Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda: Skyward Sword

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πέρασα απ΄το Πλαίσιο σήμερα και τσουπ, να σου το demo!! E δεν ήθελα πολύ, βγάζω το κουστούμι, σηκώνω τα μανίκια και βουρ!!

    Το καλό; Τρομερός χειρισμός. Γνωστό ότι την γενικότερη αίσθηση με το Wiimote δεν την έχω, ζήτημα είναι να έχω παίξει πόσα, τρία παιχνίδια; Δεν ξέρω αλλά αμέσως με έπιασε απ'τα μούτρα, το "ένιωσα". Ακόμα και το απλό πέταγμα μιας βόμβας είναι πολύ διασκεδαστική διαδικασία πόσο μάλλον μιλώντας για το sword fight. Δεν είχα πολύ χρόνο, έτσι απ'τις τρεις διαθέσιμες επιλογές - τον πούλιακα, το dungeon και το boss fight - διάλεξα dungeon για να πάρω μια γενικότερη αίσθηση του τίτλου και η αλήθεια είναι πως άφησα κάτω το wiimote με τις καλύτερες εντυπώσεις.

    Το κακό; Στην τεράστια οθόνη που έτρεχε το παιχνίδι τα γραφικά έδειχναν απαίσια. Έχω να δω pixels δεν ξέρω κι εγώ πόσα games πίσω και παρ'όλα τα χαρούμενα χρώματα στο ενδιαφέρον art direction χτυπούσαν πολύ άσχημα στο μάτι. Viva la Dolphin επομένως και πρέπει να καθήσω να ασχοληθώ σοβαρά με το πως θα παίξω στο PC με wiimote μιας και προβλέπεται εμπειριά που δεν πρέπει να χάσω.
    sigpic

    Comment


    • Xeno η υπερβολή είναι συνώνυμο με το Neogaf σε κάποια πράγματα- του στυλ "OMG στο review βάλανε τη μουσική από το final boss!!!! OMG o Link είναι πρωταγωνιστής" και πάει λέγοντας

      Πάντως για το game, ενσυνείδητα- όπως και για το Arkham City και το Uncharted 3 δεν έχω κοιτάξει παρά ένα μόνο trailer. Εδώ στο πλαίσιο ήμουν και τελευταία στιγμή απέφυγα να υποκύψω και να παίξω την demo εκδοχή.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Μπαινω στο gametrailers και βλεπω τελευταιο comment το εξης:

        From what I've seen Skyrim didn't really evolve much from Oblivion, Dragon Age devolved from Origins, and Mass Effect is... Mass Effect. Honestly RPG's don't evolve much from each other and asking a game that was cautious to change what is successful is rather harsh. We have all seen Xenosaga, a game that suffered from changing too much after all.
        From what I've seen...
        Αθανατα fanboys...
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Gamespot Review - 7.5
          Skyward Sword features one-to-one controls that allow you to wield your remote in the way you want Link to swing his sword.

          Το έκανε πάλι το θαύμα του ο τυπάς του Gamespot. Μετά το Twilight Princess βαράει καμπάνα με το Skyward Sword. Έχουν βουήξει όλα τα fanboys στο NeoGaf. Έχω ρίξει το άπειρο γέλιο από τον αριθμό των χαζούληδων οπαδών. Τα αρνητικά που βρίσκει ο δημοσιογράφος έχουν να κάνουν κυρίως με την στασιμότητατης σειράς, το χαζό A.I. και κάποια προβληματάκια με το Wiimote. Διάβασα λίγο τα comments από κάτω και πέτυχα ένα τυπά που θα μεταπηδήσει στο IGN επειδή δεν του κολλάει η χαμηλή βαθμολογία. Πότε δεν πίστευα ότι τα Nintendo fanboys μπορούν να γίνουν τόσο ανώριμα + το ότι δεν ξέρουν την τύφλα τους πέρα από τους τίτλους της μανούλας Ninty.

          Βλάκες...

          Comment


          • Θες να μου πεις δηλαδη οτι ποτε δεν πιστευες οτι ανθρωποι με φανατισμο ειναι ικανοι να αλλαξουν τα παντα εκτος απο το κολλημα τους.

            Με απογοητευεις...

            Επισης εχω αλλη μια απορια: απο την στιγμη που ουτως ή αλλως οσοι ειναι να παρουν το παιχνιδι θα το παρουν, για ποιο λογο φωνασκουν παντου; Ειτε παρει 6 ειτε παρει 12 το παιχνιδι θα το παρουν. Η επιβεβαιωση ειναι αυτη που θα μας κανει ομως να στεκομαστε πιο πανω απο τους υπολοιπους εεεεεεε;

            Και μετα φωναααααααζουν οι developers πως η δημοσιογραφια του gaming εχει ακομα βηματα να κανει ( που οντως εχει). Πώς θα κανει βηματα οταν το ιδιο το κοινο ειναι κατι σαν τους Ρωμαιους στο Κολοσσαιο;... Αρτον και θεαματα,μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ....
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Στο famitsu από την άλλη το παιχνίδι πήρε 10/10/10/10 με λίγα λόγια 40/40

              Comment


              • Μα δε καταλαβαινω, αφου γραφει 7.5 Good.
                Ποιο ακριβως ειναι το θεμα;;
                Do a barrel roll!

