρο τέλος και μία προσμονή για ένα τρίτο μέρος που κρατάει εδώ και 8 χρόνια. Εγώ τουλάχιστον αυτό το θεωρώ ασέβεια και προς το κοινό. Αν δεν γουστάρουν να βγάλουν συνέχεια, τουλάχιστον ας βρουν κάποιο τρόπο να μας δώσουν τo τέλος της σειράς (anime?manga?).

          Comment


          • #50
            SEGA φίλε.
            Ο μόνος developer παγκοσμίως που ενώ, στη κυριολεξία, αιμορραγεί εκείνη τη περίοδο οικονομικά, θα ήταν στη θέσει να τα γράψει όλα στα αγκάθια του Sonic και να ξοδέψει 70 εκατομμύρια δολάρια για τη δημιουργία του Shenmue.

            Παντως, αν δεν δούμε τη συνέχεια σε videogame, η καλύτερη λύση είναι να μεταφερθεί όλο το story σε βιβλίο. Σε μια καλογραμμένη τριλογία, ελπίζοντας ότι δε θα χαθεί στη μετάφραση.

            Tώρα πάντως που αποσύρθηκε ο Suzuki, δε ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να δούμε ποτέ Shenmue III σε videogame.

            Interview with Yu Suzuki
            Shenmue - The 70 Millon Dollar Question
            Here's a Interview with Yu Suzuki , where he confirms that the Shenmue Project cost SEGA $70 million US dollars
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #51
              Originally posted by Azrael
              Kαρφουρ στη Λαρισα.Το ειχε προσφατα στα 30 ή 50 ευρω δε θυμαμαι ακριβως μαζι με house of the dead 2 και το πιστολι.
              Το House of the dead και το πιστολι ειναι πακετο με το dreamcast ή ξεχωριστα;Ψαχνω το πιστολι να το αγορασω και δεν υπαρχει πουθενα στο Ηρακλειο.Τελη Σεπτεμβρη θα ειμαι στην Λαρισα,ευκαιρια να το παρω απο εκει.

              Comment


              • #52
                Ειναι πακετο αλλα παιδια κοιταξτε.Μερικα κομματια ειδα οταν ημουν Λαρισα το καλοκαιρι,μπορει να εχουν πουληθει,ηδη 10 ατομα ενδιαφερεστε και δεν παιζει να εχει τοσα.Το θεμα ομως ειναι πως ειχε και παλια,τα πουλησαν και μετα ξαναεφεραν,γι αυτο εγω δεν βιαζομαι.Ετσι κι αλλιως δεν καιγομαι και τοσο αλλα δε θα με χαλαγε να το ειχα.


                Εχω μια υπερ-συλλεκτικη βιντεοκασετα που την ειχε δωρο το Gamepro οταν εγινε το launch του Dreamcast με πολλα ωραια βιντεακια.Επειδη ειναι συλλεκτικη την πουλαω 322ευρω με εξοδα αποστολης δικα σας.
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • #53
                  Την έχω κ εγώ τη κασέτα, άμα πιάνει τόσα τη πουλάω κ εγώ!
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Kρυβε λογια
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • #55
                      Έρωτας παντοτινός και μεγάλη πίκρα για το άδικο τέλος της.
                      Απορώ πως δε έχετε σχολιάσει στο Sword of Berserk - Gats' Rage (μια συνέχεια του φανταστικού anime?), το αγαπημένο μου RPG Grandia II και το υπέροχο Project Justice - Rival School 2. Απόλυτη εμπειρία το Ikaruga με το arcade stick του Dreamcast και να φανταστείτε πως δεν είμαι fan των shooting

                      Θα ήθελα πολύ να έβλεπα την ανάσταση του Dreamcast αλλά με τέτοιους βιασμούς που έχει υποστεί ο Sonic καλύτερα να μείνει έτσι στην ιστορία.Σαν μια κονσόλα που ήταν πρωτοπόρα πολύ μπροστά από κάθε άλλη, που ακόμα και σήμερα την αγαπάνε και βάζει γυαλιά και που έφυγε με άδικο τέλος.
                      Long live Dreamcast!!!
                      http://pressuridion.blogspot.com/
                      http://frogenleaf.deviantart.com/
                      http://www.myspace.com/pressureakaspirals

                      Comment


                      • #56
                        Μοιάζει σαν χθες, αλλά σαν σήμερα 10 ολόκληρα χρόνια πριν, το Dreamcast κυκλοφορούσε στη Γηραιά ήπειρο.



                        Χρόνια πολλά μωρή αγιάτρευτη αρρώστια εσύ Dreamcast.
                        Είθε να ακούμε το εκνευριστικό, μα τέλειο, εκείνο μπιιιιιμπ της VMU για πάντα.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #57
                          Έχω 37 από τα παραπάνω. Το Ecco the Dolphin μου χρησιμεύει μέχρι σήμερα ως σημείο αναφοράς έπειτα από ατυχή επένδυση/χαμένα λεφτά/ένοπλη ληστεία/misfortune κάθε λογής.
                          "Ε, εδώ είχα δώσει 20 χιλιάδες για το Ecco the Dolphin, αυτό θα με πειράξει;"
                          Works every fuckin time.

                          Comment


                          • #58
                            XAXAXA, άσε το έχω κι εγώ Imrahil. Αλλά ευτυχώς δεν το χρυσοπλήρωσα. Απλά σε σχέση με τα υπόλοιπα παιχνίδια της κονσόλας, δεν έχει παιχτεί καθόλου...
                            Insert Coin

                            Comment


                            • #59
                              \

                              Παιχνιδάρα είναι.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #60
                                9/9/99 (17 χρόνια πίσω ντε:p) κυκλοφόρησε Αμερική και είπα να ποστάρω μία φώτο που βρήκα και μου άρεσε

                                Comment

                                Working...
                                X