                Comment







                • Ποιος περίμενε πως το 8.8 δεν ήταν κάτι τόσο άσχημο xD Ω ρε γλέντια. Btw να θυμίσω το 6 του Gamespot στο Radiant Dawn για το οποίο, αν και αρχικά έπεσε φοβερό κράξιμο, εν τέλει αποδείχτηκε πως το game είχε όντως αρκετά μειονεκτήματα. Τέλος πάντων, μετά από το γεγονός με "την ιεροσυλία του Eurogamer" και το Mega64 parody, τώρα έχουμε παρόμοιες αντιδράσεις. Τι γέλιο έχουμε ρε γμτ....
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Originally posted by Ramparter View Post
                    Μα δε καταλαβαινω, αφου γραφει 7.5 Good.
                    Ποιο ακριβως ειναι το θεμα;;
                    Ναι αλλά...he ruined the metascore!

                    Originally posted by Dj Solid View Post
                    evelopers πως η δημοσιογραφια του gaming εχει ακομα βηματα να κανει ( που οντως εχει). Πώς θα κανει βηματα οταν το ιδιο το κοινο ειναι κατι σαν τους Ρωμαιους στο Κολοσσαιο;... Αρτον και θεαματα,μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ....
                    Ε νομίζω ότι το κοινό είναι ο τελευταίος λόγος που το επίπεδο της δημοσιογραφίας του gaming είναι στο επίπεδο που είναι.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Μολις ειχα μια γαματη ιδεα για site: www.reviewrankings.com (site αξιολογησης και καταταξης των reviews)

                      Δεδομενη επιτυχια...
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Reviewing of the reviews?

                        Comment


                        • Originally posted by Loggo View Post

                          Ε νομίζω ότι το κοινό είναι ο τελευταίος λόγος που το επίπεδο της δημοσιογραφίας του gaming είναι στο επίπεδο που είναι.
                          Εγω παλι θεωρω οτι ειναι ο πρωτος και πιο σημαντικος, διοτι εαν το επιπεδο του κοινου ηταν αυτο το οποιο θεωρουμε ως "μυαλο στο κεφαλι" τοτε και το επιπεδο των κειμενων που γραφονται για αυτο θα ακολουθουσαν. Απο την στιγμη που το κοινο πολλες φορες ειναι επιπεδου νηπιαγωγιου, η πλειοψηφια του "ειδικου" τυπου (κυριως περιοδικων και sites που απευθυνονται σε κοινο που υποστηριζει συγκεκριμενες εταιριες και οχι multiformat) φροντιζει να ικανοποιησει τις ορεξεις τους. Πώς αλλιως θα πεσουν οι παραγγελιες και τα newsletters;

                          Και νομιζω οτι ειδικα εσυ ξερεις πολυ καλα το αντικειμενο για το οποιο συζηταμε (spamαριζοντας off topic βεβαια, αλλα οκ τι να γινει).

                          Και ενα σχολιο: οταν καποιος χρηστης οποιουδηποτε forum ή κοινοτητας δηλωνει πως "εγω δεν ξαναδιαβαζω τους μαλακες επειδη εβαλαν τον ταδε βαθμο στην υπερπαιχνιδαρα των τριων ηπειρων" και επιλεγει να διαβαζει μονο αυτα τα οποια του αρεσουν και ικανοποιουν τα γουστα του, και οταν δεν ειναι μονον αυτος αλλα και χιλιαδες (για να μην πω εκατονταδες χιλιαδες) αλλοι ανθρωποι στο διαδικτυο, για τι ειδους κειμενα και συσχετισμο με το κοινο μιλαμε;

                          Edit: Και κατι αλλο: δεν ειναι τυχαιο οτι αυτου του ειδους η συζητηση ανοιγει καθε φορα με αφορμη παιχνιδια της Nintendo...
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Το τραγικό, όπως πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις, είναι ότι, από τη μια, οι...αφηνιασμένοι παίρνουν θέση χωρίς να έχουν ακόμα τη παραμικρή επαφή με τον τίτλο ώστε να μπορούν να κρίνουν, τόσο το ίδιο το παιχνίδι, όσο και το review. Και, από την άλλη, το γεγονός ότι εστιάζουν σε ένα ξερό νούμερο και όχι στο κείμενο που, εν τέλει, είναι το review. Αν δεν υπήρχε το συγκεκριμένος αριθμος στο review του gamespot δε θα γινόταν κανένα rage, αντίθετα, ο κόσμος μπορεί να εστίαζε στα καθαρά ποιοτικά χαρακτηριστικά του review.

                            Δηλαδή αν τα motion controls όντως δε λειτουργούν καλά, θα ήταν καλύτερα αν το έκρυβε ο reviewer απ’ τον κόσμο; Ή, αν το ανέφερε τελικά ο reviewer, αλλά αντί για 7 έβαζε 9 στο τέλος, όλα θα ήταν ρόδινα; Τραγικά πράγματα. Γιατί αν τελικά το gamespot, κρατώντας ακριβώς το ίδιο κείμενο (aka ποιοτικά χαρακτηριστικά ενός review), αντί για 7.5 έβαζε 9, όλοι οι αφηνιασμένοι δε θα έκαναν τίποτα τώρα.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Συμφωνω και προσυπογραφω.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Originally posted by Dj Solid View Post
                                Edit: Και κατι αλλο: δεν ειναι τυχαιο οτι αυτου του ειδους η συζητηση ανοιγει καθε φορα με αφορμη παιχνιδια της Nintendo...
                                Καλα μη λεμε οτι να ναι, τα ιδια θα χαμε αν επαιρνε 7.5 το GoW3 ή το U3. (8.5 πηρε και κοντεψε να πεσει το internet...)
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X